Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy ubiorcze MW RP
Opublikował Wiadomość
mboro 
5



Wiek: 44
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 511
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014   

-=Alex=- napisał/a:
FAZI 1, zauważyłem (patrz rys. 34. c) Ubiór wyjściowy marynarza zawodowego Marynarki Wojennej z bluzą letnią i czapką garnizonową, d) Ubiór wyjściowy marynarza zawodowego Marynarki Wojennej z czapką garnizonową - ROZP. MON z dnia 14 marca 2013 r.). Wg Twoich linków oznaka specjalisty 70 mm, wg nowych przepisów 80 mm poniżej wszycia kuli rękawa.

FAZI 1 napisał/a:
Co do baretek to otwóż link załączony przeze mnie.

Co do baretek i oznaki identyfikacyjnej z nazwiskiem się nie wypowiadam, bo jakiś bezmózg coś napisał w rozp. co jest idiotyczne czego przykład dałem stwierdzając, "jak ma baretki". A co zrobi jak nie ma baretek ? To nie będzie mógł przypiąć tabliczki z nazwiskiem.
Cytat:
§ 41 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Oznakę identyfikacyjną z nazwiskiem noszą żołnierze zawodowi:
1) bezpośrednio nad klapą prawej górnej kieszeni kurtki munduru galowego, wyjściowego i służbowego, bluzy olimpijki; na kurtkach mundurów wyjściowych, galowych i służbowych Marynarki Wojennej po prawej stronie symetrycznie w stosunku do baretek;


A tak na marginesie to założyciel tematu, jest jedynym marynarzem służącym w jednostce, czy jedynym, który otrzymał mundur ?


Odnośnie baretek - ciągle obowiązuje Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 lipca 2004 r. w sprawie noszenia przez żołnierzy orderów, odznaczeń, medali i odznak innych niż wojskowe (Dz.U. 2004 nr 182 poz. 1883)
http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20041821883
http://www.abc.com.pl/du-...u-2004-182-1883
Cytat:
§ 4.W Marynarce Wojennej baretki nosi się na bluzach wyjściowych marynarskich 20 mm nad początkiem rozcięcia dekoltu, w następujący sposób:
1)pojedynczą lub dwie baretki umieszcza się 20 mm w lewo od krawędzi wyłożonego krawata;
2)rząd lub rzędy baretek nosi się tuż przy krawędzi krawata marynarza.


:gent:
_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem
 
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014   

A to najlepsze rysunki z możliwych (1972 rok). I teraz wiemy gdzie wcześniej zgubili 10 mm. Porównajcie odległości od ramienia z tym rysunkiem który załączył plzaix. I teraz stopień wychodzi 170 mm od wszycia rękawa.

3 MW.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 37,68 KB

2 MW.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 33,93 KB

1 MW.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 39,79 KB

_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014   

plzaix napisał/a:
Bo powinno być niby wg. tego zdjęcia co w załączniku na lewej stronie ma być na 80 mm oznaka specjalności a pan chorąży w magazynie twierdzi że na tych 80 mm powinien być już stopień wojskowy.
Chorążemu to się chyba pokopało z tym stopniem
http://pl.wikipedia.org/w..._odznaki_MW.jpg

Czyli, wiemy chyba już wszystko. No może oprócz kąta pochylenia stopnia, ale sądzę, że jest to 45 stopni.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
mboro 
5



Wiek: 44
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 511
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014   

Kuriozalnym jest, że czytając Dz.U. 2005 nr 7 poz. 54 , stoi jak byk:
Cytat:
§ 34.1.Oznakę specjalistów wojskowych nosi się tylko w Marynarce Wojennej.
2.Oznakę specjalistów wojskowych nosi się na lewym rękawie bluz wyjściowych marynarskich (bluz letnich białych) oraz półpłaszczy marynarskich - 80 mm poniżej wszycia kuli rękawa; 10 mm nad tą oznaką nosi się oznakę klasy specjalisty wojskowego.

by parę kartek dalej zobaczyć (to, co wkleił plzaix)


I weź tu nie zgłupiej...

FAZI 1 :respekt:
_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014   

mboro, na pierwszej stronie tego tematu podałem art. regulujące naszą dyskusję. Zaś "wklejki" są ze starych ustaw, więc raczej żadne kuriozum.
Jest tak jak napisał FAZI 1,
FAZI 1 napisał/a:
PS. Powtórzę się znowu. Te wszystkie przepisy mundurowe wydawane od 1994 roku można o kant d...y rozbić. Prawdopodobnie stadko totalnych laików zaczęło od kopiuj wklej i do przodu, a potem to już tylko powielanie błędów i zmiany, zmiany, zmiany...
I nikt tego nie analizował.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014   

-=Alex=-, nie 45 stopni. Po prostu ukośnie, max 15-20 stopni.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014   

FAZI 1, strzelałem.
mboro, nie zauważyłem, że rok 2005. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014   

mboro napisał/a:
I weź tu nie zgłupiej...

Proste jak świński ogon. :D Kopiuj - wklej, tyle że zastosowane bez elementarnej wiedzy i jeszcze na dodatek wybiórczo :!:
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
mboro 
5



Wiek: 44
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 511
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014   

Tyle, że ja przejrzałem te nowelizacje. W żadnej nie ma zmiany załącznika nr 19, a sam akt prawny (Dz.U. 2005 nr 7 poz. 54) jest (z późn. zm.) w/g ISAP-u obowiązujący...

Bałagan polega też na tym, że funkcjonowały/funkcjonują obok siebie dublujące się przepisy dot. umundurowania żołnierzy zawodowych (Dz.U. 2005 nr 7 poz. 53) i służby czynnej (Dz.U. 2005 nr 7 poz. 54).

W żadnej noweli nie zmieniono tych 80 mm, o rysunku (mylącym, a występującym TYLKO w tym drugim akcie prawnym) nie wspominając.


Sumując:

Dz.U. 2005 nr 7 poz. 53
Cytat:
§ 36.1.Oznaki specjalistów wojskowych nosi się tylko w Marynarce Wojennej.
2.Oznaki specjalistów wojskowych nosi się na lewym rękawie bluz wyjściowych marynarskich (bluz letnich białych) oraz półpłaszczy marynarskich - 80 mm poniżej wszycia kuli rękawa, 10 mm nad tą oznaką nosi się oznakę klasy specjalisty wojskowego.


Dz.U. 2005 nr 7 poz. 54
Cytat:
§ 34.1.Oznakę specjalistów wojskowych nosi się tylko w Marynarce Wojennej.
2.Oznakę specjalistów wojskowych nosi się na lewym rękawie bluz wyjściowych marynarskich (bluz letnich białych) oraz półpłaszczy marynarskich - 80 mm poniżej wszycia kuli rękawa; 10 mm nad tą oznaką nosi się oznakę klasy specjalisty wojskowego.

plus rysunek z załącznika 19


:gent:
_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group