Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sportowcy- żołnierze

Czy armia powinna utrzymywać (być mecenasem) sportowców - tylko z nazwy żołnierzy?
Tak
11%
 11%  [ 27 ]
Nie
85%
 85%  [ 198 ]
Nie mam zdania
3%
 3%  [ 7 ]
Głosowań: 232
Wszystkich Głosów: 232

Opublikował Wiadomość
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 18 Mar, 2019   

przypadeek napisał/a:
Ja się nie bronię, moi koledzy też nie (także nie przesadzaj) ;) . Coś tak się uniósł? O pracy technika wypowiadałeś się bardzo lakonicznie a tu wybuchłeś jak koło w starze hehe :P

A dlaczego twierdzisz, że wybuchłem? Napisałem tylko, że gość nie wie o czym pisze. Biurokracja jest straszna. Terminy krótkie i natłok spraw. Każde spóźnienie i uchybienie grozi co najmniej opier... przez przełożonych, a nawet postępowaniem dyscyplinarnym. Zależy od rangi sprawy. W dodatku, czuję się jak urzędnik, a nie żołnierz. Poczytaj moje posty. Na kolanach, po tłuczonym szkle wróciłbym na pododdział. Przysięgam. Tam miałem czas na wszystko. Te spijanie kawki w sztabie, to wymysł ludzi, którzy w sztabach bywają raz w tygodniu na 10 minut. Na pododdziałach żołnierze mają przerwę śniadaniową. Ja jem przed komputerem i jednocześnie pracuję, bo drzwi od kancelarii się nie zamykają taki ruch w interesie.
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1209
Skąd: MSS
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

WP pozyskało kolejnego sportowca/żołnierza-Igę Baumgart-Witan, utytułowaną lekkoatletkę z Budowlanego Klubu Sportowego.
"Po pierwszym weekendzie byłam wykończona i bałam się, co będzie dalej i czy podołam... bardzo doskwierało mi noszenie wojskowych butów, które nie sprzyjają sportowym stopom i głównie przez te buty obawiałam się kontuzji...". :oops1:
http://www.polska-zbrojna...ur-i-czuje-dume
_________________
BORN TO RIDE
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

Star660, na razie tsw.
Pewnie clou sprawy to
Cytat:
Jednym z powodów wstąpienia do WOT, czego Pani nie ukrywa, była chęć reprezentowania Wojska Polskiego na najważniejszej imprezie czterolecia w wojskowym sporcie. Dużo Pani myśli o tym starcie w Chinach?

Niestety, w tej chwili nie wiem, czy w ogóle będę mogła zostać powołana do składu reprezentacji Wojska Polskiego na tę imprezę. Prawie sto procent żołnierzy-sportowców to żołnierze zawodowi w wojskowych zespołach sportowych. Ja jako jedyna poszłam inną drogą i nie jestem żołnierzem zawodowym. Na razie nie wiem, czy będę mogła uzyskać kwalifikację na igrzyska.
Czekam na rozwój wydarzeń. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Stiwen 
4


Dołączył: 18 Maj 2019
Posty: 217
Skąd: Z Woja
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

Star660 napisał/a:
WP pozyskało kolejnego sportowca/żołnierza-Igę Baumgart-Witan, utytułowaną lekkoatletkę z Budowlanego Klubu Sportowego.
"Po pierwszym weekendzie byłam wykończona i bałam się, co będzie dalej i czy podołam... bardzo doskwierało mi noszenie wojskowych butów, które nie sprzyjają sportowym stopom i głównie przez te buty obawiałam się kontuzji...". :oops1:
http://www.polska-zbrojna...ur-i-czuje-dume


Nie wiem co Cie śmieszy. Obuwie w wojsku polskim to dziadostwo. Co ma kobieta kłamać, że są wygodne ?
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1209
Skąd: MSS
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

Stiwen napisał/a:
co Cie śmieszy. Obuwie w wojsku ...
:zly3:
Chciałbym wierzyć, że wstępując do Wojska Polskiego każdy ma jakieś bardziej wzniosłe cele niż "skarpety czy buty".
Po buty, proponuję udać się do sklepu obuwniczego :gent:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

Stiwen, na tym forum niektórzy zakładają, że jak on niszczył sobie nogi chodząc w kamaszach to inni też mogą a jak narzekają to nie są prawdziwymi żołnierzami jak on tylko frajerami i do wojska się nie nadają. To ogólnie tyczy wszystkich dziedzin wojskowości, nikt nie może mieć lepiej niż on... tylko ja, ja to wojsku byłem żołnierzem. hehe
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

przypadeek, a niektórzy zakładają, że jak buty są niewygodne, to trzeba pozwolić chodzić im w klapkach. Buty są kiepskie, to fakt, ale obcasów z przodu nie mają i da się w nich chodzić. I faktycznie skoro te buty aż tak bardzo kogoś cisną, to powinien przemyśleć, czy nadaje się do wojska. Jest jak jest i trzeba w wielu kwestiach się dostosować, albo zrezygnować.
 
 
markii 
5


Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 315
Skąd: otwock
Wysłany: Pon 07 Paź, 2019   

Z grona poniżej pięciu medalistów ostatnich mistrzostw świata !!!. Chyba, że do tej grupy można doliczyć jeszcze Kiełbasińską, która biegła w półfinałach sztafety 4x400 .... Sport sportem ale zabezpieczenie finansowe też już jest :czytanie: . Biorąc pod uwagę , że np. Lewandowski ponad trzysta dni trenuje poza domem to jak wygląda jego służba w jednostce ???. Małachowski chyba najstarszy "stażem" - w wojsku od 2004 r. a Lewandowski od 2010 . Brawa szczególnie dla Lewandowskiego - kozak :viktoria:

https://www.magazynsporto...sku-polskim/10/
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2308
Skąd: z granicy
Wysłany: Sro 30 Paź, 2019   

Na 66 reprezentacji narodowych - 5 miejsce i 60 medali

https://sportowefakty.wp.pl/inne/851180/60-medali-polskiej-reprezentacji-w-wojskowych-igrzyskach-sportowych-2019?utm_campaign=sgf&utm_medium=sf&utm_source=fb
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sro 30 Paź, 2019   

Żołnierz na medal musi znać "Zasady użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej", ciekawe czy "znajo" :cool:
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 31 Paź, 2019   

Dajcie już spokój.
Od sportu to jest Ministerstwo Sportu a nie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Takie z nich żołnierki i tacy żołnierze jak ze mnie chirurg plastyczny.

Teraz napiszę brutalnie:
Won pod auspicje Ministerstwa Sportu.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Czw 31 Paź, 2019   

I napisze równie brutalnie - a kij Ci do tego, które ministerstwo jest pośrednikiem w przekazywaniu dokładnie tych samych pieniędzy od nas podatników. To jest dotowanie sportu i za jakim pośrednictwem to nie ma znaczenia. A patrząc na różnego rodzaju związki sportowe, itp to dotowanie przez MON jest chyba najmniej patologiczną formą. Nie ma starszych panów co to dotują głównie swoje "turystyczne" wyjazdy i inne podobne.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Czw 31 Paź, 2019   

Wojciech Łabuć napisał/a:
a kij Ci do tego, które ministerstwo jest pośrednikiem w przekazywaniu dokładnie tych samych pieniędzy od nas podatników.
przekazywanie środków czy dotowanie jest czymś zupełnie innym niż zatrudnianiem na etatach, które nie są fikcyjne lecz realne...
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 31 Paź, 2019   

Dokładnie, gdyby istniała sekcja sportowa, zupełnie niezależna od etatu "normalnego Wojska" to byłoby to łatwiejsze do przełknięcia. Gorzej jak na stanowisku istotnym znajduje się żołnierz-widmo (czytaj sportowiec) i niestety nie można go nikim zastąpić.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 31 Paź, 2019   

A wie ktoś na jakich stanowiskach służą ?

Jest
Cytat:
54 - KORPUS OSOBOWY OGÓLNY
F - grupa osobowa kultury fizycznej
54F 61 ZAWODNIK SPORTU KWALIFIKOWANEGO
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group