Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Nie 11 Sie, 2019
Ankieta - Misiewicz

Czy Bartłomiej Misiewcz jest:
1. "Kimś"
3%
 3%  [ 4 ]
2. "Nikim"
80%
 80%  [ 97 ]
3. Trudno powiedzieć
12%
 12%  [ 15 ]
4. Nie mam zdania
4%
 4%  [ 5 ]
Głosowań: 121
Wszystkich Głosów: 121

Opublikował Wiadomość
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

Przypomnę wpis na forum, który ktoś napisał. W przypadku 1 i 2 ORel to przyszedł mail z Centrum Operacyjnego MON z wytycznymi kto przyjeżdża, jak go tytułować i jak witać. Dlatego sądzę, że przynajmniej w tych przypadkach to nie tylko chęć podlizania się dowódców. Jest delikatny nacisk i sugerowanie z "góry" i dlatego takie sytuacje powstały.
Z wywiadu Skrzypczaka:
Jak przyjeżdżał do niego rzecznik ministra Szczygło to przyjmował go rzecznik Generała. Jeśli chciał się widzieć z Generałem to rzecznik przeprowadzał rzecznika MON do gabinetu. Nie normalnie?
Od dawna takiej sytuacji co się teraz dzieje nie widziałem. I jeszcze są żołnierze co tego bronią. Hmm.
:gent:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

Ja zaznaczyłem "trudno powiedzieć", bo nie można personifikować narzędzia. Postponowanie wysokich oficerów przy użyciu Misiewicza było celowym działaniem Macierewicza. A czy dany oficer wszedł w tę grę, mniej lub bardziej ochoczo, to już sprawa przede wszystkim jego honoru... choć, niestety, także wizerunku armii.
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

Przy braku jednoznacznych przepisów określających całokształt służby żołnierza, w tym kto, co może i za co, trudno się dziwić że część żołnierzy poddaje się określonym postawom w danej chwili. W sytuacji gdy z jednej strony jest 25 lat służby, jakieś plany a z drugiej parę minut ,,wstydu" jest zrozumiałe że część żołnierzy tak postąpi. I to stąd te wszystkie dziwne meldowania nie tym co potrzeba. Od 89 roku nie pamiętam przypadku kiedy jakikolwiek MON wystąpił w obronie żołnierza. Czasami wręcz odwrotnie bywało. O postawie Prezydentów w tej kwestii nawet nie wspomnę, bo tu już szkoda słów. Tak jest chyba wygodniej politykom. Pewne jest, że za to co się obecnie dzieje nie odpowiedzą- nie żaden Misiewicz czy Macierewicz, a Siły Zbrojne poddawane eksperymentom od 89 roku. To cud że jeszcze są.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

thikim napisał/a:
Cytat:
a w czasie zabawy miał "szastać pieniędzmi" i "nagabywać studentki".

A to chyba dobrze? Polityka socjalna i prorodzinna :) oraz wsparcie nauki.

No tak, acz tutaj musimy powiedzieć że doktryna niespójna. Nie można być "zawsze dziewicą" a jednocześnie powiększać rodziny. A p. Misiewicz wyraźnie grawituje w stronę koncepcji toruńskich.

thikim napisał/a:

Próbował po staroświecku, konserwatywnie. A dziś postępowcy kupują towar, także ludzki :)

Ja bym się skupił bardziej na aspekcie technologii. Jest internet. I abstrahując już od "towaru ludzkiego" spojrzałbym bardziej po prostu na internetową ofertę, transakcji z korzyścią obopólną. I tutaj dalej w wymiarze ludzkim takie oferty są. A biorąc pod uwagę, portfel i stanowisko, to byłby to jeden z bardziej udanych deali :) "...and it starts with just one click..!".

thikim napisał/a:

To jest to przesłanka żeby lud trochę inaczej zdecydował za 3 lata. Tych przesłanek się zbiera coraz więcej. Niemniej myślę że lud inną decyzję podejmie dopiero za 7 lat.

W ciągu 7 lat mogą być finansowe perturbacje. Ale trzeba się przyglądać.

thikim napisał/a:

Przeceniasz ten wpływ. Rachunek zwany przyszłe pokolenia ma większy potencjał niż wielu jest w stanie to zrozumieć. Geopolityka jest w stanie takim jak morze w czasie sztormu. Nieprzewidywalna. Więc robienie planów geopolitycznych teraz jest błędem :)
Podstawą planowania jest poprawne rozpoznawanie sytuacji w których można planować. Bo nie można planować co się wyrzuci kostką. Lepiej rzucić.


Być może. Zazwyczaj redukcjonizmy i elementy rygoru czy warianty brałem najgorsze. Co się czasem nie potwierdza (zbyt pesymistyczne) lub było kosztowne. Ot, spaczenie.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

Podany na przykładzie mechanizm powstawania fake newsów (w tle bohater ankiety B. M.): http://opinie.wp.pl/marci...88509378802305a
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

Tak, tak to działa ale to działa w różne strony. W obliczu konfliktów interesów potrzebne są obiektywne wskaźniki, albo wręcz metoda znajdowania dynamicznie obiektywnych wskaźników. Jaka jest rzeczywistość. Bo inercja zapotrzebowania na wersję, czy dążność, czy kinetyka idzie w stronę oczekiwań na "rzekomą prawdę".

Przykład z IT i programowania:

Wchodzę do teamu developerskiego w trudnym opóźnionym projekcie. Dyrektor dewelopmentu i jego ludzie. Jako outsider. Biorę się za tematy gdzie wszyscy od wszystkich zależą. Tematy trudno szacowalne.

W interesie obecnych deweloperów jest wszelkie porażki zrzucać na mnie, nowego człowieka. W interesie dyrektora jest zrzucać winę za opóźnienie na nowego człowieka. Przed prezesem. Też umiejętnie.

A więc pytanie - kto mówi obiektywną prawdę, kto ma odwagę. I jaka jest ta prawda.

Ja biorę się za rzeczy nie nowe, ale mi znane ale obszar jeszcze poznaję. I powiedzmy postawiam poznać obiektywną prawdę - czy faktycznie jestem tutaj na tym obszarze słaby, czy też kozioł ofiarny.Bo nie chcę psuć relacji jeśli nie trzeba. Projekt wydaje się być niedoszacowany, opóźniony i w interesie innych jest zrzucenie winy na outsidera.

Znalazłem wskaźnik taki w tym wypadku: na ile % specyfikacja webserwisów mapowała się na specyfikację GUI tworzonego systemu. Twardo obiektywnie bez bronienia swoich 4 liter. Okazało się, że mapowała się w 20%. A więc to nie ja opóźniam i jestem pieprznięty, tylko projekt był w stanie bałaganu i niedoszacowania. Ale oczywiście byłem pod obstrzałem politycznym.
 
 
parys 
5


Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 371
Skąd: WL
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

Tymczasem misiek chyba wypoczął, nabrał sił i próbuje się odgryzać:

https://mobile.twitter.com/misiewiczb?lang=pl

Po tym wpisie o promocji oficerów uważam, że to pseudourlop. Czeka z ministrem aż sprawa trochę przyschnie i znów powrót.
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 11 Lut, 2017   

Znów dezinformacja??
http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html
Cytat:
Misiewicz chce walczyć z dezinformacją. Zaczął od wykorzystania cudzej grafiki
W piątek internet obiegła informacja o nowym portalu Bartłomieja Misiewicza - dezinformacja.net. "Główną grafiką na stronie jest zmienione nieco zestawienie pierwszych stron dzienników ogólnopolskich, które zamieszczaliśmy w 2015 i w pierwszej połowie ub.r." - zwraca uwagę portal Wirtualnemedia.pl.....
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11608
Skąd: -)
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

Pojawiają się też informacje
( http://www.se.pl/wiadomos...mon_949237.html )
( http://www.rp.pl/Rzad-PiS...cil-do-MON.html )

Jakoby Edmund Janniger wrócił do MON w grudniu. (umowa o pracę)

http://www.janniger.org/about podaje iż: "Edmund splits his time between the Warsaw and New York metropolitan areas"
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

Cóż, minister skłamał a ciemny lud to kupił. Mial być tylko jeden przypadek a tu wypływają kolejne. Brzydko kłamać.

https://twitter.com/Exen/status/831274773686657024

Piękne to było wystąpienie ale krótkie.



:gent:
 
 
Famer 
5


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 805
Skąd: PL
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

I dlatego, po obejrzeniu tego materiału, w ankiecie wybrałem pierwszą opcję. Możemy myśleć co chcemy, ale należy pogodzić się z faktem, że Pan Minister Misiewicz to gość.

Gdzie się nie pojawi, to walą mu honory, piętami przed nim stukają. Ciekawe ile jeszcze takich kwiatków wypłynie na forum opinii publicznej, tzn. ilu jeszcze starszych oficerów nerwowo oczekuje na upublicznienie ich "występu" przed Panem Ministrem?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

Famer napisał/a:
Ciekawe ile jeszcze takich kwiatków wypłynie na forum opinii publicznej, tzn. ilu jeszcze starszych oficerów nerwowo oczekuje na upublicznienie ich "występu" przed Panem Ministrem?
Ze stron jednostek niewygodne zdjęcia i filmy zostały usunięte. Pozostają media regionalne.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
josef11 
Banita


Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 229
Skąd: pomorze
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

Jak już pisałem wcześniej mnie jest osobiście wstyd za zachowanie żołnierzy. Wstyd jest mi też za obrońców takiego zachowania. Nie obwiniam żołnierzy w szeregu, ale obwiniam dowódców, że robią z siebie błaznów.
_________________
Prawda jest mową nienawiści tylko dla tych co nienawidzą prawdy.
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

A tak dobrze żarło i zdechło ;)
Cytat:
Szanowni Państwo!

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie tematyką dezinformacji w Polsce. Pierwsza odsłona portalu dotarła do ponad 140 tysięcy internautów w tydzień. Próba powołania tego serwisu okazała się sukcesem. O następnych krokach będziemy informować.

Redakcja dezinformacja.net

http://dezinformacja.net/
Jako "byt samodzielny" BM chyba nie potrafi funkcjonować.
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Cytat:
Po niespełna tygodniu działania, Bartłomiej Misiewicz zawiesił stronę Dezinformacja.net.


http://www.rp.pl/Polityka...ukces.html#ap-1

Operacja się udała, pacjent nie przeżył. Gdzie się znów pokaże? Przecież poczuł już polityczną sławę i profity więc bez tego nie przeżyje.
:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group