Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót do wojska w świetle nowych przepisów
Opublikował Wiadomość
mixer92 
1


Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 10 Paź, 2016   

Dzięki chłopaki, przez długie lata mydlili mi oczy (nie tylko mi) dopiero na studiach zacząłem zagłębiać się w temat. Teraz tylko kwestia czy mnie będą chcieli z powrotem:)
 
 
rydz 
4



Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 270
Skąd: PL
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

Odświeżam temat. Odszedłem ze służby po 20 latach i teraz planuję powrót. W jednostce w której byłem na rozmowie o etat, nie byli pewni czy przy tej okazji konieczne jest zdawanie wfu, czy tylko przejście RWKL i psychologa.
Może ktoś z szanownych forumowiczów niedawno przechodził te procedury i jest na bieżąco z tym tematem?
_________________
Inna miała być codzienność.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

Każdy kandydat do służby zawodowej zdaje egzamin z WF.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

Skąd wiesz, że każdy, skoro przepisy nie przewidują sprawdzianu sprawności fizycznej, a jedynie przeprowadzenie rozmowy (nie podają na jaki temat, więc chyba na dowolny)?
 
 
rydz 
4



Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 270
Skąd: PL
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

Tytan w dresie. napisał/a:
Każdy kandydat do służby zawodowej zdaje egzamin z WF.

No właśnie znam przypadki z zeszłego roku paru osób co wróciło bez wf-u. Także najlepiej jakby ktoś się wypowiedział z własnego doświadczenia.
_________________
Inna miała być codzienność.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

Szwejk napisał/a:
Skąd wiesz, że każdy, skoro przepisy nie przewidują sprawdzianu sprawności fizycznej, a jedynie przeprowadzenie rozmowy (nie podają na jaki temat, więc chyba na dowolny)?

No dobrze. Precyzując, tak jest w mojej jednostce. :gent:
 
 
matelkosz 
1


Wiek: 32
Dołączył: 04 Sty 2021
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 04 Sty, 2021   

Pytanie mam takie:
Kontrakt podpisywałem 30 grudnia 2013r. i pamiętam że kadrowy mówił wtedy że mamy szczęście bo jesteśmy jeszcze na starych zasadach emerytalnych, czyli 15 lat. Ale pogrzebałem trochę w necie i tu na forum i wszędzie jest że 15 lat obowiązywało do 31.12.2012r. Potem weszło 25 lat. Czyżby temu kadrowemu coś się pogmatwało, czy jest jakaś opcja że miał rację?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 04 Sty, 2021   

Pomylił się. Jesteś na nowych zasadach.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 04 Sty, 2021   

Pewnie rok mu się pomylił.
Albo nie znamy Twojego TAP-u.
Cytat:
Emerytura żołnierzy powołanych do zawodowej służby wojskowej po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r.
Art. 18a. 1. Żołnierzowi powołanemu po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r. do zawodowej służby wojskowej lub służby kandydackiej emerytura przysługuje na zasadach i w wysokości określonych w niniejszym rozdziale.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do żołnierza:
1) pełniącego służbę kandydacką w dniu 1 stycznia 2013 r., w przypadku powołania do zawodowej służby wojskowej bezpośrednio po ukończeniu służby kandydackiej;
2) powołanego do zawodowej służby wojskowej po dniu 31 grudnia 2012 r., jeżeli przed tym powołaniem pełnił służbę w Policji, Urzędzie Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej lub Służbie Więziennej, do której został powołany przed dniem 1 stycznia 2013 r.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 04 Sty, 2021   

Też fakt. :gent:
 
 
Jason01 
5



Wiek: 37
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 24 Cze, 2021   

Dzisiaj się dowiedziałem, że jeżeli odejdę po 15 latach służby na emeryturę to mogę wrócić w ciągu roku po odejściu bez RWKL i psychologa? Czy to prawda? Czy mogę uzyskać przepisy (akty prawne), które dają taką możliwość?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 25 Cze, 2021   

Niestety, to niemożliwe. Jeden dzień W cywilu i przy ewentualnym powrocie, trzeba przejść całą komisję.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 25 Cze, 2021   

Jason01 napisał/a:
Dzisiaj się dowiedziałem, że jeżeli odejdę po 15 latach służby na emeryturę to mogę wrócić w ciągu roku po odejściu bez RWKL i psychologa? Czy to prawda? Czy mogę uzyskać przepisy (akty prawne), które dają taką możliwość?

Powtórzę za moim przedmówcą: bujda! Najwyraźniej ktoś pomylił różne sprawy. Prawdą jest bowiem to, że orzeczenia lekarskie oraz psychologiczne ważne są przez rok od dnia ich wydania. To pierwsze - bo tak zwyczajowo się przyjmuje, to drugie - bo taki termin ważności ustala rozporządzenie MON. Więc gdyby taki żołnierz zdążył w ciągu roku od wydania tych orzeczeń rozpocząć służbę, odejść z niej, a następnie znowu być powołanym, to wówczas, być może, nie musiałby ponownie przechodzić badań. Napisałem "być może", ponieważ zależałoby to od interpretacji przepisów przez organy biorące udział w procesie powołania. Bo co prawda logika jest za tym, aby nie robić nowych badań, skoro poprzednie są nadal ważne, jednak rozporządzenie MON w sprawie powoływania do zawodowej służby wojskowej takiego przypadku nie przewidziało. Ale rozważania te mają charakter czysto teoretyczny, bo w praktyce do takiej sytuacji raczej nie dojdzie.
 
 
wismar69 
2
Emeryt


Wiek: 56
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 79
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Sro 08 Gru, 2021   

Witam. Z wojska odszedłem w 2012 roku po 22 latach służby i teraz ponownie zostałem powołany od 01.01.2022. Kontrakt na 2 lata. JW oddalone od miejsca zamieszkania ok 25 km. Pomiędzy wojskiem praca na etacie ok 5 lat. Na jakie dodatkowe należności finansowe i kiedy mogę liczyć po objęciu stanowiska. ( 13-tka, mundurówka, urlopowe, jubileuszówka itd)?
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Sro 08 Gru, 2021   

Wszystka co wymieniłeś dostaniesz, ponadto dodatek dowódczy, na pewno masz klasę mistrzowską czyli też coś wpadnie, podejrzewam że za pracę przy sprzęcie też niemały dodatek wjedzie. Zadzwoń jutro do jednostki i powiedz że chcesz jechać na misję najlepiej jakąś taką nie męczącą. Dodatkowe grube banknoty będą. A, nie zapomnij napisać o świadczenie mieszkaniowe.
Jedyny Twój wydatek to zakup dużej walizki . Na pierwszego leć do kasy , i pakuj do niej.
Myślałem że roszczeniowi to generalnie młode wojsko. Jeszcze dobrze munduru nie przymierzył czy będzie leżał tak samo a już co dostanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group