Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Za małe obuwie sportowe
Opublikował Wiadomość
JasiuWedrowniczek 
1


Dołączył: 08 Wrz 2017
Posty: 3
Skąd: Z tamtąd
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2017   Za małe obuwie sportowe

Witam w rozpocząłem dopiero służbę i dostałem za małe obuwie do ćwiczeń fizycznych. Powiedziano mi, że nie ma mojego rozmiaru. Odciski mam takie, że ledwo chodzę. Co można z tym zrobić. Mówią mi że nie mają i koniec tematu. Sprawa śmieszna, ale jeszcze trochę i skończę na izbie chorych bo nie będę w stanie chodzić. Proszę o podpowiedź jak rozwiązać ten problem.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2017   

W polskim wojsku nie jest przyjęte żeby logistyka zaopatrywała żołnierzy w sorty mundurowe o właściwym rozmiarze. Docelowo powinna, ale nie ma zwyczaju żeby się z tej powinności wywiązywała. W praktyce żołnierze załatwiają sobie sorty mundurowe we właściwym rozmiarze we własnym zakresie.
Być może kiedyś to się zmieni.
Sprawdź allegro.

http://allegro.pl/orygina...co&bi_c=Product

Popważni bywalcy grupy będą tu owijali w bawełnę.
Mi się nie chce.
Przepraszam.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2017   

JasiuWedrowniczek napisał/a:
Proszę o podpowiedź jak rozwiązać ten problem.

Rozwiązań jest wiele
1. obciąć czubek buta, tak aby palce wystawały na zewnątrz,
2. zamienić się butami z kolegą, która dostał buty za duże.
3. zrezygnować z wojska, wówczas problem z butami i odciskami zniknie
...

A dres i pidżama są w odpowiednim rozmiarze ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2017   

-=Alex=- napisał/a:

Rozwiązań jest wiele
1. obciąć czubek buta, tak aby palce wystawały na zewnątrz,
2. zamienić się butami z kolegą, która dostał buty za duże.
3. zrezygnować z wojska, wówczas problem z butami i odciskami zniknie
...

A dres i pidżama są w odpowiednim rozmiarze ?


Tak jak napisałem:

Cytat:
Poważni bywalcy grupy będą tu owijali w bawełnę.


Dlaczegóż to Alex nie zgłosiłeś rozwiązania czwartego: Zgłosić do szefa kompanii że brakuje butów we właściwym rozmiarze i odebrać właściwe 2-3 dni później?
Albo piątego: Iść do sklepu mundurowego w garnizonie i zwrócić nie użyte buty z darmową wymianą na inny rozmar?
Ano bo:

Cytat:
Poważni bywalcy grupy będą tu owijali w bawełnę.


Z jakiegoś powodu w Polsce się nie da.
Polskie wojsko z poświęceniem, nie szczędząc krwi i potu, pomysłowo z wielką zaradnością rozwiązuje problemy... które pomysłowo samo sobie organizuje.
:oops1:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2017   

michqq napisał/a:
Dlaczegóż to Alex nie zgłosiłeś rozwiązania czwartego: Zgłosić do szefa kompanii że brakuje butów we właściwym rozmiarze i odebrać właściwe 2-3 dni później?
Ponieważ, kierowałem się odpowiedziami uwarunkowanymi czynnościami jakie podjął autor
JasiuWedrowniczek napisał/a:
(...) dostałem za małe obuwie do ćwiczeń fizycznych.
Jakby nie brał, to nie miałby "dziewiczego" problemu. Wziął za małe obuwie i nie wiedział, że będą problemy z chodzeniem ? Jak kupuje w sklepie to też rozmiar mniejszy niż noga ?
Dobrze, że to tylko trampki.

Czekam na temat z cyklu "Mam pełne pampersy, co robić ?" :-o
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1193
Skąd: MSS
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

michqq napisał/a:
sorty mundurowe
:???:
"Sorty mundurowe" były wydawane wieki temu :!:
Dzisiaj, są to PUiW (przedmioty umundurowania i wyekwipowania). WOGi zmodernizowały proces zaopatrywania JW, tworząc globalny system elektroniczy, w którym każda para butów, gaci, skarpet (rozmiar) ma inny indeks (JIM) - coś jak VIN w samochodzie :-o
Więc gdy koputer powie magazynierowi, że się nie da, to znaczy, że się nie da :brawo:
I wtedy pozostaje OLX albo, jak ktoś wcześniej napisał Allegro :hey:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

Rozwiązanie jest łatwiejsze niż się wydaje, biegaj zaprawy i ćwicz na WF we własnych butach.

Chłopak wziął to co mu dali bo to jego pierwszy kontakt z Wojskiem więc nie ma co się dziwić, że jak kazali mu podpisać to pod wpływem presji tak zrobił.
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

Star660 napisał/a:
WOGi zmodernizowały proces zaopatrywania JW, tworząc globalny system elektroniczy, w którym każda para butów, gaci, skarpet (rozmiar) ma inny indeks (JIM) - coś jak VIN w samochodzie :-o
Więc gdy koputer powie magazynierowi, że się nie da, to znaczy, że się nie da :brawo:
I wtedy pozostaje OLX albo, jak ktoś wcześniej napisał Allegro :hey:

Da się. Przed misją wziąłem za duże buty pustynne (magazyn miał dwa rozmiary: duży i mały :gent: ) rozumując, że wezmę jakie są, sprzedam i kupię sobie w sklepie odpowiedni rozmiar. Jakież było zdziwienie jak się okazało że w sklepach takich butów nie ma. Ale że takich jak ja było więcej to magazyn zorganizował dostawę odpowiedniego obuwia i szybką wymianę na odpowiedni rozmiar. jak się chce to jednak można i da się. :viktoria:
 
 
JasiuWedrowniczek 
1


Dołączył: 08 Wrz 2017
Posty: 3
Skąd: Z tamtąd
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

Serdecznie dziękuję wszystkim za natychmiastową reakcję :gent: . Wszystkie podpowiedzi okazały się niezwykle cenne i adekwatne do zaistniałej sytuacji :lol: . Rozważam ucięcie "czubków" buta, lub zakup w necie. Niestety wymiana nie wychodzi w grę, były tylko małe i duże rozmiary, a więc 41 i 45 wzwyż. Problem rozwiązany, przynajmniej teoretycznie.
 
 
Przemek 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 238
Skąd: WL
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

Cóż, ten przypadek to nie absurd, tylko patologia. Wspomniane jest jedynie o jagodzianach, a jak panowie z pobieraniem mundurów polowych w tym roku w waszych jednostkach? Ja już wiem, że w tym roku nic co mi się należy nie dostanę bo: "nie ma i co nam Pan zrobi". A w innym wątku poruszana jest sprawa, że nie ma zakupów zestawów opl, śmigłowców... Jak tak dalej pójdzie to i na allegro zabraknie mundurów :cool:
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

Oczywiście problem z mundurami istnieje, żołnierze na kompaniach nie dostają umundurowania, tymczasem byłem świadkiem jak sztabowcy przywozili piękne nowe mundury, które pewnie wylądują na allegro. ;)

Jak będzie jakaś uroczystość to znowu będzie krzyk czemu Wojsko chodzi w spranych mundurach. :gent:
 
 
H.E.L.L.B.O.Y. 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 458
Skąd: FROM H.E.L.L.
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

Star660 napisał/a:
I wtedy pozostaje OLX albo, jak ktoś wcześniej napisał Allegro :hey:

A jak doskonale wiemy handel na wymienionych przez Ciebie oraz innych portalach aukcyjnych PUiW Sił Zbrojnych RP jest zabroniony.
_________________
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia". Napoleon Bonaparte (1769-1821)
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

ArturO napisał/a:
Oczywiście problem z mundurami istnieje, żołnierze na kompaniach nie dostają umundurowania, tymczasem byłem świadkiem jak sztabowcy przywozili piękne nowe mundury, które pewnie wylądują na allegro. ;)

Jak będzie jakaś uroczystość to znowu będzie krzyk czemu Wojsko chodzi w spranych mundurach. :gent:


Jeżeli jest, tak, jak piszesz to z premedytacją na próby przed 11 listopada cała kompania honorowa powinna wychodzić w najbardziej znoszonych i spranych mundurach polowych, zgłaszając jednocześnie, że nie ma nowych, ładnych. Może komuś się otworzą oczy?
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12718
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

Nie jest wcale zabroniony, o ile dotyczy sortów, które przeszły na własność.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

beryl73 napisał/a:
Jeżeli jest, tak, jak piszesz to z premedytacją na próby przed 11 listopada cała kompania honorowa powinna wychodzić w najbardziej znoszonych i spranych mundurach polowych, zgłaszając jednocześnie, że nie ma nowych, ładnych. Może komuś się otworzą oczy?


Pomysł realizowany wielokrotnie, niestety z marnym skutkiem. Sam otrzymywałem piękne reprymendy za to, że idąc do warty honorowej pod pomnik nie mam ładnego munduru. Niestety, przełożeni zapomnieli, że służę w takim plutonie, który większość czasu służbowego spędza na zajęciach w polu. Czy to normalne? Na pewno nie, ale myślenie typu "ch*j mnie to obchodzi, masz sobie nar***ać" istnieje do dziś mimo braku ZSW. :x
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group