Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komu przeszkadzał T-34-85 w Poznaniu?
Opublikował Wiadomość
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 16 Paź, 2016   

Do tego jedna maszyna z filmu /powycinana do ujęć wnętrza/ już w Centrum poznańskim stoi. :cool:
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

To kolejny dowód że w SZ byle ludzik może mieszać w tradycji. Trzy czwórka to jakiś element mojego czteroletniego pobytu w WSOWPanc, jak i kilkunastu tysięcy innych podporuczników którzy byli tam promowani. Może jeszcze Hetmana wywiozą do jakiegoś muzeum??
No i na koniec - nigdy i na żadnym T-72 nie był malowany Orzeł, już od T-55 była malowana szachownica. No ale skoro można mieszać w historii i robić ją pod widzi-misie polityków , to można i tak..... I żal...i wstyd....
 
 
misio 
5



Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 745
Skąd: Z dużego pokoju
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Cytat:
Następca T34-85 pojawił się bardzo szybko - to czołg PT-91 Twardy. Według rzecznika CSWL w Poznaniu - kpt. Piotra Wójcika, to polska myśl techniczna.



To właśnie wyczytałem w RMF24
_________________
https://podoficer.pl/
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Ptica w tym poście już wyjaśnił co się stało.
A teraz proszę mi wytłumaczyć, co takiego jest w tym T-34, że rozdziera się szaty nad jego zniknięciem (do remontu i przekazaniu do muzeum lub usadowieniu na terenie jednostki)?
:gent:

P.S. Może wysłać informację z oburzeniem do TK? Może jakiś marsz protestacyjny? :cool:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Stevie, zależy jak na to popatrzeć.

Szukając wiadomości na wikipedii znalazłem informację, z której wynika że Poznań nawiązywał do Oficerskiej Szkoły Broni Pancernej z lat 40 XX wieku. Więc chyba akurat ten typ czołgu najbardziej nawiązywał do historii szkoły.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12853
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Janek KOS wrócił nim z Syberii, gdzie uciekł przed niemieckimi prześladowaniami.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Stevie, z całym szacunkiem ale twoja funkcja i pozycja na NFoW sugeruje większą bezstronność. Bądź "sędzią" a nie "obrońcą" lub "oskarżycielem".

Stevie napisał/a:
P.S. Może wysłać informację z oburzeniem do TK? Może jakiś marsz protestacyjny? :cool:


Więc po co to Forum założyłeś ? Na pewno nie po to aby łechtać czyjąś próżność.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Co jest w tym T-34?
Historia, sentyment, tradycja. To chyba wystarczy.
PS.
Po co ta ironia?? Naprawdę nie rozumiem.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

PDT, staram się zrozumieć co jest takiego w tym T-34.
Jakby nie patrzeć, to także jest jednak symbol "wyzwolicieli zza wschodu". To także symbol gaszenia wolnościowych ambicji Narodu Polskiego (i nie tylko).

Dla mnie ten temat, to szukanie taniej sensacji w świetle informacji podanej przez Pticę.
:gent:

P.S. PDT, Nie odmawiaj mi prawa (pomimo pełnionej tu funkcji) do wyrażania swoich wątpliwości, zdania czy opinii, ok?
A tu masz odnowiony tego lata T-34 w moim rodzinnym mieście:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

PDT, Rozumiem sentyment, jednak spora część oficerów, podoficerów i szeregowych nie miało już nic wspólnego z tym typem czołgu i widzieli go jedynie na filmach oraz na pomnikach. Miejsce kaczora zajął PT91, a kiedyś pewnie Leo2, Szkoda ze żadna z tych konstrukcji nie jest naszego autorstwa, może kiedyś nie za Twojego i mojego życia to się zmieni a może nie. Osobiście obstawiam produkcję powojenną bo nigdzie nie znalazłem informacji by była wcześniejsza, takich egzemplarzy jest jeszcze trochę, osobiście miałem nadzieję że jak go zdjęli to wykorzystają części do odbudowy tego wykopanego z poligonu ale jak widać decyzje zapadły inne, będzie odnawiany.
Moze warto zapoznać sie ile jest na pomnikach i w różnych muzeach T-34ek, w samym poznaniu z tym "remontowanym" 6 sztuk różnych modeli.
http://militarnepodroze.net/t34.html
Ile na pomnikach jest PT91?
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

A może symbolem powinien być 7TP lub 9TP? Przecież to początki "pancerniaków" i to projekt polski (co prawda rozwiniecie projektu brytyjskiego)? I wilk syty i owca cała.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

7TP jest jeden odbudowany z kawałków nigdy w życiu nie stawiać go na pomnik bo zmarnieje. Śledziłem odbudowę i emocje które jej towarzyszyły, naprawdę szkoda. Mamy jeszcze parę TK-TKS i historia ta sama, do tego parę odbudów. Można się pokusić o budowę takiego pojazdu np 7TP od zera droga przetarta, mozna zdejmować wymiary z oryginału ale koszt będzie ogromny. Jest jeszcze trochę sprzętu w odbudowach ale tego wszystkiego szkoda bo posiada dużą ilość oryginalnych części. Tak naprawdę nie mamy nic co można by postawić, a pomnik musi robić wrażenie.

Początek pancerniaków to raczej ft-17

_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Stevie napisał/a:
A może symbolem powinien być 7TP lub 9TP? Przecież to początki "pancerniaków" i to projekt polski (co prawda rozwiniecie projektu brytyjskiego)? I wilk syty i owca cała.
:gent:


Może, ale należało najpierw nad tym pomyśleć.


steell w mojej ocenie na tym polega rola pomników, że nie koniecznie jst na nim coś co jest aktualne, a coś co pokazuje historię.

Było nie było to chyba jednak do T-34 rozpoczęła się masowa historia wojsk pancernych w Polsce.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Stevie napisał/a:
"wyzwolicieli zza wschodu"


Pozwolę sobie zauważyć że, czerwone gwiazdy malowano także na "Shermanach" . Nie odetniemy się od PRL-wskiej przeszłości tak jak Niemcy nie odetną się od Hitlera i jego NSDAP a Rosjanie od Stalina i jego WKP(b) . Właśnie takimi "gestami" merytorycznie zrównujemy się z PPR/PZPR-owskimi kacykami z lat 50-tych. Orwell się kłania i wymyślone przez niego "myślozbrodnie".

steell napisał/a:
Miejsce kaczora zajął PT91,
steell napisał/a:
Ile na pomnikach jest PT91?


Jeżeli to jest PT-91 to ja jestem Ministrem Obrony Narodowej. Nie przypadkowo pytałem wcześniej o "śliniaczek".

Pierwszy egzemplarz PT-91 "ochrzczony" "Aktorem" oraz "K**wą":


_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Cytat:
Demontaż nieislamskich pomników jest następstwem edyktu wydanego w poniedziałek przez przywódcę talibów, mułłę Mohameda Omara. Dokument przewiduje zniszczenie wszystkich reliktów innych religii niż islam - przede wszystkim zaś słynnych na całym świecie posągów Buddy.

Nie liczy się nic z wyjątkiem islamu - powiedział mułła podkreślając, że istniejące na terenie kraju posągi stanowią obrazę islamu.

Pamiętacie to?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group