Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwójna odprawa :)
Opublikował Wiadomość
Marineroz 
1


Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Pomorze
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   Podwójna odprawa :)

http://www.trojmiasto.pl/...awe-n67073.html

Co Wy na to koledzy, gdzie tu jest sprawiedliwość :?:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

Marineroz napisał/a:
Co Wy na to koledzy, gdzie tu jest sprawiedliwość :?:
Nie rozumiem pytania.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Skrzydlowy 
4


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 206
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

Kolejny, który myśli, że tylko w MW takie rzeczy się dzieją...

Idź z tą prowokacją na plotka lepiej.
_________________
To marynarskie tango zagraj nam z fasonem,
Kiedy do portu okręt wchodzi tu czy tam.
Banderę polską wiatr kołysze w równe tony,
I daje znać, że czas do Gdyni wracać nam.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

Artykuł z gatunku "tanich sensacji". Jakby im się nie należało to tych pieniędzy nie otrzymaliby, chyba logiczne.

2 minuty szukania i
Radzyń: Ponad 20 tysięcy złotych dla Kałuskiego za niewykorzystany urlop
http://www.e-wspolnota.co...any_urlop-1734/
Interpelacja nr 4865 do ministra finansów w sprawie ekwiwalentów za niewykorzystane urlopy samorządowców.
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/4D36D4A4
Interpelacja w sprawie wykorzystywania przez wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków województw należnych urlopów wypoczynkowych.
http://www.gover.pl/k5/po...tw-naleznych-ur
Skandal! Płacą posłom za urlopy!
http://www.fakt.pl/Skanda...ly,88143,1.html
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

Bzdurny artykuł począwszy od tytułu po ostatni wiersz, szukający taniej sensacji, no i oczywiście gawiedź może sobie poużywać na "mundurowych darmozjadach".
Marineroz, o co Tobie chodzi w pytaniu o "sprawiedliwość"?
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

Temat nie nowy i od czasu do czasu wraca. Dlaczego Marineroz zapytał tak a nie inaczej? Raz: chyba jego młody wiek i staż. Dwa: niższe szarże z reguły nie mają "zostawionych" urlopów i nie biorą ekwiwalentu za 3-4 urlopy, bo przełożeni "dbają", aby były wykorzystane. Nie rozumiem więc dlaczego się zdziwiliście.
To spory zastrzyk pieniędzy przy odejściu i dawany nielicznym (ze względu, o którym napisałem powyżej). Oczywiście są wyjątki.
Warto zadać pytanie, gdzie byli przełożeni tych odchodzących i mających niewykorzystane urlopy? Aż dziw, że puszczono takich niezastąpionych ludzi do cywila! Skandal!
Acha, znacie to przysłowie o oku i belce?
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

Zastanawiam się, czy nie powinno być wszczęte postępowanie w sprawie zaistnienia szkody w mieniu.
Na niższych szczeblach wciąż się tym straszy, żołnierze są zmuszani (tak, zmuszani) do pójścia na urlop - zaległy, bieżący... Jedyna szansa to odchodzenie na koniec stycznia, czasami lutego, by załapać ekwiwalent za rok bieżący.
Wypowiedzenie trwa pół roku, czy oni wszyscy ciężko chorowali ostatnie 6 mies. służby i dlatego nie można ich było skierować na urlop?

A w ogóle, to pewnie teraz będzie straszny ambaras. Jeżeli przez 2-3 lata nie mogli iść na urlop, tacy niezastąpieni - to pewnie w ich jednostkach zapanuje chaos, zamęt i niezdolność do czegokolwiek. Jak sobie radzić po odejściu niezastąpionych?
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
alien 
5


Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 630
Skąd: emeryt
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

Popieram słowa przedmówcy Henryka Kwinto, sam byłem świadkiem jak przełożony (sam z trzema zaległymi urlopami) rugał na zbiórce sierżanta o niewykorzystane urlopy i sugerował by z nim zrobić porządek. Generalnie to sami sobie takie świadectwo wystawiamy i nie dziwię sie że piszą bo przy obecnej sytuacji moze to być irytujące.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

Służył kiedyś w pułku pewien major. Zajmował się rozpoznaniem i armiami obcymi. Złożył wypowiedzenie stosunku służbowego. I ani jednego dnia w okresie wypowiedzenia nie przesiedział na zwolnieniu lekarskim. Urlopów niewykorzystanych też nie posiadał. Do ostatniego dnia zajmował się swoją robotą. Prowadził cały czas w okresie wypowiedzenia zajęcia z kadrą.

Służył kiedyś w innym pułku pewien major. Takiego majora jak wyżej uważał za frajerów. Za punkt honoru postawił sobie nie wykorzystywać urlopów.
I co go przełożony chciał wysłać na urlop, to on skoczek na L-4. Jak tylko wrócił, a przełożony chciał go wysłać na urlop, to on skoczek na L-4. I tak się ta historia kolebała. Dobrze wiedział, że nawet jak przełożony wyczeka 3 miesiące łącznie przebywania na L-4 w roku i go skieruje na Komisję Lekarską celem określenia zdolności do pełnienia zawodowej służby wojskowej, to ta Komisja orzeknie - zdolny.
I dał sobie przełożony za którymś tam razem spokój.

Dwóch majorów Wojska Polskiego. I dwa, jakże odmienne podejścia do pełnienia służby.

Ludzie obojga pokrojów służą w Wojsku Polskim. Jeden uważał obowiązek, drugi ... uważał się za sprytnego.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
tyracze
6


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1243
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

Miałem zaległy urlop z trzech lat. Złożyłem wypowiedzenie, które zeszło na pracę i przekazywanie obowiązków, w tym mnóstwo spotkań w celu przedstawienia mojego następcy, utrzymywania kontaktów itp.
Rozliczałem się w biegu.
Dostałem ekwiwalent za urlop.
Ale prawie 90 dni do wykorzystania za pracę przepadło.
Może ktoś powie, że byłem głupi. A ja mam satysfakcję, jak spotykam ludzi i ich podejście do mnie. Coś za coś.
Dalej jestem żołnierzem, tyle, że nie w służbie.
 
 
Marineroz 
1


Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

Henryk Kwinto napisał/a:
Raz: chyba jego młody wiek i staż. Dwa: niższe szarże z reguły nie mają "zostawionych" urlopów i nie biorą ekwiwalentu za 3-4 urlopy, bo przełożeni "dbają", aby były wykorzystane. Nie rozumiem więc dlaczego się zdziwiliście.


Za kilka m-cy cywil, wiec lata są i staż też odpowiedni :) a jeżeli chodzi o sprawiedliwość to własnie nie każdemu jest dane aby brać ekwiwalent za 3-4 lata, bo przełożeni "dbają" ... :!:

Henryk Kwinto napisał/a:
Warto zadać pytanie, gdzie byli przełożeni tych odchodzących i mających niewykorzystane urlopy?

Własnie o to mi chodziło panie Kwinto. Gdzie byli przełożeni... Ale przełożeni pewnie przymykają oko bo sami z tego przywileju zechcą skorzystać :-o koniec, kropka
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

Tekst czytałem jakieś czas temu.
I zastanawia mnie co to są te przyczyny osobiste.
Inna kwestia, to że takim tłumaczeniem wojsko strzela sobie samo w stopę i kolano jednocześnie.
Należy bowiem zadać pytanie - skoro są to tacy specjaliści, do tego osoby mogące tak intensywnie pracować, że nie potrzebują urlopu - to czemu mają iść na emeryturę w sile wielu i pracy?
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

makary21 napisał/a:
Należy bowiem zadać pytanie - skoro są to tacy specjaliści, do tego osoby mogące tak intensywnie pracować, że nie potrzebują urlopu - to czemu mają iść na emeryturę w sile wielu i pracy?
Specjaliści specjalistami, zapytaj o to tych ludzi, którzy mieli po ponad 150 dni wolnych (nie mylić z urlopem) i nie mogli tego wykorzystać, to kiedy mieli pójść na urlop.
Kolejna sprawa, wiesz przecież, że w "nowej ustawie" okres, za który można wziąć pieniądze uległ wydłużeniu.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Marineroz 
1


Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

Alex napisał/a:
Specjaliści specjalistami, zapytaj o to tych ludzi, którzy mieli po ponad 150 dni wolnych (nie mylić z urlopem) i nie mogli tego wykorzystać, to kiedy mieli pójść na urlop.

Alex ilu znasz takich? Poza tym musi ktoś bardzo mocno chcieć, aby nie miał kiedy pójść na urlop. Pomyśl :!:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

Marineroz napisał/a:
Alex ilu znasz takich?
Wielu. Niektórzy tego wolnego do czasu pójścia na emeryturę nie wykorzystali.
Marineroz, znasz to, najpierw wolne, później urlop ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group