Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
List Otwarty wdowy, generałowej Krystyny Kwiatkowskiej
Opublikował Wiadomość
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12786
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Weź sobie obejrzyj ten kabaret. Może nie rozumiesz, z czego ci ludzie się śmieją?
Jeszcze raz napiszę poj...by. Czemu się z Tuska nie śmiali?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Śmieli się z wszystkich w swoich skeczach. Akurat tu skecz nawiązuje do Gruzji i wcześniejszych lądowań awaryjnych i problemów z Tupolewami.
https://www.youtube.com/watch?v=7ewIMR3EVE0
Tu smieją się z Tuska i wszystkich partii jak leci.
Trzeba mieć naprawde klapki na oczach aby mieć problem ze zrozumieniem, że satyra ma wysmiewać przywary, błędy, itp. Mieć pretensje oraz wyzywać ludzi, którzy wytykają niedoskonałości partii, którą popieramy? Rozumiem, że tradycje kultu jednostki wiecznie żywe :gent:
Naturalnym mechanizmem obronnym przed głupotą rządzących, przed bałaganem jaki robią jest humor, sarkazm, ironia, wyśmiewanie tego. Straszne jest to, kiedy politycy przerastają nawet kabarety w robieniu pośmiewiska z tragedii. Bez róznicy czy politycy robią to przez swoją nieudolność czy nadgorliwość. Wolę kiedy ktoś żartuje aby wzbudzić refleksje niż stara się być poważny a wychodzi niesmaczny kabaret.
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

i napisał/a:
Niedługo to i tego nie będzie wolno oglądać:

Niedługo będziemy mieli polski Index Expurgatorius ;)
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

manfred napisał/a:

Jeszcze raz napiszę poj...by. Czemu się z Tuska nie śmiali?


Po**by :?: A kto w 2008 roku zrobił z siebie durnia? Kto "zmieszał z g***em" pilota za to, że ten nie chciał kozaczyć? Kto pisał zawiadomienie do prokuratora (IMHO aby zrehabilitować się)?
Prawo cywilne zna takie pojęcie jak stopień przyczynienia się zaś prawo karne takie jak podżeganie i nie wszyscy którzy się pod nie kwalifikują zginęli w katastrofie i to by tłumaczyło tą obsesję na punkcie tego rzekomego zamachu. Można tym przed zdezorientowaną opinią publiczną ukryć swoją współwinę. Jak myślisz co się stanie jak hipoteza zamachu zostanie uznana za absurd?
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12786
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Klapki na oczach? Zależy na co? Czemu nikt nie śmiał się z Tuska i Komorowskiego (oprócz może Górskiego)? Może nowe pojęcie "satyra jednostronna"? Czy tylko politycy PIS byli i są śmieszni? Czy tak jak mi kiedyś jedna pani powiedziała w urzędzie, z obsługi w którym oboje byliśmy bardzo niezadowoleni, a rządzonym przez lokalnego polityka PO "bo tylko oni mogą rządzić"?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

manfred, nawet tu drwino z Klicha i Muchy.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

manfred napisał/a:
Czy tylko politycy PIS byli i są śmieszni?

Śmieszni i żałośni równocześnie:
Cytat:
Stanisław Piotrowicz: Byłem wrogo nastawiony do PRL
Czy pan czuje się uprawiony do bycia twarzą zmian w prawie PiS, kiedy w PRL utrwalał pan władze ludową?
To jest nieprawda. Ja swoich poglądów nie zmieniłem. Samo SLD chciało mojego odwołania z funkcji prokuratora, ponieważ jestem znany z tego, że mam silne poglądy prawicowe,. Prokuratorem byłem, ale w represjach politycznych nie uczestniczyłem. Prowadziłem śledztwa o przestępstwa pospolite. Ten, któremu pomagałem w przeszłości, dzisiaj mnie oskarża.
Antoni Pikul.
Wie jak było. Narażałem się bardzo, żeby mu pomóc. Wcześniej był mi za to wdzięczy, a dziś mnie atakuje. Mam wrażenie, że politycznie. Sprawę zostawiam jego sumieniu. Byłem wrogo nastawiony do PRL-u i dlatego wspierałem takich jak on.
Nie świadczy o tym fakt, że był pan członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie, a w 1984 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.
Pomagałem ludziom, a nie szkodziłem. Takie odznaczenie nic w tamtych czasach nie znaczyło. Trzeba znać realia tamtych czasów. Za krytykę stanu wojennego zostałem przeniesiony z prokuratury wojewódzkiej do rejonowej a później poniewierany licznymi delegacjami. Ostatecznie złożyłem wypowiedzenie z pracy. Na potwierdzenie tych faktów prezentowałem dokumenty podczas konferencji prasowej w Sejmie.

http://www.rp.pl/Prawo-i-...o-PRL.html#ap-1
Czy to nie jest temat do kabaretu :?:
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Manfred zalinkowałem Ci skecz tych jak to ich określiłeś poj..., w którym tenże kabaret drwi z polityków dokładnie z wszystkich stron i już na samym poczatku z Tuska. Jak nazwać inaczej niż zaślepieniem niechęc do przyjęcia do wiadomości, że satyrycy mają prawo i obowiązek wyśmiewać rządzących i polityków bez względu na pochodzenie partyjne. Rzuczanie mięsem i wyzwiska, bo ktoś ośmielił się ośmieszyć nieudolność, zaniedbania i małostkowość? Manfred i Pawłowicz odbierają nam prawo kabaretom do żartowania z jednej strony politycznej sceny. I Kurski. A najgorsze Manfred jest to, że nie dociera do Ciebie iż katastrofa w Smoleńsku jest wynikiem tych samych problemów, które już długo przed katastrofą wysmiewał Kabaret Młodych Panów i nic z tego nie wynikło i nadal nie wynika. Dawno temu był tumiwisizm, teraz jest tupolewizm. Rzucanie g... w innych ważniejsze od rozwiązania problemu. W dodatku trzeba rzucać g... w postawie zasadniczej i absolutnie zabronione jest reagowanie sarkazmem, ironią czy czymś podobnym. Kręgosłup moralny obecnie zastapił kij od szczotki w d... Efekt niby miał być podobny ale... Smutne.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Drwienie z nawiązaniem wyraźnym do katastrofy smoleńskiej jest conajmniej niesmaczne.

Natomiast drwienie z niefrasobliwości, głupoty i zakłamania polityków, którzy ignorują procedury lotnicze jest ok.

Chociaż czy to jest śmieszne? Raczej tragiczne. Grawitacja i prawa mechaniki z nimi nie będą dyskutować. Ściagną i rozszarpią ich na kawałki. Będą w ciemnej sali znów stanowić kupę przemieszanego nieidentyfikowalnego mięsa. Czy to jest śmieszne?

Chociaż humor jest potrzebny.

Np. podejdźmy naukowo. Czy zderzenie dwóch przeciętnych polskich polityków głowami będzie zderzeniem sprężystym czy niesprężystym?
Ostatnio zmieniony przez ToMac Pią 16 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12786
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Pamiętam, jak raz sobie zakpiłem na Forum z Klicha, to później miesiąc nie mogłem pisać, jak mnie jeden stary pedzio, który mienił się wtedy moderatorem zbanował.

Satyra satyrą, natomiast usprawiedliwianie niesmacznej imprezy wcześniejszymi wstawkami to po prostu manipulacja.

Więc stary czy pedzio? Za brak zdecydowania - ostrzeżenie.
Szwejk
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Ten element imprezy był niesmaczny.
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

To, że ktoś nie ma poczucia taktu i robi coś głupiego nie oznacza, że cała impreza była niesmaczna. Odpowiedzialność zbiorowa?
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12786
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Aha, obejrzałem sobie kabaret zalinkowany przez Łabucia. I co? Wiadomo co. Kpią ze wszystkich, ale Jarosław Kaczyński jest przedstawiony jako "żywiący się nienawiścią" a Donald Tusk, jako zatroskany mąż stanu, który nie może sobie znaleźć ministrów.

ps. Przepraszam Łabuć, ale żeby użyć waszej retoryki, np. Jan Tomasz Gross miał duże pretensje do polskiej chłopki, która gotowała smaczną zupę Ukraińcowi, za żydowskie zęby. Wręcz oskarżał o udział w holokauście.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

i napisał/a:
Niedługo to i tego nie będzie wolno oglądać:

Tupolew


To oni jeszcze na wolności?

https://www.youtube.com/watch?v=jfTk1bktR2g
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Fred czyli widzisz co chcesz;p Nie przypisuj mi po raz kolejny czegoś czego nie powiedziałem. Nie mam nic wspólnego z Grossem, nic o nim nie pisałem i nie jest on żaden mój. Dla Ciebie istnieją tylko dwa stany - ktoś przyklaskuje PiS bez względu co PiS robi czyli jest "nasz" lub nie przyklaskuje wszyskiemu więc jest "wasz" i od razu trzeba wymienić taką osobą łącząc ją z jakimś oszołomem bo jak sie g... rzuci w czyimś kierunku to może coś się przyczepi. Albo ślepa wiara albo mieszanie z błotem. W dodatku nienawiść tak silna, że po jakimś czasie ciśnienie wymaga nazwać moderatora "starym pedziem", przeciwnika w dyskusji lewakiem albo islamistą czy komuchem. Dla mnie to co wydarzyło się pod Smoleńskiem jest tragedią, bo władze i politycy nie sprawdzili się i nadal się nie sprawdzają się. Zamiast wyciągnąć wnioski rozbudza się nienawiść i dzieli naród. Dla Ciebie takie rozbudzanie nienawiści i budowanie na tym kapitału polityczne jest usprawiedliwione o ile robi to PiS. Można kłamać, judzić, pchać się do koryta, być nieudolnym byle ślepo wierzyć i przyklaskiwać. Lepszy złodziej i nieudacznik byle był prawidłowego sortu niż normalny człowiek, który nie zgadza sie na chamstwo, złodziejstwo i partactwo władz bez względu na to, z jakiej parti władze są. Fred jest takie przysłowie, że prawdziwa cnota krytyki sie nie boi. Zastanów sie co jest po drugiej stronie od cnoty :gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group