Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co tydzień pożar w Polsce
Opublikował Wiadomość
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Niech MON patrzy i się uczy. Do sparaliżowania łączności nie są potrzebni, świetnie wyszkoleni i wyposażeni, komandosi. Wystarczy okoliczna młodzież. :D
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Sparaliżowanie łączności? :efendi2:
Jakoś tego wcale nie odczuwam. Moje radiostacje działają.

Przypomina mi to czas, kiedy spanikowani twierdzili, że śmierć dowódców rodzai Sił Zbrojnych sparaliżuje je. I co? Sparaliżowało?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12847
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało....
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
karen 
4
karen



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 249
Skąd: Nederlandse Politie
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

Pociesze Was, w Holandii takie pożary w newralgicznych miejscach i w takiej ilości to codzienność. Czasami mam wrażenie, ze Holandia to kraj piromanów. Najśmieszniejsze jest to, że straż pobudowała w pomniejszych miastach sobie swoje nowe-duże obiekty za grube pieniądze i po godz. 16-tej nikogo w nich nie ma. Wyjazd do pożaru odbywa się "na telefon" co powoduje, że zazwyczaj już jest po... :pali
_________________
Przyzwoity człowiek nie chce pełnić zawodu Szpiega i Donosiciela;
człowiek niegodziwy bardzo chętnie bierze się za to rzemiosło i w ten sposób staje się użyteczny,
czasami nawet niezbędny.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11560
Skąd: -)
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

karen napisał/a:
Pociesze Was, w Holandii takie pożary w newralgicznych miejscach i w takiej ilości to codzienność. Czasami mam wrażenie, ze Holandia to kraj piromanów.


Co pokazuje siłę mediów.
Wiemy o świecie to, co nam napiszą i pokażą, i wiemy to tak, jak nam napiszą i pokażą.
W jednych krajach prasa lokalna obszernie pisze o pożarach, w innych - o napadach i gwałtach, a w jeszcze innych - pisze o tym skąpo. Dzięki czemu ludzie "mają wrażenie".
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12847
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Znów pożar w sobotę.

Gigantyczny pożar w Suchedniowie
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Mnie to pachnie raczej brakiem kontroli przeciwpożrowej. Pewnie "kontrol" dostała w łapę i napisała tylko protokół że jest OK, a może wogóle jej tam nie było.
W tych naszych kapitalistycznych czasach każdy zaoszczędzony grosz sie liczy. Nawet ten zaoszczędzony na ochronie ppoż. Po prostu "styropianowa" bylejakość.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Bo w naszym kraju wszystko stoi na opak.
Zamiast wyjść z założenia: nie dopilnowałeś - odpowiadasz
u nas jest:
niby odpowiadasz, ale pilnuje Cię kiepsko opłacany urzędnik, w związku z tym możesz go nawet przekupić, wtedy nie odpowiadasz tylko on nie odpowiada, w zasadzie nie wiadomo kto odpowiada ale jest masa papierków rozmywających odpowiedzialność. Wszystko odgórnie narzucone, a jak narzucone to już nie Ty odpowiadasz ale częściowo ten co narzuca i ten co kontroluje.
Ludzie muszą mieć wbitą do głowy odpowiedzialność. Wtedy każdy mądry sam pilnuje żeby wszystko grało. Ale jak w większości masz wszystko narzucone, administrowane, to jak masz odpowiadać? Kazali Ci zdobyć papierek że jest w porządku, to zrobiłeś właśnie to: zdobyłeś papierek. A ten się zdobywa prosto: smarując. I już Twoja odpowiedzialność jest nikła, w końcu papierek masz. Więc masz od tej pory wszystko w tyłku. Urzędnicy wiadomo jak odpowiadają. Wszystko się rozmywa, papierki są (co ciekawe w tym burdelu często papierki mają jakieś braki :D które sprawiają że jednak są mało warte).
Dlatego to stoi na głowie.
Jeśli wyjdzie się z założenia "nie dopilnowałeś - odpowiadasz" to już zaczynasz dbać o stan rzeczywisty a nie papierki. Ale papierki i rozmyta odpowiedzialność to jest element socjalistyczny a nie kapitalistyczny.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12847
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Niestety coś złego się z nami stało przez ostatnie 25 lat, a przez ostatnie 8 w szczególności. Generalnie "róbta co chceta", bo to jest moja prywatna sprawa i tobie nic do tego. Co z tego, jeśli razem z twoim zakładem, spłonie mój dom. Bylejakość zawsze była u nas rozpowszechniona, a jeżeli chodzi o "styropian", to raczej zasługa zwycięstwa jego lewej części, jak Michnik, Kuroń czy Geremek. Wzorce szły wiadomo skąd.
Ostatnio byłem w Biedronce i kobieta za mną 3x potrąciła mnie swoim wózkiem z zakupami, rozmawiając przez telefon. Potem wyłożyła swoje zakupy bezpośrednio za moimi. Kiedy je przesunąłem, żeby kasjerka nie skasowała ich razem, podniosła wielki krzyk, że to jej prywatna sprawa. Tymczasem czekać na nadzór, żeby skasować nabite produkty, musiałbym ja i cała kolejka.
Wzorce z Wyborczej i TVN dobrze transformowane w dół: moje są kefiry i pietruszka, i nic ci do tego, a pieniądze wyłudzone od klientów banku są prezesa i też ci nic do tego, transferujemy je za granice.

Co wcale nie wyklucza tego, że ktoś tą naszą bylejakość testuje. W przypadku "W", kilka takich pożarów i spali się wszystko do szczętu, bo straż pożarna nie będzie wstanie gasić.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
natipak1 
Banita
kaper


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 267
Skąd: Daleki Wschód
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

manfred napisał/a:
Znów pożar w sobotę.

Gigantyczny pożar w Suchedniowie


Suchedniów i okolice jest mi bardzo dobrze zanany z autopsji. Znam tamte realia i cały tzw świat tamtejszego biznesu. I mam prawo twierdzić że ten pożar to jedn z wielu incydentów wywołanych wojną pomiedzy interesami byłych SBeków i ich donosicieli oraz tych powiązanych ze zbrojeniówką i WSI. Tak na prawde to nikt tam nie ma szans na rozwiniecie jakiegokolwiek biznesu nie będąc powiązanym z jak nie z SB to z wojskówką. Taki klimat.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Cytat:
Niestety coś złego się z nami stało przez ostatnie 25 lat, a przez ostatnie 8 w szczególności. Generalnie "róbta co chceta", bo to jest moja prywatna sprawa i tobie nic do tego.

Jeśli poruszasz ten aspekt sprawy to jest to raczej przemiana społeczna. I to nie dotyczy tylko Polski ale świata ogólnie. Mamy internet, telewizję - zamykamy się w swoich 4 ścianach. Co raz mniej kontaktów między ludźmi poza pracą i poza światem wirtualnym. Co raz bardziej każdy jest zamknięty w sobie. Ale to są przemiany społeczne zachodzące na całym świecie bez względu na ustrój - no może poza Koreą Północną.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
natipak1 
Banita
kaper


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 267
Skąd: Daleki Wschód
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Przepraszam, czy te swoje wnioski możesz poprzec jakimiś konkretnymi przykładami? Na przykład w tej chwili ogladając TVN, dowiedziałem się iż minister finansów obecnego rządu uchylił zakaz uzywania pieprzu w barach mlecznych. Dotychczas nie wiedziałem że były mistrz polskiej ekonomii na miarę Grabskiego niejaki Vincent Rostowski wprowadził zakaz używania pewnych przypraw w barach mlecznych w Polsce miedzy innymi takich jak majeranek czy pieprz. Jakkolwiek pieprz uzyskał amnestię od obecnego ministra finansów, tak majeranek wciąż podlega aresztowi. Zaczynam tęskinic za RWPG!

Ile razy można Ci tłumaczyć że nie cytujemy całych wypowiedzi poprzedników. Wypowiedź jest przed Twoim postem. Poprawiłem. FAZI 1

[ Dodano: Nie 22 Mar, 2015 ]
manfred napisał/a:
Niestety coś złego się z nami stało przez ostatnie 25 lat,


Kilka przykładów, żeby porozmawiać przy niedzielnym obiedzie:
1. kiedy tylko polskie firmy zaczęły się liczyć w Europie jako producenci pojazdów specjalnych typu karetki pogotowia - od razu urzędnicy wymyślili im, że powinni zapłacić akcyzę od samochodów osobowych po 2 mln PLN średnio od firmy...
2. kiedy tylko okazało się, że polskie firmy liczą się jako przewoźnicy drogowi w Europie - w Polsce BŁYSKAWICZNIE wystartował VIATOLL który dzięki opłatom i pomyłkom w ich naliczaniu naraził Polaków na wielkie straty i zatrzymanie ekspansji. Dzisiaj Niemcy już jawnie wprowadzili kuriozalne zasady ingerencji w rozliczenia pracownicze firm z innych krajów!!! To niewiarygodne co się dzieje.
3. kiedy tylko okazało się, że hodowcy ryb zaczynają rozwijać swoje biznesy wprowadza się nowe! przepisy co do opłat za wodę, podczas gdy w okresie hurra-łupkowym dla przedsiębiorstw mających wydobywać gaz przewidziano "0" opłat z tytułu degradacji wodnej na wielkich obszarach...
Tak można wymieniać bez końca antypolskie działania Tuska i jego ferajny. Zakaz rejestracji pojazdów SAM 21 czerwca 2013... Niby niewinne, prawda? Ale gdy Polak zbuduje samochód na wodę, nie ma możliwości go zarejestrować i używać przez na przykład 12 miesięcy prób przed ogłoszeniem wynalazku...
Kamyczek do kamyczka...
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

natipak1 napisał/a:
Na przykład w tej chwili ogladając TVN, dowiedziałem się iż minister finansów obecnego rządu uchylił zakaz uzywania pieprzu w barach mlecznych.

NIezupelnie. Zakazał używania składników przetworzonych- pieprz surowy można było używać. Pytanie kto znajdzie w Polsce takowy ;) Tak samo bary mleczne nie mogły używać w potrawach dotowanych mięsa. W sumie niezły refleks- afera od 2013 roku jest ;)
Głupota- ale kto im każe brać dotacje, można by rzec. To jak z rolnikami i kwotami mlecznymi- podpisali umowę na podstawie której ograniczyli dobrowolnie swoją produkcję a potem próbowali oszukiwać- bo kto się tam panie doliczy. A kiedy UE doliczyła - to wielki płacz.

manfred napisał/a:
Kiedy je przesunąłem, żeby kasjerka nie skasowała ich razem, podniosła wielki krzyk, że to jej prywatna sprawa.

Wiesz tam sa takie "przekładki", przy kasach, którymi można oddzielić zakupy. A przez to że osoba za Tobą musi czekać żeby wyładować towar na taśmę to kolejka się nie wydłuża?

natipak1 napisał/a:
1. kiedy tylko polskie firmy zaczęły się liczyć w Europie jako producenci pojazdów specjalnych typu karetki pogotowia - od razu urzędnicy wymyślili im, że powinni zapłacić akcyzę od samochodów osobowych po 2 mln PLN średnio od firmy...

A kiedyż to "zaczęli się liczyć"? Bo te przepisy dostosowano do unijnych w 2009 roku. A owe opłaty to interpretacja urzędników, że powinni zapłacić akcyzę przed wprowadzeniem nowych przepisów. Po drugie ciekawa matematyka- 11 firm mających do zapłaty 15 mln zł (razem z odsetkami) łącznie- to "2 mln PLN średnio od firmy."
Te same przepisy (a raczej bzdurna interpretacja) dotknęła producentów więźniarek, radiowozów, lekkich wozów strażackich, tzw. brygadowych dla przemysłu i pewnie dla wojska też. JAkież to sukcesy w Europie mieli producenci polskich radiowozów? ;)

natipak1 napisał/a:
Dzisiaj Niemcy już jawnie wprowadzili kuriozalne zasady ingerencji w rozliczenia pracownicze firm z innych krajów!!!

A kto im zabroni stosować przepisy jednakowe dla wszystkich na terenie swojego państwa? Zdecyduj się w końcu- bo raz zarzucasz UE ingerencję w polskie prawo i łamanie niezależności polskich firm a z drugiej strony zabraniasz obrony rynku Niemcom. Rozumiem, że przepisy nakazujące np. jeździć sprawnymi ciężarówkami w POlsce to kuriozalne zasady uderzające w firmy z terenu WNP? POlskie firmy wygrywały z niemieckimi oszczędnościami na płacach dla kierowców i naciąganiem czasu ich pracy (nierealne czasy przejazdu).

Generalnie Panowie wybaczcie, ale czytając czasem Wasze posty chce się napisać: dajcie mi namiar na Waszego dilera. ;)
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Pożary ugaszone, temat wyczerpany.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2015   

Ten też ugaszony, ale trzeba przyznać, że warszawskie mosty mają ostatnio pecha...
Cytat:

Kolejny warszawski most w płomieniach


Z pożarem w okolicach mostu Śląsko-Dąbrowskiego walczyli dziś od godz. 10:24 strażacy. Płomienie sięgały nawet 10 metrów. Pożar wybuchł na budowie pod mostem.

Stołeczna straż pożarna informuje, że ogień zauważono na terenie budowy tuż obok Wisłostrady, na jezdni w kierunku Wilanowa. Po przybyciu na miejsce ekipy straży pożarnej zlokalizowały źródło pożaru. Zapaliła się rura kanalizacyjna o długości ok 40 metrów.

W związku z pożarem na Wisłostradzie pojawił się spory korek i utrudnienia w ruchu.
LINK
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group