Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dowódca JW wyróżnia elewów z CSMW
Opublikował Wiadomość
nonez1591 
1


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 11
Skąd: karpaty i wyżej
Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   Dowódca JW wyróżnia elewów z CSMW

Mam pytanie i mam wątpliwości.

Czy dowódca JW ma prawo i może wyróżniać nagrodami pieniężnymi elewów z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce?

Kilka dni temu dowódca JW w swoim rozkazie dziennym wyróżnił za m.in. WZOROWE WYKONYWANIE OBOWIĄZKÓW elewa z CSMW w Ustce.
Ww. elew jest pracownikiem wojska tejże jednostki ale od początku tegoż roku jest na urlopie bezpłatnym, ponieważ jest na przeszkoleniu w CSMW.
Prawdopodobnie wniosek o wyróżnienie złożył chorąży z kompanii szkolnej z CSMW, no bo skąd dowódca jednostki mógłby wiedzieć, że elew wzorowo wykonuje obowiązki.

Więcej info o "wzorowo wykonującym obowiązki" elewa (pracownika wojska) na forum Gazety Pomorskiej, w artykule pt. "200 ochotników rozpoczęło służbę przygotowawczą do NSR" pod poniższym linkiem

http://forum.gp24.pl/200-...r-t90392/page-3

.
 
 
skorpionxx
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 256
Skąd: czy to wazne? Ludzie nie dziela sie na tych ze wschodu i zachodu
Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

Czy elew będąc na szkoleniu w CSMW jest podwładnym d-cy CSMW?
Jeśli tak to d-ca CSMW może wyróżnić każdą osobę mu podległą pośrednio lub bezpośrednio.
_________________
zyje sie raz ale intensywnie
 
 
nonez1591 
1


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 11
Skąd: karpaty i wyżej
Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

skorpionxx napisał/a:
Czy elew będąc na szkoleniu w CSMW jest podwładnym d-cy CSMW?
Jeśli tak to d-ca CSMW może wyróżnić każdą osobę mu podległą pośrednio lub bezpośrednio.


A tak przy okazji to taka mała rada - najpierw czytaj, a potem pisz i najlepiej na temat.
 
 
skorpionxx
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 256
Skąd: czy to wazne? Ludzie nie dziela sie na tych ze wschodu i zachodu
Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

Nonez1591 ...

Masz rację, nie odseparowałem JW od CSMW, fakt i przyznaję się do błędu.
W tej kwestii zasadniczym pozostaje pytanie jaki jest status elewa w CSMW? Jest w etacie zmiennym, oddelegowany, czy czasowo przebywa w CSMW. Kto w danej chwili jest jego przełożonym?
Może mieć miejsce na tym przykładzie wyróżnienia osoby co do której d-ca JW w aktualnej chwili nie ma stosunku służbowego.

Jak dla mnie sprawa dla ŻW.
_________________
zyje sie raz ale intensywnie
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

Udało Ci się odseparować JW od CS, to postaraj się jeszcze odróżnić pracownika od żołnierza.
 
 
skorpionxx
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 256
Skąd: czy to wazne? Ludzie nie dziela sie na tych ze wschodu i zachodu
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

Może mnie wspomożesz?
Mylę się, że d-ca JW ma prawo wyróżnić podległych mu pracowników wojska??
_________________
zyje sie raz ale intensywnie
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

Owszem, dowódca JW ma prawo wyróżnić pracownika podległej mu jednostki, ale za wykonywanie obowiązków pracowniczych - tak mówi art. 8 ust. 1 "Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Wojskowych Jednostek Organizacyjnych Sfery Budżetowej". Zaś za wzorowe wykonywanie obowiązków żołnierskich, właściwym do wyróżnienia elewa nagrodą pieniężną byłby komendant centrum szkolenia, w tym przypadku CSMW.

Krótko mówiąc, pan dowódca przegiął, zwłaszcza, że pracowniczy fundusz nagród danej JW nie pochodzi z kieszeni dowódcy, lecz wydzielany jest ze środków przyznanych na wynagrodzenia ogółu pracowników.
 
 
skorpionxx
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 256
Skąd: czy to wazne? Ludzie nie dziela sie na tych ze wschodu i zachodu
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

Dziękuję za jasne i klarowne wytłumaczenie :gent:

Tak poza tematem... ciekawe skąd ten ELEW wzorowy jest i gdzie ta JW się znajduje.
_________________
zyje sie raz ale intensywnie
 
 
nonez1591 
1


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 11
Skąd: karpaty i wyżej
Wysłany: Pon 24 Lut, 2014   

skorpionxx napisał/a:
Tak poza tematem... ciekawe skąd ten ELEW wzorowy jest i gdzie ta JW się znajduje.


To już druga moja mała rada - najpierw czytaj, a potem pytaj.
A najlepiej wróć do pierwszego posta.

Pzdr. i nie dziękuj.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 24 Lut, 2014   

nonez1591, przestań udzielać innym rad :nie3: tylko grzecznie odpowiedz. Nie napisałeś z jakiej JW jest ten elew aktualnie będący na przeszkoleniu w CSMW, ani tego gdzie ta JW się znajduje. W linkowanym artykule nie ma nic na ten temat.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
skorpionxx
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 256
Skąd: czy to wazne? Ludzie nie dziela sie na tych ze wschodu i zachodu
Wysłany: Pon 24 Lut, 2014   

nonez1591 napisał/a:



To już druga moja mała rada - najpierw czytaj, a potem pytaj.
A najlepiej wróć do pierwszego posta.

Pzdr. i nie dziękuj.


Przeczytałem posta, brak info gdzie ta JW jest lub z jakiej JW jest elew.

Sądzę, że dziękować nie mam za co tym razem.
_________________
zyje sie raz ale intensywnie
 
 
nonez1591 
1


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 11
Skąd: karpaty i wyżej
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

FAZI 1 napisał/a:
nonez1591, przestań udzielać innym rad :nie3: tylko grzecznie odpowiedz. Nie napisałeś z jakiej JW jest ten elew .....


Zgodnie z NAKAZEM Moderatora "Fazi1" już nie będę radził, ale bardzo grzecznie przetłumaczę na język polski, to co napisałem w pierwszym poście.
W pierwszym poście napisałem o problemie (wg mnie ważnym i jednocześnie absurdalnym) i prosiłem też o odpowiedź na zadane w nim pytanie.
Tylko Mod Szwejk zrozumiał o co chodzi w tym poście i odpowiedział fachowo i rzeczowo, argumentując ją przepisem prawnym. I o to tu chodzi na tym forum.
Natomiast niektórych interesuje bardziej nie problem, ale w której jednostce są takie zdarzenia, tak jakby to było najważniejsze. Zrozumiałbym, gdyby byli oni z żandarmerii i chcieliby zrobić z tej informacji użytek.

PS.
Czytanie ze zrozumieniem to dla niektórych problem. Dziwię się, że Pan Moderator Fazi1 broni i popiera takowych.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

nonez1591, wystarczyło odpisać, że nie udzielisz takich informacji. Poza tym CSMW też jest Jednostką Wojskową. Następne Twoje uchybienie to uwaga:
nonez1591 napisał/a:
Więcej info o "wzorowo wykonującym obowiązki" elewa (pracownika wojska) na forum Gazety Pomorskiej, w artykule pt. "200 ochotników rozpoczęło służbę przygotowawczą do NSR" pod poniższym linkiem

http://forum.gp24.pl/200-...r-t90392/page-3

Wytłuściłem. W załączonym artykule jest tylko wypowiedź dowódcy i opis samej przysięgi. Po co więc podajesz mylące opisy :?:

PS. Wypadało by w takim razie nagrodzić Szwejka znaczkiem "POMÓGŁ".
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
nonez1591 
1


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 11
Skąd: karpaty i wyżej
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

FAZI 1 napisał/a:
W załączonym artykule jest tylko wypowiedź dowódcy i opis samej przysięgi. Po co więc podajesz mylące opisy


A pod załączonym artykułem jest dyskusja (na 3 stronach), może niezbyt jasna i przejrzysta ale pasująca do pierwszego posta. W linku jest napisane "FORUM".
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

nonez1591, to trzeba było skopiować komentarze, albo dodać do linka informację, że opisy są w komentarzach, a nie w artykule. Ile jeszcze wskazówek podasz dopiero teraz, po wytknięciu Ci Twoich ewidentnych błędów wynikających z pobieżnego opisu problemu :?:
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group