Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zdarzenia traumatyczne
Opublikował Wiadomość
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

E tam. O wiele ciekawsze są tzw. dowcipy służbowe, jedzenie kanapek na sekcjach itd. Policjanci i lekarze sądowi są w tym mistrzami. I te ich dowcipy,aż szkoda cytować... nam, żołnierzom do nich daleko, na szczęście w WP nie ma aż tylu wypadków śmiertelnych co w środowisku cywilnym :viktoria:

Próbka z początków służby. Wypadek drogowy, dosłownie wydarzył się kilka minut przed naszym przyjazdem, w naszym rejonie. Jeden z pokrzywdzonych zmarł, pozostał we wraku ułożony jakby spał na boku. Nie miał drugiej połowy twarzy. Z kolegą z policji, także młody jak ja w prewencji, udzielamy pierwszej pomocy. Pogotowie w drodze. Gość leży, wydaje się że może żyje? Policjant podchodzi do niego, hasło "ej, stary nie p.... wstawaj", trąca go lekko, podnosi, ale wiadomo wtedy dopiero zauważamy, ze nie ma połowy twarzy.... brrr... :(

Takie rzeczy pamięta się zawsze. Potem takich zdarzeń jeszcze były dziesiątki, koszmarów nie ma, oby do przodu...

Najgorsze są te nocne wezwania, wypadki, śmierć dookoła... no i zapach krwi. Ten na morderstwach, w pomieszczeniach, aż czerwonych... :modli:
_________________
....
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

O tym jedzeniu kanapek w prosektorium opowiada z dumą dosłownie każdy lekarz. Już od tego można się porzygać.
Cytat:
Desperat stoi na dachu i grozi, że skoczy. Negocjatorzy od kilku godzin próbują go odwieść od skoku, w końcu zdesperowani przywożą pod budynek żonę "skoczka", dają jej do ręki megafon, a ta krzyczy" "Zeneeek, dorobiłam Ci rogi, a nie skrzydła"

Słyszałem podobną historię, tyle, że tam kierowca karetki któremu skończył się dyżur, włączył szczekaczkę i krzyknął "skacz skur..synu". Skoczek obraził się, zlazł z dachu i złożył skargę na załogę karetki.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Michael444 napisał/a:
O tym jedzeniu kanapek w prosektorium opowiada z dumą dosłownie każdy lekarz. Już od tego można się porzygać.


Tak, tylko że to zupełny bezsens. W obliczu skali bakterii, które czają się w prosektorium, pomimo nawet lamp UV, regularnej dezynfekcji, deratyzacji spożywanie jakiegokolwiek posiłku w takich warunkach? Lekarz pierwszy powinien zdawać sobie konsekwencje z takiej lekkomyślności :x
_________________
....
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Stara i głupia tradycja, nic więcej. Nie słyszałem, żeby ktoś od tego zachorował. Widok jednak jest paradny jak na siłę łykają te kanapki, tylko po to żeby się później przechwalać.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Toteż wszystkie tego typu historie są "na użytek zewnętrzny", prawdziwie traumatyczne zdarzenia są komentowane jedynie w ściśle zamknietym kręgu tych, którzy mieli z tym do czynienia. A jak widzę, osoba najbardziej zainteresowana tematem zamilkła

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2017 ]
Michael444 napisał/a:
O tym jedzeniu kanapek w prosektorium opowiada z dumą dosłownie każdy lekarz. Już od tego można się porzygać.

Przy preparatach z formaliny to każdy lekarz "cwaniakuje" ;)
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
josef11 
Banita


Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 229
Skąd: pomorze
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

No można i jeść obiad w WC, tylko jaki to ma sens? Lepiej faktycznie porozmawiać z ludźmi, którzy musieli powiadomić rodziny o śmierci żołnierza. Lepiej porozmawiać z ludźmi, którzy stracili podwładnego itd. A lans "cwaniaków" z prosektorium jest obrzydliwym cwaniactwem i niewartym uwagi.
_________________
Prawda jest mową nienawiści tylko dla tych co nienawidzą prawdy.
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

josef11 napisał/a:
Lepiej faktycznie porozmawiać z ludźmi, którzy musieli powiadomić rodziny o śmierci żołnierza..

Kiedyś omal nie dostałem po gębie od gościa, którego powiadomiłem o śmierci jego matki. Był w takim szoku, że rzucił się do mnie z łapami. Żeby było śmieszniej, mój "mądry inaczej" przełożony chciał, abym napisał notatkę o czynnej napaści na funkcjonariusza. Do kompletu dodam, że ten mężczyzna dwa lata później zginął na tym samym przejściu dla pieszych co jego matka.
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Z tym doktorem i jego zespołem pogadaj, z moich rodzinnych stron. Legenda medycyny sądowej.

http://www.trojmiasto.pl/...ni-n111762.html
_________________
....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group