Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Szwejk
Pon 05 Wrz, 2016
W NSR-rze całe życie :( Brak etatu , pleców.
Opublikował Wiadomość
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Iwan K., a doczytałeś do końca, ze zrozumieniem, to, co napisałem w tamtym poście? Bo odnoszę wrażenie, że nie.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Iwan K. 
2


Wiek: 53
Dołączył: 13 Sty 2012
Posty: 86
Skąd: ziemie wyzyskane
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

No cóż, z całym szacunkiem, na to jakie wrażenia odnosisz wpływu nie mam żadnego. Zapewniam, że doczytałem i zrozumiałem. Tak, masz rację zdarza się, że właśnie owi specjaliści wysokiej klasy od parzenia kawy z komórek kadrowych sztabów JW są właśnie uczuleni dziwnie na sformułowanie "praca w wojsku" w stosunku do kandydatów na żołnierzy. Dlaczego? Nie mam pojęcia.
_________________
"Boję się tylko trzech rzeczy: drewnianych koni, podłego alkoholu oraz młodych dziewcząt dających mi prezenty"
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

Iwan K., nie tylko "specjaliści wysokiej klasy od parzenia kawy z komórek sztabowych" są na takie określenie służby wojskowej uczuleni. Dowódcy w pododdziałach liniowych także. Chociaż z drugiej strony kandydatowi do służby można jeszcze wybaczyć takie określenie. Wszak w ostatnich kilku latach zrobiono wiele aby zniszczyć etos żołnierza i zdezawuować znaczenie słowa służba równając je do słowa praca. Mnie jednak to nadal mierzi. Pozdrawiam.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

beryl73 napisał/a:
Dowódcy w pododdziałach liniowych także.



Zwłaszcza oni.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
KDM04 
3



Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 111
Skąd: Brzegovia
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

PDT napisał/a:
KDM04, nie czarujmy się !
W swej roszczeniowej naiwności stałeś się ofiarą "pudrowania g***a" przez zespół roboczy pod przewodnictwem B. Klicha aby ukryć fiasko NSR-u którego założenia były inne a dedykowane tym którzy akceptują "branie w kamasze" ale nie chcą wiązać się z wojskiem na stałe. Zasadę, że droga do zawodowej wymyślono służby prowadzi przez NSR później.



Jaka jest procedura rezygnacji z NSR ??? idziesz do WKU podpisujesz dokumenty i cześć , czy to nie takie proste ?
_________________
- "Odpuść to sobie"
Ale nie zwracałem na to uwagi bo mówiłem ciągle sobie: Jak postąpiłeś, gdy mówili ci, że nie możesz jechać do Niemiec, nie możesz wziąć udziału w Junior Mr. Europe. Nie słuchałem "NIE" pojechałem i wszystko się wspaniale ułożyło. i korzystam z tego właśnie podejścia. To strategia na całe moje życie.
Arnold Schwarzenegger
 
 
rychu7036 
6



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1062
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

To jest proste. Chyba czekają cię tylko dwie wizyty na WKU.

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2016 ]
Szwejk napisał/a:
NSR-owcy są ostatnimi, do których miałbym pretensje o takie funkcjonowanie NSR. O rację bytu tego dziwoląga, zwłaszcza bojowych kompanii NSR przy WSzW, zapytałbym Klicha i jego ówczesnych klakierów. Jak będzie z OT-kowcami, zobaczymy. Jeśliby rzeczywiście płacono im kilkaset zł miesięcznie za gotowość, może być lepiej.


Jestem NSR-em, prawie od samego początku tej formacji. Na początku byłem pomieszany z zawodowymi a teraz jestem w kompani podległej pod WSzW gdzie są same "nesesery". I z tego co zobaczyłem to kompanie z samymi NSR-ami mają więcej sensu, gdyby tylko było wyposażenie i uzbrojenie takie jak u zawodowców i oczywiście lepsze szkolenie. A NSR pomieszany z zawodowymi zawsze będzie żołnierzem gorszego sortu, nawet jeśli jesteś tam z "przekonania" a nie jako "szukający etatu".
Jeśli chodzi o OT to nie będzie chodziło tu o pieniądze, a o jakośc tej formacji jak takiej.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

A jakie jest przeznaczenie tych kompanii NSR? Czy macie także przydziały mobilizacyjne? Jeśli tak, to do jednej, czy różnych JW - bo chyba nie do WSzW - i na jakie stanowiska?

Co do jakości OT. Jakość, to m.in. dobrzy żołnierze, a dobrzy żołnierze, to ci wybrani, a wybierać wojsko będzie mogło, jeśli będzie miało wybór, a wybór będzie miało, jeśli zmotywuje potencjalnych kandydatów do słuzby, a nic tak nie motywuje jak kasa.
Ostatnio zmieniony przez Szwejk Sro 31 Sie, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rychu7036 
6



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1062
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

:efendi2: No tak. Rzeczywiście.

Jak by tego było mało to ja ma przydział mobilizacyjny do jednostki na chwile obecną nieistniejącej... masakra.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

rychu7036 napisał/a:
Jak by tego było mało to ja ma przydział mobilizacyjny do jednostki na chwile obecną nieistniejącej... masakra.


Odpruj naszywki od munduru, jeśli je masz.
Art 61. kw zabrania noszenia naszywek jednostek nieistniejących, pod karą aresztu lub grzywny!
:cool:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

A wiesz rychy7036 skąd się wzięły kompanie NSR przy WSzW? W połowie 2010 r. Klich szumnie, a właściwie butnie zapowiadał: "do końca roku pozyskamy do NSR 10 tys. rezerwistów, a w przyszłym roku kolejne 10 tys." - jeszcze się "odgrażali", że pierwszeństwo będą mieli byli zawodowi :lanie: A tu klapa, plan się wali! No więc wymyślili w 2011 r. te kompanie na sztukę, żeby Klichowi statystykę poprawić :P
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   

Z tych kompanii przy WSzW mogliby zrobić stan zmienny kzapas lub bzapas.

[ Dodano: Pią 02 Wrz, 2016 ]
Celem uzupełnienia dodam tylko, że warto byłoby przyjrzeć się wielkościwielkościom pododdziałów zapasowych, gdyż narzucone wielkości (biorąc pod uwagę straty bezpowrotne w pierwszych dniach walki) są dużo niewystarczające. Rozsądne wielkości pododdziałów zapasowych zapewnilyby miejsce dla wielu żołnierzy NSR,.których na siłę upycha się w JW cz. P.
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
rychu7036 
6



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1062
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Szwejk napisał/a:
A wiesz rychy7036 skąd się wzięły kompanie NSR przy WSzW? W połowie 2010 r. Klich szumnie, a właściwie butnie zapowiadał: "do końca roku pozyskamy do NSR 10 tys. rezerwistów, a w przyszłym roku kolejne 10 tys." - jeszcze się "odgrażali", że pierwszeństwo będą mieli byli zawodowi :lanie: A tu klapa, plan się wali! No więc wymyślili w 2011 r. te kompanie na sztukę, żeby Klichowi statystykę poprawić :P



Może jest na to ratunek. Na ostatnim szkoleniu a apelu końcowym, była mowa, że te kompanie pod WSzW będa wcielane jako pierwsze do nowo powstającej OT. Gdyby zrobili z tego typową lekką piechotę, a nam dali lepsze szkolenie, uzbrojenie i wyposażenie (o przydziałach mobilizacyjnych do tej formacji nie wspominam), to wreszcie miało by to ręce i nogi.
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
  Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

W JW, w której służę mam po 3 na stanowisku i wszyscy mają przydział mob. Trochę się musiałem nagimnastykować, ale daję radę.
Jak NSR przerzucą do OT to przydziały kryzysowe i mob. będą mieli tożsame, no chyba że tam też coś z trojaczkami wymyślą. To będzie problem, ale już nie mój.
Pożyjemy, zobaczymy jaka jest kreatywność naszych najwyższych przełożonych. :oops1:
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

A tak na marginesie, Panowie. W plutonie mamy bardzo ciekawy etat (dla nurka-zwiadowcy), ale jest on przypisany dla żołnierza NSR w związku z czym nie ma opcji żeby obsadził go żołnierz zawodowy. NSR i tak nie będzie miał uprawnień z OSNiP więc etat się marnuje. Powiedzcie mi, jeśli wiecie, czy jest jakaś możliwość aby taki etat "odblokować" i zrobić vacat?

To kpina, że etaty dla specjalistów są blokowane przez przydzielanie ich dla żołnierzy NSR, którzy nie posiadają żadnych uprawnień (i prawdopodobnie umiejętności) do objęcia tego typu stanowiska.
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Aby to stanowisko odblokować należy wytypować inne stanowisko dla żołnierza NSR, gdyż ilość stanowisk dla NSR, jest jak gdyby „narzucona”. Wynika z różnicy etatu czasu P i stanu średniorocznego przyznanego odgórnie.
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group