Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czesław Mroczek zajmie się uzbrojeniem i modernizacją
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   Czesław Mroczek zajmie się uzbrojeniem i modernizacją

MON, 10.12.2013 r.

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zdecydował o docelowym powierzeniu sekretarzowi stanu Czesławowi Mroczkowi kierownictwa nad pionem uzbrojenia i modernizacji.

Nadzór nad sprawami społecznymi, dotychczas sprawowany przez Czesława Mroczka, będzie powierzony nowemu podsekretarzowi stanu, który zostanie powołany w ciągu najbliższych tygodni.

ppłk Jacek Sońta
rzecznik prasowy
Ministra Obrony Narodowej

Cz.Mroczek.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 148,76 KB

 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Nie chcę by uznano mnie za malkontenta ale kolejny polityk "manager" zajmujący sie wojskiem który chyba nigdy nie miał z nim do czynienia.

Moze jednak się mylę ?
za wiki

Odznaczenia

Srebrny Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju” – 2010[2]
Odznaka honorowa – „Medal Honorowy za zasługi dla Żandarmerii Wojskowej” – 2012[3]
Odznaka Pamiątkowa Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej – 2011[4][5]

[ Dodano: Wto 10 Gru, 2013 ]
Chyba znalazłem powód mianowania, w końcu to zasłużony dla sprawy parlamentarzysta PO
Cytat:

Szeregi MON zasilił poseł Platformy Obywatelskiej Czesław Mroczek (47 l.), członek sejmowej komisji obrony narodowej. To on jako nowy wiceminister będzie odpowiadał za wdrożenie zaleceń raportu polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej.



http://www.fakt.pl/Czystk...y,111140,1.html
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

steell napisał/a:
Nie chcę by uznano mnie za malkontenta ale kolejny polityk "manager" zajmujący sie wojskiem który chyba nigdy nie miał z nim do czynienia.


Dość aktywny (moim skromnym zdaniem: kontrowersyjny) udział w pracach legislacyjnych podczas wygaszania powszechnego obowiązku służby wojskowej.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Darek1 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 609
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Biorąc pod uwagę background Pana Ministra (starosta powiatu mińskiego) myślę, że z wojskiem (w jego wymiarze lokalnym) mógł mieć on więcej do czynienia niż się na pierwszy rzut oka wydaje.
Inna sprawa, jak jest przygotowany do obecnej funkcji PSUM-a, ale tak na dobrą sprawę wszystko zależy którego ze swych dotychczasowych "podpowiadaczy" zabierze ze sobą na nowe stanowisko.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Darek1, znając trochę realia powiązań lokalnych z wojskiem, chyba wiem co masz na myśli. Oni zawsze mają dużo "do czynienia" ( :wino: ) na różnych imprezach (swoich i wojska) ;)
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Oczywiście z tradycyjną wojskową grochówką z ... kateringu.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Swego czasu nie zasługi były w cenie i kompetencje, ale fakt, że ktoś miał na imię Czesław. Czyżby wracały stare sprawdzone wzorce... :oops1:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Toyo 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 1038
Skąd: czy to ważne?
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Darek1 napisał/a:
Biorąc pod uwagę background Pana Ministra (starosta powiatu mińskiego) myślę, że z wojskiem (w jego wymiarze lokalnym) mógł mieć on więcej do czynienia niż się na pierwszy rzut oka wydaje.


Miał mniej więcej tyle samo do czynienia z wojskiem, ile "eksperci" z takiego jednego zespołu sejmowego z lotnictwem, tzn. widział żołnierzy.
:gent:
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

~~Ad~~, Czesław i Mieczysław :cool:
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
natipak1 
Banita
kaper


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 267
Skąd: Daleki Wschód
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   

Chyba znalazłem powód mianowania, w końcu to zasłużony dla sprawy parlamentarzysta PO
Cytat:

Szeregi MON zasilił poseł Platformy Obywatelskiej Czesław Mroczek (47 l.), członek sejmowej komisji obrony narodowej. To on jako nowy wiceminister będzie odpowiadał za wdrożenie zaleceń raportu polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej.


No to kasa na "polską tarczę antyrakietwą" i modernizacje armii poszła w p..zdu! A tak na marginesie..zgadnijcie Panowie dlaczego nie jestem zaskoczony? I jeszcze jedno pytanie..dlaczego ja się dziwię że wy, obrońcy Polski się dziwicie takim a nie innym obrotem sprawy w obecnej naszej rzeczywistości?
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   

Jakie to w obecnej sytuacji państwa ma znaczenie - w zasadzie jest to chyba bez większego znaczenia.
Jesli chcemy naprawić np. zegarek,czy udajemy się do siedziby danej partii, biura poselskiego posła/posłaniki? Każdy wie czy i kto może naprawić np. zegarek.
Kontynując ideę mechanizmu - czy jeśli wadliwie on działa i wymienimy w nim na nowe jedno koło zębate - pozostawiając resztę jak jest,to czy ów mechanizm będzie funkcjonował lepiej?
No to jeszcze inaczej - czy sprawność danej firmy jest prostą sumą sprawności/wydajności jednostek w niej zatrudnionych? Kiedy poznałem te odpowiedzi, zrozumiałem dlaczego dla wielu ludzi, takie ogromne znaczenie ma zamawianie mszy św. w danej intencji.
 
 
Tommy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   

Zdolnych mamy polityków: od spraw społecznych po uzbrojenie i modernizację... :viktoria:
Mam vacat samochodziarza - może jakiś wychowawczy się zgłosi ? - tzn. faktycznie mam vacat...
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   

Tommy napisał/a:
Zdolnych mamy polityków: od spraw społecznych po uzbrojenie i modernizację...



Mieli świetnych nauczycieli ... w wojsku. Kucharza na czołgistę albo mechanika samochodowego na kucharza etc,
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   

Miłościwie panująca nam partia położyła rękę na kasie. I chyba tak należy rozumieć ten awans. Przecież jakiś średnio pokorny Skrzypczak nie będzie decydował na to gdzie pójdą pieniążki.

:gent:
 
 
tfab 
3


Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 134
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   

Tommy napisał/a:
Mam vacat samochodziarza - może jakiś wychowawczy się zgłosi ?

Lepiej uważaj żeby nie były to prorocze przepowiednie :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group