Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs oficerski dla żołnierza rezerwy.
Opublikował Wiadomość
Park Ranger 
1


Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 14
Skąd: Zakopane
Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013   Kurs oficerski dla żołnierza rezerwy.

Od 6 lat jestem emerytem wojskowym. W związku z tym, iż nie jestem na bieżąco z aktualnymi przepisami MON mam pytanie do osób, które posiadają wiedzę na ten temat i mogą mi udzielić informacji - pomocy, a mianowicie.
Byłem żołnierzem zawodowym WP przez okres 26, 5 lat. Na emeryturę odszedłem z 10 w stopniu st. chor. szt. W macierzystym WKU jako rezerwista mam przydział służbowy.
Pytanie; czy istnieje taka możliwość prawna, aby WKU pod, które podlegam skierowało mnie na kurs oficerski. Zaznaczam, że nie mam zamiaru starać się o powrót do MON, iż to mnie nie interesuje. W cywilu w firmie Skarbu Państwa piastuje stanowisko kierownicze częściowo związane ze sprawami obronnymi i dlatego grzecznie pytam. Jestem absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a obecnie studentem na studiach doktoranckich III stopnia. Jeżeli ktoś z szanownych Pań / Panów posiada stosowną wiedzę na ten temat to proszę o info w tej sprawie. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Park Ranger
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   

Tutaj znajdziesz wszystkie nurtujące Cię odpowiedzi: http://www.warszawamokoto...pl/pl/8673.html
Pozdrawiam!
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
Park Ranger 
1


Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 14
Skąd: Zakopane
Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   Odp.

Serdeczne dzięki za info.

Park Ranger
 
 
wesoły sanitariusz 
2



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 75
Skąd: Tworki
Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   

Proszę spojrzeć na punkt 8 w uwagach do planu kursów:

wiek do 40 lat.
_________________
Nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   

Spotkałem się też z twierdzeniem, że górna granica wieku dla kandydatów na kursy oficerskie i podoficerskie żołnierzy rezerwy wynosi 35 lat - np. na stronach internetowych WKU Wrocław i WKU Żagań. Tak to bywa, kiedy jakiejś dziedziny nie regulują przepisy prawa, a jedynie zahaczy o nią a to instrukcja, a to jakiś doraźny okólnik, a to Bóg wie co.


Informacjom zamieszczonym na stronie WKU Warszawa-Mokotów za bardzo bym nie ufał. Dostrzegam kilka niekonsekwencji w uwagach zamieszczonych pod tabelą kursów na 2014 rok. Mam podstawy, aby wątpić w profesjonalizm załogi tej instytucji. Już choćby na stronie głównej rażące babole:

- opis pod zdjęciem pierwszym: "W dn. 28.10.2013 r. Komendant WKU dokonał wręczenia aktu mianowania na stopień majora rezerwy - kapitanowi nie podlegającemu obowiązkowi służby wojskowej Eugeniuszowi ZARZYCKIEMU."

To co, p. Zarzycki jako kapitan był osobą niepodlegającą (pisze się razem) obowiązkowi służby wojskowej, a po mianowaniu na stopień majora w cudowny sposób odmłodniał, przez co stał się żołnierzem rezerwy?

- opis pod zdjęciem drugim: "W dn. 24.10.2013 r. Szef Wydziału Rekrutacji mjr Krzysztof FUTYMA wraz z oficerami WKU Warszawa-Śródmieście uczestniczył w pokazie przyjęcia stanu osobowego do jednostki zmilitaryzowanej. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników."

Skoro pokaz dotyczył przyjęcia stanu osobowego do jednostki zmilitaryzowanej, to co na zdjęciu robi umundurowana i uzbrojona "żołnierka"? Niezorientowanym, w tym fachowcom z WKU Warszawa-Mokotów, wyjaśniam, że militaryzacja nie ma nic wspólnego ze służbą wojskową.
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   

Małe OT. Dodam jeszcze, nieprzestrzeganie przepisów ubiorczych przez pana majora na zdjęciu pierwszym i trzecim. Do białej koszuli nie nosimy białych naramienników. Tylko do zielonej i niebieskiej dopuszczalne są w kolorze koszuli.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   

A do jakiego PZM nosi się białe pagony?
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   

Do żadnego.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013   

To po co je wprowadzono?
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16005
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013   

To są pożyczone z milicji z drogówki.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013   

wieczne500 napisał/a:
To po co je wprowadzono?

Przecież napisałem, że nie wprowadzono. Do białej koszuli nosimy naramienniki w kolorze tkaniny zasadniczej, czyli w takim jaki nosimy mundur wyjściowy.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
leoncio 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 485
Skąd: lotnisko i WKU
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013   

Szwejk napisał/a:
Spotkałem się też z twierdzeniem, że górna granica wieku dla kandydatów na kursy oficerskie i podoficerskie żołnierzy rezerwy wynosi 35 lat

I tak być powinno. Dawniejsze (nie oznacza, że gorsze - wręcz przeciwnie) przepisy zawarte we "fioletowej" instrukcji mobilizacyjnej (obowiązującej do 1995r.) precyzowały kryteria wiekowe:
- na kurs dcy kompanii - do 30 lat
- na kurs dcy/szefa sztabu batalionu - do 35 lat.
Wynikało to z logiki, bo wyszkolony na koszt MON oficer powinien być wykorzystany na przydziale mob. przez ustawowy okres 15 lat, do 50-tego roku życia (powyżej tego wieku, do 60-tki tylko w administracji wojskowej). Z wykorzystania tak szkolonych oficerów WKU było rozliczane dość szczegółowo. Teraz te przepisy jakoś się "rozmyły" (jak i większość przepisów, od regulaminów zaczynając). Kierowanie przez WKU na kursy powinny być (niestety) uzasadniane potrzebami mob. i gromadzenia rezerw, a nie ambcjami żołnierzy rezerwy. :D
_________________
Pytanie mechanika MiG-21: jaki jest zasięg pocisku R-3S? Odpowiedź specjalisty: łeeeeee, te to lecą!
 
 
alfikiczpiot 
3
2LT


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 127
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Wto 05 Lis, 2013   

Ambicje ambicjami, ale co wtedy gdy nie ma chętnych? Albo sytuacja taka, że nadać trzeba przydział mobilizacyjny dla dowódcy kompanii zaopatrzenia, a kursy są tylko na pancerno-zmechanizowane (jakby nie patrzeć sztuka jest sztuka). A teraz na poważnie mam pytanie na 2014 rok przewidziano kursy doskonalące dla oficerów rezerwy jednak obydwa w specjalności 20B01 i do tego wydaje mi się na wysokie stanowiska, czy aby być skierowanym na kurs dowódcy batalionu trzeba wcześniej odbyć kurs na dowódcę kompanii (który ostatnio był chyba w 2008 roku. Albo dajmy na to ten starszy oficer sztabu batalionu też specjalność panc-zmech, a WKU potrzebuje logistyka do sekcji S4 sztabu batalionu? O kursach http://www.wroclaw.wku.wp...sowego_2014.pdf
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11608
Skąd: -)
Wysłany: Wto 05 Lis, 2013   

alfikiczpiot napisał/a:
Ambicje ambicjami, ale co wtedy gdy nie ma chętnych? Albo sytuacja taka, że nadać trzeba przydział mobilizacyjny dla dowódcy kompanii zaopatrzenia, a kursy są tylko na pancerno-zmechanizowane (jakby nie patrzeć sztuka jest sztuka). A teraz na poważnie mam pytanie na 2014 rok przewidziano kursy doskonalące dla oficerów rezerwy jednak obydwa w specjalności 20B01 i do tego wydaje mi się na wysokie stanowiska, czy aby być skierowanym na kurs dowódcy batalionu trzeba wcześniej odbyć kurs na dowódcę kompanii (który ostatnio był chyba w 2008 roku.


W Polsce zorganizowano zbyt drobny podzial na specjalnosci, w rezultacie ani nie da sie zrobic racjonalnie szkolen, ani tez nie ma na wlasciwych stanowiskach ludzi o wlasciwej specjalnosci, tylko wiekszosc ludzi jest na stanowiskach innych niz ich spcjalnosc - czyli slawetna "sztuka".
Wniosek:
Przy stutysiecznej armii powinnismy tez zmniejszyc a nie zwiekszyc liczbe specjalnosci. Ale ech, po co ja to pisze.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
michcael 
3


Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 103
Skąd: PL
Wysłany: Nie 22 Gru, 2013   

Nie zakładając kolejnego tematu. Zadam pytanie tutaj. Uzyskanie oficerskich gwiazek poprzez kurs oficerski rezerwy jest bardzo kuszący. Słyszeliście przypadki by takich oficerów po przeszkoleniu dwu-miesięcznym brali do służby zawodowej? Jakie są szanse?

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group