Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polscy żołnierze idący zdobywać Berlin byli bandytami...
Opublikował Wiadomość
Outsider 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 478
Skąd: z bliska
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   Polscy żołnierze idący zdobywać Berlin byli bandytami...

Po przeczytaniu tego "odkrywczego" sądu Sławomira Cenckiewicza o naszych braciach żołnierzach, którzy przelali krew walcząc w szeregach 1 i 2 AWP stwierdziłem, że trzeba założyć temat, aby inni żołnierze usłyszeli głos współczesnych "elit" na temat różnicowania krwi żołnierskiej ze względu na kierunek natarcia.

Co do koloru i wartości przelanej krwi żołnierskiej zarówno tych na zachodzie, jak i tych na wschodzie to nie mam wątpliwości, że była to krew czerwona i wartościowa najbardziej na świecie bo polska. Nie wiem jakim trzeba być zaślepionym człowiekiem żeby tego nie widzieć, tym bardziej mieniąc się profesorem historii. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ta sama historia, którą teraz fałszuje kiedyś i Jego rozliczy.

https://miziaforum.wordpress.com/2017/05/01/polscy-zolnierze-idacy-zdobywac-berlin-byli-bandytami-tak-pisze-historyk-s-cenckiewicz/
_________________
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

Friedrich Hebbel
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Rzekome rozliczenie przez historię to przecież pusty frazes, nic nie warty. Komuniści za PRL cenili tylko krew 1 i 2 AWP. Dziwne że teraz elity polityczne i historyczne grają w drugą stronę? Pewnie, że bezsens. Tylko to jedynie polskie zaślepienie, doraźne wartości polityczne. Bo przecież x czy y nie wzniesie się na wyżyny i nie zakończy mądrze takich sporów - krew jedna i koniec.

Dziwne? Nie. Politycy i historycy idący na ich pasku zawsze grali historią. Za II RP, za PRL, za III RP... :tongue10:
_________________
....
 
 
julk1 
5


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 313
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Jeżeli polscy żołnierze idący na Berlin to bandyci, to kim byli ci, z którymi walczyli?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Pon 17 Lip, 2017   

No, zapewne to były porachunki gangów
:cool:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Outsider 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 478
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon 17 Lip, 2017   

Naukowiec powinien być wolny od wpływu ideologicznego, bo tylko wtedy jest wiarygodny i jego dorobek naukowy jest cenny. Jak widać na tym przykładzie, jest to tylko pobożne życzenie. Zapłaci za to zapewne brakiem uznania w środowisku "prawdziwych" naukowców, ale jak widać dla chwilowego blasku fleszy ludzie potrafią się zeszmacić. Szkoda tylko, że pamięć poległych żołnierzy jest deptana i szkoda mi rodzin tych żołnierzy. Zastanawiam się też, czy są podstawy o powództwo cywilne w tej kwestii? Może ktoś obeznany w prawie by się wypowiedział? :?:
_________________
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

Friedrich Hebbel
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 18 Lip, 2017   

Cóż- partyjni ideolodzy tak mają- najpierw byli "andersowcy" i "pachołki Trumana", teraz jak widać w drugą stronę.
Próba uniknięcia uproszczeń przerastała możliwości intelektualne lub była sprzeczna z ideologią ówczesnych i obecnych.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Outsider 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 478
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto 18 Lip, 2017   

Też tak myślę. Po obu stronach byli patrioci, idioci, głupcy, karierowicze, cyniczni gracze, bandziory i i ideologiczni fanatycy. Wszyscy to Polacy, którzy jak zawinili, to powinni odpowiedzieć, ale nie dlatego, że służyli Polsce, ale dlatego, że popełnili zbrodnie. Zbiorowa odpowiedzialność zawsze była stosowana przez totalitaryzmy np. faszystowskie, komunistyczne i inne. Czy wysoko postawiony piewca obecnej władzy wpisuje się w metody totalitarne?
_________________
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

Friedrich Hebbel
 
 
zbigi 
5


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 994
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Outsider napisał/a:
Naukowiec powinien być wolny od wpływu ideologicznego, bo tylko wtedy jest wiarygodny i jego dorobek naukowy jest cenny.

Prof. IPN/UB Cenckiewicz to żaden naukowiec tylko zwykły propagandysta zamordysta, niczym ekspresowy pułkownik, któremu nie wiedzieć skąd gwiazdki spadły.
_________________
Każdy, kto to kwestionuje "podlega pewnym podejrzeniom".
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Niekoniecznie, niektóre książki miał całkiem całkiem i to nieźle udokumentowane. Coś jednak na siłę za daleko wychodzi... jak mówicie, chce uzyskać doraźne korzyści polityczne. Ale coś cienki jest, na prezesa IPN się nie załapał :lol:
_________________
....
 
 
tfab 
3


Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 134
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

A może tak by pan Cenckiewicz porozmawiał z rodzinami tych z 1i2 AWP co zginęli w trakcje działań wojennych.Może wtedy by zrozumiał co sądzą te rodziny o takich wypowiedziach.Wstyd :!: :!: :!:
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Tylko wstyd i brak szacunku dla poległych, oraz walczących.
_________________
Nieraz android przekłamuje moje myśli.
https://www.youtube.com/watch?v=npNh89kaY6I
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

tfab napisał/a:
A może tak by pan Cenckiewicz porozmawiał z rodzinami tych z 1i2 AWP co zginęli w trakcje działań wojennych.Może wtedy by zrozumiał co sądzą te rodziny o takich wypowiedziach.Wstyd :!: :!: :!:


Ma to gdzieś. Gra o wysoki polityczny stołek po prawicy, ot tyle. Podobnie jak red. Edyta Żemła, sądzisz że pisząc swoje artykuliki szuka jakichkolwiek przeciwnych źródeł? Nie. Pisze i tyle. Podobnie Cenckiewicz. I co? Nic.
_________________
....
 
 
Outsider 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 478
Skąd: z bliska
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Tylko opluć potrafi bez przewidywania konsekwencji swoich słów oraz krzywdy jaką wyrządza nauce, wiedzy historycznej, pamięci poległych oraz ich rodzinom. :zly4:
_________________
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

Friedrich Hebbel
 
 
Furman 
2


Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 50
Skąd: z cywila
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

... co polityka robi z człowieka.
Drogą na skróty w walce politycznej, jest nazwać ludzi o innych poglądach gestapowcami, komunistami, lewakami itd. Pozwala to bić mocniej i niżej, a społeczeństwo myśli, że to walka dobrych ze złymi.
72 lata po wojnie i ćwierć wieku po upadku komuny.
Na potrzeby dnia dzisiejszego depcze się tych małych, co mówią "chcemy mniej polityki w państwie", jak i pamięć tych którzy ginęli na tej ziemi nie mając wyboru sprzymierzeńca, to często na wojnie światowej bywa.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Hehe, jak odniesie się do nadania przez Dowódcę AK za walkę w Powstaniu Warszawskim (!) orderów VM takim komunistom z AL jak gen. Rozłubirski itd. To są ciekawe życiorysy... nic czarne, nic białe...
_________________
....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group