Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Adobe Reader
Opublikował Wiadomość
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012   Adobe Reader

Witam

Syn zainstalował program Adobe Reader dzięki któremu mogę m. in. czytać pliki z rozszerzeniem .pdf oraz tworzyć skanować dokumenty z takim rozszerzeniem.

Niestety rodzaj i rozmiar czcionki jest fatalny.
Proszę o pomoc - czy można w jakiś sposób zmienić typ i rozmiar czcionki w plikach z .pdf, tak jak to ma miejsce w plikach z rozszerzeniem .doc (Word) :?:
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012   

Dokumenty .pdf można edytować na kilka sposobów. Po wpisaniu do googli "edycja pdf" otrzymałem linki min. do:
Foxit PDF Editor 2.2.1.1119
softmania Drugi link prowadzi do zbioru programów pozwalających na pracę z dokumentami pdf.
No i oczywiście Foxit Reader 5.4.3.0920 wraz z innymi programami.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012   

Szanowny lokom serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Mam mały problem, wskazany program Foxit jest w j. angielskim, a ja w tym języku ani be, ani me.
Odpaliłem go, ale nie udało mi się na wyczucie znaleźć opcji to zmiany typu i wielkości czcionki.
Gdybyś znał jakiś program po polsku to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam
:gent:
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012   

W takim razie sprawdź proszę pokazany Foxit Reader Kategoria: Przeglądanie i edycja PDF
Data dodania: 01.10.2012
Wersja językowa: polski
Licencja: bezpłatna
System operacyjny: Windows
Przeglądarka plików PDF, która oferuje opcje umożliwiające edytowanie przeglądanych dokumentów.

Ps. Polegam na opisie, nie szukałem dotąd polskojęzycznego.

Edit
A może Nitro
Opis:
Kategoria: Przeglądanie i edycja PDF
Data dodania: 14.09.2012
Wersja językowa: polski
Licencja: bezpłatna
System operacyjny: Windows
Tworzenie plików PDF, nanoszenie komentarzy i recenzji dla gotowych dokumentów, ekstrakcja tekstu i obrazków i wiele innych funkcji - tak po krótce przedstawia się Nitro PDF Reader.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
Ostatnio zmieniony przez lokom Czw 01 Lis, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Czw 01 Lis, 2012   Spolszczenie Foxit Reader

ero03 spolszczenie interfejsu Foxit Readera znajdziesz
klik
:gent2:
PS. Jak spolszczyć :
1. Pobieramy spolszczenie.
2. W folderze Foxit Reader tworzymy nowy folder o nazwie "lang" i wklejamy ten pobrany plik.
3. Otwieramy aplikację Foxit Reader, następnie Tools/Preferences/Languages
4. Klikamy na "Choose custom language"
5. Wybieramy "Polish".
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
Ostatnio zmieniony przez Endriu48 Czw 01 Lis, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012   

Szanowni ero03 i Endriu48. Tak, to niezłe spolszczenie interfejsu, jednak do pełnej pracy z polskimi tekstami należy dodatkowo zainstalować polskie czcionki, bo inaczej "krzaczy".
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012   

Serdecznie dziękuję za porady, ale niestety jestem kaleką językowym i nie potrafię przejść z angielskiego na polski.

Pozdrawiam serdecznie
:gent:
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   

Wróćmy do początku, rozumiem ze masz zainstalowany Adobe Reader w wersji polskojęzycznej.
Chodzi ci o powiększenie czcionki czytanego dokumentu? jeżeli tak to możesz powiększyć lub pomniejszyć cały obraz masz tam na górze - i +.
Samej czcionki powiększyć się nie da, pdf to taki "obraz" dokumentu
Można też za pomocą rozmiaru procentowego, jak kto woli

_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   

Nie, nie chodzi o powiększenie czcionki, chodziło mi o zmianę typu czcionki, np. z czcionki typu Arial, na czcionkę typu Verdana.
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   

Sprawdziłeś programy podane o 17.06? Powtarzam, polegam na ich opisie, ale chyba dają możliwość edycji.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   

Tak, ale nie mogłem znaleźć przycisku/okienka do zmiany języka.

Do rozpracowania Nitro, zaangażowałem syna znającego angielski, ale on w tym programie też nie znalazł opcji zmiany języka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group