Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podatek od prędkości internetu już w 2014 roku
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   Podatek od prędkości internetu już w 2014 roku

banier.pl napisał/a:
Podatek od prędkości internetu już w 2014 roku


Stało się to, czego wszyscy internauci się obawiali. Nowa dyrektywa unijna WE/2129/12 przejdzie do historii jako ta, która zabiła wolność w internecie. Przeszła cicho i bez echa – słynna i budząca wiele kontrowersji ACTA była tylko zaporą dymną do bardziej absurdalnego aktu prawnego, który wprowadza podatek od internetu w zależności od prędkości łącza.

Dyrektywa WE/1229/12 ma być zaimplementowana do porządku prawnego państw członkowskich do 1 kwietnia 2014 roku. Do tego czasu mają powstać rozwiązania technologiczne, które umożliwią stworzenie elektronicznego rejestru gospodarstw domowych podłączonych do internetu. Nowe prawo wprowadza podatek od internetu, którego wysokość zależeć będzie od prędkości łącza.

Ma być on naliczany progresywnie – każdy 1mb/s ma być opodatkowany stawką wynoszącą 0,1 euro, ale łącza powyżej 20 mb/s mają być objęte stawką 0,2 euro za każdy kolejny megabit. Oznacza to, że za 10 mb/s łącze trzeba będzie zapłacić 1 euro podatku miesięcznie doliczanego do rachunku, a 30 mb/s zapłacimy dokładnie 4 euro podatku. Zebrane w ten sposób pieniądze mają trafić do nowej instytucji zrzeszającej twórców – taki centralny unijny ZAIKS, który w zależności od popularności danego twórcy, będzie mu wypłacać tantiemy.

Nowy urząd będzie kosztować 2,5 mld euro

Na razie nie wiadomo, jaką metodą statystyczną będzie obliczana popularność danego twórcy, ale analitycy przekonują, że jest to wykonalne. Wystarczy spojrzeć na liczniki Youtube'a, aby móc oszacować, komu ile się należy. To nie jest trudne, ale stworzenie nowego systemu będzie bardzo kosztowne. Na razie chcemy na to przeznaczyć 2,5 mld euro, ale zaręczam Państwa, że kwota ta zwróci się z nawiązką do 2020 roku – przekonuje Komisarz UE ds. Planowania Technologicznego – Zack Holtzman. Wilk będzie syty i owca cała, bo twórcy w końcu otrzymają pieniądze za swoją pracę – dodaje.

Środowisko internautów jest podzielone. Dlaczego podatek ma być odprowadzany od prędkości łącza, a nie od łącznego transferu – pyta Lelek na forum Bankier.pl. Przecież to bzdura, nowe ACTA, teraz nikomu nie będzie opłacać się internet, ten mobilny z LTE będzie kosztować 42 euro miesięcznie, a to więcej niż wynosi płaca minimalna w Polsce – w tym samym wątku dodaje Krók. Moim zdaniem to świetne rozwiązanie, o ile państwo odstąpi od ścigania piractwa – przekonuje Avenger.

Czy państwo odstąpi od ścigania piratów?

To prawda, ale niestety dyrektywa UE nie mówi o tym wprost. Co to oznacza? Państwo dalej będzie mogło ścigać internautów nielegalnie udostępniających pliki innych twórców w sieci, ale może od tego odstąpić. Wszystko zależy od dobrej woli rządu – ze słów Jana Perlinga, prezesa rządowej Komisji ds. Internetu wynika, że podatek to tak naprawdę opłata za korzystanie ze wszystkich zasobów sieci i państwo jako takie nie będzie ścigać piratów. Jednak przewiduje się okres przejściowy i twórcy będą mogli w ramach procesów cywilnych dochodzić swoich należności przed sądem. Bardzo przydatna w tym zakresie jest instytucja pozwów zbiorowych.

I tak będę dochodzić swoich należności przed sądem, nie wolno kraść moich utworów. Gdybym dostał 10 groszy za każdy ściągnięty plik MP3, to dzisiaj byłbym tak bogaty jak gwiazdy Hollywoodu. W Polskiej rzeczywistości trzeba walczyć o swoje – mówi znany ze swoich niebanalnych fryzur, kompozytor i perkusista zespołu rockowego Disaster Marek Filtruch.

Stracą nowocześni dostawcy internetu, zyska krajowy monopolista

Ręce zacierają dostawcy internetu. Krajowy monopolista szykuje się do prawdziwego internetowego eldorado. Nowe ograniczenia wymuszą na internautach powrót do starych i sprawdzonych technologii. 70% naszych klientów już dziś może się cieszyć internetem o prędkości nieprzekraczającej 1 mb/s, a pozostałe 30% rzadko kiedy może korzystać z łącza 10 mb/s. Nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie, bo w najbliższym czasie nie planujemy inwestycji w infrastrukturę, a to oznacza, że będą płacić niski podatek. Zresztą od lat przekonujemy, że do korzystania z zasobów internetu wystarczy łącze o prędkości 0,5 mb/s i, szczerze mówiąc, rozważamy powrót do starych sprawdzonych rozwiązań – na konferencji powiedział wiceprezes DTPN, Marcin Konus.

Będzie ulga na internet

Ministerstwo Finansów szykuje odpowiednie zwolnienia od podatku, ponieważ nowe ceny mogą uderzyć w branżę telekomunikacyjną. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w 2014 roku będzie można rocznie odliczyć od dochodu 100 zł wydatków na internet.

jak nie kijem (ACTA) to pałką (podatek). Tak oto "eurodupy" po raz kolejny nas złupią. Robi się niezły EuroKołchoz.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

A nasi już w blokach startowych do wykonania nakazu super-rządu europejskiego. Ledwo co zapowiedzieli zniesienie ulgi w PIT za internet, to szykują "niby osłonę" w postaci zwolnienia od podatku.
Nieco z innej beczki. Podobno w Anglii żarówki tradycyjne o mocy 60, 75 i 100 W są legalnie dostepne w sklepach. A w Polsce :?: Jeszcze niech wepchną nas w objęcia euro to awansujemy cywilizacyjnie i zgodnie z jedną z licznych obietnic obecnej władzy będzie żyło się lepiej... nielicznym. :x M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

MK-J napisał/a:
Podobno w Anglii żarówki tradycyjne o mocy 60, 75 i 100 W są legalnie dostepne w sklepach.

U nas też- jako mikrogrzejniki albo żarówki specjalne :cool:
Cóż administracja musi się rozrastać, gdzieś krewnych i znajomych królika trzeba posadzić. WIęc im durniejszy pomysł, tym lepiej.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Polska zawsze musi być w awangardzie. Kilkanaście lat temu zmieniono tablice rejestracyjne - rzekomo żądanie UE. Podobnie zlikwidowano zielone strzałki pod sygnalizacją świetlną. Ktoś miał zarobić i zarobił.

Kiedy przeczytałem tytuł od razu pomyślałem o ZAIKSie. I nie pomyliłem się. W tej sytuacji nie będą mieli moralnego prawa żądać ścigania piractwa. Już dziś ZAIKS zgodnie z prawem okrada więcej osób niż tzw. piraci. Jak to jest, że ściągając utwór nazywa się mnie złodziejem skoro kupując papier do drukarek, nośniki danych płacę podatek na ZAIKS? Skoro piractwo jest ścigane, to za co płacę ten podatek?
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
Sundowner 
7
Dyżurny Malkontent



Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 2115
Skąd: R'lyeh
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Cytat:
Redakcja Bankier.pl pozdrawia
UWAGA! Wszystkie postacie i urzędy zostały wymyślone. Cały artykuł jest primaaprillisowym żartem i mamy nadzieję, że tak pozostanie. Wszelkie podobieństwo do postaci żywych, fikcyjnych i zamierzeń UE w kwestii opodatkowania internetu jest całkowicie przypadkowe.
http://www.bankier.pl/wia...ku-2511657.html
:cool:

Stevie jesteś mi winien kawę, którą rozlałem ;)
 
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Stevie Ty prowokatorze :brawo:
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Dobre, ale wiarygodne.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Cytat:
Cały artykuł jest primaaprillisowym żartem
Nie rozumiem tego. :hmmm:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Czyżby kalendarz zastrajkował i dzisiaj wyskoczyło u Stevie`a 01.04. :?: :brawo:
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Hihihihi, dziś przypadkowo natrafiłem na ten "artykuł" (celowo całego nie wstawiłem) i byłem ciekawy jak koledzy zareagują. W pierwszej chwili jak go czytałem, to też krew we mnie się wzburzyła. Dopiero na końcu był dopisek. :cool:
Fakt, był to żart z mojej strony, ale .... tak bym się nie śmiał, bo faktycznie wolność w necie jest dla wielu ością w gardle i zakusy na nią są ogromne.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Niezły dowcip, przy okazji w listopadzie Pan Boni w wywiadzie telewizyjnym powiedział, że na początku grudnia 2012, jedzie na międzynarodowa konferencję w sprawie bezpieczeństwa i kontroli internetu. Nigdzie więcej taka informacja później się nie ukazała. W pierwszej chwili dałem się nabrać i myślałem że to jakieś wypociny z tego zapowiedzianego spotkania. Spotkanie albo się nie odbyło albo jest trzymane w tajemnicy.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Odbyło się i trudno atak hackerów utrzymać w tajemnicy ;)
http://lewica24.pl/swiat/...m-hackerow.html
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Nie wiem czy nie dało sie ukryć, ja osobiście w żadnych wiadomościach nie widziałem informacji o takiej konferencji, może przegapiłem.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group