Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mianowanie żołnierza rezerwy.
Opublikował Wiadomość
michal621 
1


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: EB
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   Mianowanie żołnierza rezerwy.

Czy ktos na forum ma może informacje dotyczące terminu nominacji na pierwszy stopień oficerski oficerów rezerwy?

Zmieniłem tytuł tematu na właściwszy.
Szwejk
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

Nie nominacja, lecz mianowanie. Z jakiego tytułu to mianowanie? Chodzi o datę mianowania, czy o datę wręczenia aktu mianowania?
 
 
michal621 
1


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: EB
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

Ukończyłem kurs szkolenia rezerw w Wsowl, zdałem egzamin na oficera i jak mnie poinformowano muszę czekać na podpis prezydenta . Ile trwa taka procedura? Chodzi mi o wręczenie aktu mianowania ponieważ bez tego nie można rozpocząć procesu kwalifikacji do zawodowej służby wojskowej.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

W tej procedurze bierze udział kilka instytucji wojskowych i ministerialnych oraz właściwe w sprawie mianowań biuro Kancelarii Prezydenta RP. Droga jest więc długa, zaś terminy nie określone. Dlatego trudno jest powiedzieć, w jakim terminie po ukończeniu kursu oficerskiego zostanie Ci wręczony akt mianowania. Może wypowie się ktoś, kto doświadczył tego "na własnej skórze".

Dodam jeszcze, że sam akt mianowania, w przypadku mianowania na stopień podporucznika noszący nazwę patentu oficerskiego, to tylko taki rytualny ozdobnik. Stopień uzyskujesz z dniem określonym w postanowieniu Prezydenta RP o mianowaniu; w tym przypadku będzie to zapewne dzień podpisania postanowienia. Radzę więc, skoro Ci śpieszno, trzymać rękę na pulsie i wychwycić moment otrzymania przez WKU aktu mianowania wraz z wyciągiem z postanowienia Prezydenta, bo z wręczeniem aktu mianowania czeka się zazwyczaj do jakiejś uroczystej okazji.
 
 
chingy11 
2


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: pomorze
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

Kolego nie chcę siać ziarna niepewności, ale z autopsji wiem, że jeśli będziesz chciał wstąpić w szeregi korpusu oficerskiego to musisz posiadać znajomość języka angielskiego na poziomie 2222 wg. STANAG. Mój znajomy miał być powołany, ale niestety brak świadectwa na razie zablokował mu dalszą karierę.
Pozdrawiam.
 
 
Diver 
6


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: EPWA
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

chingy11 napisał/a:
to musisz posiadać znajomość języka angielskiego na poziomie 2222 wg. STANAG.

Tak z ciekawości. Skoro to cywil to jak ma posiadać egzamin wojskowy ? Czy egzaminy cywilne np. CAE i TOEFL są jakoś traktowane równoważnie jeżeli zapewniają znajomość na poziomie C1.
_________________
It’s a whole lot better to go up
the river with seven studs
than a hundred shitheads.
 
 
michal621 
1


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: EB
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

Dziekuje za szybką odpowiedź , muszę być czujny i cierpliwie czekać( niestety ) a jeśli chodzi o angielski to Stanag 2222 wg. To absolutna podstawa do korpusu oficerskiego, to już każdy przyszły oficer powinien wiedzieć . :efendi2:
 
 
Płk Zbigniew Siusiak 
Banita


Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 519
Skąd: 56 Special Air Base
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

Diver napisał/a:
chingy11 napisał/a:
to musisz posiadać znajomość języka angielskiego na poziomie 2222 wg. STANAG.

Tak z ciekawości. Skoro to cywil to jak ma posiadać egzamin wojskowy ? Czy egzaminy cywilne np. CAE i TOEFL są jakoś traktowane równoważnie jeżeli zapewniają znajomość na poziomie C1.


Normalnie. Zapisujesz się na egzamin i jedziesz. Bez tego, tak jak już ktoś wspomnił, szanse nikłe.

Ps. Znam przypadek, gdzie ktoś czeka na akt już 18 miesięcy :cool:
_________________
Panie pułgłówkowniku Zbigniewie, Musiałem Pana wydymać :)
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11565
Skąd: -)
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

Diver napisał/a:
Tak z ciekawości. Skoro to cywil to jak ma posiadać egzamin wojskowy ?


Egzaminy na poziom 2222 są otwarte dla cywilów.
Opłata za egzamin ok. 120 zł.

http://www.aon.edu.pl/egz...wg-stanag-6001/

Cytat:
Czy egzaminy cywilne np. CAE i TOEFL są jakoś traktowane równoważnie


ZTCW dla cywili, nie, ale sprawa jest niejsna:
http://www.aon.edu.pl/zwo...-jezyka-obcego/
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
alfikiczpiot 
3
2LT


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 127
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Wto 03 Maj, 2016   

Tak egzaminy są dostępne dla cywilów. Ja próbowałem zapisać się dwa razy, 2 x brak miejsc. Pewnie wynika to z mojej winy (próbowałem na ostania chwilę tak przy okazji tylko wtedy jak miałem coś do załatwienia w Warszawie, tak aby egzamin załatwić od ręki). Inicjatywa była moja własna, teraz nie cierpię na nadmiar funduszy to dałem sobie spokój. Może któryś z kolegów służący w TOAW podpowie czy możliwe (i realne) jest sfinansowanie/refundacja egzaminu lub najlepiej skierowania na kurs językowy żołnierza rezerwy?
 
 
michal621 
1


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: EB
Wysłany: Sro 04 Maj, 2016   

Proszę o wpisywanie się osób , które czekają lub są po mianowaniu, bo trochę zgubił się główny wątek.
 
 
PP 
1


Dołączyła: 26 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

To ja dorzuce coś od siebie. Może ktoś miał podobny porblem i pomoże. Skończyłam służbę przygotowawczą w korpusie podoficerów, odbyłam ćwiczenia wojskowe (według ustawy to minimum 7dni, a mam więcej) zostałam opiniowana na ocena 5 i do tego zaszeregowana na stopień podoficerski. Dowódca nie chce mnie mianować z niewiadomych przyczyn. Mija 8 miesięcy. Służby nigdzie podjąć nie mogę bo mam specjalizacje podoficerską a stopień st. szer. Jednostka milczy, wku twierdzi że nic nie może robić (a komendant wku przecież może mianować)
Do tego jw twierdzi że "planuje" wystąpić :zly2: wnioskiem o mianowanie. Tylko że to planuje trwa już 8mc a ja stoje w miejscu
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

PP, ustalmy następujące fakty:

1) aktualnie jesteś żołnierzem NSR?
2) masz nadany przydział kryzysowy na stanowisko podoficerskie?
3) czy posiadasz także przydział mobilizacyjny? na to samo stanowisko?
4) dowódca Twojej JW jest w jakim stopniu (etatowym)?
5) jakiej służby nie możesz podjąć - zawodowej?
 
 
PP 
1


Dołączyła: 26 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Szwejk napisał/a:
PP, ustalmy następujące fakty:

1) aktualnie jesteś żołnierzem NSR?
2) masz nadany przydział kryzysowy na stanowisko podoficerskie?
3) czy posiadasz także przydział mobilizacyjny? na to samo stanowisko?
4) dowódca Twojej JW jest w jakim stopniu (etatowym)?
5) jakiej służby nie możesz podjąć - zawodowej?


1. Tak jestem żołnierzem NSR w rezerwie
2. tak mam nadany przydział kryzysowy na stanowisko podoficerskie (dowódca grupy ewakuacji medycznej- starszy ratownik kpr./st.kpr./plut.)
3. Tak mam
4. Dowódca dywizjonu na którym jestem jest w stopniu ppłk
5. Tak, zawodowej. Wszyscy twierdzą że nie mogę pełnić obowiązków podoficera nie będąc podoficerem a nie mogę mnie wziąć z mianowaniem tylko muszę czekać na mianowanie.

WKU twierdzi, że skoro mam obowiązki jako podoficer to już po pierwszych ćwiczeniach powinni mnie mianować. Spełniam wszystkie wymogi do mianowania. Obstawiam że brak mianowania to brak chęci dowódcy.
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

PP, jeśli się nie mylę to czymś innym jest mianowanie na stopień pdf a czymś innym podjęcie służby zawodowej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group