Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
IRL-2012 - Propozycje poprawek/zmian/zapisów
Opublikował Wiadomość
rafism 
2
rafism


Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 82
Skąd: Pomorze
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

28ATC napisał/a:

Zapytam przewrotnie co by było gdyby SSRL wydało w dniu 01.01.2014 ok 200 wojskowych ATCL???


Odpowiem przewrotnie - to by znaczyło, że poziom wiedzy MIL ATCo's jest wysoki i zdali wszyscy egzamin przed komisją.
 
 
28ATC 
5
I like dealing with traffic


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 320
Skąd: ATC
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

Problem w tym, że z natury ludzie są leniwi i zazwyczaj nieskorzy do nauki...a tu nagle trzeba zadać Elpac, egzamin przed komisja....a w nie których przypadkach pojechać na kilkomiesięczny kurs do Dęblina żeby zdobyć licencje SMATCL czy MATCL po to żeby dostać DODATEK.
Hmm powiem tak znam kilkudziesięciu wojskowych kontrolerów którzy poświecili b.dużo czasu na naukę i praktyki OJT dlatego mają o wiele większą wiedzę i doświadczenie od tych którym nie było to dane i którzy mimo iż przeszli weryfikacje nie mogą być postawieni na równi.Dlatego też zostały postawione dodatkowe wymagania w celu podniesienia kompetencji wszystkich wojskowych kontrolerów.Nie chce żeby ktoś mi zarzucił że znów dzielę nasze środowisko na lepsze i gorsze, bo nie jest to moim celem, chce tylko powiedzieć że jeszcze dużo czasu upłynie zanim będziemy mogli powiedzieć że na każdym lotnisku wojskowym posiadamy ATCOs wyszkolonych zgodnie z tymi samymi kryteriami.

Pozwolę sobie również na trochę prywaty.
fiodor mk obserwuje twoje wpisy na tym forum od paru lat i powiem szczerze że bardzo mi zaimponowałeś swoją postawą. Myślę tu o twoim głębokim zrozumieniu olbrzymich zmian, które zaszły w naszej służbie i których byleś świadkiem na przestrzeni lat. Życzyłbym każdemu z Nas tak otwartego umysłu ... :efendi2:
_________________
Pozdrawiam MIL ATC
 
 
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

Walles napisał/a:
Trocin, ale nie zdawałeś egzaminu na ATCL, więc dlatego też ten egzamin....


Ok ale egzamin na ATCL odbywa się w organie, w którym ukończyło się szkolenie praktyczne... Czy egzamin do licencji MATCL też będzie odbywał się w ten sposób :?:
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
fiodor.mk 
5


Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 355
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

28ATC napisał/a:
Problem w tym, że z natury ludzie są leniwi i zazwyczaj nieskorzy do nauki...a tu nagle trzeba zadać Elpac, egzamin przed komisja....a w nie których przypadkach pojechać na kilkomiesięczny kurs do Dęblina żeby zdobyć licencje SMATCL czy MATCL po to żeby dostać DODATEK.

Pozwolę sobie również na trochę prywaty.


Właśnie już dawno chciałem to napisać ale się obawiałem, trzeba tylko zauważyć że na niwie prywatnej tak nie jest. Polacy są wtedy bardzo pracowici i przedsiębiorczy, co innego na państwowej posadzie a taką jest etat żołnierza zawodowego. Wtedy pokutuje stara zasada "czy się stoi czy się leży xxx zł się należy".

Co do ostatniego to miłe, nie wiem co powiedzieć :efendi3: ale wielu z nas ma tu na względzie dobro naszej służby i widzi jak świat się zmienia.

pozdrawiam!
 
 
28ATC 
5
I like dealing with traffic


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 320
Skąd: ATC
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

fiodor.mk napisał/a:
ale wielu z nas ma tu na względzie dobro naszej służby i widzi jak świat się zmienia.


Nie twierdzę że tak nie jest ...jednak nie wielu jest ludzi tu na tym forum, którzy tak jak Ty zadają sobie sporo trudu do tłumaczenia i wyjaśniania istoty zachodzących zmian!!! :brawo:
_________________
Pozdrawiam MIL ATC
 
 
kleny 
3
kleny


Wiek: 43
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: Poland
Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

Trocin zacząłeś temat więc masz odpowiedzi, ale przecież czekaliśmy na Ciebie we Wrocławiu, trzeba było przyjechać.

Cytat:
Domyślam się, że część członków komisji egzaminacyjnej SRL też będzie musiała zdawać te egzaminy - wychodzi na to że komisja będzie egzaminowała też sama siebie


Nie martw się o komisję, jest ona bardzo dojrzała i na pewno przeprowadzi rzetelnie egzaminy (co właśnie zaprezentowała w Dęblinie na pierwszej sesji egzaminacyjnej do MSATCL).

Cytat:
Ok ale egzamin na ATCL odbywa się w organie, w którym ukończyło się szkolenie praktyczne... Czy egzamin do licencji MATCL też będzie odbywał się w ten sposób

Dokładnie ta sama zasada.

Przestań się mazać i zapraszam na egzamin, chętnie się wybiorę.
 
 
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

Miło że czekaliście we Wrocku ;) może w tym roku się doczekacie, ja jestem gotów, czekam na decyje...

Czyli egzamin do MATCL u mnie na wieży - również jestem gotów i czekam :D

I nie mażę się :nie2: tylko grzecznie pytam :P

Pzdr
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
kleny 
3
kleny


Wiek: 43
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: Poland
Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

Cytat:
Czyli egzamin do MATCL u mnie na wieży - również jestem gotów i czekam


Ale wiesz, że u Ciebie nie da się zdać praktycznego, bo jak zaczniesz pracować zdodnie ze sandardami dla MATCL to piloci nie będą rozumieli o co Ci chodzi :viktoria:
 
 
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

Ojtam ojtam :wino:
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
Tower Power 
2


Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 67
Skąd: z wieży...
  Wysłany: Nie 19 Sty, 2014   

trocin napisał/a:
...

Czyli egzamin do MATCL u mnie na wieży - również jestem gotów i czekam :D ...


Jak to u Ciebie na wieży? ...przecież tam u Ciebie jest tylko jedna wieża - wieża ciśnień ;)
_________________
Safe, orderly and expeditious flow of air traffic.
 
 
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Nie 19 Sty, 2014   

Pewnie zanim będzie egzamin już przeniesiemy się na nową :wesol:
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Nie 19 Sty, 2014   

A jak widziecie tamat egzaminu na MATCL na stanowisku operacyjnym w niesklasyfikowanej przestrzeni powietrznej? Czy najpierw nie powinny powstać MCTRy? Czyli kolejny wysiłek to teraz skupienie się na tworzeniu MCTRów.
_________________
just pure truth...
 
 
Walles 
4
Walles


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 155
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

A kto powiedział, że egzamin na MATCL dla posiadaczy S-ATCL będzie odbywał się na stanowisku operacyjnym???
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Poczytaj kilka postów wcześniej.
_________________
just pure truth...
 
 
Jamboree 
3


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 111
Skąd: ....
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

kleny napisał/a:


Cytat:
Ok ale egzamin na ATCL odbywa się w organie, w którym ukończyło się szkolenie praktyczne... Czy egzamin do licencji MATCL też będzie odbywał się w ten sposób

Dokładnie ta sama zasada.

Przestań się mazać i zapraszam na egzamin, chętnie się wybiorę.


Fsoul na szczęście o tym nie decydują użytkownicy forum tylko Komisja SSRL z przewodniczącym na czele.
_________________
Krzyknęli:Hop, hop !!! Po chwili ciszy jeszcze raz: Hoop, hoop !!!.... a echo miało ich w :pupa:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group