Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ankieta bezpieczenstwa
Opublikował Wiadomość
benyofireland 
1


Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 27
Skąd: breslau
Wysłany: Sro 21 Lis, 2012   ankieta bezpieczenstwa

Witam wszystkich ;)
Otrzymałem przydzial kryzysowy jako dowodca obsługi aparatowni Jasmin. W zwiazku z tym dano mi także do wypełnienia 25 stron ankiety bezpieczeństwa. Robbie to pierwszy raz i nie bardzo ją ogarniam. Instrukcja, mowi, iz przy zwyklym postepowaniu nie wypełniam czesci nr 5,6 i 7. W zasadzie nie poinformowano mnie, jaki stopien niejawnosci mnie dotyczy. Czy mam wypelniac cala? Moze ktos sie w tym orientuje :zly4:
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Sro 21 Lis, 2012   

Musisz wiedzieć do jakiej klauzuli masz wypełnić ABO - bo od tego zależy zakres jej wypełnienia.
Z całą pewnością pełnomocnik ochrony Ci to powiedział, ale pewnie uleciało Ci to z głowy.
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sro 21 Lis, 2012   

Jak to było? Zły ptak własne gniazdo kala? Ale czy kala się gniazdo pokazując błędy?
Prosisz? Chcesz bardzo ten przydział?
Psim obowiązkiem przełożonych jest poinformowanie Ciebie o uprawnieniach i obowiązkach. Psim obowiązkiem właściwego POIN jest poinformowanie i ewentualna pomoc w wypełnieniu ankiety.
Dopuszczam sytuację (i chyba taka zaszła, bo chodzi o przydział kryzysowy), że ankietę otrzymałeś w WKU, ale i tak POIN WKU jest tylko fizycznym dostarczycielem druku i fizycznym odbiorcą wypełnionej ankiety. Za całość odpowiada POIN JW w której masz przydział.
Wszelkie wątpliwości powinien wyjaśnić Ci POIN - ten w WKU (bo do JW może być daleko), ale w kontakcie z POIN JW.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 21 Lis, 2012   

Wypełniasz do części 4 czyli zwykłe postępowanie zgodnie z instrukcją. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Sro 21 Lis, 2012   

lokom mylisz się - to na barkach POINa WKU ciąży obowiązek przeprowadzenia zwykłego postępowania sprawdzającego w przypadku przydziału kryzysowego - jest taki dokument, który o tym stanowi i jest on w posiadaniu WKU jak się nie mylę.
Ostatnio zetknąłem się z tym problemem i przytoczono mi konkretny zapis.
 
 
benyofireland 
1


Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 27
Skąd: breslau
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Bylo to tak. Wpierw podpisalem kontrakt z dowodca, a pozniej przypomniano sobie, iz bede mial dostep do inf niejawnych. Po czym poszlismy do oficera (teraz wiem ze byl to ow POIN :D ), gdzie otrzymalem 25 stron ankiety. Nie bylo mowy o zadnej klauzuli dostepu, co mnie zdziwilo pozniej w domu przy jej wypelnianiu, kiedy przeczytalem, ze nie musze wypelniac wszystkich zagadnien.
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Dżaba, przyznaję się do błędu, choć jest dla mnie zaskoczeniem, że to POIN WKU ma przeprowadzać zwykłe postępowanie wobec kandydata na przydział NSR.
Na stronie WSzW w Szczecinie znalazłem algorytm, w którym w zadaniach jest min:
Cytat:
Dowódca jednostki wojskowej po zaakceptowaniu kandydatury składającego wniosek żołnierza rezerwy:
- określa dla niego stanowisko służbowe;
- wydaje mu, za pisemnym potwierdzeniem odbioru, do wypełnienia właściwą ankietę bezpieczeństwa osobowego oraz występuje do wojskowego komendanta uzupełnień o spowodowanie przeprowadzenia przez podległego mu pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych zwykłego postępowania sprawdzającego albo występuje o przeprowadzenie przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego poszerzonego postępowania sprawdzającego, w celu wydania poświadczenia bezpieczeństwa wymaganego do zawarcia kontraktu lub nadania przydziału kryzysowego, o ile czynności te nie zostały wykonane przez wojskowego komendanta uzupełnień;
- ustala termin rozpoczęcia i zakończenia przez niego wykonywania obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych;
- podpisuje z nim kontrakt.


Wydaje mi się to nie do końca zgodne z ustawą i rozporządzeniem MON (ale może nie znam wszystkich przepisów i ich zmian, to nie moja dziedzina), bo przydział kryzysowy jest na konkretne stanowisko w JW, dlatego uważałem, że to POIN JW powinien realizować. Mamy tu dualizm rozwiązań: dla postępowania zwykłego dowódca JW jest zewnętrznym "inicjatorem" wobec WKU, dla postępowania rozszerzonego jego działanie jest zgodne z zasadami określonymi w ustawie i rozporządzeniu.

Tak, czy inaczej nie wycofuję się z tego, że wręczając ankietę należy poinformować o jaka klauzulę dostępu chodzi, o zakresie jaki obowiązuje do wypełnienia i poinstruować o sposobie wypełnienia.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

benyofireland napisał/a:
Nie bylo mowy o zadnej klauzuli dostepu, co mnie zdziwilo pozniej w domu przy jej wypelnianiu, kiedy przeczytalem, ze nie musze wypelniac wszystkich zagadnien.
Ale skąd wiedziałeś, że nie musisz ich wypełniać skoro nie określono klauzuli tajności :?:
Zwyczajnie jest to niemożliwe i czarujesz jak czarodziej :gent:
 
 
benyofireland 
1


Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 27
Skąd: breslau
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Cytat:
Ale skąd wiedziałeś, że nie musisz ich wypełniać skoro nie określono klauzuli tajności :?:
Zwyczajnie jest to niemożliwe i czarujesz jak czarodziej :gent:


Ano założyłem (być może mylnie), ze jako lajkonik i dopiero zaczynający z informacja niejawna nie łapię się na tak wysoka kategorie jak tajne.
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

W informacjach niejawnych nie ma znaczenia, czy służysz tydzień czy dziesięć lat i przez długość służby nie ma przełożenia na dostęp do informacji niejawnych :zly3:
Aby wypełnić ABO musisz wiedzieć do jakiej klauzuli tajności masz mieć dostęp - to jest podstawa ;)
 
 
benyofireland 
1


Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 27
Skąd: breslau
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

OK, czyli zalożenie bylo bledne :efendi2: Juz wiem, skontaktowalem sie z oficerem i mam wypelnic ABO jak do klauzuli tajne, bez czesci nr VII.
Dziekuje za okazana pomoc :D
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

benyofireland, a nie mogłeś tak od razu zrobić :?: A tak wyszło jak wyszło, czyli kolejne trolololololo na tym forum. Człowiek wkrótce przestanie w ogóle tutaj zaglądać.
 
 
patryjota 
1


Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 46
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   

lokom.....a twoim psim obowiązkiem (jeżeli jesteś żołnierzem)jest dokładne przestudiowanie ustawy o ochronie informacji niejawnych. Gdybyś to uczynił rozwiałbyś swoje wątpliwości i nie siałbyś tu fermentu. Jak wiem to odpowiadam a jak nie wiem to milczę lub pytam.
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   

To żeś kotlet odgrzał. :-o
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

Witam was chciałabym się dowiedzieć czy faktycznie do wniosku o tajne trzeba dołączyć ksera aktu notarialnego s także umów kredytów. Dziwne też, że trzeba wypisać nawet małe raty za np telewizor.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group