Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wezwanie w celu nadania przydziału...
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 15 Paź, 2022   

Szwejk napisał/a:
Sam się zastanawiam, jakież to stanowiska można obsadzać dowolnymi żołnierzami.
Ja wiem, bo mam określoną drugą SW i stanowisko w jednostce.
Nie zdziwiłbym się gdybym dostał przydział mob. na stanowisko pilota F-35. :efendi2: :lol:
Zawsze twierdziłem, że mogę być ministrem. Nie muszę się na niczym znać, a do roboty miałbym ludzi mądrzejszych od siebie.

Co do druku wezwania to mnie osobiście nie przeszkadza, ale jak ma być porządek prawny to nie róbmy burdelu ...
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 15 Paź, 2022   

Sorry, trochę zmieniłem swojego poprzedniego posta.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 15 Paź, 2022   

Cytat:
A z jakim paskiem - czerwonym, czy zielonym jest twoja k.mob.?
Czerwony.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 16 Paź, 2022   

Wezwania są chyba z systemu Spirala-ZINT, więc będą jednolite w całym WCR.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 16 Paź, 2022   

sargento, zgadza się. Są ze "Spirali".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 17 Paź, 2022   

Zapomniałem, że wezwania drukuje się z SI Spirala, a przecież już "za moich czasów" tak się działo. Więc nie ma obaw, że będą różnorodne i nie zawsze prawidłowe.

Niemniej jednak zastanawia mnie:
1) czy w nowej ustawie celowo pominięto upoważnienie dla MON-a do określenia wzoru wezwania, czy po prostu zapomniano tego zrobić?
2) jeżeli ww. upoważnienie celowo pominięto, uznając formalny wzór wezwania za zbędny, to dlaczego w systemie nadal funkcjonuje stary wzór i trzeba go poprawiać "ręcznie", jeśli dobrze zrozumiałem -=Alex=--a?

Ale wezwanie to problem poboczny, natomiast nadal nie wiemy, co na karcie mobilizacyjnej, i to czerwonej, oznacza określenie "stan nieokreślony".
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 17 Paź, 2022   

Ad. 2 Druk jest taki jak w rozporządzeniu, które zlinkowałeś, ale nie ma oznaczenia "Mu/59"

Szwejk napisał/a:
Ale wezwanie to problem poboczny, natomiast nadal nie wiemy, co na karcie mobilizacyjnej, i to czerwonej, oznacza określenie "stan nieokreślony".
Pewnie "na sztukę".
Cytat:
Ja po kilku latach dostałem. Bardzo intratne stanowisko, ale nie związane z moimi predyspozycjami. Jako logistyk dostałem pion dowódczy.
Miały zgadzać się cyferki w tabelach. :)
To mój tekst sprzed kilku lat.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 17 Paź, 2022   

Nie jesteś jedynym żołnierzem rezerwy "zatabelkowanym" na sztukę, widziałem takich przypadków - o zgrozo! - całe mnóstwo. Nawet jeden z tutejszych dyskutantów, bodajże Gveir, pisał, jak to w ten sposób zrobiono z niego sapera. Grunt, że w tabelkach - takich ślicznych, kolorowych - wszystko się zgadza.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 17 Gru, 2022   

Widać ciśnienie na procenty i uzupełnienie tabelek sięgnęło zenitu ...

Cytat:
Kuba Sienkiewicz, który ma na karku 61 lat, pochwalił się w mediach społecznościowych, że dostał kartę mobilizacyjną.
Przez lata jeden z liderów Elektrycznych Gitar, a prywatnie lekarz neurolog, doktor nauk medycznych. Kuba Sienkiewicz obecnie pracuje jako adiunkt w Klinice Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W przeszłości miał kontakt z wojskiem. — Byłem w wojsku w Czerwonym Borze na Podlasiu. Było to 40 lat temu więc trudno pamiętać takie rzeczy, jak ta jednostka się nazywała, bo to było w czasach PRL-u. To były wojska pancerne. Jeździłem czołgiem — wspomniał artysta w rozmowie z "Faktem".
(...)
"Dostałem kartę mobilizacyjną. Biorą już rocznik 1961. Cieszę się z tego. To jest bardzo dobry rocznik. O dużej wartości bojowej. Damy radę. Jak w 1939 r." — napisał Sienkiewicz w poście opublikowanym na Facebooku.
https://www.onet.pl/infor...wnlkfz,79cfc278

Ciekawi mnie gdzie otrzymał przydział. Do czołgów, pododdziału medycznego, czy do ... orkiestry. :lol: :efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 08 Maj, 2023   

No i w czym problem ? Przecież może zabrać krowy ze sobą ...

Przecież od tego jest system odwoławczy, a nie "płakanie" na jakimś tik-toku.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 08 Maj, 2023   

Pytanie, czy w ogóle dopuszczalne jest powoływanie na ćwiczenia wojskowe bez tego rozporządzenia:
Cytat:
Art. 248.
4. Minister Obrony Narodowej może określić, w drodze rozporządzenia, okres trwania ćwiczeń wojskowych żołnierzy PR oraz ich rodzaj, termin rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych rodzajów ćwiczeń, sposób powoływania na te ćwiczenia oraz kategorie osób powoływanych na ćwiczenia, uwzględniając ich wiek lub posiadane przez nich kwalifikacje albo uprawnienia, cel wprowadzania ćwiczeń wojskowych żołnierzy PR oraz konieczność zapewnienia efektywnego ich odbywania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group