Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Roballo
Pon 29 Paź, 2012
[Problem] Słynne naramienniki MP - co o nich sądzimy?

Czy drażnią Pana/Panią noszone przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej naramienniki MP podczas wykonywanie zadań na terenie kraju?
Tak, jestem żołnierzem i drażnią mnie naramienniki MP noszone przez żołnierzy ŻW
43%
 43%  [ 37 ]
Tak, jestem osobą cywilną i drażnią mnie naramienniki MP noszone przez żołnierzy ŻW
9%
 9%  [ 8 ]
Nie, jestem żołnierzem i nie drażnią mnie naramiennki MP noszone przez żołnierzy ŻW
24%
 24%  [ 21 ]
Nie, nie jestem żołnierzem i nie drażnią mnie naramiennkim MP noszone przez żołnierzy ŻW
10%
 10%  [ 9 ]
Właściwie jest mi to obojętne :)
11%
 11%  [ 10 ]
Głosowań: 85
Wszystkich Głosów: 85

Opublikował Wiadomość
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   [Problem] Słynne naramienniki MP - co o nich sądzimy?

W związku z licznymi zapytaniami oraz zagorzałą dyskusją jaka toczy się na tym forum dotycząca naramienników MP noszonych przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej proponuję oddanie głosu w ankiecie.

Ankieta ma na celu przedstawienie stanu faktycznego postrzegania przez żołnierzy i osoby cywilne noszenia naramienników MP przez żandarmów.

Dla przypomnienia zdjęcie naramiennika:



oraz przypadkowego żołnierza, którzy nosi naramiennik MP

 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Żeton, czy musiałeś tak skomplikować ankietę? Popatrz na inne. Bardziej rozbudowane pytanie i krótkie odpowiedzi.
Co ma do rzeczy czy ktoś jest cywilem czy żołnierzem? Tylko zainteresowani tematyka tu trafią, więc skomplikowanie ankiety jest niepotrzebne.
Jestem na TAK.
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Z uzyskanych informacje zauważyłem, że jest spora część użytkowników forum, którzy nie są żołnierzami. Sprawdzimy także czy się mylę.
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Żeton mi osobiście jest to obojętne jakie nosicie naszywki, berety czy naramienniki. Dla mnie najważniejsze jest przestrzeganie przez Was prawa, a zwłaszcza dawanie jak najlepszego przykładu dla innych żołnierzy. A to myślę jest w tym wszystkim najważniejsze, a nie zawsze tak jest i Ty o tym oczywiście dobrze wiesz. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Naramienniki mogą przeszkadzać użytkownikom, jeżeli np. ograniczają swobodę ruchów lub założenie wyposażenia. Innym raczej nie przeszkadzają i nie drażnią, no chyba że drażnią partnera/partnerkę podczas przytulania się :lol:

Argumenty, dlaczego wg mnie nie powinny być używane:
- nie ma wyraźnego złamania zapisów ustawy o ochronie języka polskiego, ale naruszono jej ducha wyrażonego m.in. w Rozdz. 1 art. 3
1. Ochrona języka polskiego polega w szczególności na:
• promocji języka polskiego w świecie,
2. Ochrony języka polskiego są obowiązane wszystkie organy władzy publicznej oraz instytucje i organizacje uczestniczące w życiu publicznym.
I w Rozdz. 2 art. 7 pkt 1. Języka polskiego używa się w obrocie prawnym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pomiędzy podmiotami polskimi oraz gdy jedną ze stron jest podmiot polski. Dotyczy to w szczególności nazewnictwa towarów i usług, ofert, reklamy, instrukcji obsługi, informacji o właściwościach towarów i usług, warunków gwarancji, faktur, rachunków i pokwitowań.
Nazwa (powszechnie rozpoznawalny skrót) MP jest większa, wyraźniejsza, czytelniejsza niż nazwa w języku ojczystym. A z ustawy wynika, że ochrona i szerzenie jest obowiązkiem KG ŻW jako uczestniczącej w życiu publicznym.
Przytaczane już argumenty o niezgodności z rozporządzeniem (połączenie dwóch w jednym).

Wątpliwości natury pozaprawnej - to może wyglądać na objaw megalomanii lub kompleksów. Jakoś nie widzę, by Policja obklejała się obcojęzycznymi napisami, a zdecydowanie częściej mają do czynienia z obcokrajowcami.
Może ktoś podać podobne dwujęzyczne oznaczenia policji wojskowej w dużym kraju używającym alfabetu łacińskiego?

A jeżeli np. ze względów oszczędnościowych używanie rożnych naramienników w zależności od sytuacji i miejsca jest niewskazane, to z ulgą przyjąłbym do wiadomości wydanie przez MON rozp. w którym ŻW (na górze) i MP (na dole) literami tej samej wielkości są (ewentualnie) rozdzielone pełnym napisem Żandarmeria Wojskowa.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
biler22 
4
MASZERUJ ALBO GIŃ



Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 196
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   

Nie jestem negatywnie nastawiony do kolegów z ŻW(bardziej do systemu jaki obecnie panuje - ale to dotyczy całego MON-u). Szkarłatni z w/w naramiennikiem wyglądają jak Ci w USA, przecież większość rzeczy jest na wzór USA w dzisiejszych czasach :cool: w naszym wojsku. Tylko dlaczego ktoś tego przed EURO nie wymyślił...
Zaznaczyłem odpowiedź: Nie, jestem żołnierzem i nie drażnią mnie naramiennki MP noszone przez żołnierzy ŻW :gent:
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 08 Lis, 2012   

Żadna głupizna w naszym wojsku już mnie nie zdziwi dla tego mam, jak to teraz młodzież, wy....(jest mi obojętne) na to co żandarmi noszą na sobie. Ważniejsze jest aby rzetelnie wykonywali swoje zadania...
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
MariuszRB 
6


Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 1140
Skąd: Chojnów
Wysłany: Pią 09 Lis, 2012   

Jedyny problem z tym naramiennikiem jaki mam to jego kolor - powinien być konsekwentnie szkarłatny gdyż taka jest "barwa" naszej policji wojskowej. Kolor granatowy to ewidentne pójście na skróty. Co innego zastosowanie obok polskiej nazwy formacji, powszechnie i na całym świecie rozpoznawalnego skrótu w języku angielskim. Chodzi o szybką identyfikację i to jest strzał w dziesiątkę. Miejsce na propagowanie języka polskiego jest w zupełnie innym miejscu, a to że polska policja może się ograniczyć do wyłącznie polskich napisów na mundurów wynika po prostu z faktu, że są one niemal identyczne w dużej części naszego kręgu kulturowego.

P.S. Ciekawe ilu obrońców ustawy o ochronie języka polskiego równie dogmatycznie podchodzi do drzwi z napisem WC?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 09 Lis, 2012   

A mnie ciekawi, w których jeszcze armiach, policja wojskowa, podobnie jak nasza Żandarmeria Wojskowa, na terenie własnego państwa przyozdabia się napisem "MP". Czy ktoś się orientuje? A może nasi są jedynymi zamerykanizowanymi?
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pią 09 Lis, 2012   

Prawo mowi jasno - prócz napisu w języku obcym powinien znajdować się napis w języku polskim - tej samej wielkości itp.
I to niezależnie czy to witryna sklepowa (słynne już "sale" ) czy naramiennik żandarma

No chyba że te MP to akronim od Marna Podróba...
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

Właśnie o prawo chodzi w tej dyskusji, a jakoś żandarmi, którzy powinni stać na jego straży nie potrafią tego zrozumieć... :-o
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Szwejk napisał/a:
A mnie ciekawi, w których jeszcze armiach, policja wojskowa, podobnie jak nasza Żandarmeria Wojskowa, na terenie własnego państwa przyozdabia się napisem "MP"


eh, prawie nikt:



 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Żeton, a może u nich to jest zgodne z prawem?
No i przedstawiłeś akurat sytuację w ramach szkolenia międzynarodowego.
Ciekawska: czy to nie żołnierze byłego UW? :roll:

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15892
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Stevie napisał/a:
No i przedstawiłeś akurat sytuację w ramach szkolenia międzynarodowego.
Zorganizowanego w Polsce.
Cytat:
W dniach 11-15 marca w Oddziale Specjalnym ŻW w Mińsku Mazowieckim odbył się trening sztabowy Wielonarodowego Batalionu Policji Wojskowej NATO pk. "Mińsk Mazowiecki '12".

Stevie napisał/a:
Ciekawska: czy to nie żołnierze byłego UW?
Cytat:
W treningu uczestniczyli przedstawiciele policji wojskowych Czech, Słowacji i Chorwacji.

http://www.zw.wp.mil.pl/pl/1_1155.html
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Antonio 
9



Pomógł: 13 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 4337
Skąd: stąd
Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

Stevie napisał/a:
Żeton, a może u nich to jest zgodne z prawem?


A co dla Ciebie jest niezgodne z prawem? Bijesz pianę dla zasady?
_________________
####### - Zdrap zdrapkę, a zobaczysz opis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group