Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Reforma systemu naboru do zawodowej służby wojskowej.
Opublikował Wiadomość
gregorcr 
5


Wiek: 48
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 325
Skąd: pomorze
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2018   

http://oferty.praca.gov.p...c928a6a237372bd


A może tak będzie skuteczniej? Niedługo dopiszą: это вакансия открыта и для украинских граждан...
P.S ktoś tu pisał , że ..."wojsko -w tym wypadku policja- to jest służba...'' Po tym ogłoszeniu to już przeszłość.?
_________________
gregor
 
 
misio 
5



Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 745
Skąd: Z dużego pokoju
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2018   

A co mieli napisać? "Oferta służby"?
_________________
https://podoficer.pl/
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2018   

gregorcr napisał/a:
ktoś tu pisał , że ..."wojsko -w tym wypadku policja- to jest służba...'' Po tym ogłoszeniu to już przeszłość.?

Rusz wyobraźnią kolego, w takiej bazie opisy rubryk zrobione są "na sztywno".
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2018   

Szwejk napisał/a:
Skoro ma być szybciej i sprawniej, to spodziewałem się zniesienia czasochłonnego obowiązku uzyskiwania przez JW zgody DK na wyznaczenie na stanowisko, która to zgoda de facto oznacza zgodę na powołanie do zawodowej służby wojskowej. I zawiodłem się, tę część procedury pozostawiono. Nie znajduję racjonalnego uzasadnienia dla tej komplikacji...


Miałem kiedyś okazję zapytać przedstawiciela DK MON o sens tej procedury. Powiedział, że w ponad 90% przypadków jest to formalność ale zdarza się, że wyłapują "trudne przypadki" eliminujące kandydata. Widać mają jakieś swoje dodatkowe źródła weryfikacji ;-)
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2018   

Prawdę powiedziawszy, panowie z DK, mimo że są kadrowcami "najwyższymi", nie mają prawa weryfikować kandydatów według swoich wymyślonych, nieformalnych i tajemniczych kryteriów ani wyłapywać wśród nich subiektywnie "trudnych przypadków".

A tak z ciekawości spytam Cię looker: za którego ministra miała miejsce ta rozmowa z przedstawicielem DK MON? - interesuje mnie bowiem, czy tę cichą lustrację kandydatów wymyślili obecnie rzadzący (PiS), czy może tylko małpują swoich poprzedników (PO).
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13548
Skąd: ---
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2018   

Dajcie już spokój z tym PiS i PO. Choć na tym forum nie chciałbym o tym czytać.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2018   

Nie da się bo ostatnie zapowiedzi i decyzje okołowojskowe to tylko polityczne wymiociny. Dużo niemeteorycznej spektakularności a i po co używać eufemizmów w odniesieniu do tych towarzystw wzajemnej adoracji.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2018   

Szwejk napisał/a:
Prawdę powiedziawszy, panowie z DK, mimo że są kadrowcami "najwyższymi", nie mają prawa weryfikować kandydatów według swoich wymyślonych, nieformalnych i tajemniczych kryteriów ani wyłapywać wśród nich subiektywnie "trudnych przypadków".

A tak z ciekawości spytam Cię looker: za którego ministra miała miejsce ta rozmowa z przedstawicielem DK MON?


Przedstawiciel DK MON dał mi do zrozumienia, że te "trudne przypadki" to kandydaci, którzy z różnych względów nie spodobali się niektórym służbom.
Było to za ministra Macierewicza.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2018   

Cytat:
Bez obrazy thikim, ale Twój sposób myślenia, jako osoby zapewne niewtajemniczonej", przypomina dotychczasowy sposób myślenia

Bez obrazy Szwejk ale Twój sposób myślenia jako osoby wtajemniczonej przypomina sposób myślenia profesorów którzy publicznie łgali że poziom utrzymują a prywatnie albo pod wpływem przyznawali się do tego co każdy nie ślepy człowiek widział że poziom poleciał w dół.
Albo inaczej. W wielu systemach np. na uczelniach usiłowano przyjmować więcej mówiąc że poziom nie spadnie. I zawsze spadał. Twierdzisz że tym razem, wbrew doświadczeniu ludzkości akurat się uda? :oops1: :lol:
Zawsze przyjęcie więcej oznacza obniżenie poziomu.
I dużo łgarstwa o tym że poziom wzrośnie :lol: bo nasi urzędnicy zastosują magiczne ulepszone procedury :lol:
Moim zdaniem jesteś zbyt zapatrzony na wąski dział zatrudniania jakim jest MON. T
 
 
Rzecznik Prasowy Syfu 
Banita


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 596
Skąd: ELITARNEWOJSKAOPERACYJNE
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2018   

looker napisał/a:
Szwejk napisał/a:
Prawdę powiedziawszy, panowie z DK, mimo że są kadrowcami "najwyższymi", nie mają prawa weryfikować kandydatów według swoich wymyślonych, nieformalnych i tajemniczych kryteriów ani wyłapywać wśród nich subiektywnie "trudnych przypadków".

A tak z ciekawości spytam Cię looker: za którego ministra miała miejsce ta rozmowa z przedstawicielem DK MON?


Przedstawiciel DK MON dał mi do zrozumienia, że te "trudne przypadki" to kandydaci, którzy z różnych względów nie spodobali się niektórym służbom.
Było to za ministra Macierewicza.


Looker, to widać gość Ci sprzedał bajkę na odczepnego. Być może TEŻ takie przypadki są. Ale ile jest takich, jak opisałem. Sam znam przypadek gdzie gość po prostu nie przedłużył kontraktu, nie wnioskował o nowy. Wyjechał do ang, zarobił kase, wrócił, podczas kwalifikacji wyszło, że nie ma zgody raz, drugi, trzeci. Zadzwonił do DK pani helenka mu powiedziała, że"ma rok karencji" (a od pożegnania armii minęło z 8 mc), a w ten sam dzień mu zadzwonili z czwartej JW, że mają zgodę. Dzień później z piątej JW, ze też mają zgodę (dwie zgody jednoczesnie!). Gość dzwoni do DK ponownie zapytać się czy dałoby radę jak ktoś ma dwie zgody jaoś załatwić, żeby dostać zgode na JW z której zgody nie uzyskał ( nie powiedział, że wczoraj dzwonił). Pani helenka na to, że to niemożliwe, żeby miał dwie zgody.

Także tyle w temacie DK.
_________________
Zły ptak to ten co swe gniazdo kala,

czy ten, co mówić o tym nie pozwala

(Pij Lecha i wałęsaj się ...)
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2018   

thikim napisał/a:
Bez obrazy Szwejk ale Twój sposób myślenia jako osoby wtajemniczonej przypomina sposób myślenia profesorów którzy publicznie łgali...


thikim, sens mojej wypowiedzi, której fragment zacytowałeś, jest taki, że zanim zaczniemy zastanawiać się nad wpływem czynników zewnętrznych na zainteresowanie obywateli zawodową służbą wojskową, najpierw należałoby uporządkować i usprawnić proste czynności techniczne w zakresie naboru do tej służby, a właśnie takim czynnościom poświęcone jest zmienianie rozporządzenie w sprawie powoływania do zawodowej służby wojskowej. Przykłady tego typu czynności:

Przychodzi potencjalny żołnierz zawodowy do WKU i pyta: „Chcę zostać żołnierzem zawodowym, ale interesuje mnie służba tylko/przede wszystkim w województwie X. Czy w tamtejszych jednostkach znajdzie się wolne stanowisko dla osoby z moimi kwalifikacjami/z moją SW?”
Obecnie odpowiedź musi być następująca: „Przykro nam proszę pana, ale nie posiadamy informacji o aktualnych potrzebach uzupełnieniowych jednostek z województwa X”.
Po zmianie rozporządzenia i wdrożeniu rozwiązań przewidzianych tą zmianą odpowiedź będzie brzmiała (mam taką nadzieję): według bazy wolnych stanowisk, w tym województwie są dwa wakujące, odpowiednie dla pana stanowiska: w JW A i w JW B, a za miesiąc zwolni się jeszcze jedno – w JW C”.

Inny przykład prostego zabiegu usprawniającego nabór, a więc zwiększającego możliwości pozyskiwania ludzi:
Dotąd kandydaci przechodzą kwalifikację kolejno we wszystkich jednostkach, do których chcą się dostać, niekiedy oddalonych od miejsca ich zamieszkania o setki kilometrów. Według nowych procedur będą przechodzili tylko jedną kwalifikację i to w jednostce położonej na terenie województwa, w którym zamieszkują.

Ale przechodząc do sedna. Nie traktuj thikim mojej wypowiedzi jako zamierzonego afrontu, bo pisząc, że Twój sposób myślenia przypomina dotychczasowy sposób myślenia decydentów, na pewno nie chodziło mi o napiętnowanie Ciebie, ale o pokazanie amatorszczyzny i niekompetencji decydentów. Bo Ty masz prawo nie wiedzieć o mankamentach systemu naboru i problem widzieć tylko przez pryzmat uwarunkowań zewnętrznych, zaś oni takiego prawa nie mają i już dawno powinni wziąć się za to, za co wziął się obecnie minister Błaszczak.

looker napisał/a:
Przedstawiciel DK MON dał mi do zrozumienia, że te "trudne przypadki" to kandydaci, którzy z różnych względów nie spodobali się niektórym służbom.
Było to za ministra Macierewicza.

A jednak… a miałem nadzieję, że nie chodzi tu o „nieprawomyślnych”. Ciekawe, czy zaangażowany działacz opozycyjnej młodzieżówki miałby szansę uzyskać zgodę DK MON na powołanie...
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Szwejk napisał/a:
Ciekawe, czy zaangażowany działacz opozycyjnej młodzieżówki miałby szansę uzyskać zgodę DK MON na powołanie...

Zależy jakiej. Mam nadzieję, że ci z Zmiany i KPP odpadliby w tym etapie.
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1218
Skąd: MSS
Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Uproszczenie procedury powoływania kandydatów na żołnierzy :-o
"W gronie nowo promowanych znalazło się ...... 16 trzymiesięcznego studium oficerskiego." :viktoria:
http://www.polska-zbrojna...15-podchorazych
Historia lubi się powtarzać .... Pewien zacny jegomość, (już odpoczywający na zielonych pastwiskach) wspominał, że jakieś 70 lat temu było takie powiedzenie: "Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera" ;)
_________________
BORN TO RIDE
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Star660, sądzę że niepotrzebnie się burzysz. Bo po co lekarzom, prokuratorom, czy kapłanom długie szkolenie wojskowe? A to powiedzenie dotyczyło praktyki polegającej na robieniu oficerów z ludzi niewykształconych, więc Twój strzał w tym przypadku jest raczej chybiony.
 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

Jak uważacie, kiedy jest to zostanie wdrożone w praktykę?
_________________
Make love, not Saw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group