Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w ustawie o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych
Opublikował Wiadomość
bartik 
1


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: WP
Wysłany: Wto 16 Sty, 2018   

bodzio1973 napisał/a:
Chyba jednak będzie, tylko że skutki jej zmian mają być odczuwalne od 2019 roku :gent:


Na czym te zmiany miałyby polegać i kogo dotyczyć???
 
 
RADO 
5
Prawda, że prawda to prawda.


Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 543
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 16 Sty, 2018   

Reforma korpusu podoficerskiego, w/g. ustępującego Ministra jest planowana i jest jednym z najważniejszych zamierzeń, co potwierdza wypowiedź na YT zapis od 2:47 https://www.youtube.com/watch?v=VlTvSUzxBEw
Nie jest też tajemnicą, że został powołany zespół w skład, którego wchodzą też żołnierze, przedstawiciele wyłonieni spośród mężów zaufania korpusu podoficerów, ponadto powołano specjalną komórkę, więc wniosek może być tylko jeden, że faktycznie prace trwają. Zastanawiające jest to, dlaczego w środowisku nikt nic nie mówi, pytałem swojego przedstawiciela, który jest na dosyć niskim szczeblu organów przedstawicielskich, zbył mnie, jakoby nic konkretnego nie wie. Jednak swoimi drogami dotarłem do materiałów, po pobieżnym przeanalizowaniu kilku ppt, można pokusić się o stwierdzenie, że, była by to rewolucja dla środowiska podoficerskiego, gdyby weszła nawet z okresem przejściowym. Patrząc na realia mogło by to, być skierowane na bardzo szybką ścieżkę, tylko po to aby zlikwidować problemy z zaszłości. Zaznaczam, według mojej oceny to na tej reformie zyskują nieliczni, „szlachta”: pomocnicy dowódców ds. podoficerów, komendanci szkół podoficerskich a pozostali wyrobnicy stracą na wysokości stopnia swoich stanowisk. Starszy chorąży sztabowy to w brygadzie byłby jeden, dwóch, kilku w dywizji i ciut więcej wyżej, kilku pośrednich chorążych na stanowiskach w sztabach, a pozostali to stanowiska co najwyżej sierżantów. I teraz zakładamy, że ten mechanizm wchodzi, nawet z okresem przejściowym, masz stanowisko starszego podoficera, jesteś chorążym szefem kompanii, służysz dalej ale już nie awansujesz na dwie czy cztery gwiazdki ze starego systemu bo ten jest wygaszany, nie otrzymujesz podwyżki bo twoje stanowisko w nowym systemie to sierżant, przeżywaliśmy już różnego rodzaju dodatki wyrównawcze, z każdym rokiem, z każdą podwyżką tracisz, nic tylko odejść do cywila i po problemie. A „szlachta” pozostaje na swoich stanowiskach i po roku funduje sobie prezent w postaci wysokich uposażeń na wylocie do cywila. To są moje wolne wnioski ale proszę zauważyć, że nigdy nie było takiej reformy, która poprawiła by tym, których dotyczy.
 
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Wto 16 Sty, 2018   

RADO, ciekawe rzeczy piszesz. Brzmi to trochę jak tania, wojskowa sensacja ale skoro masz dobre źródło informacji...
Poruszyłeś jednak istotny temat konieczności dokonania zmian w korpusie podoficerskim. Myślę, że potrzebna jest nam merytoryczna dyskusja, w której wybrzmią nasze propozycje, przemyślenia, pomysły.
Jest to zdecydowanie lepsza opcja od rozpowszechniania niesprawdzonych plotek czy zasłyszanych półprawd doprawionych sosem z własnych negatywnych przemyśleń.

Zacznijmy może od tego co korpus boli ? Gdzie są obszary, które należy poprawić ? Zdefiniujmy problemy.
Bez tego nie ruszy dobra dyskusja.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
RADO 
5
Prawda, że prawda to prawda.


Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 543
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 16 Sty, 2018   

Owszem, to tylko moja ocena, mój sos, materiał mógł być zleżały, mało szczegółowy, ale ktoś nad tym się nieźle napracował. Dlaczego dyskusja o nowym kształcie korpusu podoficerskiego zawęziła się tylko do nielicznych wybrańców, dlaczego oni tego nie konsultują z "dołami".
 
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Wto 16 Sty, 2018   

Myślę, że nie da się takiego produktu skonsultować ze wszystkimi podoficerami w SZ RP. To nie byłby najbardziej produktywny wariant...
Z tego co wiem to mężowie zaufania brali udział w tych pracach a to są właśnie przedstawiciele "dołów" i w ogóle podoficerów. Nie jest też tajemnicą, że organy przedstawicielskie są niejako socjalnym głosem ludu więc o ten aspekt zapewne zabiegali najmocniej.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
waren20 
5


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 457
Skąd: MON
Wysłany: Sob 05 Gru, 2020   

W związku z szukaniem oszczędności trwają w MON prace nad zmianą ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych i jest propozycja uchylenia art.95 pkt.1, dotyczącego wypłaty przez okres jednego roku po zwolnieniu ze służby wypłacanego co miesiąc świadczenia pieniężnego w wysokości kwoty uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnego w ostatnim dniu pełnienia służby.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 05 Gru, 2020   

Zaczyna się.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 05 Gru, 2020   

waren20, ja słyszałem, że mają uchylić wszystkie artykuły i nie będzie niczego. Tak mi mówił kolega, który dowiedział się od kolegi z samej góry. Chyba trzeba uciekać do cywila. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 05 Gru, 2020   

waren20, nie publikuje się takich informacji bez podania ich źródła, z czego zapewne zdają sobie sprawę nawet najmniej rozgarnięci forumowicze. Albo naprawisz swój błąd, albo ta sensacyjna wiadomość uznana zostanie za fake news.
 
 
k_r_y_s 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 207
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob 05 Gru, 2020   

A kto im zabroni,obudzisz się rano i zmiana zatwierdzona żeby ludzie nie zdążyli uciec.
 
 
poandy 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 220
Skąd: Wojska pierwszych 5 min.
Wysłany: Sob 13 Lut, 2021   

Czy jest ktoś w stanie nakreślić w paru zdaniach czego będzie dotyczyła zmiana w ustawach min.
"o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych" ?
 
 
Dziubson 
3
Dziubson


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 141
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 16 Lut, 2021   

poandy napisał/a:
Czy jest ktoś w stanie nakreślić w paru zdaniach czego będzie dotyczyła zmiana w ustawach min.
"o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych" ?

No właśnie ostatnio usłyszałem - przypomnę nie jestem biegły w przepisach o SWŻ że obowiązująca jest ważna do końca czerwca 2021 czy to prawda? Jak tak czy ktoś zna poprawki... A może raczej zmiany??
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 16 Lut, 2021   

Powtórzę
Cytat:
W MON-ie trwają prace nad kodyfikacją przepisów dotyczących obronności. Na bazie obowiązujących dziś kilkunastu ustaw mają powstać dwie: o służbie wojskowej oraz o Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
(...)
Prace mają się zakończyć 31 grudnia 2021 roku. Część z nich może mieć charakter niejawny.
http://www.polska-zbrojna...owych-przepisow
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
poandy 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 220
Skąd: Wojska pierwszych 5 min.
Wysłany: Pon 08 Mar, 2021   

To może wielu zaciekawić;
http://polska-zbrojna.pl/...czas-na-zmiany#
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pon 08 Mar, 2021   

Nihil novi sub sole. To nie pierwsza przymiarka. Wcześniejsze umarły wraz z dymisją ministra.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group