Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nominacje
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

Z linku LOGITECH1111,
Cytat:
Na stopień generała mianowani zostali:
generał broni Rajmund Andrzejczak – Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
generał broni Jarosław Mika – Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych

Na stopień generała dywizji mianowani zostali:
generał brygady Robert Głąb – Dowódca Garnizonu Warszawa
generał brygady Jacek Pszczoła – Inspektor Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego RSZ
generał brygady Dariusz Ryczkowski – Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

Na stopień generała brygady mianowani zostali:
pułkownik Sławomir Dudczak – Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej
pułkownik Dariusz Krzywdziński – Dowódca 3 Brygady Radiotechnicznej
pułkownik Wojciech Ozga – Szef Pionu Operacyjnego ds. NATO – Zastępca Polskiego Przedstawiciela Wojskowego przy Komitetach Wojskowych NATO i UE z siedzibą w Brukseli
pułkownik Artur Pikoń – Dowódca 10 Brygady Kawalerii Pancernej.

Ciekawe o co chodzi ? Tym bardziej, że
Cytat:
22 lutego 2018 roku Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, mianował go (Jarosław Mika) na stopień generała broni.



Cytat:
Gwiazdek panom przybywa, a żołnierze chodzą jak łachmaniarze, bo brakuje WSZYSTKIEGO.

Bo jak widać, niektórzy to chyba za karę awansują.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

Ciekawe, czy generał Mika miał 4 z WF, z trzech ostatnich lat. Ostatnimi czasy, to bezwzględny wymóg do awansu.
I pewnie miał 7 z opinii. Do awansu po dwóch latach wystarczy 6, a po niecałych dwóch? ;)
 
 
aspik 
3
2



Wiek: 38
Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 132
Skąd: Wielkopolskie
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

Tytan w dresie. napisał/a:
[i]Gwiazdek panom przybywa, a żołnierze chodzą jak łachmaniarze, bo brakuje WSZYSTKIEGO.


W 2019r Zabrali mi hełm kevlarowy oddali stalowy :viktoria:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

W mojej kompani blaszaki otrzyma jakieś 60% żołnierzy. Reszta w przyszłym roku. Gestorem od hełmów jest WOT. Także sprawa raczej jasna.
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

Tytan w dresie., pieprzysz głupoty.... w WOT nie wszyscy mają hełmy kevlarowe, niektórzy nawet broni już nie mają, bo została przekazana do.... wojsk operacyjnych. Wiedziałeś o tym :?: Pewnie nie... Bo lepiej opluwać niż poznać fakty
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

aspik napisał/a:
W 2019r Zabrali mi hełm kevlarowy oddali stalowy
A mogli nie dać żadnego. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
aspik 
3
2



Wiek: 38
Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 132
Skąd: Wielkopolskie
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

Szef SG wyciąga wojsko ze strefy komfortu... Widocznie kevlar to prestiż i luksus :cool:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

aspik, za ciężkie. ;)

Dżaba, trochę grzeczniej. Skłamałem? W takim razie, kto jest gestorem w temacie hełmów.
Jak zobaczę TSW w blaszaku, to napiszę na tym forum. Na razie piszę, co widzę obecnie.
A co do broni, to ruch w dobrym kierunku. Harcerze pomagają wojsku. Lepiej żebyś nie widział, z jakimi Berylami chodzi wojsko zawodowe u mnie w jednostce. Stare, wytarte graty.
Cześć biega z kbk AKMS.
 
 
art1971 
1
art1971


Wiek: 52
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 25
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

I właśnie między innymi dlatego, zakończyłem swoją służbę w WP. Generał nie musi dowodzić nikim, może awansować po niecałych 2 latach,a ty chłopie zapierdalaj za 10! Ale niestety WF leży! Takie są wytyczne z góry! Chciałbym zobaczyć gen.4****na WF, szczególnie Mika!Andrzejczak dałby radę, ale ten drugi opos?Ale właśnie On stawia kłody pod nogi podoficerom!WF jest najważniejszy!A Pan chyba tylko go zdał na przyjęciu za dobrych czasów na oficerkę! Nigdy nie miałem problemu z WF!Ale wkurwia mnie to,że wielu specjalistów ma wszystko zblokowane przez WF. Nie każdy jest sportowcem! A ze sportowcami w wojsku jest tak, że wiecznie ich nie ma! Bo są na zawodach, na obozach szkoleniowych. Ale robotę za nich, ktoś robi!Robi swoją i za sportowca! Ale nikt tego nie widzi. Sportowiec coś uzyska na zawodach, to go wyczytają. Ale gościa, który robi swoją robotę etetową i oprócz tego za sportowca jak go nie ma,to dostanie co, zjeby! Nie wywiązuje się ze swoich obowiązków!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Cytat:
Na stopień generała mianowani zostali:
generał broni Jarosław Mika – Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych
To chyba za tą nową dywizję, która weszła w struktury DG.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
4gotten 
1


Dołączył: 29 Lis 2018
Posty: 26
Skąd: POL
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

art1971 napisał/a:
I właśnie między innymi dlatego, zakończyłem swoją służbę w WP. Generał nie musi dowodzić nikim, może awansować po niecałych 2 latach,a ty chłopie zapierdalaj za 10! Ale niestety WF leży! Takie są wytyczne z góry! Chciałbym zobaczyć gen.4****na WF, szczególnie Mika!Andrzejczak dałby radę, ale ten drugi opos?Ale właśnie On stawia kłody pod nogi podoficerom!WF jest najważniejszy!A Pan chyba tylko go zdał na przyjęciu za dobrych czasów na oficerkę! Nigdy nie miałem problemu z WF!Ale wkurwia mnie to,że wielu specjalistów ma wszystko zblokowane przez WF. Nie każdy jest sportowcem! A ze sportowcami w wojsku jest tak, że wiecznie ich nie ma! Bo są na zawodach, na obozach szkoleniowych. Ale robotę za nich, ktoś robi!Robi swoją i za sportowca! Ale nikt tego nie widzi. Sportowiec coś uzyska na zawodach, to go wyczytają. Ale gościa, który robi swoją robotę etetową i oprócz tego za sportowca jak go nie ma,to dostanie co, zjeby! Nie wywiązuje się ze swoich obowiązków!

Dla Twojej wiadomości, choć to pewnie już nieistotne, bo pożegnałeś się z mundurem. Dodatkowe wymysły warunkujące awans takie jak odpowiednia ocena z w-f wyszły ze SGWP. Trzeba być wdzięcznym rozsądnemu podejściu do tematu ludziom z DGRSZ, że w piśmie do podległych jednostek nie napisano "polecam", a tylko "proszę uwzględnić". Ponoć SP SGWP nie był tym ukontentowany ;)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Cytat:
To piąte w tym roku nominacje generalskie. Pierwsze odbyły się w marcu, z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do NATO, kolejne2 maja w Dniu Flagi RP, w czerwcu akty mianowań zostały wręczone podczas ćwiczeń „Dragon 19”, a czwarte awanse miały miejsce 15 sierpnia w dniu Święta Wojska Polskiego.
http://www.polska-zbrojna...ojska-Polskiego

Zostały jeszcze "Andrzejki", "Mikołaj" ... Dobrze, że rok się kończy. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 12 Lis, 2019   

Tytan w dresie. napisał/a:
Do awansu po dwóch latach wystarczy 6, a po niecałych dwóch?


Art. 31 ust.3, art. 32 ust.2 Ustawy z dnia 11 września 2003 r. o słuzbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Generałowie i Prokuratorzy, mianowani są w innym trybie, mówiąc tak w skrócie ... :gent:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 12 Lis, 2019   

No tak. Inny tryb... :-o
 
 
Aku 
2


Wiek: 50
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 76
Skąd: ********
Wysłany: Wto 12 Lis, 2019   

4gotten napisał/a:

Dla Twojej wiadomości, choć to pewnie już nieistotne, bo pożegnałeś się z mundurem. Dodatkowe wymysły warunkujące awans takie jak odpowiednia ocena z w-f wyszły ze SGWP. Trzeba być wdzięcznym rozsądnemu podejściu do tematu ludziom z DGRSZ, że w piśmie do podległych jednostek nie napisano "polecam", a tylko "proszę uwzględnić". Ponoć SP SGWP nie był tym ukontentowany ;)


Potwierdzam! było napisane " w celu zachowania najwyższych standardów jak również szczególnych uwarunkowań służby proszę uwzględnić .... "

Mój Dowódca kazał pisać przełożonym wnioski na awans tych którzy się nie łapali i wydał decyzję na wszystkich zgodnie z literą ustanowionego prawa. :brawo:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group