Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie na temamt o gen. Różańskim
Opublikował Wiadomość
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Zacznijmy od jednego. Wałęsa złamał system nie do złamania. Dostał za to nagrodę pokojową Nobla. Wszyscy . Czy to są głowy państwa, politycy, biznesmeni, czy prime na liście rodzin królewskich - Windsorowie i zdrowi w wyciąganiu wniosków to wiedzą, więc nikt nie unika z nim zdjęć. Więc prosty z wyglądu robotnik ma szacunek na całym świecie. Jest bohaterem.W UK byłby dostał dodatek "sir". W kraju, dla dzisiejszej władzy jest zdrajcą. Świat jest dziwny dla posła prezesa, w postrzeganiu.
 
 
alien 
5


Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 630
Skąd: emeryt
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

jack ols, proponuje nie pisać postów po pijanemu lub po innych środkach zmieniających nastrój :D
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

mutama napisał/a:
A poprzednik napisał bardzo mądrze.


Tak, tak. A "najmądrzejszy" jest ten fragment o złamaniu, przez Wałęsę, systemu nie do złamania.

jack ols napisał/a:
W kraju, dla dzisiejszej władzy jest zdrajcą.


Dodam, że dla wielu zwykłych ludzi (nie interesujących się polityką) jest kapusiem i donosicielem, który brał pieniądze (nie wszyscy wierzą w te powtarzalne wygrywanie w totolotka) za donoszenie na kolegów.


Proponuję zmienić obiekt zainteresowania, bo za chwilę zabrniemy zbyt daleko od sedna wątku.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3619
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

...a dla wielu innych zwykłych ludzi - symbolem Solidarności i bohaterem walki z komuną. No i?
 
 
mjacenty 
5


Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 886
Skąd: sosnowiec
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

beryl73 napisał/a:

Dodam, że dla wielu zwykłych ludzi (nie interesujących się polityką) jest kapusiem i donosicielem, który brał pieniądze (nie wszyscy wierzą w te powtarzalne wygrywanie w totolotka) za donoszenie na kolegów.


Dla wielu , a może nawet dla większości był symbolem i przywódcą który jednak poprowadził związek i doprowadził do "obalenia komuny".
I nikt nie twierdzi iż był postacią kryształową . Ale jak mówi powiedzenie : po czynach ich poznacie .

A szukającym igły w stogu siana to dodam, iż Jarek też nie był postacią kryształową i być może badanie pewnej teczki po zmianach w IPN może wiele ciekawostek przynieść .
Wszak nie wszyscy się mogli wyspać rano 13 grudnia.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Był. I dla wielu jest. Dla mnie był. Ja tam przymykałem oczy na głupią lewicową kobietę o nazwisku Fallaci, która jechała po Wałęsie jak po burej suce.
Bo nie rozumiała co się dzieje w Polsce. Na świecie mogła uchodzić za eksperta, ale świat też mało wiedział. Więc jej uzupełnienia artykułów puściłem mimo uszu, bo to świadczyło tylko o jej ograniczeniu. Tak, piszę to mimo pełnej świadomości jakim poważaniem cieszyła się na świecie.
Nie miała racji co do Wałęsy.
Ale ci co w Polsce mówili źle o Wałęsie - ci wiedzieli o czym mówią.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 805
Skąd: 100
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

W sumie Obama też dostał nagrodę Nobla z działalność pokojową na początku swojej kadencji ;)
Ale czy ostatnie posty odzwierciedlają tytuł wątku??
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
Furman 
2


Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 50
Skąd: z cywila
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

...już na początku lat 90 było wiadomo że podpisał się Bolek. Pamiętajmy że to był elektryk po zawodówce i miał dwadzieścia parę lat.
Pamiętajmy że nie przeszkadzało to J. Kaczyńskiemu popierać go na prezydenta i potem być szefem w jego kancelarii, wyrósł, zbudowaniu PC na współpracy z L.W.
Jestem zdania że prezydentura Wałęsy była zła, szkodliwa i że podpisał współpracę. Ale swoje zasługi ma, symbolem jest i częścią tej naszej historii też, więc wykreślać go nie wolno.
Komunizm/demokracja ludowa upadł w główniej mierze ze względów ekonomicznych i to jest fakt.
Ruchy społeczne przyczyniły się do tego w znacznym stopniu, twarzą i liderem mas Solidarności był Wałęsa, to też fakt.
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Furman napisał/a:
Pamiętajmy że to był elektryk po zawodówce i miał dwadzieścia parę lat.


No i warto pamiętać kiedy podpisał. Chwała tym, którzy odmówili, nie każdy miał jednak tak silny charakter. Ciekaw jestem ilu wtedy po drugiej stronie odmówiło strzelania do robotników.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Mnie to mało obchodzi że podpisał. Papier wszystko przyjmie.
To co uważam za istotne to że donosił. To że brał pieniądze za to. To że mataczył i kłamał. To że niszczył ślady po tym. To że dziś pokazuje jakim jest bufonem.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Ważny jest finalny efekt. Zmienił Świat i Polskę na lepsze. Nikt tego nie neguje na świecie.
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

I dodam do tego, że podczas jego wizyty w USA Senat bił brawo na stojąco. Dodatkowo z nim się spotykał Papież.
 
 
 
julk1 
5


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 313
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

wojtek napisał/a:
I dodam do tego, że podczas jego wizyty w USA Senat bił brawo na stojąco. Dodatkowo z nim się spotykał Papież.


No i co z tego? To stary UBek. "Urealnić" mu emeryturę! :D
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Furman napisał/a:

Pamiętajmy że nie przeszkadzało to J. Kaczyńskiemu popierać go na prezydenta i potem być szefem w jego kancelarii, wyrósł, zbudowaniu PC na współpracy z L.W.


No tu w sensie psychologicznym w związku z wykształceniem o problem nietrudno. Wystarczyło potraktować dwóch doktorów prawa z góry czy obcesowo i problem murowany.

thikim napisał/a:
Mnie to mało obchodzi że podpisał. Papier wszystko przyjmie.
To co uważam za istotne to że donosił. To że brał pieniądze za to. To że mataczył i kłamał. To że niszczył ślady po tym. To że dziś pokazuje jakim jest bufonem.


Szkoda nieślubnego dziecka, odrzuconego zdaje się i przez matkę i ojca, ze sprofanowanym grobem.
 
 
tyracze
6


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1243
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Cokolwiek zrobił- teraz i tak się nie dowiemy prawdy- przykład- publikowana jest rozmowa Braci- cokolwiek by w niej było częśc nie uwierzy.
Prawda jest taka, że Kaczyńscy współpracowali z p.Wałęsą i nie mieli ŻADNYCH oporów. Wtedy nie wiedzieli???
Prawda jest też taka(spotykam mnóstwo ludzi spoza Polski- dla nich Wałęsa i Papież są postaciami które znają i podziwiają. Żadne papierki tego nie zmienią.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group