Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MK-J
Pią 18 Paź, 2013
Praca magisterka - misje
Opublikował Wiadomość
magistrantka 
1


Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 16 Paź, 2013   Praca magisterka - misje

Witam,jestem studentką Uniwersytetu Gdańskiego i za moją pracę magisterską obrałam sobie temat żołnierzy na misjach. Zarejestrowałam się na tym forum, jako że jest to chyba największe forum dla żołnierzy wśród polskich stron, i mam nadzieje że pisząc tego posta nie łamie regulaminu strony w żaden sposób : )

Poszukuje osób chętnych, mężczyzn i kobiet jeśli takowe na forum są, które odbyły misję w Afganistanie, Iraku czy innym miejscu w ostatnich 10-15 latach. Niestety poszukuje osób tylko wojskowych, tzn żołnierzy zawodowych, nie cywili w funkcji sanitariuszy, psychologów itp.

Do wypełnienia krótkiego formularza potrzebuje co najmniej 30 osób, co mimo moich znajomości z osobami w tym zawodzie nie jest fizycznie wykonalne dla mnie w obrębie mojego miasta.

Wyżej wspomniany formularz zostanie dopiero skonstruowany, jednak zanim go sporządzę musze zebrać grupę co najmniej 25 chętnych osób, abym mogła mieć pewność że temat mojej pracy magisterskiej nie będzie musiał być zmieniony z powodu za małej ilości osób.

Jeśli ktoś jest chętny, lub zna osobę z którą mogłabym porozmawiać, bardzo proszę o zgłaszanie sie do mnie na maila, lub w wiadomości prywatnej. Na wszelkie pytania odpowiem, oczywiście ankiety będą anonimowe i użyte tylko do mojej pracy, bardziej w formie statystycznej aniżeli analizy któregokolwiek formularza, tak więc o ochronę danych osobowych nie trzeba się martwić.

Zapewniam też, że moja ankieta nie ma na celu sprawdzania jakiejkolwiek kwestii o której nie wolno mówić, bliska mi osoba była na misjii i wiem czym jest "tajemnica wojskowa" zwłaszcza wyczulona na tematy misyjne Żadne nieodpowiednie czy niewygodne pytanie nie padnie w ankiecie, chyba że nikomu nie będzie przeszkadzało takie pytanie,ale to tylko za zgodą uczestników. Żadne konsekwencje ani dane oczywiście nie zostaną udostępnione nikomu, gdyż nie chcę i nie muszę znać Waszych danych personalnych ; )

Bardzo ale to bardzo prosiłabym o pomoc, temat stosunkowo świeży i że tak powiem niezauważany w Polsce a możecie przyczynić się do rozwoju szerszej dyskusji na ten temat no i oczywiście przede wszystkim pomóc mi uzyskać tytuł magistra :)
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 16 Paź, 2013   

magistrantka napisał/a:
Niestety poszukuje osób tylko wojskowych, tzn żołnierzy zawodowych, nie cywili w funkcji sanitariuszy, psychologów itp.


No coments.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
magistrantka 
1


Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

"no comments" jak już, a tak poza tym to byłabym wdzięczna za rzeczowe odpowiedzi. Nie wiem co takiego żenującego jest w tym co napisałam, aczkolwiek mysle że każdy zrozumiał o co chodzi mimo ewentualnej pomyłki ;) z tego co wiem to psychologowie na misji są cywilami, co do sanitariuszy pewności nie mam, nie jestem żołnierzem i struktur nie znam. Jeśli kogoś uraziłam to nie miałam tego na celu, ale po cóż te złośliwości? :)
 
 
new one 
3



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 116
Skąd: z kątowni
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

Cytat:
ale po cóż te złośliwości?

Bo to takie forum.
_________________
"Lecz nie przestańmy czcić świętości swoje i przechowywać ideałów czystość, do nas należy dać im moc i zbroję by z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość"
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

OK - dwa "m" w tym wyrazie.

magistrantka napisał/a:
z tego co wiem to psychologowie na misji są cywilami, co do sanitariuszy pewności nie mam, nie jestem żołnierzem i struktur nie znam.


Zazwyczaj w wojsku psychologowie, personel medyczny, prawnicy i duchowni wszytkich wyznań posiadają status żołnierza - zdarza się, że są pracownikami wojska czyli tzw. "cywilami".
Wybacz mi ale z niemałą rezerwą odnoszę się do studentów proszących o materiały do pracy magisterskiej i nie mam zamiaru tego ukrywać.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

Panie i panowie a potem się dziwicie, że wychodzą dziwne prace, artykułu i opinie.

Jeżeli ktoś chce pomóc proszę pisać, jeżeli zaś nie proszę się powstrzymać od komentowania w stylu co ty dziewczyno wiesz o armii.


Jeżeli zaś autorka popełniła błąd metodologiczny uwzględniając tylko osoby w mundurach pomijając PCW - proszę to wskazać.

Jak dla mnie trochę mało wiadomo o czym ta praca ma być. Jeżeli np o zabezpieczeniu prawnym to faktycznie można PCW pominąć i skupić się na jednej grupie, choć porównanie mogło być ciekawe. Jeżeli zaś mówimy o PTSD to....

Sugerowałbym też byś poprosiła bliską Ci osobę by skontaktowała się z jednostkami, z których żołnierze jechali na misję. Możesz się natknąć na mur niechęci nie przeczę, ale jak piszesz jesteś z trójmiasta a w tej okolicy jest więcej niż jedna jednostka, z której wystawiano komponenty misyjne.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
magistrantka 
1


Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

Witam, no postrzegałam to forum jako jedno z poważniejszych o danej tematyce stad poważna propozycja do poważnych ludzi, drwiny mnie nie zrażają,ale jak tu moderator wspomniał nie tego oczekiwałam po dojrzałych mężczyznach ;)

wracajac do tematu, tego co wiem właśnie mówiąc o osobach w cywilu miałam na myśli osoby które nie czołgają się na poligonach i ich praca nie polega na czynnym "bieganiu z karabinem" jak to sie czasem mówi łopatologicznie, a jak już wspomniałam, nie jestem zawodowym żołnierzem i przyznaje się od razu do nieznajomości struktur. Rozumiem uprzedzenia do prac magisterskich i studentów, aczkolwiek dokładnie to jest to o czym napisał Admin, czyli takie "psioczenie" na media że pokazują fałsz,a jak widać niektórzy nie chcą sami nic z tym zrobić kiedy daje się im szansę.Ja taką szansę chciałabym po części dać polskim żołonierzom, a jeśli akurat Ty użytkowniku PDT nie chcesz jej wykorzystać - nie musisz, tylko jednak prosiłabym o odrobinę szacunku do tego co robie i wzięcie od uwagę iż robie to też dla Was, żołnierzy.

jeśli chodzi o temat pracy to aktualnie mam dopiero zarys,nie chciałabym konkretyzowac póki nie mam pewności czy znajde osoby chętne. Jeśli nie ZNnajdę 30 osób to niestety tematu nie przeprowadzę, aczkolwiek zainteresowanie jest na prawde duże i myślę że w ciagu tygodnia - dwóch, będe mogła oficjalnie odpowiedzieć.
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

A ja bym prosił by zdania zaczynać z dużej/wielkiej litery. Myślę, że od czasu kiedy skończyłem UG w tej kwestii nie wprowadzono tam nowych zasad pisowni.

No i może chociaż jakiś roboczy temat tej pracy?
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
magistrantka 
1


Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

Jest to typowo praca w tematyce różnic kulturowych i świadomości wśród osób będących w bezpośredniej styczności i osób które o wielu rzeczach słyszą tylko z mediów. Dokładnego tematu niestety nie mogę podawać gdyż badanie stałoby sie sugestywne i straciłoby sens. Za pisownię przepraszam, ale oprócz studiów pracuję i w pracy muszę ukradkiem szybko odpisywać między obowiązkami służbowymi, stąd pośpiech i błędy.
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

magistrantka napisał/a:
...robie to też dla Was, żołnierzy


Można wiedzieć coś więcej w temacie powyższego fragmentu? I przy okazji - jaki to kierunek studiów? :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
magistrantka 
1


Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

Przykro mi, ale nie moge udzielać takich informacji, wcześniej już napisałam temat zarysowany, wiecej informacji sprawi iż moje badanie nie będzie miało najmniejszego sensu, sugestia ma zbyt potężną moc, chociaż rozumiem sceptyzm i wiedziałam że nie będzie łatwo współpracować z wojskowymi. Jedyne co moge obiecać to to, że nikomu nie zaszkodze i mam nadzieje, iż wyniki będą pozytywne. Myśle że i tak za wiele już napisałam, i mam nadzieje że wybierajac taki temat jednak nie strzeliłam sobie w kolano jeśli chodzi o współpracę z taką grupą ;)
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

A to kierunek studiów jest jakąś wielką tajemnicą? Jakoś wpływa na odpowiedzi .... No nie wierzę.....
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
magistrantka 
1


Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

MK-J napisał/a:
magistrantka napisał/a:
...robie to też dla Was, żołnierzy


Można wiedzieć coś więcej w temacie powyższego fragmentu? I przy okazji - jaki to kierunek studiów? :gent: M.


Patrząc na to jak przeciętny obywatel ocenia żołnierzy jadących na misje, uważam to za niesprawiedliwe i wykreowane przez media oszczerstwo, tak wiec chciałabym aby moje badanie pokazało żołnierzy w innym świetle niż płatnych najemników-zabójców, ale też jako LUDZI. ale patrząc na dociekliwość Panów tutaj nie wiem czy uda mi się współpracować z tak trudną i nieufną grupą ;)

[ Dodano: Czw 17 Paź, 2013 ]
makary21 napisał/a:
A to kierunek studiów jest jakąś wielką tajemnicą? Jakoś wpływa na odpowiedzi .... No nie wierzę.....


no cóż,można nie wierzyć, ale że ośmiele się powiedzieć - w tej kwestii to jednak ja wiem lepiej co moge, a co nie ;)
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

Oczekujesz pomocy, a nawet nie podajesz kierunku studiów? Top secret? Mam nieodparte wrażenie, że są to jakieś dziennikarskie rewiry. A współpraca, o jakiej wspominasz musi być oparta na obustronnej szczerości a nie zasłanianiu się enigmatycznymi sformułowaniami o sile sugestii itp. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

magistrantka, wybacz na UG nie ma tajemnych kierunków. Sugestia sugestią, spytam wieczorem moje żony o tą sugestię - ona codziennie pracuje z ludźmi i ich psychiką :P
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group