Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to już przedszkole
Opublikował Wiadomość
Przemek 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 238
Skąd: WL
Wysłany: Czw 07 Sty, 2016   

Nie odbieram, ale na początku przygody z mundurem warto nauczyć nowych żołnierzy prania ręcznego. Śmiem twierdzić, że nie wszyscy potrafią. A na poligonach niestety nie ma pralek.
 
 
Bełcik 
5
A może się uda?



Pomógł: 13 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 847
Skąd: Z Miasta
Wysłany: Czw 07 Sty, 2016   

A tak z czystej ciekawości czy w ośrodkach szkolenia które szkolą SP są jeszcze magazyny wymienne, gdzie żołnierz może wymienić mundur, bechatką itd.?
_________________
Porządek może mieć każdy, tylko geniusz panuje nad chaosem.
Błędów nie robi ten kto nic nie robi.
Ostatnio zmieniony przez Bełcik Czw 07 Sty, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 07 Sty, 2016   

Przemek napisał/a:
Plazmy, XBoxy, pralki, wi-fi... A na zajęcia z taktyki z wszystkomającej kompanii wysprzątanej przez sprzątaczki wychodzą w pasoszelkach, behatexach i całorocznych (zachowujących komfort termiczny w 20 stopniowym mrozie i 35 stopniowym upale) janach, na plecach dumnie dzierżąc kałacha, z przytroczonym buldogiem i opeksem. No po prostu łał.


To podobnie jak na SP, tyle tylko, że ja nie miałem pasoszelek bo tam gdzie byłem chyba ich brakło i bechatki bo było lato.

Odnośnie pralek, niestety, bez tych urządzeń ciężko latem by było zadbać o czystość munduru czy stroju sportowego. Tym bardziej po wydaniu instruktażu o zakazie wynoszenia sortów mundurowych poza rejon Centrum Szkolenia. Ręcznie dość niewygodnie by się prało mundur w tych malutkich umywalkach. Wiem, że się da, no ale bez przesady. A co jak co, ale mundur po zajęciach w polu na drugi dzień na czas apelu porannego musiał być czysty. Drugi komplet munduru był tylko na służby i uroczystości, nie można go było nosić na zajęcia (a różnił się od munduru "polowego")

Ciągle mówimy o jakiejś JW, która niby oferuje takie luksusy, a ja bym chciał się zapoznać z opinią osób, które tych luksusów na SP zaznały.

@up

Nie ma takich magazynów, przynajmniej nie tam gdzie ja służyłem.
 
 
opiekuneczka21 
2
ona


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2015
Posty: 59
Skąd: ...
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

U mnie na SP byl magazyn wymienny :D wiem bo sama musiałam wielokrotnie odzież wymieniać ;)

Co do luksusów -zostałam w szoku głębokim jak zobaczyłam LED ponad 50cali na świetlicy oraz stół bilardowy ;) plusem jest że w pierwszym miesiącu SP nauczyłam się grać w bilard. X-boxa brak i o komputerze nie słyszałam. Internet to jakieś marzenie ;)

Na początku mieliśmy nawet 1suszarke mechaniczną na kompanię niestety chyba po 2 tyg.padła. Pralki po 2szt na piętro...tam gdzie zakwaterowane były kobiety pralki chodziły non stop. Tam gdzie sami faceci pralki często puste :not2: Tam gdzie były kobiety jedna pralka padała już na koniec SP.

Z atrakcji....cóż była biblioteka o której każdy słyszał ale nikt nie wiedział gdzie jest do przysięgi nawet biegac zabraniali by nam się nic nie stało :( zapomnijcie by do przysięgi kick boxing czy MT trenować -bo coś się może stać. A później też utrudnione. Siłownia była ale kłótnia o nią bo jak miała być dla kompanii szkolnej otwarta to calowało się klamkę co najwyżej. Przy odrobinie szczęścia czasem się nawet udało potrenować ;)

Co do traktowania. Krzyki były,były wyzwiska i były kary fizyczne np.jumping czy pompki
Ale była też karda która była do rany przyłóż. Miało się problem przełożony zawsze pomógł i doradził. Było ciężko ale też hartowało to charakter.
I były rejony. Sprzątaczka była ale tylko w WC. Pokoje sami sprzątaliśmy i korytarz oraz schody. WC drugi raz wieczorem także. Sprzątaliśmy pomieszczenia także dla rezerwy -na wysoki połysk, chociaż bydło z nich było jakiego mało.

2mundury z czego jeden galowy a drugi stary polowy. Z tą czystością nie przesadzajmy. Raz w tyg pralo się mundury oba i ok było. Jak w pon.poligon w uwalonym do piątku się chodzilo i kadra to rozumiala. Zresztą mundur aż tak się też nie brudził.
_________________
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

opiekuneczka21 napisał/a:
mieliśmy nawet 1suszarke mechaniczną na kompanię niestety chyba po 2 tyg.padła

opiekuneczka21 napisał/a:
Tam gdzie były kobiety jedna pralka padała już na koniec SP.

Jednym słowem same straty przez te kobiety.

opiekuneczka21 napisał/a:
Sprzątaliśmy pomieszczenia także dla rezerwy -na wysoki połysk

A to ciekawe, dlaczego?
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
opiekuneczka21 
2
ona


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2015
Posty: 59
Skąd: ...
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

FAZI 1 napisał/a:
Jednym słowem same straty przez te kobiety.


No nie przesadzajmy ;)

A sprzątaliśmy by rezerwa miała czysto ;) nawet dla nich remontowali i odmalowywali ściany. Rezerwa dostawała nowe mundury i obuwie oraz najnowsze kurtki a nie behatki chyba neoprenowe ale nie pamiętam. Wiem że termoaktywne jakieś ;)
_________________
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

opiekuneczka21 napisał/a:
2mundury z czego jeden galowy a drugi stary polowy
Na SP mundur galowy i to prany raz w tygodniu :?: :brawo:
Chyba Ci się nazewnictwo pomieszało i pewnie zapomniano wam pokazać jak wygląda mundur galowy... :zly3:
 
 
opiekuneczka21 
2
ona


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2015
Posty: 59
Skąd: ...
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

Nie zapomniało ;) kadra tak go nazywała. Mundur wz.2010- mówili galowy a na wz.1993 polowy
_________________
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

A kto to ta kadra?
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
opiekuneczka21 
2
ona


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2015
Posty: 59
Skąd: ...
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

Dowódca plutonu
_________________
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

opiekuneczka21 napisał/a:
Dowódca plutonu
Ręce opadają, jeśli dowódca plutonu opowiada tak niewiarygodne bzdury to później nie ma się co dziwić, że wojsko mamy tak wyszkolone jak mamy...
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

Mam nadzieję, że dziewczyna poprostu coś pomyliła. W innym przypadku...załamka. :cry:
A nie nazywali tego munduru wyjściowym? Taka forma jest dopuszczalna. Może być mundur polowy, traktowany jako wyjściowy. Nigdy galowy!
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Czw 21 Sty, 2016   

https://www.youtube.com/watch?v=SxJ05LOVRgY
Na pewno jest w nas ogień, wola walki, że nie wspomnę o innych cennych przymiotach - jak np. skróty myślowe.
Tego jednak nic nie przebije, choć bez wizji... ale sama prawda.
https://www.youtube.com/watch?v=nbZg2vTZ-wE
To w kwestii .... przedszkola.
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Nie 24 Sty, 2016   

Przypadkiem dowiedziałem się, że z ta "galówka polowa", obowiązuje w Poznaniu. Dziewczyna nic nie pomyliła i tak ich tam uczą. Masakra jakaś.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

Dziamdziak za ten apel posypała się głowa.
Za to chyba w naszej armii zamknęli by na dożywocie.
https://www.youtube.com/watch?v=5NP8y63Ms4o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group