Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opiniowanie służbowe
Opublikował Wiadomość
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 27 Paź, 2019   

Mam pytanie. :gent:
Czy wystawilibyście ocenę wzorową z opinii służbowej żołnierzowi, który przebywał prawie pół roku na kursie językowym?
Oczywiście po wypełnieniu innych wymagań "znacznie". No właśnie. Prawie pół okresu opiniowanego więc raczej ciężko inne obowiązki i zadania, kryteria i predyspozycje oprócz "podnoszenia kwalifikacji i rozwoju" wypełnić "znacznie przewyższając wymagania" i uzbierać co najmniej 91 pkt.
Pytam tak na poważnie i proszę o obiektywne podejście do mojego zapytania. Z góry dziękuje za odpowiedź :efendi2:
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Stiwen 
4


Dołączył: 18 Maj 2019
Posty: 217
Skąd: Z Woja
Wysłany: Nie 27 Paź, 2019   

Brylujesz kolego, widać Poznań umocnił drzemiący w Tobie od dawien dawna beton.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 27 Paź, 2019   

Stiwen, moje pytanie kolego nie odnosi się do opiniowania przeze mnie a opiniowanie mnie :gent: To tak dla jasności, że to nie ja zastanawiam się nad czyjąś opinią a zastanawiam się i próbuje przewidzieć skutki własnej przyszłorocznej :gent:
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Pon 28 Paź, 2019   

Fakt przebywania na kursie językowym nie podnosi Ci oceny a już na pewno nie powyżej 5 ani jej nie zaniża. Jeśli przez to półrocze, które byłeś na miejscu nie wykazałeś się hiper-mega zasługami służbowymi to myślę, iż ocena 5 nie będzie w żaden sposób krzywdząca (jeśli w ogóle 5 może być kiedykolwiek krzywdząca ;-)
Ocena 6 powinna być zjawiskiem tak rzadkim jak kometa na niebie. A tymczasem znam przypadki...odwoływania się od oceny 5 ! To trzeba mieć tupet !
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Pon 28 Paź, 2019   

looker, dzięki za odpowiedź :)
Także na razie chyba nie będę się pchał na kurs języka angielskiego.
Masz rację, taka ocena powinna być rzadka jak kometa ale dobrze wiesz i pewnie widzisz jak jest. Kapral też jest tylko człowiekiem i denerwuję się i zazdrości jeśli innym stawia się 6 co dwa lata za to że są. Więc ja chciałbym na nią ostro zapracować. W przyszłym roku będę jedynym kapralem na kompanii.

Mam natomiast pewną rozterkę. Arkusz opiniowania jest taki sam dla szeregowego jak i dowódcy. Ja pomimo tego, że jestem bardzo wymagający postawiłem 6 swoim dwóm podwładnym bo zwyczajnie gdy skalibrowałem poziom średniej szeregowych na kompanii to tych dwóch bardzo wyróżniało się pod każdym względem od reszty. To jest też efekt tła.
Chodzi mi o to że (na moje oko) szeregowemu jest "łatwiej" dostać ocenę wzorową. Wystarczy, że zacznie przejawiać cechy, które dla podoficera i dowódcy są(a raczej powinny być) standardem.
Dlatego ciągnę wątek dalej.
Myślę już nad kolejnym rokiem i nad kolejnymi latami. Zakładając najbardziej optymistyczny scenariusz decyzji limitowych na następne dwa lata zapracowanie na wzorową ocenę z opinii w przyszłym roku dałoby mi awans 15.08.2021 roku. Nie chcę nic za darmo. Nie jestem jednak pewny co do działania efektu tła wśród podoficerów. Natomiast co zauważyłem po prawie już roku bycia podoficerem to większa rozpiętość ocen bardzo dobrych wśród podoficerów. Żeby podoficer dostał czwórkę z opinii to naprawdę "musi się postarać" oczywiście w negatywnym tego słowa znaczeniu. Piątka jest zwyczajnie standardem.
Ja natomiast chcę trochę nadrobić wieloletnie zaległości i nie chce mieć standardów. Wiem, że każdy tak może napisać ale staram się robić wszystko jak najlepiej. Oczywiście nie zawsze jak to w życiu wszystko wychodzi tak jak zakładaliśmy więc i popełniam dużo błędów.
Looker podejrzewam, że jesteś podoficerem starszym. Po Twoich wpisach wysuwam wniosek, że jesteś również wymagający.Czy mógłbyś jakoś jednoznacznie odpowiedzieć, gdybyś opiniował (a może opiniowałeś)podległych podoficerów na stanowiskach dowódczych...

Czym wg Ciebie taki podkomendny będący dowódcą drużyny musiałby bardziej wyróżniać się od pozostałych by zasługiwał na ocenę wzorową?
Czy "wystarczyłoby" żeby wykonywał swoje obowiązki lepiej niż inni?
Czy musiałby te znacznie przewyższające wymagania wypracować na zawodach reprezentując pododdział?
Zapewne trochę pokręciłem ale mam nadzieje że rozumiesz istotę mojego pytania.
Może też ktoś inny kto ma podwładnych na stanowiskach dowódczych się wypowie

Mój przełożony jest również podoficerem i też jest wymagający. Prywatnie jest nawet moim kolegą (jeszcze z początków służby) ale ja zawsze staram się bardzo takie rzeczy rozgraniczać i utrzymywać samodyscyplinę. To wynika z mojego konserwatyzmu co do zasad. Nigdy nie miałbym czelności np. prosić o wyróżnienie, nigdy nie mówię do niego po imieniu, przy młodszych i starszych stopniem itd.
Temat opiniowania to trochę taki temat tabu.
Masz rację 6 powinna być rzadka jak kometa. Więc ja chce być kometą. Ale krótkookresową a nie jednopojawieniową. :gent:

[ Dodano: Pon 28 Paź, 2019 ]
P.S. Dodam jeszcze, że w tym roku dostałem minimalną piątkę, równe 75pkt. Mój przełożony powiedział mi, że jestem narazie na tzw. okresie próbnym i nie mogę mieć za dobrze, żebym nie osiadł na laurach. No niby każdy normalny żołnierz, powinien się cieszyć z piątki. Ja również się cieszę ale jednak mam niedosyt. Analizuje gdzie mogłem popełnić błędy i co robić lepiej na swoim stanowisku :gent:
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Furkey 
1
S.P


Wiek: 32
Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 12
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Witam. Mam pytanie odnośnie awansu ze stopnia szeregowego na st. szeregowego. Mam aktualnie prawie 4 lata wysługi, z tegorocznej opinii dostałem ocenę 6, wf na 5 (2018) w tym roku jak wiadomo zwolniony decyzją szefa MON. Data opiniowania to 11 września, czy w listopadzie mogę dostać awans zgodnie z rozporządzeniem czy na ten rok się nie łapię ?

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Tak możesz.
 
 
Furkey 
1
S.P


Wiek: 32
Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 12
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Nawet w tak krótkim okresie między wrześniem a listopadem idzie się załapać ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15932
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 30 Paź, 2020   

Będącym w służbie szykuje się kolejna "rewolucja". Czy "in plus" ? Z tych szczątkowych informacji, które przeczytałem to raczej nie.
Płk Krzysztof Jewgiejuk, (przewodniczący Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych) także ma wątpliwości.
Cytat:
Będą zmiany w opiniowaniu zawodowców.
Promujesz postawy patriotyczne lub proobronne, bierzesz udział w szkoleniach podnoszących twoje kompetencje – będziesz mógł zapunktować u przełożonego. MON proponuje zmiany w przepisach dotyczących opiniowania zawodowego żołnierzy. Wpływ na ocenę mają mieć także okresy nieobecności wojskowego, przy czym przełożony najpierw przyjrzy się powodom tej absencji.
(...)
:lol:

http://www.polska-zbrojna...aniu-zawodowcow

Jestem ciekawy czy poprawili, rozwiązali te "niedociągnięcia", które występują w obecnym rozporządzeniu.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
gregorcr 
5


Wiek: 48
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 325
Skąd: pomorze
Wysłany: Pią 30 Paź, 2020   

To już nie wojsko, a korporacja.
_________________
gregor
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Pią 30 Paź, 2020   

Toć nie jest tak źle.
Pomyślcie sobie, że do opiniowania musielibyście dostarczać bilety z kina poświadczające to, że byliście na filmach o żołnierzach wyklętych.
Oraz obowiązkowo okazywać książki o żołnierzach wyklętych jakie nabyliście.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
gregorcr 
5


Wiek: 48
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 325
Skąd: pomorze
Wysłany: Pią 30 Paź, 2020   

i napisał/a:
Toć nie jest tak źle.
Pomyślcie sobie, że do opiniowania musielibyście dostarczać bilety z kina poświadczające to, że byliście na filmach o żołnierzach wyklętych.
Oraz obowiązkowo okazywać książki o żołnierzach wyklętych jakie nabyliście.


Nie podpowiadaj. Jak w Alternatywy 4 "...No musi pan złożyć świadectwo zgonu rodziców....Dobrze by było żeby pan przyniósł zaświadczenie, że mieszkanie( w naszym przypadku np. awans) jest panu naprawdę potrzebne.
_________________
gregor
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 30 Paź, 2020   

Wszystko to o kant doopy potłuc, gdy trafisz na przełożonego palanta. W tym roku się o tym przekonałem. Mam za dużo służby, żeby się kopać z gołowąsem, w odwołania, ale niesmak pozostał.
U mnie ocena którą mi wystawił powoduje taki skutek, że koniec ze 100% zaangażowaniem w służbie. Teraz już tylko niezbędne minimum. Jaka ocena, takie zaangażowanie. ;)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15932
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 30 Paź, 2020   

Cytat:
Promujesz postawy patriotyczne lub proobronne, ...
Prosta sprawa. Można zapisać się np. do ONR.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pią 30 Paź, 2020   

A nie wystarczy żonie w domu przyłożyć i przynieść obdukcję?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group