Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podziękowanie
Opublikował Wiadomość
SoldierMS 
1


Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 27
Skąd: Polska
  Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   Podziękowanie

No cóż miałem obawy czy pisać właśnie na tym forum po tych wszystkich forach gdzie wcześniej się wypowiadałem, tutaj znalazłem pomoc dla człowieka, weterana z Iraku.

Dziękuję na wstępie użytkownikowi "i" za przerwanie koszmaru jaki był częścią życia człowieka bezdomnego, żyjącego w piwnicy w bloku, życia weterana, misjonarza. Jego pomoc umożliwiła nam znalezienie małego lokum na kilka miesięcy dla tego weterana oraz zakup laptopa dla niego. Dzisiaj wiem, że ten weteran nie bedzie spał na karimacie w śpiworze jak jakiś zwierz ale jak czlowiek. To nam daje czas aby dalej szukać dla niego pracy co jest bardzo trudne by takową znaleźć. Bardzo dziękuję za to i możę on liczyć na moją oraz tego weterana pomoc gdyby takiej potrzebował. Nie sądziłem że są ludzie co mogą i chcą pomagać.

Dziekuję użytkownikowi "dziamdziak" za pomoc. Dostaliśmy trochę ubrań, super buty, lekarstwa, nawet cukierki, ciekawe książki. To wszystko powoduje że człowiek chce żyć. Ten weteran zapomniany jest świadkiem iż nie wszystko stracone. Dzieki za pomoc.

Nie wklejam tutaj zdjec bo sam weteran z pewnych powodów nie chciałby robić z tego rozgłosu. Zainterosowanym prześłę na pm.

Głównym problemem jest nadal praca. Tutaj gdzie mieszkamy jej nie znajdzie. Liczymy na pomoc kogos kto może pomóc osobiście lun zna kogoś kto może pomóc. Pisałem o tym w innym poście o pomocy dla weterana. On sam zbiera złom, łapie dorywcze prace, kopie ogródki, pomaga i sam kupuje żywność. Od państwa nic nie chce. Uczwiwy i taki zwykly czlowiek. Ma 36 lat.

Teraz jednak nie musi spędzać np wigili sam w piwnicy. Zapraszałem go ale nie chciał przyjść.
Pozdrawiam i dziekuję 'i" oraz "dziamdziak"
 
 
SASP 
2


Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 66
Skąd: NorthWest
Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Pieknie :brawo:
Gotowy do wyjazdu do Berlina na 1,5 miesiaca? Wyjazd "darmowy" w sensie dam mieszkanie, wyzywienie i godziwie oplace. Prosze na PW numer tel do kontaktu lub o telefon 791704758
 
 
SoldierMS 
1


Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

WOW :viktoria: informacja poszła na PM.
Pozdrawiam.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13544
Skąd: ---
Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Cieszę się, że choć w jakimś małym aspekcie mogłem pomóc.

I nie ukrywam, że do owej pomocy zmotywował mnie post dziamdziaka zamieszczony w innym wątku.

Któż zresztą może poczuć jakąś solidarność z żołnierzem, jak nie obecny, czy też były żołnierz?

Należą Ci się SoldierMS słowa uznania za to, że nie poddawałeś się i wciąż szukałeś.
Miło, że po tylu bezskutecznych poszukiwaniach na innych forach, to właśnie na Niezależnym Forum o Wojsku owa pomoc się znalazła. A przynajmniej - jej zalążek.

Pozdrawiam. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
SoldierMS 
1


Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

miałem wątpliwości właśnie po tylu próbach żeby napisać na "wojskowym" forum właśnie.

dziękuję Wam obu w imieniu Marka. to że pomagam to długa historia i chyba ciekawa. ja nigdy w armii nie byłem ale za to w ruchu antywojennym działałem kiedyś.
to dziwnie zabrzmi ale ten weteran jest dla mnie bohaterem nie za krzyż za dzielność czy inne ale .....nieważne. to nie jest dobre miejsce by opisywać takie rzeczy
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Dziekuję Ci MS Soldier za opiekę na tym naszym kolegą - za wszelkie proby pomocy,za godną uznania postawę. Smuci mnie jednak, że jak na takie forum, takie środowisko odzew na hasło pomoc, był niewielki. To żenujące.
Mam wielką nadzieję,że uda się temu naszemu koledze odnależć swoje miejsce i będzie jeszcze w życiu szczęśliwy - tego mu życzę.
Mistrzu i - jak to dobrze, że z nami jesteś na tym forum.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13544
Skąd: ---
Wysłany: Czw 03 Wrz, 2015   

Sprawa nie przedawniła się.
Cytat:
Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


Życzę autorowi powodzenia. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

Jako człowieka wrażliwego i b. wojskowego, poruszyła mnie swego czasu ta sprawa i najlepiej jak umiałem zaangażowałem się, jak tez materialnie poprzez MS Soldier, wsparłem osobę - jak się okazało naszego fikcyjnego kolegi weterana. Niestety zabrakło mi wyobraźni, że można tak - na bezczela zarejestrować się na forum wojskowym i pod pozorem pomocy niepełnosprawnemu weteranowi wyłudzić...nienależną pomoc. O drugim dnie tej sprawy, poinformował mnie Mistrz i , który także przekazał wsparcie materialnie. O powyższym poinformowałem Stevie.
Jest mi niezmiernie wstyd, że naiwnie i nieodpowiedzialnie dopuściłem się zachęcania forumowiczów do pomocy. Boli mnie to do tej pory niesłychanie . Pomimo tego doświadczenia negatywnego, wielokrotnie po nim bezinteresownie wspierałem materialnie innych - w tym szczególnie dzieci, biedne rodziny. Warto to robić i trzeba. Przepraszam wszystkich za nieświadome wprowadzenie w błąd. Wybacz mi Mistrzu i. Wiem, że tez się zaangażowałeś. Errare humanum est - mylić się jest rzeczą ludzką.
 
 
SASP 
2


Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 66
Skąd: NorthWest
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

To teraz wiem dlaczego nie chcial jechac do pracy do niemiec. A praca lekka byla. :x i mozna cos wiecej na ten temat?
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

Nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się skurwysyństwu (rzeczy trzeba nazywać po imieniu). Wielokrotnie poczułem "ostrze Brutusa". I nadal wierzę w ludzi. Nie żywię do nich ("brutusowców") urazy - wybaczyłem im, ale najgorsza jest pamięć. Nie da się i wybaczyć i wymazać z pamięci tego ciosu. Cóż, dlatego chyba jestem człowiekiem. Wrażliwym człowiekiem. I dobrze mi z tym.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
voxpopuli.89 
Banita


Wiek: 34
Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 117
Skąd: z potrzeby
Wysłany: Sob 05 Wrz, 2015   

s****l siedzi w każdym człowieku, nawet w tych ludziach co uważają się za lepszych od innych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group