Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Pon 16 Mar, 2015
NFoW umiera
Opublikował Wiadomość
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12854
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Ogólnie świetna sprawa. Jak dla mnie internet (i wojsko też) bez NFOW to byłoby coś nie tak.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

manfred, jeszcze jesteśmy !!! :viktoria: Nie tak łatwo nas złamać - przynajmniej mnie. :cii:
Na kolejny rok już mamy kasę, ale na rozwój ( jest wiele wątków do poprawki) niestety nas nie stać.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
atram6412 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 721
Skąd: Z komina
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Zaglądam tu prawie codziennie od 7 lat. Kiedyś pisałem więcej..., bo więcej było ciekawych tematów, więcej miałem czasu, więcej nadziei na zmiany...
Ze 2 moje posty cytowane były nawet w Polsce Zbrojnej : ).
Kiedyś NFOW było czymś nowym..., jakby organem opiniotwórczym, teraz wszystko okrzepło, mniej się już liczy.

Co mnie zawsze tu wkurzało? Poprawność polityczna i ortograficzna.
Pierwszą , czyli zachowanie apolityczności jeszcze mogę zrozumieć (chociaż polityka to część naszego życia i od niej nie da się uciec) , ale ta druga to przesada. Piszę też na innych forach i akurat NFOW stara się być w tej kwestii "świętsze od papieża". Nigdzie indziej czegoś takiego nie spotkałem.
Ilość czerwonego koloru zużytego przez moderatorów na poprawianie błędów i upominanie za pisownię przywodzi na myśl jakieś forum nauczycieli j.polskiego lub kartkówkę w gimnazjum : ). Myślę , że to też mogło co niektórych zniechęcać.

Tu jest internet a nie służba oficera dyżurnego w JW. Tu żołnierze, choć przez chwilę chcą czuć się WOLNI, a nie karceni za byle co.
_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu publikacji. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny : )
Ostatnio zmieniony przez atram6412 Czw 15 Maj, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

atram6412, a co to, ilość analfabetów wzrosła w Polsce :?: Błędy zdarzają się wszystkim, nikt się już nie czepia braku znaków diakrytycznych, ale notoryczne opuszczanie wielkich liter i interpunkcji albo pisanie ciągiem to już nie jest błąd, to po prostu lenistwo. Ktoś chcący pomóc musi mieć możliwość zrozumienia pytania, a nie że będzie się domyślał o co chodziło leniowi.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
atram6412 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 721
Skąd: Z komina
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Oj FAZI 1, ile razy widziałem uwagi moderatorów typu : nie piszemy "do Afganu" bo nie ma państwa "Afgan" tylko do "PKW Afganistan" i wiele innych tym podobnych.

Każdy wie o co chodzi, tak się w wojsku mówi i tyle. Taki slang. Na odprawie na poważnych szczeblach można się tak wyrazić , nikogo w uszy nie kłuje. Na forum jest to łamanie regulaminu. Przerost formy nad treścią.
_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu publikacji. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny : )
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Oj atram6412, kiedy to było???
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

ekhmm, zdaje się, że obecny stan forum, nie ma związku z dawną ekipą morderatorów...
teraz to i można napisać złe słowo na peło, i na pis, a poprzednio kończyło się to paskami...
no i teraz nawet świeżo poduczony analfabeta da radę zamieścić parę postów

oj łza się w oku kręci...
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Wszystko ma swój początek i koniec, NFoW także.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Dokładnie.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Diabelski plan. I udany trzeba przyznac projekt, by wyciszyc forum, sie udal. Wrazenie pozostaje.

Jest sporo pieniedzy do wydania "sprzedawcy sa w siodmym niebie" Bo, sytuacja na Ukrainie.Bo, Polska na zakupach. I nikt nie halasuje.
Ostatnio zmieniony przez jack ols Pią 16 Maj, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

atram6412 napisał/a:
lość czerwonego koloru zużytego przez moderatorów na poprawianie błędów i upominanie za pisownię przywodzi na myśl jakieś forum nauczycieli j.polskiego lub kartkówkę w gimnazjum : ). Myślę , że to też mogło co niektórych zniechęcać.

Albo zachęcić w końcu do skończenia gimnazjum :tongue10: ;) Czytając niektóre posty dziś żal mi tamtych czasów. A sam jestem na innym forum modem i też za notoryczne łamanie regulaminu (a tam jak byk stoi, że językiem na forum jest język polski) dawałem ostrzeżenia- do bana włącznie.
Brak polityki na forum to też były piękne czasy- mniej kłótni. A chociaż w necie człowiek chce odpocząć od tego Ale wtedy np. Juliusz Cezar nie napisałby ani jednego postu ;)
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Generalnie, na większości poważnych for dyskusyjnych posty pisane przez "gimbazę" (nieużywanie polskich liter, interpunkcja, ortografia) lecą w niebyt :gent:
 
 
RadArek 
8



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 3328
Skąd: Polska, ale co 3 tyg.
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

A, co jest złego w przestrzeganiu języka ojczystego? Pewnie gdyby było cyrylicą to, dla niektórych byłoby najlepiej...
Ja myślę że, raczej chodzi o to że, duma zostawała urażona że, Moderator złapał kogoś na błędzie i ego jakiegoś majora, kapitana czy innego tam oficera, tudzież podoficera zostało urażone:) Mnie, nie przeszkadzały nigdy uwagi tego typu. W sumie, dzięki nim mogłem się wysilić i pisać poprawniej, bo człowiek kretynieje w dzisiejszych czasach:) Po drugie, jak piszę to, mi automatycznie poprawia błędy - to chyba dzięki Windows Word:)
Po trzecie, do spadku zainteresowania , źle powiedziałem.... do mniejszej aktywności przyczyniło się ( moim zdaniem ) zablokowanie działu z Uzbrojeniem bo, to on przyciągał największą rzeszę ludzi tak, czynnych wojaków jak i na emeryturze już ale, również mnóstwo pasjonatów takich jak ja na przykład...
Na koniec tych moich wypocin dodam że, nie wyobrażam sobie żeby nie było NFOW :gent:
_________________
Polak diabłu pamięta:)
 
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Zauważcie, że i w kwestiach bardziej "służbowych" też się wiele zmieniło. Pojawienie się MIL-WANa radykalnie zmieniło stan dostępu do informacji służbowych i pozostałych dokumentów.
Nie mieniło to jednak problemów z interpretacją niektórych przepisów i ich weryfikacją w praktyce. I tu rola pomocy forum w swojej "poważniejszej" części nadal jest nie do przecenienia.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

bolec71, mozesz byc moim, tylko mlodszym bratem, odnosnie wieku. Odpusc sobie, albo wlacz "ignoruj". Bez urazy do Ciebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group