Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwrot kosztów przewozu mebli
Opublikował Wiadomość
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 01 Sty, 2017   Zwrot kosztów przewozu mebli

Witam,

Szanowni Państwo, mam pytanie. Otóż 31 grudnia zdałem kwaterę internatową i przewiozłem meble do domu, jednak fakturę wystawią mi dopiero w połowie miesiąca. Nie będzie problemu z załączeniem takiej faktury ? tzn z taką datą ?

Jest jakiś wzór wniosku o wypłatę takich kosztów ?
 
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Nie 01 Sty, 2017   

Meble przewoziłeś sam czy korzystając z usług firmy przeprowadzkowej? Jeżeli usługa była faktycznie, na fakturze będzie wskazana rzeczywista data jej wykonania to nie ma problemu.

Jeżeli jest to fikcja i przenosiłeś się sam, uważaj, to stary konik tego typu sprawy. Od lat takie wnioski złożone w JW podlegają naszej weryfikacji. Była masa spraw karnych (wyłudzenie - art. 286 kk) w Polsce z tego tytułu. Podobnie jak fikcyjne meldowanie czasowe lub na stałe rodzin w miejscu x na kilka miesięcy tylko po to, aby wyłudzić dodatkowe należności przeniesieniowe.
_________________
....
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 01 Sty, 2017   

Data wykonania usługi, a data wystawienia faktury nie musi być taka sama.
Wniosek powinni mieć w jednostce lub WBE jeżeli odszedłeś na emeryturę, ponieważ są tam jeszcze inne elementy finansowe.

Brzytwa, co to znaczy "fikcyjne meldowanie czasowe lub na stałe" ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 01 Sty, 2017   

Usługa była legalna i opłacona przeze mnie.
Przez okres trzech lat byłem w kwaterze internatowej, od dwóch lat byłem w niej zameldowany tymczasowo, rodzina mieszkała 200 km od miejsca pełnienia służby, obecnie przeniosłem się i mam 70 km do nowego miejsca pełnienia służby.
 
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

-=Alex=- napisał/a:

Brzytwa, co to znaczy "fikcyjne meldowanie czasowe lub na stałe" ?


Swojego czasu były takie kwiatki. Aby uzyskać 5000 zł zwrotu za fikcyjną usługę oraz jeszcze kilka tysięcy zwrotu należności na np. żonę i dziecko pomysłowi żołnierze meldowali się czasowo lub na stałe pod adresem x w miejscowość y, że niby się przeprowadzili, tak, oczywiście. Z urzędu miasta uzyskiwali kwity w postaci potwierdzenia zameldowań itd. a cudownie np. po miesiącu się wymeldowali. No co za przypadek! Oczywiście żona z dzieckiem nigdy nie zmieniła miejsca zamieszkania w miejscowości z.

Dość łatwe do udowodnienia w sprawie karnej, ale w jaki sposób to już inna historia :cool:
_________________
....
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Mechanizm znam, ale czy istnieje takie pojęcie "fikcyjne" ? Albo jesteś zameldowany, albo nie.

Tak szczerze powiedziawszy, takie sprawy w określonych przypadkach i nie przyznawania się do
"winy" są nie do udowodnienia, a wszystko jest zgodnie z przepisami czyli z rozporządzeniem. Nigdzie nie jest napisane, że po przesiedleniu ma tam siedzieć 100 lat. :) A zameldowanie tymczasowe praktycznie nic nie zmienia w życiu wielu osób. Więc można sobie mieć.

Brzytwa napisał/a:
w jaki sposób to już inna historia :cool:
Wiem, wiem. Bilingi, dzienniki lekcyjne, sąsiedzi, teraz monitoring ... Podobne historie jak z przejazdem raz w roku na koszt MON. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Wracając do mojej sprawy, to byłem tylko ja zameldowany i nikt więcej. Żona w miejscu oddalonym.
Muszę załatwić zaświadczenie, że byłem zameldowany ?
Usługa kosztowała 2200 zł i nie chce ani grosza więcej niż tyle ile zapłaciłem.
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

detonator, idziesz na emeryturę ?

[ Dodano: Wto 03 Sty, 2017 ]
Zwrot kosztów przewozu urządzenia domowego regulują dwa artykuły dla dwóch różnych przypadków.

Art. 86.2.2).
Żołnierzowi zawodowemu wyznaczonemu na stanowisko służbowe poza miejscowością stanowiącą siedzibę jednostki wojskowej lub wydzielonego pododdziału, w której zajmował dotychczas stanowisko służbowe w przypadku przesiedlenia się do nowego miejsca pełnienia służby - przysługuje zwrot kosztów przewozu urządzeń domowych.

Oraz art.95.6).
Żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej przysługuje zwrot kosztów przewozu urządzenia domowego do obranego przez żołnierza miejsca zamieszkania w krajuw wysokości i na zasadach określonych jak dla żołnierzy zawodowych przeniesionych do pełnienia służby w innej miejscowości.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
qua8 
1


Dołączył: 01 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: zielona gora
Wysłany: Sro 01 Lip, 2020   

Przepraszam za odgrzewanie kotleta. Mam pytanie odnośnie zwrotu kosztów przewozu mebli.
Odszedłem sam na mój wniosek po 4,5 roku służby. Zajmowałem kwaterę wraz z rodziną. Moje pytanie brzmi czy należy mi się zwrot kosztów przewozu sprzętów domowych ??
W WBE nic nie wiedzą o tym
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Lip, 2020   

A możesz uściślić - dlaczego pytałeś o to w WBE po 4,5 roku służby?

O ile się nie mylę - należy Ci się. Wniosek do dowódcy JW.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
qua8 
1


Dołączył: 01 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: zielona gora
Wysłany: Czw 02 Lip, 2020   

Ponieważ :
Żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej, niezależnie od odprawy, o której mowa w art. 94 odprawa żołnierza zwolnionego z zawodowej służby wojskowej,przysługują następujące należności pieniężne:
6)
zwrot kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i członków jego rodziny oraz zwrot kosztów przewozu urządzenia domowego do obranego przez żołnierza miejsca zamieszkania w kraju - w wysokości i na zasadach określonych jak dla żołnierzy zawodowych przeniesionych do pełnienia służby w innej miejscowości.

W artykule 96:
7.
Wypłaty świadczenia pieniężnego, o którym mowa w art. 95 inne należności pieniężne żołnierza zwolnionego z zawodowej służby wojskowej pkt 1, zwrotu kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i członków jego rodziny oraz zwrotu kosztów przewozu urządzenia domowego do obranego przez żołnierza miejsca zamieszkania w kraju dokonuje wojskowy organ emerytalny właściwy dla adresu zameldowania żołnierza, a w razie braku adresu zameldowania – organ emerytalny właściwy dla adresu zameldowania żołnierza na pobyt czasowy.


Proszę o odpowiedz bo w jednym WBE mówią że tak a w moim nic nie wiedzą??
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Lip, 2020   

Dobrze. OK.

Ale nadal nie rozumiem co ma WBE do żołnierza, który ma 4,5 roku służby?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
qua8 
1


Dołączył: 01 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: zielona gora
Wysłany: Czw 02 Lip, 2020   

Bazując na art 96 w którym to jest napisane że to WBE wypłacają. Druga że czemu dowódca jednostki skoro się rozliczyłem z jednostką a trzecia że znajomy też podbijał do WBE i podobno otrzymał.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 02 Lip, 2020   

i napisał/a:
Ale nadal nie rozumiem co ma WBE do żołnierza, który ma 4,5 roku służby?

Ponieważ wobec byłych żołnierzy ten obowiązek spoczywa na WBE. I jest to dość logiczne.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
qua8 
1


Dołączył: 01 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: zielona gora
Wysłany: Sro 08 Lip, 2020   

Wracając do meritum czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy odchodząc z wojska po 4.5 roku na własny wniosek należy się zwrot kosztów przeprowadzki?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group