Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycja zmiany regulaminu
Opublikował Wiadomość
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

zależy jak tłumaczyli ;)
niektórym tłumaczyli ręcznie, żeby lepiej zrozumieli ;)
 
 
SzeregowyBogus 
3
Chrześcijanin NIE Katolik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 103
Skąd: Czyżew
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Siła argumentu lub argument siły :D
_________________
"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać." rtm. Witold Pilecki
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   Re: Propozycja zmiany regulaminu

michqq napisał/a:
Wydaje się że jest to zapis który warto by rozszerzyć i zaostrzyć...

Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy stosować to co jest i będzie dobrze. Ale nie chodzi o stosowanie regulaminu przez moderatorów ale przez nas użytkowników. Najlepszy przykład to właśnie ten wątek. 80% postów jest po prostu nie na temat. Miała być o propozycji zmian w regulaminie (konkretnej propozycji zmiany) a zaczyna się dyskusja o tym czy dyskusja o KK może być merytoryczna, czy o Kedywie tłumaczono ręcznie czy nie, o cenzurze, o powodach słuszności krytyki takiego czy innego wyznania. A co to ma wspólnego z propozycją zmiany zapisu w regulaminie? Zmiany mogą iść dwoma drogami:
1. Pierwsza - samocenzura forumowiczów
2. Druga - system regulaminowych ograniczeń.
W pierwszym obszarze to ja osobiście proponuję proste rozwiązania:
Wykorzystanie funkcji "Ignoruj". Nie pasuje Ci sposób wypowiadania się danego człowieka, widzisz, ze zaczyna mu się wszystko kojarzyć z przysłowiową tylną częścią ciała naciśnij przycisk i po sprawie.
Zresztą wystarczy, że nie będzie się wchodzić w polemikę z danym postem i po sprawie. Od cenzury systemowej narzuconej przepisem dużo lepszym rozwiązaniem jest autocenzura. Tym bardziej, ze nie jest możliwe takie skonstruowanie zapisu by z jednej strony ograniczał a z drugiej pozostawiał pole do popisu.
Zaproponowałeś michqq taki zapis:
[quote="michqq"]
11. Staraj się nie zaśmiecać Forum tematami politycznymi i religijnymi, bowiem głównym celem Naszej działalności jest wszechstronna POMOC w naszej trudnej służbie. Minimalizuj dyskusje na temat Kościoła Katolickigo.
Ja już pomijam kursywę co znaczy, że sam osobiście traktujesz tę swoja propozycje z ironią. w takiej sytuacji trudno spodziewać się rzeczowej dyskusji. Nie mniej jednak co znaczy minimalizuj? Jak do tej pory ktoś pisał 400 postów tygodniowo napadając na KK to minimalizacja oznacza, że będzie ich pisał 300. Czy to będzie rozwiązanie problemu? Wątpię. Teraz zwrot: "dyskusje na temat Kościoła Katolickiego". Wystarczy, że ktoś zapisze że nie podoba mu się (albo podoba - nieważne) działalność "wiecie kogo w koloratkach" i co mu zrobisz? Popatrz jak jest omijana na forum zasada nieużywania wulgaryzmów. Powszechne (niestety u mnie też się to zdarzało - od tej pory nie będzie) używane są stwierdzenia: doopy, spier...j, je....j się, itp. Metoda kropkowania srodka wyrazu. Tak samo będzie obchodzone i ten Twój zapis (wcześniej czy później). Masz może i dobra inicjatywę ale narzędzie zaproponowałeś złe. Bo nie jest ważne czy piszesz o czymś dobrze czy źle. Ważny jest sposób i forma wypowiedzi oraz szacunek do adwersarza. Drugi problem to jest sprowadzanie wszystkiego do jednego wspólnego mianownika (w tym wypadku KK). Czego by temat nie dotyczył to zazwyczaj jeden zaraz sprowadzi go do złych postaw księży, drugi do ograniczania suwerenności przez unię, trzeci zobaczy winę rządu a czwarty Prezesa. A generalnie rzecz ujmując po prostu pisanie pozornie na temat. I tu jest właśnie ta druga droga - ograniczeń regulaminowych. Można wprowadzić proste narzędzie:
Jeżeli w tygodniu Moderatorzy uznają, że w dany forumowicz wypowiedział się trzykrotnie nie na temat (we wszystkich watkach) to dostaje "wolne" od pisania na tydzień. Po trzykrotnym tygodniowym urlopie powinien odpocząć przez kwartał. I od nowa.
Druga propozycja to budowa cennika mandatowego (jak na drodze) i zasady jak z prawem jazdy - wszak znane są "popularne" przewinienia. Jak ktoś nazbiera zbyt dużo to traci na jakiś czas (np. pół roku) "prawo jazdy". Punkty powinny przedawniać się po roku od przyznania. Licznik punktów powinien być widoczny pod nickiem. Można również wprowadzić system "zmniejszania" punktów (jak kursy doszkalające w prawie jazdy). Najlepiej by np za pkt karne w dół była wpłata 50 zł (albo każda inna kwota byle duża bo kara ma być dotkliwa) na konto nfow. I jak ktoś wyłapie 20 punktów to sam sobie natychmiast założy autocenzurę i nie trzeba będzie żadnych zapisów ograniczających "niezależność" sadów na niezależnym forum. dodatkowo by uczciwie było to delikwent powinien mieć prawo do odwołania do nazwijmy to "Kolegium Zaufania". Nie wiem trzech -pięciu byle nieparzysta liczba) wybierane na początku roku spośród forumowiczów posiadających brązowy status. System odwołania prosty: na PW poprzez Admina do każdego z kolegium idzie PW z wyjaśnieniem za co dostałem i dlaczego uważam za niesłuszne. Przedstawiciele kolegium głosują wymieniając między sobą PW. Większość decyduje. Jak Kolegium uzna przyznanie punktów za zasadne to klientowi naliczać je podwójnie za warcholstwo (narzędzie zabezpieczające przed nadmiernym nadużywaniem odwołań). Decyzję przekazuje Adminowi ten z Kolegium kto w danym roku dostał najwięcej głosów. W sytuacji gdy sprawa dotyczy kogoś z kolegium to rozpatruje sprawę Admin osobiście (dlatego on nie powinien nakładać punktów). Jeżeli przedstawiciel kolegium wyłapie punkt to wygasa jego mandat i na jego miejsce są nowe wybory do końca danego roku. Do kolegium mogą być zgłaszani tylko tacy kandydaci którzy spełniają wszystkie trzy warunki:
1. mają brązowy status;
2. mają zerowe konto punktów;
3. nie są moderatorami.
Pozdrawiam
P.S.
michqq napisał/a:
(1) Po pierwsze nie chce mi się brać udziału w przewlekłych wielopostowych dyskusjach typu Antyklerykał kontra Obrońca Wiary.

Do tego nie trzeba zapisów w regulaminie. Wystarczy, że nie będziesz brał udziału w takich dyskusjach. To jest proste - nie pisać postów w, których odnosisz się do ich argumentów nie będziesz brał udziału.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

A ja od siebie do propozycji zmian dorzucę, że od dawna jest zupełnie ignorowany (zarówno przez część użytkowników, jak i przez moderację) punkt mówiący o konieczności pisania zgodnie z zasadami j. polskiego.


Brak polskich liter, błędy ortograficzne i gramatyczne, interpunkcja itd.... :(

I od tego należałoby zacząć. Bo jak czytam niektóre posty to kawały o milicjantach mi się przypominają. :zly4:

Aha, temat "Ostre strzelanie" powinien być moderowany na bieżąco, a nie że posty "oczekują na moderację" po 15 godzin, bo jaka to dyskusja ? :gent:
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Od 10 lat jest ten zapis w Regulaminie. W większości przypadków Użytkowcy sami doskonale widzieli, że nie zbyt przyjaznym okiem patrzymy na taką dyskusję. Dziwi mnie, że od pewnego momentu "starzy" Userzy chyba prowokacyjnie sondowali naszą cierpliwość. A jak każdemu wiadomo, zawsze jest ta granica. każdy gospodarz stara sie być miły i "przymyka oko" na wybryki "gości". Do czasu. Czyżby komuś się nudziło i szuka "atrakcji", adrenaliny? :cool:

Więc napiszę jasno i dobitnie: każda dyskusja tocząca się z filozoficznymi wywodami na temat KK zostanie zablokowana, a prowokujący takową dyskusję - zostanie odpowiednio "nagrodzony".

Proszę potraktować moje słowa dosłownie i w przenośni. Dopowiedzieć sobie niedopowiedziane. Tu nie wojsko, nie musi być czarne i białe, bawienie się w łapanie za słówka. Liczy się też intencja, a ta została przeze mnie przedstawiona.
Nie widzę więc powodu (jak na razie), aby cokolwiek zmieniać w zapisach Regulaminu NFoW.

bolec71, zapamiętaj, że Moderatorzy też mają swoje życie, obowiązki, pracę. Tu są społecznie i gdy mają czas to wypełniają swoje funkcje.
Mnie też jest mniej, bo pracuję i nie mam czasami możliwości siedzenia przez 24/7 jak to wcześniej bywało.
Co do "byków" (nie mam tu na myśli zwykłych literówek). Nas też rażą "do bulu". Niekiedy zdecydowanie reagujemy, niekiedy czekamy na poprawki samego piszącego. Pisownia świadczy o piszącym i jego wykształceniu. Trzeba brać też pod uwagę, że niektórzy piszą z systemów bez polskich znaków, kont userskich, w pośpiechu, w podróży, a czasami to po prostu fleje. Czy oznacza to, że im nie należy się informacja? Fleja zostanie fleją i z reguły tylko cierpliwi i tolerancyjni udzielają odpowiedzi.
To także do Użytkowników należy "prostowanie" takich osobników. Pozostawienie tego tylko Modom nie zawsze przynosi oczekiwany skutek.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Stevie, regularnie raportuję wszystkie posty, które skandalicznie kaleczą język ojczysty, ale ani razu nie zauważyłem jakiejkolwiek reakcji moderacji (niektóre raportuję po kilka razy). :gent:
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

bolec71, w 99% raportujesz te które po prostu są pozbawione polskich znaków diakrytycznych.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

To mało, pisanie bez polskich znaków jest objawem upośledzenia lub lenistwa :!:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Stawiam bolec71 na lenistwo.

Jakoś nie przeszkadzał mi pobyt za granicą w pisaniu z polskimi znakami. Jak się chce to się da. Jak się nie chce, to szuka się wymówek.

Fakt, faktem - brakuje mi obecnie na NFoW minimum dbałości o język polski ze strony moderacji.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Gecko z całym szacunkiem, ale Twoje propozycje nie zadziałają z prostego powodu, bo na NFoW są tematy tabu i poprzez zablokowanie swobodnego zakładania tematów oraz swobody wypowiedzi w odpowiednim temacie jest to co jest, czyli pomieszanie z poplątaniem. Nie twierdzę, że swoboda wypowiedzi oraz swoboda w zakładaniu tematów proceder dygresji i odbiegania od głównego wątku by zniknął, ale było by narzędzie w postaci odesłania do właściwego tematu. A tak, to będzie jak jest i żadne kary nie pomogą, a co najwyżej zmniejszą liczbę aktywnych użytkowników co chyba nie jest celem strategicznym żadnego forum dyskusyjnego. Wszak nie podcina się gałęzi na której się siedzi... :oops1:
:gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Ad ale tak uczciwie to jesteś jednym z tych co każdy temat w którym zabierasz ostatnio głos sprowadzasz do jednego.
Swoją drogą ja niestety też mam w tym jakiś udział podejmując dyskusję w pewnych obszarach podgrzewając niepotrzebnie atmosferę.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Pytanie techniczne. Dlaczego ten temat działa w dwóch "odsłonach"?
Link
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Gecko napisał/a:
Wykorzystanie funkcji "Ignoruj". Nie pasuje Ci sposób wypowiadania się danego człowieka, widzisz, ze zaczyna mu się wszystko kojarzyć z przysłowiową tylną częścią ciała naciśnij przycisk i po sprawie.
Zresztą wystarczy, że nie będzie się wchodzić w polemikę z danym postem i po sprawie.


Nie, to nie jest "po sprawie" patrz punkt (2) mojego uzasadnienia.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Ignoruj to nic innego jak odwrócić się i odejść. To nie jest równoznaczne z nadstawianiem policzka. Takim nadstawianiem jest wejście w dyskusję. Nie przekonasz a swoje usłyszysz. Ignorancja to wyrażenie swego zdania bez słów z jednoczesnym zabraniem możliwości odniesienia się do niego przez adwersarza. Skuteczne w życiu skuteczne na forum. Bo jako ignorowany pisze posty tylko dla siebie i musiałby dyskutować sam ze sobą a to nie daje takiemu komuś radochy z poniżenia lub zdenerwowania drugiej strony. Mając status Ignoruj nie jesteś w stanie dotrzeć z tekstem do Ignorującego. I tu jest sukces. Wszak głoszenie prawd objawionych tylko dla siebie nie jest rajcujące i szybko się nudzi.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   

Gecko napisał/a:
Ad ale tak uczciwie to jesteś jednym z tych co każdy temat w którym zabierasz ostatnio głos sprowadzasz do jednego.
...


A co w tym dziwnego, wszak Bóg jest wszędzie... :cool:

A tak poważniej, to się tego nie wypieram, ale z drugiej strony napisałem też dlaczego tak się dzieje. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group