Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mianowanie żołnierza rezerwy.
Opublikował Wiadomość
PP 
1


Dołączyła: 26 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

grzeg_sz napisał/a:
PP, jeśli się nie mylę to czymś innym jest mianowanie na stopień pdf a czymś innym podjęcie służby zawodowej.


To prawda, ale z mianowaniem jest problem nie wiadomo dlaczego zaczynam podejrzewać dyskryminacje z powodu bycia kobieta. Co do zawodowej to jak już wspomniałam nie mogę pełnić obowiązków podoficera nie będąc nim. Mam specjalizacje wojskowa podoficerska. Każda jednostka mowi „chętnie, ale musi być kapral” bo oni nie mogą mnie wózkach wraz z nadaniem mianowania.
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

PP, a w swojej jednostce chcą Cię przyjąć?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

PP, WKU ma rację, powinnaś być mianowana na stopień kaprala bezpośrednio po ćwiczeniach odbytych w łącznej ilości co najmniej 7 dni. Skoro awans jest obligatoryjny, a taki jest, bo przepis mówi "mianuje się", to niezrozumiałe jest jego odwlekanie. Z Twojego opisu wynika, że to właśnie dowódca dywizjonu jest odpowiedzialny za ten marazm (nie wnikam, czy osobiście). Ma on bowiem nie prawo, ale obowiązek wystąpić do swojego przełożonego z wnioskiem o mianowanie (właściwym do mianowania jest przełożony o stopniu etatowym co najmniej pułkownika).

Wspomniałaś, że również wojskowy komendant uzupełnień mógłby Cię mianować. Na upartego pewnie tak, ale organem właściwszym w stosunku do żołnierza NSR jest jednak jego dowódca - bezpośredni lub wyższy. Tak to wychodzi z przepisów rozporządzenia dotyczącego mianowania, które w wersji ujednoliconej załączam do swojego posta.

Zwróć uwagę na następujące jego przepisy: § 20 ust. 2, § 24 pkt 6 lit. a oraz § 25 ust. 2 pkt 2.

Moja rada: zwrócić się pisemnie do swojego dowódcy z żądaniem (w formie prośby, bo nie opłaca się kopać z koniem), aby ten wystąpił z wnioskiem o Twoje mianowanie. W piśmie zwróciłbym uwagę na obligatoryjność tej czynności oraz powołał się na ww. przepisy. Zazwyczaj taką pisemną, a słuszną interwencję, dowódcy załatwiają krótko: "porucznik Kowalski - wykonać".

Mianowanie.doc
Pobierz Plik ściągnięto 64 raz(y) 816 KB

Ostatnio zmieniony przez Szwejk Pią 26 Paź, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
I.Q. 
4



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 282
Skąd: z całej Polski
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Wracając do głównego wątku - KPKR ukończyłem w listopadzie, postanowienie Prezydenta było z maja a samo wręczenie odbyło się chyba jakoś w sierpniu.
 
 
PP 
1


Dołączyła: 26 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Składałam wniosek bezpośrednio do dowódcy 5lpa i odpisał mi, że nie otrzymał takiego wniosku. Gdy napisałam do dowodcy dywizjonu to jego odpowiedz brzmią że nie jestem osoba uprawniona do występowania z wnioskiem o mianowanie. Co do Wku to powiedziano mi, że bez problemu mianować może albo dowódca jw albo komendant. Najwyzej wystąpię ponownie z prośba o minowanie może to coś da. Od 5 do 17 mam ponownie ćwiczenia w tej jw wiec obstawiam, że ilość wykonanych telefonów ze strony Wku k mojej nie wpłynie pozytywnie na moj pobyt na jw :/
Cytat:
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

PP napisał/a:
grzeg_sz napisał/a:
PP, jeśli się nie mylę to czymś innym jest mianowanie na stopień pdf a czymś innym podjęcie służby zawodowej.


To prawda, ale z mianowaniem jest problem nie wiadomo dlaczego zaczynam podejrzewać dyskryminacje z powodu bycia kobieta. Co do zawodowej to jak już wspomniałam nie mogę pełnić obowiązków podoficera nie będąc nim. Mam specjalizacje wojskowa podoficerska. Każda jednostka mowi „chętnie, ale musi być kapral” bo oni nie mogą mnie wózkach wraz z nadaniem mianowania.


Z tą dyskryminacją, to bym nie przesadzał. Nawet nie wiesz ilu facetów ma podobne i inne problemy. Poczytaj na forum.

Żolnierz ma specjalność, a nie jak lekarz, specjalizację. :cool:
 
 
siemens 
1


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 43
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

PP gdy pismo do Dowódcy JW nie pomoże zrezygnuj z NSR (rozwiąż kontrakt). Mianuje Cię Komendant WKU. Następny krok żołnierz zawodowy.
 
 
PP 
1


Dołączyła: 26 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Powiedziano mi dzisiaj ze jak zrezygnuje z nsr to już nie będę na odpowiednim stanowsku i przez to będzie problem z mianowaniem :/ czyli tak źle i tak źle
siemens napisał/a:
 
 
siemens 
1


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 43
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Według rozporządzenia spełniasz wymagania do mianowania. Posiadasz przydział mobilizacyjny na stanowisko podoficerskie? To ja nie widzę problemów z mianowaniem. Potrzebne dobre chęci Komendanta WKU.
 
 
PP 
1


Dołączyła: 26 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

siemens napisał/a:
Według rozporządzenia spełniasz wymagania do mianowania. Posiadasz przydział mobilizacyjny na stanowisko podoficerskie? To ja nie widzę problemów z mianowaniem. Potrzebne dobre chęci Komendanta WKU.


Mam stanowisko dowodcy grupy ewakuacji medycznej
 
 
siemens 
1


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 43
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Proponuję jeszcze napisać pismo do Szefa WSzW. Moim zdaniem, nie po to Cię rekrutowali do służby przygotowawczej, a także szkoliłaś się na potrzeby korpusu podoficerskiego aby teraz pełnić służbę jako szeregowy mimo spełnienia wszystkich wymagań do mianowania. Dla mnie jest to tylko i wyłącznie brak dobrej woli (zaniechanie) Dowódcy JW (jego podwładnych).
PP mianowanie na kaprala Ci się najzwyczajniej w świecie należy bez żadnej łaski, chyba, że są inne okoliczności o których nic nie wiemy.
 
 
PP 
1


Dołączyła: 26 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 27 Paź, 2018   

siemens napisał/a:
Proponuję jeszcze napisać pismo do Szefa WSzW. Moim zdaniem, nie po to Cię rekrutowali do służby przygotowawczej, a także szkoliłaś się na potrzeby korpusu podoficerskiego aby teraz pełnić służbę jako szeregowy mimo spełnienia wszystkich wymagań do mianowania. Dla mnie jest to tylko i wyłącznie brak dobrej woli (zaniechanie) Dowódcy JW (jego podwładnych).
PP mianowanie na kaprala Ci się najzwyczajniej w świecie należy bez żadnej łaski, chyba, że są inne okoliczności o których nic nie wiemy.


Tak jak wspomniałam wcześniej, wszystkie wymogi spełniam. Jak raz pytałam dlaczego dowódca mnie nie mianował (jakiegoś plutonowego który się zajmował kwitami) to mi powiedziano, że dowódca mnie nie zna (jak może mnie nie znać, jak może nie wiedzieć kto do niego przychodzi na ćwiczenia). Innym razem powiedziano, że kwit poszedł, ale nie został podpisany. Kolejnym razem, że nic nie wyszło. Wymijające odpowiedzi. Jak Wku dzwoniło do JW w mojej sprawie to padło halo „kim ona jest tak ważnym, że tyle ludzi dzwoni w jej sprawie”. Moim zdaniem brak mojego mianowania jest powodowany tym, że podczas rozmowy z w/w dowódca zapytałam czy po ćwiczeniach byłaby możliwość mianowania, umożliwi mi to dalszy rozwój. Na co on powiedział, że on nie wie czy się da. Brak chęci, pokazanie władzy albo zbyt duże ego. Moje Wku twierdzi, że nie mogą mnie mianować dopóki nie przyjdzie kwit z jw co nie jest prawda (ustawę przeczytałam kilka razy). Za tydzień kolejne ćwiczenia i jestem niemal pewna, że to nie będzie dla mnie zbyt przyjemny czas. Tym bardziej, że do poligonu tydzień został a jeszcze nie otrzymałam żadnej informacji na temat tego na która godzinę mam się wstawić jw i w ogóle żadnego wezwania nie dostałam. (Poprzednio wezwanie na jw przyszło ponad tydzień wcześniej) Najprościej-żołnierz nie stawił się w wyznaczonym terminie-obniżymy opinie nie będzie mianowania. W żaden sposób nikomu nie podpadłam wiec nie rozumiem po co tworzą ten problem. Tm bardziej, że moja opinia mówi jedno. Żadne inne okoliczności mi nie są znane. Tak, też zrobię i napisze do Sztabu.
Omijać szerokim łukiem 5lpa!!!
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Sob 27 Paź, 2018   

PP, drobna uwaga jeśli chodzi o ćwiczenia. Skoro jesteś NSR to wezwanie dostajesz raz. Na obydwie tury ćwiczeń rotacyjnych. Bo to o ćwiczenia rotacyjne chodzi?
 
 
PP 
1


Dołączyła: 26 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 27 Paź, 2018   

grzeg_sz napisał/a:
PP, drobna uwaga jeśli chodzi o ćwiczenia. Skoro jesteś NSR to wezwanie dostajesz raz. Na obydwie tury ćwiczeń rotacyjnych. Bo to o ćwiczenia rotacyjne chodzi?


Dostalalam informacje w jakich dniach i ile ćwiczeń jest na dany rok i ta informacje dostalalm raz. Potem przed pierwszymi ćwiczeniami jakieś półtora tygodnia przed dostałam informacje na która godzinę mam się stawić na ćwiczenia i taka „ala” „przepustkę”.
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Sob 27 Paź, 2018   

PP, i tam pewnie było na jedne i drugie ćwiczenia :) sam to przerabiałem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group