Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy ubiorcze
Opublikował Wiadomość
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   Przepisy ubiorcze

Szukałem długo i namiętnie, i poległem :(
Jakie przepisy regulują kwestię umundurowania? Czy nosząc nowy mundur wzór 2010, ale nie mając go na wkładce żołnierz postępuje niezgodnie z przepisami?
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
Beholder 
4
Szklane oko, gumowe ucho


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 192
Skąd: www.google.pl
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

Cytat:
§ 18. Żołnierze noszą tylko przedmioty zaopatrzenia mundurowego otrzymane z organu zaopatrującego, które zostały wyprodukowane zgodnie z zatwierdzonymi wzorami i dokumentacją techniczno-technologiczną.


http://www.infor.pl/dzien...-w-sprawie.html
_________________
http://fishki.net/comment.php?id=76341
 
 
drill 
6


Pomógł: 4 razy
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 1096
Skąd: lotnictwo MW
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

Niestety jak zwykle w naszej polskiej rzeczywistości prawo jest dla równych i równiejszych. Nie przejmowałbym się więc taką pierdołą jak brak tego wzoru na wkładce żołnierza.
 
 
110
3


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 117
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

W nawiązaniu to sortów mundurowych, w SP wymyślono teraz kurtkę-wiatrówkę po co?, chyba tylko po to, żeby było się do czego przyczepić przed mundurówką.
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

W WL też obowiązuje.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
drill 
6


Pomógł: 4 razy
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 1096
Skąd: lotnictwo MW
Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Jak już piszecie, że obowiązują tu czy tam to wskażcie według jakiego rozporządzenia, bo coś mi się wydaje, że obowiązują bo komuś się tylko spodobały. Należałoby wrócić do tego co zaznaczył "Beholder"


- § 18. Żołnierze noszą tylko przedmioty zaopatrzenia mundurowego otrzymane z organu zaopatrującego, które zostały wyprodukowane zgodnie z zatwierdzonymi wzorami i dokumentacją techniczno-technologiczną.
 
 
aquirre 
4
jedi



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 282
Skąd: UE
Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Ciekawe, czy taki "ideolog" i "legalista" rugający żołnierza, za to, że poświęcił własne, ciężko zarobione pieniądze na zakup tego, co powinien otrzymać, ma w tym momencie na sobie wojskowe "gacie" otrzymane z organu zaopatrującego, które zostały wyprodukowane zgodnie z zatwierdzonymi wzorami i dokumentacją techniczno-technologiczną ;)
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11566
Skąd: -)
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013   

drill napisał/a:
- § 18. Żołnierze noszą tylko przedmioty zaopatrzenia mundurowego otrzymane z organu zaopatrującego, które zostały wyprodukowane zgodnie z zatwierdzonymi wzorami i dokumentacją techniczno-technologiczną.


Jaaasne, to ja na poczatek poprosze pasek do zegarka.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013   

Pasek do zegarka, jest przedmiotem zaopatrzenia mundurowego? Człowiek uczy się całe życie... ;)
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
zgrywusnik22 
4
kiwi121


Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 152
Skąd: kolegi
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013   mundur

Jesli jest to oryginalny mundur wz 2010 to możesz śmiało go nosić tak samo jak wiara zakupuje ubranie ochronne, powtarzam jęśli jest to oryginalny mundur wzór 2010 to śmiało chodzisz
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013   

Tylko pod warunkiem, że został wydany z organu zaopatrującego jego jednostkę. W innym przypadku, nie może. Nie porównujmy do ubrania ochronnego, bo takowe wydawano w każdej jednostce.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013   

zgrywusnik22 napisał/a:
Jesli jest to oryginalny mundur wz 2010 to możesz śmiało go nosić
Jak nie nie ma pieczątki, to nie ważne.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   Re: mundur

zgrywusnik22 napisał/a:
Jesli jest to oryginalny mundur wz 2010 to możesz śmiało go nosić tak samo jak wiara zakupuje ubranie ochronne, powtarzam jęśli jest to oryginalny mundur wzór 2010 to śmiało chodzisz

Taki mundur świecił by w całej jednostce na tle reszty która chodzi w starym wzorze, i jeśli przepisy na to nie pozwalają to bardzo szybko by się to skończyło. Za bardzo kłuł by w oczy tych którzy go nie mają, a szkoda im własnych pieniędzy.
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
zgrywusnik22 
4
kiwi121


Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 152
Skąd: kolegi
Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   odp

Ale dlaczego mam nie porównywać do ubrania ochronnego? Przecież ten wzór munduru zostaje po mału wydawany tylko najpierw dostają go jednostki prioirytowe , to jeśli jak jechałem na misje i dostałem ten mundur a jechałem z inną jednostką a w mojej jw nie ma takich to ni9e mogę go nosić ?? skoro wydał mi go inny wog niż mój?

Prosiłem o staranniejsze pisanie postów. FAZI 1
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

Raz, że ubranie ochronne od dawna funkcjonuje już w całości sił zbrojnych, a dwa, że jeśli część osób w jednostce ma nowy wzór to kolejna się wtopi w tłumie. Założę się, że gdyby wszyscy chodzili w bechatkach a Ty jeden w samodzielnie zdobytym "gorateksie" to szybko postawiono by Ci pytanie - skąd to masz i jakim prawem nosisz :cool: No, chyba że jesteś z tych "równiejszych" ;)
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group