Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odwołanie od orzeczenia RWKL
Opublikował Wiadomość
Sup001 
1


Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: WW
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   Odwołanie od orzeczenia RWKL

Witam. Otrzymałem orzeczenie N- niezdolny do pełnienia zawodowej służby wojskowej. Otrzymane paragrafy:
ad.1 Zmiany zwyrodnieniowe siatkówki obu oczy - stanowi przeciwwskazanie do pełnienia zawodowej służby wojskowej
ad.2 Hiperbilirubinemia - powoduje niezdolność do pełnienia zawodowej służby wojskowej
ad.3 Białkomocz -niezdolny do pełnienia zawodowej służby wojskowej.
Ad.2 i ad.3 wyeliminowane i pytanie do ad.1 czy jest sens odwoływania się od decyzji, okulista który przeprowadzał badanie nic nie mówił jakoby mnie ta wada dyskwalifikowała, nie mam problemów ze wzrokiem i w ad.1 jest napisane:
stanowi przeciwwskazanie do pełnienia służby wojskowej a nie, że czyni mnie niezdolnym do pełnienia zawodowej służby wojskowej. Jakieś rady? Pozdrawiam.
 
 
prohormon 
3


Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 111
Skąd: skdk
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

1.Kontaktuj się telefonicznie z lekarzem który badał Twój wzrok i upewnij się ale wydaje mi się że - jest to przypadek w którym zastosowanie środków korekcyjnych wzrok.
2.Czynników podnoszących poziom bilirubiny jest mnóstwo, zalecam parę lektur w "guglach" - aczkolwiek czasami przy takim badaniu kandydat dowiaduje się że ma tzw. zespół gilberta - jest to niegroźne upośledzenie metabolizmu w wątrobie. Można się z tym dostać do wojska aczkolwiek najczęściej wiążę się to z leżeniem w szpitalu w celu potwierdzenia gilberta.
3.Jak wyżej, białkomocz może sugerować posiadanie choroby ale najczęściej powodem jest zła eksploatacja organizmu.
 
 
Sup001 
1


Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: WW
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Ale to był lekarz okulista z rwkl i to on powiedział ze nie ma się czym martwić, zalecił tylko kontrolne badania raz do roku, a tu nagle paragraf. Bilirubina i mocz w porządku, robiłem prywatne badania krwi i moczu, odstawiłem siłownie i zmieniłem jedzenie.
 
 
prohormon 
3


Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 111
Skąd: skdk
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

więc śmiało się odwołuj
 
 
Sup001 
1


Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: WW
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Jeszcze mam pytanko co do tych 14 dni na odwołanie się od decyzji, liczy się czas nadania listu czy czas odebrania?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

KPA
Cytat:
Art. 57. § 1. Jezeli poczatkiem terminu okreslonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzglednia sie dnia, w którym zdarzenie nastapiło. Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa sie za koniec terminu.
(...)
§ 4. Jezeli koniec terminu przypada na dzien ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzien terminu uwaza sie najblizszy nastepny dzien powszedni.
§ 5. (32) Termin uwaza sie za zachowany, jezeli przed jego upływem pismo zostało:
1) (33) wysłane w formie dokumentu elektronicznego do organu administracji publicznej, a nadawca otrzymał urzedowe poswiadczenie odbioru,
2) nadane w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego,
3) złozone w polskim urzedzie konsularnym,
4) złozone przez zołnierza w dowództwie jednostki wojskowej,
5) złozone przez członka załogi statku morskiego kapitanowi statku,
6) złozone przez osobe pozbawiona wolnosci w administracji zakładu karnego.


Na przykład: w poniedziałek 2 września otrzymaliśmy decyzję, po której mamy na odwołanie 14 dni. Termin zaczyna więc biec od 3 września, więc ostatni moment na złożenie odwołania to 16 września.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Wto 06 Gru, 2016   

Czy zainteresowany może zdradzić jak się zakończyła procedura odwoławcza do CWKL w Warszawie?
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
dawid810909 
2


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 85
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 06 Gru, 2016   

ad.2 Hiperbilirubinemia - powoduje niezdolność do pełnienia zawodowej służby wojskowej - ale tylko hiperbilirubinemia przewlekła nie czasowa, komisja powinna więc zlecić badania powtórne lub dodatkowe, polecałbym zrobić ponowne badanie bilirubiny i z obniżonym poziomem zgłosić się na odwoławczą komisję. Co do Gilberta to nie trzeba w szpitalu leżeć tylko zrobić badania genetyczne w tym kierunku, koszt do 300 zł. Ponadto podwyższony poziom bilirubiny może być spowodowany: nadmierny wysiłek fizyczny, zbyt restrykcyjna dieta, stres. Aczkolwiek nie wiem jaki poziom miał autor postu, powyżej 2,0 już ciężko wytłumaczyć wysiłkiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group