Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odwolanie od orzeczenia. Ile trwa?
Opublikował Wiadomość
michal621 
1


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: EB
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   Odwolanie od orzeczenia. Ile trwa?

Witam,
Jeśli CWKL uzna odwołanie od decyzji RWKL to po jakim czasie dostaje się wezwanie na kolejne badanie lub dostarcza się dokumentacje medyczną z odbytego leczenia w celu przedstawienia swojej aktualnej sytuacji zdrowotnej, ktora pozwala na uzyskanie kategorii zdrowia Z. Czy jest jakiś określony termin ? Czy może jest to subiektywna decyzja komisji?
 
 
kendi76 
1


Wiek: 47
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 21
Skąd: Bolec
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Jeżeli chodzi o odwołania od orzeczenia RWKL do CWKL to nie ma dokładnie sprecyzowanego czasu w którym CWKL ma podjąć decyzję. Paragraf 23 rozporządzenia MON o komisjach lekarskich mówi wszystko o CWKL bądź prawie wszystko. Też na takowe oczekuję.
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Owszem termin rozpatrzenia odwołania jest sprecyzowany w Kodeksie Postępowania Administracyjnego
który to Wojskowe Komisje Lekarskie powinny przestrzegać na każdym etapie postępowania orzeczniczego

Cytat:
§ 3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesią-
ca, a sprawy szczególnie skomplikowanej – nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś
w postępowaniu odwoławczym – w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania
 
 
michal621 
1


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: EB
Wysłany: Sob 22 Lip, 2017   

Dziękuje za odpowiedzi
Mam jeszcze jedno pytanie. Potrzebuje około 6 miesięcy aby wyleczyć schorzenie,które eliminuje mnie z zawodowej służby na tą chwilę. Czy komisja da mi taki czas ? Czy jest to zbyt długi okres czasu?
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Sob 22 Lip, 2017   

Jedyną szansą wydaje sie urlop zdrowotny.Poniżej fragment z Rozporządzenia MON w sprawie urlopów żołnierzy zawodowych

Cytat:
§ 14. 1. Urlopu zdrowotnego można udzielić żołnierzowi zawodowemu po leczeniu w podmiocie leczniczym.
2. W uzasadnionych przypadkach urlopu zdrowotnego można także udzielić po leczeniu ambulatoryjnym.
3. Urlopu zdrowotnego udziela się w szczególności wtedy, gdy żołnierz zawodowy:
1) nie wymaga już dalszego leczenia w podmiocie leczniczym, ale nie odzyskał jeszcze pełnej zdolności do wykonywania
obowiązków służbowych;
2) nie jest w okresie wypowiedzenia stosunku służbowego lub nie została wydana w stosunku do niego decyzja o zwolnieniu
z zawodowej służby wojskowej.
§ 15. O potrzebie udzielenia żołnierzowi zawodowemu urlopu zdrowotnego oraz o wymiarze tego urlopu orzekają wojskowe
komisje lekarskie właściwe do orzekania o zdolności żołnierza do zawodowej służby wojskowej.
§ 16. Urlopu zdrowotnego udziela się żołnierzowi zawodowemu po uprzednim wykorzystaniu przez niego trzech miesięcy
zwolnień od wykonywania obowiązków służbowych na podstawie zaświadczenia lekarskiego.
 
 
michal621 
1


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: EB
Wysłany: Sob 22 Lip, 2017   

No tak tylko ja się staram do zawodowej służby . Nie jestem zawodowym żołnierzem. W odwołaniu dołączyłem dokumentację medyczną potwierdzającą 6 miesięczny okres konwalescencji i nie wiem jak tą sprawę zinterpretuje komisja.
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Sob 22 Lip, 2017   

Komisja nie ma innej możliwości interpretacji jak zalecić Ci ubieganie się do zawodowej służby po wyzdrowieniu
 
 
Rafałłł 
1


Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 2
Skąd: Stąd
Wysłany: Czw 26 Paź, 2017   

Witam. Orzeczenie lekarskie wydawane jest bez daty ważności badań. Powiedźcie mi proszę ile teoretycznie czasu może minąć od dnia badań, ażeby WKU je zaakceptowało. Orzeczenie mam z dnia 28.03 tego roku. Bylem na kwalifikacji w JW (???) i mam zgodę dowódcy. Czy mogę liczyć na to, że te badania przejdą w WKU??
_________________
Rafał
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16018
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 26 Paź, 2017   

Próbuj inaczej się nie dowiesz.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Rafałłł 
1


Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 2
Skąd: Stąd
Wysłany: Czw 26 Paź, 2017   

No tak. Po prostu lepiej bym sie czul wiedząc na czy stoję. Dzieki za odp.
_________________
Rafał
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16018
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 26 Paź, 2017   

Szybkie i proste rozwiązanie. Dzwonisz jutro do WKU i masz odpowiedź od ręki. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
WILK711 
5


Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: Sob 28 Paź, 2017   

-=Alex=-, tak? A podparte jakąś podstawą prawną czy widzimisię pani , która akurat odbierze telefon? Obstawiam to drugie.
 
 
toxxyna92 
1


Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Mam pytanie odnośnie odwołania od orzeczenia RWKL, czy komisja może sama zmienić swoje orzeczenie czy tylko CWKL może to zrobić? Odwoływał się ktoś do CWKL i jest w stanie powiedzieć ile czasu się czeka na orzeczenie CWKL? Pozdrawiam
 
 
Krzysiek 
2


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 62
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

toxxyna92 napisał/a:
Mam pytanie odnośnie odwołania od orzeczenia RWKL, czy komisja może sama zmienić swoje orzeczenie czy tylko CWKL może to zrobić? Odwoływał się ktoś do CWKL i jest w stanie powiedzieć ile czasu się czeka na orzeczenie CWKL? Pozdrawiam


Postępowanie orzecznicze powinno być prowadzone w oparciu i zgodnie z przepisami kpa! Tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania!
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

toxxyna92 napisał/a:
czy komisja może sama zmienić swoje orzeczenie czy tylko CWKL może to zrobić?


Może sama zmienić w momencie po otrzymaniu odwołania, może otrzymać też polecenie ponownego zbadania sprawy z CWKL .Wariantów jest kilka.

toxxyna92 napisał/a:
ile czasu się czeka na orzeczenie CWKL?


Ustawowy termin do 60 dni, ale może ulec wydłużeniu o czym CWKL musi powiadomić odwołującego się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group