Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tzw. "pas na jajach"
Opublikował Wiadomość
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Pon 25 Lis, 2013   

:brawo: To powinno być takie oczywiste (wydawać by się mogło) dla każdego żołnierza, a jednak z dyskusji wynika, że nie. Dobrze, że jeszcze nie wszyscy postawili na bylejakość :viktoria:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pon 25 Lis, 2013   

A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że bardzo często 70-80 letni kombatanci sa bardziej przepisowo umundurowani, niz ich koledzy w słuzbie czynnej.
I oni nie wchodzą w dyskusje czy zołnierz ma wygladać schludnie czy nie. Im się takie dyskusje po prostu nie mieszczą w ich prywatnym świecie wartości i standartów.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 25 Lis, 2013   

Gecko, świetnie to ująłeś.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Pon 25 Lis, 2013   

Racja. Już kiedyś o tym pisałem w innym wątku, że będąc dowódcą KH na uroczystości w Katedrze w Koszalinie stały poczty sztandarowe nie tylko wojskowe. Był tam też poczet Związku Żołnierzy AK, czy jakoś tak. Dowódcą pocztu był tak samo jak ja oficerem w stopniu kapitana tyle, że kilkadziesiąt lat starszy. Postawa tego weterana podczas całej uroczystości (prawie dwugodzinnej)była tak nienaganna, że za każdym razem, gdy odzywał mi się mój kręgosłup, to wystarczyło tylko jedno moje spojrzenie na tego oficera i wszelkie niedogodności mijały. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 25 Lis, 2013   

puchatek napisał/a:

Jakie ma znaczenie dla celowości wydawania pieniędzy podatników na SZ RP obecność żołnierzy na ulicach?

czy raczej nie powinni być wyszkoleni w realizacji zadań zgodnie z przeznaczeniem?

bo defilady na "imieninach głównej ulicy Wioski" to według mnie nijak się mają do zdolności do podjęcia działań...


I tak byłoby w świecie idealnym. Ale jak wiesz- jak Cię widzą, tak Cię piszą. Jak uzasadnić społeczeństwu- co ciągle słyszy o oszczędnościach (jego kosztem) potrzebę istnienia wojska kilkadziesiąt lat po wojnie, kiedy wszyscy wokół trabią o pokoju i miłości bliźniego ;)
I wtedy przeciętny Kowalski zadaje sobie pytanie- co oni robią? Kiedyś to most zbudowali, przy żniwach pomogli, przy powodzi. A teraz nawet defilady , żeby dzieciska się cieszyły, nie chce się pasibrzuchom zrobić. ;) A jakie pensyje majom Panie, a emerytury- chłop młody a już emeryt. itd.
DLatego imho te defilady na "imieninach głównej ulicy Wioski" (choć często przesadą są) jakoś nie powinno zbytnio przeciążać żołnierzy, a znacząco poprawia im PR. Bo - zależy od garnizonu, ale raz-dwa w miesiącu można oderwać od codziennego znoju KH w sile kilkunastu ludzi, którzy potrafią jeszcze maszerować i przypomną sobie w miarę szybko musztrę paradną. Wprawdzie widząc jakiś czas temu kolumnę na terenie jednostki wracającą chyba z apelu(?) poruszającą się ruchem węża, w dodatku jeden z nich w środku kolumny czytał sobie gazetę- to mogę mieć wątpliwości. :gent:


Gecko- z głębi mojej na wskroś cywilnej duszy :efendi2:
 
 
mariankiszek 
5


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 307
Skąd: maowieckie
Wysłany: Nie 08 Gru, 2013   

A mam pytanie czy oficer będący w już po za służbą, ma prawo "dowodzić" uroczystością?
_________________
"Nie wiem jak to jest zabić człowieka... zabijałem tylko komunistów..." ppor. Rafał Gan-Ganowicz.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 08 Gru, 2013   

mariankiszek, a może tak jaśniej wytłumaczysz o co chodzi, bo takie hasła rzucane ad hoc nadają się tylko na wysypisko.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
mariankiszek 
5


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 307
Skąd: maowieckie
Wysłany: Pon 09 Gru, 2013   

Rozumiem, Fazi 1 . Uroczystości z okazji 11 listopada, poczet flagowy złożony z żołnierzy w stopniu podoficerów, poczty sztandarowe innych służb mundurowych. Uroczystością "dowodzi" ppłk. będący już w cywilu.
_________________
"Nie wiem jak to jest zabić człowieka... zabijałem tylko komunistów..." ppor. Rafał Gan-Ganowicz.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11560
Skąd: -)
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Teoretycznie to pocztami sztandarowymi innych służb mundurowych nie powinen dowodzić ppłk WP w cywilu lub nie, bo niby z jakiej racji, nie podlegają mu.

W praktyce dowodzenie pocztami sztandarowymi to jest tak na prawde kierowanie choreografią baletu, i w związku z czym może (a nawet powinien) robic to zawodowy choreograf teatralny na etacie pracownika cywilnego.

Po kateringu żarcia i OWCach na warcie, wkrótce być może dojdziemy do pracowników cywilnych w pocztach sztandarowych, na początek w przypadku mundurów nieregulaminowych (rekonstrukcyjnych).
;-)

A bardziej na serio:
Pplk o którym mówisz byłjak rozumiem w mundurze który mu sie należy, z dystynkcjami które mu legalnie przysługują, więc o co chodzi.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Dystynkcje na mundurze z pewnością miał. Ciekawe tylko, czy miał przepisowe oznaczenia, że nie jest w służbie czynnej. Jeszcze nikogo z takimi nie widziałem.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Cytat:
Ciekawe tylko, czy miał przepisowe oznaczenia, że nie jest w służbie czynnej.


Na moim są. :tongue10:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11560
Skąd: -)
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

mariankiszek, niedawno było głośno o wyjeździe kompanii honorowej WP na defilade do Moskwy. Kto tam dowodził uroczystością i jakim prawem nasi się podporządkowali poleceniom?

Wydaje mi się że kierowanie uroczystościami nie jest dowodzeniem w rozumieniu RO SZ.
Taki kierownik nie jest więc nijakim "dowódcą" w rozumieniu RO.
Jego polecenia nie mają statusu rozkazów. Poszczególne poczty sztandarowe różnych służb i sił zbrojnych różnych krajów nie podlegają mu w żaden sposób - z formalnego puntu widzenia, a polecenia wykonują niejako "dobrowolcem".
:gent:


Stąd właśnie podporządkowują mu się poczty różnych organizacji mundurowych w tym także z państw obcych.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   

PDT napisał/a:
Na moim są.
To chyba jesteś jedynym ze słynnymi "R" na pagonach, o których nawet wielu mundurowców nie słyszało :gent:
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   

PDT napisał/a:
Cytat:
Ciekawe tylko, czy miał przepisowe oznaczenia, że nie jest w służbie czynnej.


Na moim są. :tongue10:


A skąd te "R" wziąłeś, zdobyłeś, kupiłeś...?
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 12 Gru, 2013   

Na*******m sobie. :tongue10:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group