Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcje Żołnierzy Wyklętych
Opublikował Wiadomość
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

Parafrazując klasyka: "jak >>wyklętych<< mordować to źle a jak >>wyklęci<< mordować to dobrze". Kali "wiecznie żywy". :hmmm: :aniol1:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2321
Skąd: z granicy
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

szeryf3 napisał/a:
Widzisz ja trochę książek przeczytałem i jak do tej pory szukam tego jednego o którym mógłbym powiedzieć, że jest ten jedyny i bez skazy.


Mój typ

https://pl.wikipedia.org/wiki/Anatol_Radziwonik



http://www.rp.pl/artykul/...antow.html#ap-1
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

No i mamy pierwszego ,,niezłomnego". Chyba, że coś zgubiłem o Olechu w swoich książkach. Ciekawe co na to IPN.
_________________
Nieraz android przekłamuje moje myśli.
https://www.youtube.com/watch?v=npNh89kaY6I
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2321
Skąd: z granicy
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

szeryf3 napisał/a:
No i mamy pierwszego ,,niezłomnego". Chyba, że coś zgubiłem o Olechu w swoich książkach. Ciekawe co na to IPN.


Mówisz i masz

http://ipn.gov.pl/pl/szuk...&order=1&ile=20
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12905
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

Naprawdę dobre ujęcie tematu, i zarazem odpowiedź na większość wątpliwości (zwykle idiotycznych lub manipulanckich) tu podnoszonych:

Walka o dobre imię
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

szeryf3 napisał/a:
No i mamy pierwszego ,,niezłomnego". Chyba, że coś zgubiłem o Olechu w swoich książkach. Ciekawe co na to IPN.

Pod koniec swej działalności już nie było tak pięknie. Bywało że stosowano odpowiedzialność zbiorowa wobec rodzin donosicieli. Wspominał o tym "Mały Ziuk", były żołnierz "OLecha".
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Outsider 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 478
Skąd: z bliska
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Nie wiem czy już ktoś nie linkował, ale w tym linku jest dość krótko o kilku "bohaterach", których się obecnie czci, a to zwykli mordercy byli, choć zapowiadali się dobrze...

http://natemat.pl/202415,zolnierze-przekleci

Co do wpisu szeryf3, to właśnie w tym tkwi problem, że trudno znaleźć pośród tych "przeklętych- wyklętych" takiego, który nie był by jednocześnie mordercą, bandytą, rabusiem, sobiepanem itd. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach stawiałby takich ludzi na pomnikach? Wiem, w historii i obecnie się tak robi, ale to dotyczy krajów totalitarnych. Czy my też już doszliśmy ze swoją demokracją do totalitaryzmu...?
_________________
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

Friedrich Hebbel
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13548
Skąd: ---
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Jeśli zdanie przeciwne wyrzuca się na śmietnik, to dyskusja traci sens. Gratuluję dobrego samopoczucia gloryfikatorom morderców.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12905
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Jakoś nie zauważyłem tutaj, żeby przeciwnicy Wyklętych gardło wali tutaj przeciw pomnikom sowieckich morderców.

Może dlatego, że ten temat poświęcony jest tzw. żołnierzom wyklętym. Więc nie próbuj go rozmywać lub przekierowywać.
Szwejk
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Ja nie gloryfikuje morderców.
Parę minut temu jeden z przedstawicieli IPN powiedział, że w tamtych czasach były dwa oblicza czarne i białe, a teraz doszedł odcień szary i oni czyli IPN to poszukuje.
_________________
Nieraz android przekłamuje moje myśli.
https://www.youtube.com/watch?v=npNh89kaY6I
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12905
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Wśród Wyklętych byli pedofile

poziom expert znajomości historii i ówczesnych realiów (podobnie jak większość przeciwników ŻW).
Niech starczy za komentarz:

Cytat:
Ernest Nośko, polityk Kukiz'15: "A ja przypominam że niedoszła posłanka SLD Klimasara nie zdała w liceum do kolejnej klasy właśnie z powodu historii"
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Outsider 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 478
Skąd: z bliska
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Tak żeby nie było, że nie na temat, to proszę Cię Szanowny Adwersarzu manfred opisz w kilku słowach dlaczego popierasz stawianie pomników mordercom dzieci, chłopów i innych ludzi, którzy mieli to nieszczęście spotkać na swojej drodze kogoś z bandy "Burego", "Ognia", "Łupaszki" itd. ?

Ktoś pamięta o ofiarach bandziorów ... http://trybuna.eu/187-swi...dowali-wykleci/

Ten co morduje cywili i dzieci nie może być bohaterem!
_________________
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

Friedrich Hebbel
 
 
Jack Strong 
6


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 1655
Skąd: EU
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Takie wypowiedzi swiadcza tylko o tym ze bolszewizm sowiecki jest nadal bardzo silny wsrod kadry komunistycznego lWP i ze nalezy wzmoc starania o totalna dekomunizacje armii.

Ciekawy artykul: "Walka o dobre imię i pamięć Wyklętych nie zakończy się nigdy. To nie jest spór o symbole. To jest spór o żywe źródło" oddaje moim zadniem bardzo celnie cale zagadnienie:

http://wpolityce.pl/histo...r-o-zywe-zrodlo

Cytat:
Podjęcie przez Państwo Polskie pamięci o Wyklętych nie jest żadnym wyborem IV RP. Jest jej naturalnym odruchem. Całkowicie słusznym. Bo pamięć oddolna, spontaniczna, jest rzeczywiście najbardziej skuteczna, ale też zawsze wiąże się z cyklicznością. Gdy tradycję podejmuje i pielęgnuje państwo, czyli cała zorganizowana wspólnota, w dłuższej perspektywie jest to skuteczniejsze. Wie to doskonale lewica, która sama, gdy tylko może, wpisuje w ramy państwowe każdy najmniejszy punkt swojego programu. Prawicy zaleca zaś rezygnację z tego typu „awansu”.
Nie należy jednak mieć żadnych złudzeń: walka o dobre imię i pamięć Wyklętych nie zakończy się bardzo długo. Może nawet nigdy. Nie jest to bowiem spór - choćby i gorący - o coś dalekiego, społecznie obcego stronom sporu. Nie, to jest spór o żywe źródło. Jedna część Polski wyrasta przecież z komunizmu, a druga z oporu przeciwko komunizmowi. Albo inaczej: jedna część Polski odwołuje się do Polski PKWN, druga do Polski Wyklętych. Tamte wybory, bądź sympatie do tamtych wyborów,wiążą się z wyborami dzisiejszymi. Tych dwóch tradycji pogodzić się nie da.
Opór przeciwko Polsce odwołującej się do Wyklętych jest więc obroną całej konstrukcji, rozciągającej się może nawet od 17 września 1939 roku (albo i wcześniej), aż do roku 2015-go. Rzecz jasna strona PKWN-owska (KPP-owska) nie o wszystkim dziś mówi, bo wie, że zbytnia szczerość byłaby dla niej kompromitująca. Ale czasem mówi.
Np. Agnieszka Holland stwierdziła 20 września - podczas debaty poświęconej przyszłości KOD - co następuje:
Nie jest przypadkiem, że większość ludzi biorących udział w demonstracji czy działalności KOD-u, to są ludzie 50+ i bardzo często rzeczywiście emeryci. Oni rzeczywiście nie muszą się bać. To jest jeden powód. A drugi jest taki, że to są ludzie, którzy przeżyli swoje życie w godności, wbrew temu co wszyscy tutaj mówią, że trzeba przywracać godność, i uważają, że kolejna jakaś ideologiczna ekipa chce im ukraść biografie. Podobnie jak stracili biografie nasi ojcowie, ludzie, którzy dzisiaj mają 80, 90, 100 lat, albo ich nie ma.
Kogo mogła mieć na myśli, mówiąc o „straconych biografiach ojców, ludzi, którzy dzisiaj mają 80, 90, 100 lat, albo ich nie ma”? Czy aby nie tych, którzy stanęli - albo z bronią, albo na zapleczu - przeciwko Wyklętym?
Lewica doskonale wie oczywiście, że walcząc z Wyklętymi powinna zaproponować własnych Niezłomnych, własnych bohaterów, ludzi, którzy mogliby coś ważnego i prawdziwego powiedzieć dzisiejszej Polsce. Problem w tym, że nikogo takiego znaleźć nie może…
Co samo w sobie dużo mówi o naszych dziejach.
_________________
„Tylko krowa nigdy nie zmienia swoich poglądów”. Gen Skibiński do gen. Maczka
„A świnia zawsze”. Gen. Maczek do gen. Skibińskiego
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Cytat:
Takie wypowiedzi swiadcza tylko o tym ze bolszewizm sowiecki jest nadal bardzo silny wsrod kadry komunistycznego lWP


Bywa także zawoalowany i "dziedziczny" - szerzej zostało to opisane przez Richarda Gardnera.

Cytat:
i ze nalezy wzmoc starania o totalna dekomunizacje armii.


Powinna objąć co najmniej dwa pokolenia zstępnych ówczesnych komuchów w mundurach.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12905
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Jak to po co budować pomniki? Po to, żeby obalić fałszywą legitymację władzy komuszków, czyli że to oni bronili tych
Cytat:
dzieci, chłopów i innych ludzi
. Tymczasem oni ich zabijali planowo i milionami.
Oczywiście, że zdarzały się ŻW zbrodnie, ale nie były ani planowe, ani liczne. Po prostu collateral damage.
Amerykanie też dzisiaj bombardują starców i dzieci. Nikt nie chce stawiać pomników operatorom ich dronów. Ale innym, którzy walczyli w tej wojnie, w której zabijano muzułmańskie dzieci i niewinnych cywilów tak.

_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group