Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojsko zmusi lekarza?
Opublikował Wiadomość
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Wto 13 Gru, 2016   Wojsko zmusi lekarza?

Przed chwilkom znalazłem taki oto post na grupie o dodatkowej pracy dla lekarzy:
Cytat:
Dzwonił do mnie właśnie jakiś wielce ważny Pan od rekrutacji żołnierzy - komendant chyba wojskowy w Oleśnicy. Powiedział że poszukuje lekarza " obojętnie jakiego" aby weryfikował dokumentacje medyczną przedstawianą przez kandydatów. Zaoferował szaloną stawkę 200 zł brutto dzien - praca niby 8.00-12.00 z możliwością przedłużenia do 15.00 w terminie 1-24 marca. Na moje " proszę Pana ale ja pracuje wtedy po 1 a po 2 stawka jest stanowczo za mała i nikogo Pan nie znajdzie" stwierdził że na podstawie art 25 USTAWA
z dnia 21 listopada 1967 r.
o powszechnym obowiązku obrony
Rzeczypospolitej Polskiej on mnie zmusi do robienia tej kwalifikacji poprzez oddelegowanie z mojego POZ. Może ktoś jednak uważa że to fajna kasa i chciałby sie podjąć ? Mnie osobiście wyprowadził z równowagi ale obiecałam że popytam. No i na koniec dodał że próbował już zmusić lekarzy ze szpitala ale wszyscy na kontrakcie hahaha

Czy to jest prawda, że jakiś urzędas może zmusić lekarza do takiej pracy? :)
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto 13 Gru, 2016   

Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty, art. 49.
Arrakis
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Wto 13 Gru, 2016   

Dzięki. Śmieszny przepis i jak widać martwy w praktyce.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

To tylko straszenie, ale to tylko tyle. Bo nikt nie może zmusić Ciebie do pracy na rzecz Wojska w warunkach pokojowych.
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

Tak na logikę wydawało mi się, że to tylko gadanie, ale z drugiej strony polskie prawo często nie ma nic wspólnego z logiką. Dzięki za wyjaśnienie.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
terve 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 265
Skąd: suomi
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

Można powołać lekarza do służby czynnej , motywując potrzebami Sił Zbrojnych , na czas nie dłuższy jak 24 miesiące, należy mu jednak zapewnić uposażenie zgodne z uposażeniem żołnierza zawodowego na podobnym stanowisku.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

Przecież tu nie chodzi od razu o powołanie "do wojska".
Cytat:
Art. 23. Administrowanie rezerwami osobowymi dla celów powszechnego obowiązku obrony obejmuje:
1) przeprowadzanie rejestracji i kwalifikacji wojskowej;
2) określanie zdolności do służby wojskowej;
3) przeznaczanie do:
a) służby wojskowej,
b) służby w obronie cywilnej,
c) służby w jednostkach zmilitaryzowanych;
4) uzupełnianie Sił Zbrojnych;
5) prowadzenie ewidencji wojskowej;
6) wykonywanie innych czynności w tym zakresie.
Art. 24. 1. Administrowanie rezerwami osobowymi, z wyjątkiem czynności określonych w art. 23 pkt 1 i 2, należy do Ministra Obrony Narodowej.
2. Terenowymi organami administracji wojskowej właściwymi w sprawach określonych w ust. 1 są szefowie wojewódzkich sztabów wojskowych oraz wojskowi komendanci uzupełnień.
Art. 25. 1. Do przeprowadzania czynności związanych z wykonywaniem powszechnego obowiązku obrony oraz do współdziałania z organami wojskowymi w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 są właściwy wojewoda oraz wójt (burmistrz, prezydent miasta) lub starosta sprawujący władzę administracji ogólnej oraz organy samorządu terytorialnego.
2. W sprawach dotyczących spełniania powszechnego obowiązku obrony przez obywateli polskich przebywających za granicą oraz współdziałania w tym zakresie z organami wojskowymi są właściwe polskie urzędy konsularne.
3. Instytucje państwowe, przedsiębiorcy i inne jednostki organizacyjne oraz organizacje społeczne są obowiązane do współdziałania z organami wojskowymi i właściwymi wojewodami oraz wójtami (burmistrzami, prezydentami miast) lub starostami sprawującymi władzę administracji ogólnej i organami samorządu terytorialnego w zakresie administracji rezerw osobowych oraz do wykonywania związanych z tym czynności określonych w ustawie i przepisach wydanych na jej podstawie.

Jak się uprą to nie wiadomo, ale Szwejk będzie wiedział na pewno. :D
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   Re: Wojsko zmusi lekarza?

Michael444 napisał/a:
proszę Pana ... stawka jest stanowczo za mała i nikogo Pan nie znajdzie"

Abstrahując od wątku głównego ale ten tekst jako cytat lekarski powinien być cytowany lekarzom przy każdej próbie ich krzyczenia, że za mało zarabiają i w ogóle to powinno sie im podnieść pensje.
200 zł za 4 godziny pracy to jest śmiesznie niska stawka wg Pana doktora.
To oznacza, że dniówka 800 zł przy 22 dniach pracy daje nam w jego mniemaniu śmieszną pensyjkę w wysokości 17 600 zł miesięcznie. I ta kwota jest tak niska, że na pewno nikogo nie znajdzie. To ile on zarabia na codzień, że dla niego stawka 50 zł na godzinę to śmieszna kasa? I ile uważa, że powinien dostać za przeglądanie papierków?
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
dargrad 
1



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

Cytat:
200 zł za 4 godziny pracy to jest śmiesznie niska stawka wg Pana doktora.
To oznacza, że dniówka 800 zł przy 22 dniach pracy daje nam w jego mniemaniu śmieszną pensyjkę w wysokości 17 600 zł miesięcznie.



Cytat:
8.00-12.00 z możliwością przedłużenia do 15.00



W tym czasie zbadać od 20-30 ludków , to wychodzi mniej niż 10 zł za pacjenta :)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

A kto pisał o badaniu pacjentów ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   Re: Wojsko zmusi lekarza?

Gecko napisał/a:

To oznacza, że dniówka 800 zł


Chyba cos zle policzyles. Dniowka to 400 zl. Nikt nie pracuje przeciez 16 godzin. Co daje miesiecznie 8800 zl. Czyli na reke ~6200 zl. Nie jest to malo, ale z drugiej strony nie jest to kwota oszalamiajaca. Pracujac dla wojska musialby prawdopodobnie porzucic prace w szpitau, bo raczej zaden sie nie zgodzi by zaczynal po 12. W tym przypadku z etatu zarobi ~3100 zl na reke. Duzo? Mniej niz szeregowy. Nic dziwnego, ze sie nie zgodzi.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
dargrad 
1



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

Cytat:
poszukuje lekarza " obojętnie jakiego" aby weryfikował dokumentacje medyczną przedstawianą przez kandydatów.

Cytat:
A kto pisał o badaniu pacjentów ?


Znasz może jakiś sposób weryfikacji , bez badania? :zly4:
Takie rzeczy tylko w ZUS :lol:
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

Tam to cuda, ty tylko proza.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

dargrad napisał/a:
Znasz może jakiś sposób weryfikacji , bez badania? :zly4:
Znam, a od badania pacjentów są inni lekarze.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

@Gecko
Mnie i myślę, że wielu lekarzy których znam taka stawka całkowicie by zadowalała ale rozróżnijmy dwie rzeczy - etat i chałturę. Na etacie mało kto tyle zarabia za godzinę pracy. Na chałturze można zarobić znacznie więcej i dla wielu lekarzy 50 zł za godzinę w dodatkowej pracy to nie jest atrakcyjna stawka. Poza tym to jest praca prawie na miesiąc, więc ktoś kto by się tego podjął musiałby poprzestawiać wszystkie inne obowiązki, być może wziąć urlop. Dlatego to jest dość słaba oferta. Myślę, że gdyby ten komendant czy kto to tam był, wykazał większą elastyczność co do czasu pracy to byłoby mu łatwiej kogoś znaleźć. Chodzi w końcu tylko o przejrzenie dokumentów.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group