Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uposażenie - komu więcej, komu mniej?
Opublikował Wiadomość
arczi0044 
2
prawie emeryt


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 83
Skąd: WLKP
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2023   

maciejko wypłacili bez podwyżki, może dzisiaj wyrównają, tylko kto to się doliczy ile za co :efendi2:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2023   

Koło 14-tej wpadło uposażenie, a z pół godziny temu wyrównanie do świadczenia za wysługę i świadczenie za wysługę. Naprawdę się pogubiłem. Myślałem, że te świadczenie jest już w uposażeniu, bo tak mi wychodzi w kalkulatorze uposażeń. :-o
A tu coś więcej. Nic nie rozumiem.
 
 
krzy1788 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 56
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2023   

Wypłacili z podwyżka plus antyemerytalne z wyrównaniem.
 
 
macieq73 
1


Wiek: 50
Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 40
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2023   

Tytan w dresie. napisał/a:
Koło 14-tej wpadło uposażenie, a z pół godziny temu wyrównanie do świadczenia za wysługę i świadczenie za wysługę. Naprawdę się pogubiłem. Myślałem, że te świadczenie jest już w uposażeniu, bo tak mi wychodzi w kalkulatorze uposażeń. :-o
A tu coś więcej. Nic nie rozumiem.

Jeśli chodzi o świadczenie za długoletnią służbę wojskową to WOG-i w trzeciej dekadzie marca wypłacały żołnierzom to świadczenie, z tym, że potrącały 21%(podatek 12% + składka zdrowotna 9%). Jako, że jest to świadczenie tak jak w przypadku świadczenia motywacyjnego (po 25 i 28,5) ma być potrącany jedynie podatek, czyli 12%. Stąd to wyrównanie. W przypadku żołnierzy, którzy otrzymują ww. świadczenia będą oni mieli 3 oddzielne przelewy:
1. uposażenie + dodatek służbowy + dodatek motywacyjny płatny pierwszego dnia roboczego danego miesiąca płatny z góry
2. świadczenie za długoletnią służbę wojskową płatny patrz pkt. 1
3. świadczenie motywacyjne po 25 i 28,5 roku służby ( 1500 zł i 2500 zł) płatne do 14 dnia miesiąca, za który świadczenie przysługuje, czyli płatne z dołu.
 
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2023   

No ok, ale według kalkulatora uposażenie otrzymałem z wliczonym świadczeniem, bo kwota łączna się zgadza. Natomiast kolejnymi przelewami otrzymałem wyrównanie o którym piszesz, oraz świadczenie w wysokości tej wyrównanej. Wychodzi na to, że dostałem świadczenie w zeszłym miesiącu (teraz wyrównane), świadczenie w dzisiejszym uposażeniu i kolejne oddzielnie.
 
 
krzy1788 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 56
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2023   

Nie potrącały składki zdrowotnej za długoletnia służbę. Dodatek był dlatego mniejszy ponieważ był jeszcze naliczany procentowo po starych kwotach uposażenia żołnierzy bo rozporządzenie o nowych stawkach weszło w życiu po wypłacie tego dodatku. Wyrównanie jest związane z powodu zwiększenia uposażenia.
 
 
Belcik 
1


Dołączył: 09 Lis 2020
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2023   

Tytan w dresie., też mnie to zastanawiało i wyszło mi że zapewne większe uposażenie spowodowane jest wyrównaniem podwyżki za marzec.
 
 
Dam22118 
1


Dołączył: 30 Sty 2021
Posty: 30
Skąd: Siewie
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2023   

Dam22118 napisał/a:

Czyli
400 zł brutto za marzec
400 zł brutto za kwiecień
150 zł brutto za styczeń luty marzec kwiecień
Oraz 1/5 w wysokości 80 zł ?


Wyszło 119 zł na rękę za opinie z wyrównaniem od stycznia. Oraz 390 podwyżki za marzec i za kwiecień też 390 i w tym jest te 1/5 za marzec i kwiecień , tak liczyłem i tyle dostałem bez złotówki
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2023   

No w sumie tak. ;)
 
 
Patryk1992 
1


Dołączył: 18 Sty 2023
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2023   

Jak to możliwe, że kolega w tym samym stopniu i tą samą oceną z opini, ale z mniejszą wysługą lat dostał większą wypłatę? :-o
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2023   

Kiedyś zadałem na Forum pytanie, czy żołnierze otrzymują obecnie tzw. paski z wypłaty. Jeden dyskutant potwierdził, a drugi zaprzeczył, wyjaśniając jednocześnie, że: "wszystko jest dostępne choćby w systemie SEW on-line". Z kolei z Waszej dyskusji w tym temacie wynika, że wcale tak przejrzyście nie jest. Więc w końcu jak jest?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15953
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2023   

Patryk1992 napisał/a:
Jak to możliwe, że kolega w tym samym stopniu i tą samą oceną z opini, ale z mniejszą wysługą lat dostał większą wypłatę?
Czary ? Komputer się pomylił ? ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2023   

Szwejk napisał/a:
Kiedyś zadałem na Forum pytanie, czy żołnierze otrzymują obecnie tzw. paski z wypłaty. Jeden dyskutant potwierdził, a drugi zaprzeczył, wyjaśniając jednocześnie, że: "wszystko jest dostępne choćby w systemie SEW on-line". Z kolei z Waszej dyskusji w tym temacie wynika, że wcale tak przejrzyście nie jest. Więc w końcu jak jest?

A skąd mielibyśmy te paski odbierać? WOG kilkadziesiąt kilometrów od jednostki, wszystko idzie przelewami, a do SEW mają dostęp nieliczni.
 
 
Geralt 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 102
Skąd: Lotniskowiec
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2023   

Wystarczyłoby aby każdy żołnierz mający konto w sieci Milnet-Z miał dostęp do sew-online tylko w zakresie swoich danych osobowych :)
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2023   

Tytan w dresie., finansowcy by powiedzieli że to sprawa czysto personalna. To S1 powinno się tym zająć...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group