Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs oficerski dla żołnierza rezerwy.
Opublikował Wiadomość
Utero 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 191
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

Perspektywy wyglądają obiecująco. Teraz pytanie o szanse na dostanie się na kurs szkolenia rezerwy ;].

Corni jakie jednostki się odzywały? Bardziej Żagań/Braniewo czy np. z miast wojewódzkich. I jakie stanowiska wchodziły w grę? W sztabie czy pododdziałach? W jakim mieście służysz?
 
 
Corni 
1


Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 32
Skąd: Centrum
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

Odnośnie szans - moje WKU (Łódź) w roku w którym mnie wysłało na kurs miało coś koło 11 chętnych na 3 miejsca. Konkurencja była duża, więc w grę wchodziło zbieżność wykształcenia i inne dodatkowe papiery. Wiem że w innych WKU sami szukali chętnych dzwoniąc do ludzi.

Dzwoniły do mnie jednostki "ościenne" z pomniejszych miejscowości, a oferowane stanowiska to głównie dowódca plutonu. Żeby znaleźć intratny etat trzeba go samemu szukać.
 
 
Zajoncu 
1
Rabit


Dołączył: 01 Gru 2017
Posty: 4
Skąd: mon
Wysłany: Sob 02 Gru, 2017   

Wybiera się ktoś na 08.01.2018?
Jakie kurtki dają na czas kursu? Jeżeli są to bechatki to wole sobie kupić goretex, żeby w zimę nie marznąć.
 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Sob 02 Gru, 2017   

Na 90% jestem pewien, że dostaniecie bechatki. A to czy w goretexie będzie Ci cieplej - szczerze wątpię.
_________________
Make love, not Saw.
 
 
Rzecznik Prasowy Syfu 
Banita


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 596
Skąd: ELITARNEWOJSKAOPERACYJNE
Wysłany: Sob 02 Gru, 2017   

Kupisz goretex, a i tak każą Ci łazić w behatexie :cool:
_________________
Zły ptak to ten co swe gniazdo kala,

czy ten, co mówić o tym nie pozwala

(Pij Lecha i wałęsaj się ...)
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1220
Skąd: MSS
Wysłany: Sob 02 Gru, 2017   

Nie zapomnij zabrać własną koszulkę w kolorze khaki. Bo za kilka lat możesz słono zapłacić za niszczenie mienia wojskowego :nie2:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
Utero 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 191
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Zajoncu napisał/a:
Wybiera się ktoś na 08.01.2018?
Jakie kurtki dają na czas kursu? Jeżeli są to bechatki to wole sobie kupić goretex, żeby w zimę nie marznąć.


Kiedy składałeś wniosek o kurs? Jakie miasto?
 
 
Zajoncu 
1
Rabit


Dołączył: 01 Gru 2017
Posty: 4
Skąd: mon
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Starałem się dostać jeszcze w zeszłym roku (mieli fajną specjalność - rozpoznanie ogólne), ale nie było już miejsc. Obecnie mieszkam w Krakowie jednak podlegam pod WKU ze świętokrzyskiego.
 
 
Utero 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 191
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

Wybierasz się z myślą o zawodowej czy chcesz tylko zrobić kurs? Ja właśnie złożyłem papiery, wcześniej nie mogłem, ale robię to pod kątem starania się potem do zawodowej.
 
 
Zajoncu 
1
Rabit


Dołączył: 01 Gru 2017
Posty: 4
Skąd: mon
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

Utero napisał/a:
Wybierasz się z myślą o zawodowej czy chcesz tylko zrobić kurs? Ja właśnie złożyłem papiery, wcześniej nie mogłem, ale robię to pod kątem starania się potem do zawodowej.

Po kursie i mianowaniu na ppor będę się starał do zawodowej, może się poszczęści:)
 
 
Sergiusz91 
1


Wiek: 32
Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 18 Mar, 2018   

Witam zawodowych i rezerwistów.
WKU zaproponowało mi kurs oficerski 3-miesięczny. Jestem również po 4-miesięcznej służbie przygotowawczej w korpusie szeregowych. Jakie są szanse na znalezienie etatu jako ppor.? Oczywiście bez pomocy taty, wujka :) Czy ktoś z tutaj obecnych dostał się do służby zawodowej ? Ewentualnie czy ktoś może pracuje w WOT jako żołnierz zawodowy ? Czy jest szansa tam się dostać ?
 
 
Corni 
1


Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 32
Skąd: Centrum
Wysłany: Nie 18 Mar, 2018   

Są bardzo duże szanse dostać się na etat ppor., w wielu jednostkach będą to głównie stanowiska dowódców plutonów.
 
 
Andreas 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2013
Posty: 157
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 18 Mar, 2018   

Ja skończyłem kurs 3 mczny i zaczynam za pare dni służbę :)
 
 
Sergiusz91 
1


Wiek: 32
Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 18 Mar, 2018   

Można wiedzieć gdzie i na jakim stanowisku? Długo szukałeś po skończeniu kursu?
Pytanie dotyczące kursu: jak wygląda taki kurs i gdzie odbywałeś?
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Sro 28 Mar, 2018   

Andreas napisał/a:
Ja skończyłem kurs 3 mczny i zaczynam za pare dni służbę :)


@Andreas
Czy Twoim zdaniem jest to w porządku, że Ty po trzymiesięcznym przeszkoleniu zostaniesz oficerem,
a szeregowy (również mgr, a czasami nawet z podyplomówką) może, po pięciu latach służby starać się o przyjęcie do szkoły podoficerskiej? Do oficerskiej raczej nie ma szans, gdyż symboliczna ilość stanowisk jest chyba przeznaczona dla szeregowych kultywujących tradycje rodzinne, swoich wysoko postawionych rodzicow.
Dodam tylko, że na studium oficerskie w zeszłym roku dla szeregowych zawodowych ustalono limit 15 żołnierzy (Decyzja nr 156/MON z dnia 1 września 2017 r. w sprawie naboru na szkolenie wojskowe kandydatów na oficerów w 2018 r.).

Moim zdaniem droga do służby zawodowej w korpusie pdf. lub ofic. powinna wieść tylko poprzez szkoły oficerskie, podoficerskie, a dla cywili chcących wstąpić do służby z pominięciem szkół wojskowych poprzez obowiązkową trzyletnią służbę w korpusie szeregowych.
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group