Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Szwejk
Pon 05 Wrz, 2016
W NSR-rze całe życie :( Brak etatu , pleców.
Opublikował Wiadomość
KDM04 
3



Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 111
Skąd: Brzegovia
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   W NSR-rze całe życie :( Brak etatu , pleców.

Witam
Panowie jestem żołnierzem NSR już od 1 roku , dokładnie w tamtym roku skończyłem służbę przygotowawczą. Mam wykształcenie wyższe masę uprawnień ale nie mogę znaleźć etatu ...
Nadmienię ze jestem z województwa Podkarpackiego ... gdzie z pracą jest ciężko a osób chętnych do wojska gigantycznie duża liczba.

Byłem na 2 kwalifikacjach na podkarpackich jednostkach nic z tego, że wyniki były same 5 .
Jedna z kwalifikacji była na kierowce C takie prawo jazdy oczywiście posiadam.
Ale jak chętnych było 120 osób na 5 miejsc ...

Nie ma pleców nie ma pracy w Wojsku tutaj na Podkarpaciu :!:

Z racji gdyż robię studia mgr. dwuletnie nie mogę wyjechać za pracą gdzieś indziej i nie chce ...

Piszcie w komentarzach jak to wygląda u was ile najwięcej ktoś tkwił w NSR-rze czy już dał spokoj zrezygnował z tego itp.
_________________
- "Odpuść to sobie"
Ale nie zwracałem na to uwagi bo mówiłem ciągle sobie: Jak postąpiłeś, gdy mówili ci, że nie możesz jechać do Niemiec, nie możesz wziąć udziału w Junior Mr. Europe. Nie słuchałem "NIE" pojechałem i wszystko się wspaniale ułożyło. i korzystam z tego właśnie podejścia. To strategia na całe moje życie.
Arnold Schwarzenegger
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Takie pytanie z boku: a w innych częściach Polski?
Może tam łatwiej o etat.
_________________
"Ufajcie Panu - i miejcie strzelby nabite"
 
 
KDM04 
3



Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 111
Skąd: Brzegovia
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

grzeg_sz napisał/a:
Takie pytanie z boku: a w innych częściach Polski?
Może tam łatwiej o etat.


Łatwiej, łatwiej ale napisałem, że rozpoczynam 2 letnie studia mgr.(zaoczne) i muszę być tutaj na miejscu.

I tkwić w NSR-rze co przeszkadza w pracy zawodowej odnośnie ćwiczeń rotacyjnych itp :cry:
_________________
- "Odpuść to sobie"
Ale nie zwracałem na to uwagi bo mówiłem ciągle sobie: Jak postąpiłeś, gdy mówili ci, że nie możesz jechać do Niemiec, nie możesz wziąć udziału w Junior Mr. Europe. Nie słuchałem "NIE" pojechałem i wszystko się wspaniale ułożyło. i korzystam z tego właśnie podejścia. To strategia na całe moje życie.
Arnold Schwarzenegger
 
 
polestar 
1
Only sky is the limit


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Również pochodzę z Podkarpacia,a służę 500 km od miejsca zamieszkania.Nie obraź się ale chyba każdy z nas chciałby służyć niedaleko domu i widzieć rodzinę częściej niż raz na miesiąc.Jeżeli chcesz służyć w Wojsku,to spakuj torbę i w Polskę,a jeżeli szukasz cieplej posadki w jakiejś jednostce nieopodal domu to sobie daruj,zważywszy,ze jak sam napisałeś nie masz pleców.
 
 
Bełcik 
5
A może się uda?



Pomógł: 13 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 847
Skąd: Z Miasta
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

KDM04 napisał/a:
I tkwić w NSR-rze co przeszkadza w pracy zawodowej odnośnie ćwiczeń rotacyjnych itp :cry:

Przecież nikt Cię siłą w NSR nie trzyma. Jeśli chcesz służyć w wojsku musisz pogodzić się z tym że "etaty" są niekoniecznie w miejscu zamieszkania. Jeśli nie możesz się z tym pogodzić wygląda na to że służba wojskowa chyba nie jest dla Ciebie.
_________________
Porządek może mieć każdy, tylko geniusz panuje nad chaosem.
Błędów nie robi ten kto nic nie robi.
 
 
KDM04 
3



Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 111
Skąd: Brzegovia
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

polestar napisał/a:
Również pochodzę z Podkarpacia,a służę 500 km od miejsca zamieszkania.Nie obraź się ale chyba każdy z nas chciałby służyć niedaleko domu i widzieć rodzinę częściej niż raz na miesiąc.Jeżeli chcesz służyć w Wojsku,to spakuj torbę i w Polskę,a jeżeli szukasz cieplej posadki w jakiejś jednostce nieopodal domu to sobie daruj,zważywszy,ze jak sam napisałeś nie masz pleców.


Gdzie służysz jeśli to nie Tajemnica ???

[ Dodano: Pon 29 Sie, 2016 ]
Bełcik napisał/a:
KDM04 napisał/a:
I tkwić w NSR-rze co przeszkadza w pracy zawodowej odnośnie ćwiczeń rotacyjnych itp :cry:

Przecież nikt Cię siłą w NSR nie trzyma. Jeśli chcesz służyć w wojsku musisz pogodzić się z tym że "etaty" są niekoniecznie w miejscu zamieszkania. Jeśli nie możesz się z tym pogodzić wygląda na to że służba wojskowa chyba nie jest dla Ciebie.


"Cierpliwość jest kluczem do szczęścia" poczekam do końca studiów jeszcze.
_________________
- "Odpuść to sobie"
Ale nie zwracałem na to uwagi bo mówiłem ciągle sobie: Jak postąpiłeś, gdy mówili ci, że nie możesz jechać do Niemiec, nie możesz wziąć udziału w Junior Mr. Europe. Nie słuchałem "NIE" pojechałem i wszystko się wspaniale ułożyło. i korzystam z tego właśnie podejścia. To strategia na całe moje życie.
Arnold Schwarzenegger
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
  Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Problem w tym, że 80% kończących SP chce służyć jako najbliżej miejsca zamieszkania, podczas gdy JW stacjonują w różnych garnizonach, których lokalizacja nie zawsze odpowiada naszym ochoynikom do zawodowej służby wojskowej.
Są trzy możliwości:
1. Mieć plecy by znaleźć etat w najbliższej JW.
2. Zgodzić się na służbę tam gdzie sacwolne stanowiska.
3. Zapomnieć o zawodowej służbie wojskowej.
Możesz wystąpić do MON, by przedyslokowało lub utworzył nowa JW w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

NA rynku cywilnym jest podobnie. Czasami też trzeba opuścić rodzinne miejsce i szukać innego miejsca pracy.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   Re: W NSR-rze całe życie :( Brak etatu , pleców.

KDM04 napisał/a:

Nie ma pleców nie ma pracy w Wojsku tutaj na Podkarpaciu :!:


Na cywilny etat startowałeś? Tak na przyszłość: żołnierz służy, a nie pracuje. Nie traktuj tej uwagi jako złośliwość tylko jako dobrą radę, bo jeżeli na rozmowie z kadrowcem w JW powiesz, że chciałbyś tu (w tej akurat JW) pracować to nie zdziw się, że nie zostaniesz przyjęty. A może dlatego właśnie odpadałeś? Mimo wszystko pozdrawiam i powodzenia życzę.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
misio 
5



Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 745
Skąd: Z dużego pokoju
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

NSR jest chyba dla większosci tylko połśrodkiem, w dążeniu do zawodowej służby. Czy OT bedzię również takim "inkubatorem"? Skoro ktoś decyduje się na podpisanie konktraktu z NSR to chyba w jakimś celu. A tu widzę tylko jeden cel - nie być za dlugo w NSR.
_________________
https://podoficer.pl/
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

NSR-owcy są ostatnimi, do których miałbym pretensje o takie funkcjonowanie NSR. O rację bytu tego dziwoląga, zwłaszcza bojowych kompanii NSR przy WSzW, zapytałbym Klicha i jego ówczesnych klakierów. Jak będzie z OT-kowcami, zobaczymy. Jeśliby rzeczywiście płacono im kilkaset zł miesięcznie za gotowość, może być lepiej.
 
 
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Mnie najbardziej śmieszą etaty NSRowe na okrętach - załoga pewnie "cudownie" zgrana, tylko współczuć oficerom na takim okręcie.
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Wolfchen napisał/a:
Mnie najbardziej śmieszą etaty NSRowe na okrętach - załoga pewnie "cudownie" zgrana, tylko współczuć oficerom na takim okręcie.


Wydaje mi się, że wszędzie gdzie jest specjalistyczny sprzęt, a nie tylko karabin i saperka jest problem zgrania pododdziału w strukturach którego są żołnierze NSR. Z przeprowadzonej przeze mnie analizy wynika, iż średnio żołnierz NSR przebywa około 1,5 roku na przydziale kryzysowym. Zakładając że w tym czasie odbył wszystkie ćwiczenia (co raczej rzadko się zdarza) to wychodzi, iż odbył 45 dni ćwiczeń.
Są tacy co nawet nie odbędą ćwiczeń, lub nie zdąży wrócić potwierdzenie nadania przydziału mobilizacyjnego, a już "ochotnik" do NSR ubywa.
Czy w tym czasie może wziąć udział w zgrywaniu plutonu, kompanii, batalionu?
Chyba znacie odpowiedź.
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

KDM04, nie czarujmy się !
W swej roszczeniowej naiwności stałeś się ofiarą "pudrowania g***a" przez zespół roboczy pod przewodnictwem B. Klicha aby ukryć fiasko NSR-u którego założenia były inne a dedykowane tym którzy akceptują "branie w kamasze" ale nie chcą wiązać się z wojskiem na stałe. Zasadę, że droga do zawodowej wymyślono służby prowadzi przez NSR później.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Iwan K. 
2


Wiek: 53
Dołączył: 13 Sty 2012
Posty: 86
Skąd: ziemie wyzyskane
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   Re: W NSR-rze całe życie :( Brak etatu , pleców.

beryl73 napisał/a:

(...) Tak na przyszłość: żołnierz służy, a nie pracuje.
Czepianie się słówek takowe złośliwiec jakiś mógłby skomentować tak: "Służą Ci, którzy mają służbę stałą, a pozostali pracują na kontraktach."
_________________
"Boję się tylko trzech rzeczy: drewnianych koni, podłego alkoholu oraz młodych dziewcząt dających mi prezenty"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group