Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Remake Kołobrzegu?
Opublikował Wiadomość
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

porze kończąc osobiste wycieczki dodam tylko, że nie obchodzi mnie w jakim pionie służyłeś, ani jak daleko zaszedłeś. Dla Twojej informacji, miałem na początku epizod w dochodzeniówce, ale to bajka nie dla mnie. Staram się po prostu wyrażać w miarę precyzyjnie na dany temat i nie "lać wody". No i też staram się wyczuć, czy mam do czynienia z zawodowcem, czy z "teoretykiem - amatorem" próbującym elokwencją nadrobić merytoryczne braki. . A KW uczą już ( a przynajmniej tak było kiedyś) na kursie podstawowym
Co do tej wypowiedzi:
Cytat:
Ten przepis jest typowo powielaczowy, bo to zagadnienie reguluje prawo wykroczeń.

To zapoznaj się proszę z Obwieszczeniem Marszałka Sejmu RP z dnia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o odznakach i mundurach, może pomoże. Jest tam parę definicji, których "za Chiny" nie mogłem znaleźć w mądrym kodeksie wykroczeń

A do do umundurowania i rekonstrukcji (skoro już musimy ten temat drążyć), to znalazłem dość ciekawe opracowanie na portalu dobroni.pl. Co prawda dotyczy stanu prawnego z 2012 r. ale autor to nawet w fajny sposób ujął: https://dobroni.pl/n/mundur-wojskowy/9891
No i popatrz, wykopałem jakieś informacje bez wstawek o donieckich przebierańcach i pereelowskich zaszłościach ;)
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

porze a Ty dalej swoje, sam pierwszy wyjechałeś z kostiumami, gdzie zasadnicza treść dyskusji była całkiem inna. Wstawki o peerelu i doniecku zamiesiłeś później jako kontrargumenty, kiedy udowodniłem tylko, że artyści mogą nosić mundury.
Cytat:
Nawiązanie do pojęcia kostiumu odnosiło się do zdjęcia Bieńkowskiej w uniformie górniczym - oprócz mundurów jest dużo innych strojów organizacyjnych itp

Ręce i płetwy opadają. Nie ma czegoś takiego jak uniform górniczy, jest mundur którego wzór jest określony Ustawą z dnia 14 lutego 2003 r. o stopniach górniczych, honorowych szpadach górniczych i mundurach górniczych
Co do tego, czy Bienkowska miała prawo nosić taki mundur, to już sie manfred wypowiedział.
Cytat:
ps. kodeks karny i kodeks wykroczeń czyta się co najmniej z komentarzem, a najlepiej sobie załatwić publikację odnoszącą się do jakiegoś rozdziału albo nawet konkretnego przepisu - no ale to już nie jest poziom kursu podstawowego, choć z tego co pamiętam, nawet na podstawówce jest wiele definicji i rozwinięć poza "suchy kodeks".

Mądrego zawsze dobrze posłuchać. Spróbuje dostosować się do tej rady ;)
Czy Ty w każdym przypadku jeżeli ktoś udowodni Tobie że się mylisz w danym temacie, musisz ten temat zaraz rozwijać na wiele pobocznych i niemerytorycznych wątków :?:
Dobra, daje już sobie spokój :gent:

[ Dodano: Pią 08 Gru, 2017 ]
Jednak nie wytrzymałem.
Cytat:
Chroni je ogólnikowo kodeks wykroczeń, przepisy powielaczowe są dla tych, którzy muszą mieć duuuużymi literami.
Dla ciebie, i nie tylko zresztą, przepisy żyją same dla siebie, a nie w jakimś celu, nie łapiesz szerszych zależności, mechanizmów, zasad, prawidłowości...

Jeśli ustawę, czyli akt równorzędny z kodeksem wykroczeń ( który pewnie "dla jaj" też jest ustawą) nazywasz prawem powielaczowym, a następnie zarzucasz mi, że nie łapię "szerszych zależności, mechanizmów, zasad, prawidłowości..." to pozostaję mi tylko jedno - zakopać się ze wstydu. :oops1:
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
H.E.L.L.B.O.Y. 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 458
Skąd: FROM H.E.L.L.
Wysłany: Czw 21 Gru, 2017   

buntaro napisał/a:
Ręce i płetwy opadają. Nie ma czegoś takiego jak uniform górniczy, jest mundur którego wzór jest określony Ustawą z dnia 14 lutego 2003 r. o stopniach górniczych, honorowych szpadach górniczych i mundurach górniczych

To zapewne taka modna ostatnimi czasy nowomowa, czyli wplatanie różnych obcojęzycznych zwrotów, w tym przypadku angielskiego "uniform" = mundur. Mówiąc (pisząc) uniform odnosi się to do munduru właśnie. Ja używając terminu "uniform" w stosunku do mojego munduru mam na myśli właśnie mundur.
_________________
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia". Napoleon Bonaparte (1769-1821)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group