Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy walczyłbyś o Polskę?

Czy walczyłbyś o Polskę, gdyby zaszła taka potrzeba?
Tak
86%
 86%  [ 143 ]
Nie
8%
 8%  [ 14 ]
Nie wiem
5%
 5%  [ 9 ]
Głosowań: 166
Wszystkich Głosów: 166

Opublikował Wiadomość
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

A jak komuś brakuje wzorców odnośnie postawy w chwili próby to obejrzyjcie sobie w kinie najnowszy film "Powstanie Warszawskie" i już wszystko będzie jasne.
I żeby nie było, to jak znacie moje opinie nt. PW, a zwłaszcza sensu jego wywołania, to wiecie, że nie jestem piewcą tej decyzji. Jestem natomiast zagorzałym głosicielem sławy i chwały żołnierzy PW, którzy bohatersko wykonali rozkazy. :viktoria: :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

Jeszcze kilka lat temu bez namysłu powiedziałbym tak. Teraz, kiedy moja ojczyzna na każdym kroku pokazuje mi środkowy palec potrzebuję pewnego namysłu. Odpowiedź dalej brzmi tak, ale już tylko dlatego, że mieszka tu moja rodzina.
omne solum forti patria est ut piscibus aequor
 
 
SzeregowyBogus 
3
Chrześcijanin NIE Katolik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 103
Skąd: Czyżew
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

Michael444 napisał/a:
Teraz, kiedy moja ojczyzna na każdym kroku pokazuje mi środkowy palec potrzebuję pewnego namysłu.


To nie ojczyzna ma cię gdzieś, to elity które myślą że Polska to oni. Rządy przeminą a Polska pozostanie.
_________________
"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać." rtm. Witold Pilecki
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

Dla tych obrażonych na swoją ojczyznę KLIK
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

A na wybory i tak pójdzie 25% uprawnionych, ale 95% uprawnionych będzie narzekać na "Rzond" :!:
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

Ordynacja wyborcza jest taka że obecnie wybory to jedna wielka farsa. Wystarczy że o układaniu list wyborczych decydują partyjni bonzowie i już przeciętny człowiek chcący wystartować w wyborach może sobie o tym pomarzyć.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

gathern napisał/a:
Ordynacja wyborcza jest taka że obecnie wybory to jedna wielka farsa.


I dlatego należy je zbojkotować, dzięki temu osłabiamy system.

A możesz podać przykład lepszej ordynacji ?
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

JOW każdy wtedy pojedynczy poseł by w swoim regionie został szybko "oceniony" przez wyborców odpowiednio, takie obiboki jak są teraz szybko by z list zniknęli, dodatkowo podejrzewam że i celebrytów by wymiotło.

Napewno coś trzeba zmienić, bo obecny "układ" polityczny to układ grupki kolesi którzy się dogadali przy okrągłym stole i teraz kręcą lody do dziś.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

gathern napisał/a:
JOW każdy wtedy pojedynczy poseł by w swoim regionie został szybko "oceniony" przez wyborców odpowiednio


W Polsce nierealne. Wyobraź sobie sejm, w którym są przedstawiciele 30 partii, w każdej partii ze 4 frakcje i do tego 100 posłów niezrzeszonych :nokaut:
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

No a kto teraz podejmuje decyzje ??

Zarząd partii a "osły" głosują jak paniska przy sterach każą, dużo ludzi głosuje wbrew woli wyborców bo się boją że za jakiś czas nie będą na listach.

Co to za przedstawiciele obywateli, co mają obywateli głęboko w d***e ??

PS. Gdzie są te standardy PO ? Czemu nadal afery są zamiatane pod dywan ? Kiedy w Polsce polityk / urzędnik zostanie w końcu pociągnięty do odpowiedzialności za swoje błędy, przekręty, głupotę.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4645
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

Zaraz na drugi dzień po tym jak jego partyjny szef uzna że stanowi dla niego zagrożenie. :)
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
SzeregowyBogus 
3
Chrześcijanin NIE Katolik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 103
Skąd: Czyżew
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

gathern napisał/a:
Napewno coś trzeba zmienić, bo obecny "układ" polityczny to układ grupki kolesi którzy się dogadali przy okrągłym stole i teraz kręcą lody do dziś.


Tak właśnie wygląda polityka, nie tylko nasza, ale światowa. Ważne by zrobić interes, a czy kraj na tym skorzysta, to sprawa drugorzędna.

Moim zdaniem powinno się znieść zrzeszanie się posłów w partie, wtedy każdy byłby (mam nadzieję) rozsądniejszy, bo dbałby o własny tyłek a nie chował się w tłumie kolegów partyjnych.
_________________
"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać." rtm. Witold Pilecki
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Nie 18 Maj, 2014   

SzeregowyBogus napisał/a:
Moim zdaniem powinno się znieść zrzeszanie się posłów w partie, wtedy każdy byłby (mam nadzieję) rozsądniejszy, bo dbałby o własny tyłek a nie chował się w tłumie kolegów partyjnych.


Idea demokracji pośredniej wzięła się stąd, że wzraz ze wzrostem rozmiaru społeczności przestała działać idea demokracji bezpośredniej, takiej w której obywatele głosują bezpośrednio. Dawało radę w przypadku miasta państwa, albo obszaru rozmiaru województwa (sejmiki ziemskie) no ale to za mało.
Dwudziesty pierwszy wiek zmienił jednak wiele.
Nowe sposoby komunikacji i identyfikacji.
Demokracja bezpośrednia znowu jest technicznie możliwa, nawet w społeczeństwie wielomilionowym.
Ja jestem fantastą, uważam że w perspektywie jakichś kilkudziesięciu lat cywilizowane kraje wprowadzą jakąś ( jakąś...) formę demokracji bezpośredniej, bazując na nowoczesnych techologiach, ponieważ KONIECZNOŚĆ dla tej protezy jaką jest demokracja pośrednia - już faktycznie nie występuje.
Być może zobaczymy formę hybrydową, np zamiast jednej z istniejących izb parlamentu dwuizbowego (senatu?) wprowadzi się głosowanie bezpośrednie obywateli.
Jeżeli by tak było lub podobnie, to najprawdopodobniej zmiany przyjmą ostać rewolucji, w Europie i nie tylko, a zwolennicy nowych form demokracji będą rzestępcami, zbrodniarzami, a tacy jak Ty, Szeregowy Boguś, będą do nich strzelać.
Czemu?
Ano bo nawet to o czym tu wspominasz - tj zakaz działania partii - już jest pomysłem który może się okazać sprzecznym z Twoją przysięgą, przysięgałeś bowiem obronę porządku konstytucyjnego.
:gent:

Żołnierze w Polsce przysięgają wierną służbę nie Krajowi ani nie Ojczyźnie ani nie Społeczeństwu... literelnie i dosłownie przysięgają przede wszystkim wierną służbę Republice ("Rzeczpospolitej" czyli "Republice"), a więc - ustrojowi, oraz stanie na straży Konstytucji.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
SzeregowyBogus 
3
Chrześcijanin NIE Katolik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 103
Skąd: Czyżew
Wysłany: Nie 18 Maj, 2014   

michqq napisał/a:
Jeżeli by tak było lub podobnie, to najprawdopodobniej zmiany przyjmą ostać rewolucji, w Europie i nie tylko, a zwolennicy nowych form demokracji będą rzestępcami, zbrodniarzami, a tacy jak Ty, Szeregowy Boguś, będą do nich strzelać.


Nie mam zamiaru do nikogo strzelać :x Tak,tak, zniesienie partii politycznych przyniesie ze sobą regularne walki na ulicach Warszawy, a "Rewolucjoniści tacy jak ja" będą zabijać wszystkich którzy nie zgodzą się z naszym zdaniem. Użyj człowieku mózgu zanim co walniesz. Przedstawiłem po prostu myśl, która według mnie mogła by poprawić sytuację polityczną. A ty stawiasz mnie od razu w roli jakiegoś reformatora, który będzie wprowadzał swoje pomysły siłą i terrorem.


michqq napisał/a:
Ano bo nawet to o czym tu wspominasz - tj zakaz działania partii - już jest pomysłem który może się okazać sprzecznym z Twoją przysięgą, przysięgałeś bowiem obronę porządku konstytucyjnego.
:gent:

Żołnierze w Polsce przysięgają wierną służbę nie Krajowi ani nie Ojczyźnie ani nie Społeczeństwu... literelnie i dosłownie przysięgają przede wszystkim wierną służbę Republice ("Rzeczpospolitej" czyli "Republice"), a więc - ustrojowi, oraz stanie na straży Konstytucji.


Nie jestem żołnierzem (jeszcze).
_________________
"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać." rtm. Witold Pilecki
 
 
Mars74 
6


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1057
Skąd: Polska południowa
Wysłany: Nie 18 Maj, 2014   

bolec71 napisał/a:
gathern napisał/a:
JOW każdy wtedy pojedynczy poseł by w swoim regionie został szybko "oceniony" przez wyborców odpowiednio


W Polsce nierealne. Wyobraź sobie sejm, w którym są przedstawiciele 30 partii, w każdej partii ze 4 frakcje i do tego 100 posłów niezrzeszonych :nokaut:


Małą bzdurkę napisałeś. sprawdź sobie w ilu OW nie wygrywa kandydat PO czy PIS. Akurat tym partiom JOW byłyby na rękę. W przeciwieństwie do szefów tych partii, bo zamiast swoich zwolenników musieliby wystawiać ludzi z największą szansą na wygraną. Więc tu zmian nie będzie.

30 partii to byłoby po zniesieniu progów wyborczych. Dobry jeden kandydat w dużym OW wprowadziłby kilku kolegów z minimalnym poparciem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group