Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ściana płaczu
Opublikował Wiadomość
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

Wrednie :czytanie:
A po co daleko szukać. Zmieńmy nazwę tego Forum, bo już dawno nie jest Niezależne i przyjmijmy nazwę idola większości aktywnych tu hejterów :efendi2: Proponuję nazwę:

Zależne Forum o Wojsku im. płk./gen Kuklińskiego

Będzie i w temacie, oraz na czasie. :efendi2:

Wiem, że otrzymam za to czerwony pasek, albo i więcej, ale jak się bawimy to idźmy do końca.
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
Ptica 
6
SNFoW



Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 1203
Skąd: Kujawskie plemie
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

Zaraz byś chciał czerwonym pasiorem dostać :tongue10: Taka hojna ta nasza Moderacja to nie jest ;)
Też jak widzisz jestem tu od dawna . Wiele zmian nastąpiło...ale staram się nie wk...ć wpisami,ocenami , bredniami co niektórych użytkowników. Piszę w tematach na których myślę, że się troszku znam. A tak jak poradził Stevie - część osobników traktuję przyciskiem "ignoruj"
Pozdrawiam z kujawskiej Ziemi
Ptica :)
_________________
Lepsze jutro było wczoraj...i nigdy nie wróci :(
 
 
JW 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 1697
Skąd: domek
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

naturszczyk, nie zgodzę się z twoim stanowiskiem. Dzisiaj słowo "niezależne" nabrało zupełnie innego znaczenia. Mamy "niezależne media", "niezależnych dziennikarzy". Jeszcze trochę, a będziemy mieli "niezależnych polityków".
Ja, ze swojej strony wiem, że niezależnie co napiszę, a nie będzie kursywą, to ironii "niezależni" nie dostrzegą.

P.S. Ciągle Kukliński, a co z zapomnianych bohaterskim pułkownikiem Kuklinowskim?
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

Pogadali głupoty, pogadali teraz jednak zajmijcie się dyskusją o Lustracji izb pamięci. Wiadomo kto będzie jeździł po jednostkach? od kiedy sie zaczyna lustracja, od jakiej jednostki?
steel
l
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

JW, chyba Twoim idolem jest Kuklinowski. :cool:
naturszczyk, mógłbym odpisać Ci w podobnym tonie, ale po co. Złośliwość to zła cecha, ale cóż.
Napiszę tak: urzekła mnie Twoja historia.

Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na stratność trąci". I tak się dzieje. Niestety.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

Stevie - piszesz o sobie, bo u mnie nie miała czym... A insynuacje zostaw dla siebie i Henryka Kwinto... :P
A jeśli chodzi o izby, to przyjedzie Cenckiewicz i wszystko zlustruje, wszak dziadek mu powiedział jak to było za dawnych czasów.
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

A Ty już wiesz jaki będzie efekt tego przeglądu. Brawo. Liczby w lotka też przewidujesz?
Mnie interesują fakty i efekty. Cenckiewicz już zaliczył wtopę z "czerwonymi beretami". Tylko, że przegląd ma robić IPN, a z tego co wiem, to tam ten pan nie pracuje od dawna. A i Prezes IPN-u jest z nadania za poprzedniej władzy. Mylę się?
:gent:

P.S. A skąd wiesz, że to Ciebie dotyczyło? Napisałem ogólnie i chyba nie pomyliłem się.
Jak nie ma "klepania po plecach" i ma się inne zdanie na pewne tematy, to zaczyna się wyzłośliwianie. Tak jak z nazwą "Niezależne". Dziwię się, bo w Regulaminie NFoW jest to wyjaśnione (i wielokrotnie tłumaczone!!). Tym bardziej się dziwię, że piszesz książki, a masz (nie tylko Ty) problem ze zrozumieniem tekstu pisanego. No, ale cóż .....

Na temat postaw chyba popełnię jakiś osobny tekst, bo w środowisku służb mundurowych jaskrawo i jak na dłoni widać pewne charakterystyczne cechy społeczeństwa. I muszę powiedzieć, że trochę jestem tym rozczarowany, choć nie zaskoczony.
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

Jak zwykle jesteś specem od osobistych wycieczek... choć bez żadnego dowodu.
A co do pana Centkiewicza nie bez powodu obecna władza chce z niego zrobić nowego Prezesa IPN - będzie mógł się wykazać już po wyborze, a izby poczekają.
Daruję sobie dalszą dyskusję z panem, oraz z kontaktów z tym forum.
Baw się dalej sam, a o moje pisanie się martw, dam sobie radę.
:gent:
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
Duku 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 269
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

Stevie napisał/a:

Cóż, trzeba znów pomyśleć o reaktywacji naszej nagrody, gdzie kandydatury i głosowanie były jawne.
Dla nowych Użytkowników przypomnę, że wybieraliśmy w kategoriach:
a) "Żołnierz Roku" - laureatem może być żołnierz, który prezentuje właściwą postawę żołnierską lub miał znaczące osiągnięcia w dziedzinie obronności oraz sprzyjał promowaniu właściwego wizerunku Sił Zbrojnych;
b) "Przyjaciel Wojska Roku" - laureatem może być osoba, instytucja, której aktywność w dowolnej dziedzinie sprzyja tworzeniu rzetelnego wizerunku Sił Zbrojnych bądź podnoszeniu poziomu zaawansowania wyposażenia i sprzętu wojskowego używanego w Siłach Zbrojnych;
c) "Fatum Roku" - laureatem może być żołnierz lub osoba, która dokonała czynu hańbiącego Wojsko Polskie lub której decyzje i działania miały negatywny wpływ na Siły Zbrojne (z wyłączeniem polityków nie zajmujących się na co dzień obronnością i bezpieczeństwem.).
d) "Charyzma Roku" - nagroda specjalna, której laureatem może być żołnierz lub osoba, która posiada wybitne osiągnięcia lub zasługi dla idei integracji środowiska żołnierskiego oraz cieszącej się autorytetem w środowisku wojskowym.

Jak się uda znaleźć sponsorów to w przyszłym roku reaktywacja.

:gent:

Jeśli tak będzie, to z bez wahania nominował bym Cię w kategorii "Fatum Roku" za zniszczenia tego forum i zrobienie z niego politycznego ścieku, gdzie króluje chamstwo, głupota i ignorancja. Sam dajesz tego przykłady. Kiedyś byłeś porządnym facetem, potem Ci odwaliło z polityka i porostu się zeszmaciłeś. W tej kategorii zapewniłeś sobie głosy wielu żołnierzy. Nie pozdrawiam.
_________________
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy sie starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

Duku, bez jaj, trochę można wodze powściągnąć.

Poza tym, tam gdzie technicznie i fachowo jest wszystko OK.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
JW 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 1697
Skąd: domek
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

Stevie napisał/a:
JW, chyba Twoim idolem jest Kuklinowski. :cool:


Ani Kukliński, ani Kuklinowski, ani żaden inny zdrajca czy oszołom. Gdybyś miał odrobinę przyzwoitości, to za tę osobistą wycieczkę powinieneś sam sobie wystawić czerwony paseczek. Nie oczekuję jednak tego.
Dla przemyślenia: If three people call you a horse, it’s time to buy a saddle.

Do zobaczenia na Pardubickiej. Żegnam
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

Duku, :brawo: Dałeś popis kultury i merytoryki. Cóż, mam Ci odpowiedzieć na taki chamski wpis? Sam wystawiłeś sobie laurkę. Nikt nie zmusza Cie do bycia i pisania tutaj. Nie chcesz, nie pisz.
Jedna uwaga, kto robi tutaj gnój, sam dałeś przykład. To tacy jak Ty nie potrafią dyskutować.

Zawsze zadziwiają mnie ludzi, którzy byli, a odeszli, a potem rejestrowali się pod innymi nickami. Szermowanie hasłami "byłeś porządnym facetem" napawa mnie śmiechem, bo to tak brzmi jak: "wszystko było fajnie jak mieliśmy takie samo zdanie".

JW, to do mnie czy koło mnie? Kogoś mi przypomina ten zwrot :roll:

A teraz wyczyszczę temat i przeniosę część płaczu na osobny temat.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

Taki los Stevie administratora tej czy innej strony, bloga, forum itd.
Nagle każdy kto umie czytać uważa że Twoim sensem istnienia jest go zadowolić, a potem jeszcze raz i w innej pozycji.
Ja także robiłem niejedną stronę, serwis - nic z tego nie mając, za to poświęcając wiele setek godzin, co może lepiej byłoby poświęcić na podniesienie swojego poziomu życia.
Ale czytający uważa się za boga, któremu winienem cześć i poświęcenie jeszcze większej uwagi a do tego jeszcze ofiary, a najlepiej nie spać i nie jeść tylko czuwać nad jego samopoczuciem :lol:
Forum działa społecznościowo. Każdy zapewne chciałby odnieść jakąś korzyść z zakresu:wiedzy, doświadczenia, kontaktu z innymi, itd.. Tylko że każda społeczność działa dobrze jeśli chce się też od siebie coś dać. A nie tylko brać.
Też sobie popłakałem na tej ścianie :D
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

Stevie,
nie wiem co Tobą powodowało, iż dopuściłeś politykowanie na NFoW.

Jedyne, co od tego czasu obserwowałem, to "zaczerwienienie" forum (lawinowo wzrastająca liczba ostrzeżeń) oraz exodusy (pozbywanie się użytkowników).

Może Cię to zdziwi, ale Duku ma rację. I ja nie określałbym jego postu mianem chamskiego. Napisał po żołniersku - bez owijania w bawełnę.

Zaś z tym siodłem? Każdy z nas winien mieć świadomość przesłania owego powiedzenia.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

i, pisałem już dlaczego. Poszukaj. Dziękuję Ci i miło mi, że również uważasz, że się zeszmaciłem :efendi2:
A może po żołniersku to jest jakieś inne znaczenie niż pejoratywne? :cool:
Cokolwiek to znaczy, to chyba jakiś komplement, co? Bo po żołniersku to możemy sobie pogadać jak jesteśmy sami, a nie w przestrzeni publicznej.

Miałem już przemilczeć ten temat, ale wywołałeś mnie "do tablicy".

Chcesz żeby na forum nie było polityki i rozmowy "żołnierskie", tak?
Był już okres bez polityki, a pasków i roboty dla Moderatorów był jeszcze więcej. I wiem co mówię, bo jestem od początku na forum ;) . Dlatego dopuściliśmy 3 tematy, w których można się "wygadać". Ile to procent z całości tematów?

Jeżeli ktoś niszczy forum to ci wykształceni i kulturalni inteligenci, wręcz elita kultury i tolerancji, którzy nie potrafią dyskutować w sposób cywilizowany i obrzucają innych inwektywami (np. zeszmacenie, ch..., et cetera), bo ktoś ma inne zdanie od nich. Wtedy wyłazi typowa "elitarność" nie tolerująca innego zdania niż oni. Ale to ja niszczę forum. A może pewne indywidua nie potrafiące (choć mieniące się powyżej wymienionymi cechami) dyskutować? Nie, to ja niszczę forum. A może ci frustraci, którzy stąd odeszli lub wylecieli, a powracają pod innymi nickami żeby się odegrać (a tych jest sporo)? Eee tam, to ja niszczę forum. A może ci, którzy poprzez forum chcieli załatwić swoje partykularne interesy bojąc się z odkrytą przyłbicą walczyć o swoje? A gdzie tam, to ja niszczę forum.
To, że odwaga i honor są deficytowe, to zapewne zauważyłeś, a dowodów znajdziesz bez liku. Mi tej odwagi nie brakowało i nadal nie brakuje. A i honor swój mam.

W tym miejscu jestem tylko tym, który daje przestrzeń i możliwość wypowiedzi, a wraz z ekipą pilnujemy, żeby ta przestrzeń była wolna od chamstwa i miała jakiś walor edukacyjny, pomocowy czy informacyjny. Spięć i braku kultury dyskusji uniknąć się nie da - jak sam zauważyłeś. Szkoda, że wartościowi ludzie i tematy giną zalewie wylewu swoistej frustracji niektórych, ale może znak czasu?

Może krytykanci założą swoje forum, poświecą 14 lat życia i pokażą, że potrafią zrobić to lepiej. Wtedy z czystym sumieniem stwierdzę, że czas wziąć siodło i odpocząć w poczuciu, że są następcy robiący to lepiej niż ja. Wierz mi, że czekam na to z utęsknieniem, choć pomysłów mam całe garście, tylko wspomagających jakoś mało. Cóż, takie życie.

Pomysłodawca, założyciel i administrator NFoW

Jarek "Stevie" Bąder
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group