Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dezubekizacja żołnierzy i funkcjonariuszy.
Opublikował Wiadomość
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12831
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

W Europarlamencie przyjmuje się rezolucje o „powszechnym prawie do aborcji”, Spurkowa pajacuje z postulatami o akcyzie na mięso i mleko albo zakazie wędkowania i to jest OK.
Tymczasem radna śpiewająca Bogurodzicę, która nie chce sprzedać Bożego Narodzenia to wstyd na całą UE. Absurd.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1430
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

manfred, Nie wiem czy zauważyłeś, ale ta patola działa w obie strony.
Pytanie-gdzie jest (będzie) środek. :modli:
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

manfred napisał/a:
W Europarlamencie przyjmuje się rezolucje o „powszechnym prawie do aborcji”, Spurkowa pajacuje z postulatami o akcyzie na mięso i mleko albo zakazie wędkowania i to jest OK.
Tymczasem radna śpiewająca Bogurodzicę, która nie chce sprzedać Bożego Narodzenia to wstyd na całą UE. Absurd.

Klasyczne zniewolenie. Polityczno-religijno-duchowe. Religijne bo "deifikacja Maryji" czyli niekażde wyznanie uznaje. Duchowe bo swoboda seksualna ponad wartość życia. Dla niektórych nie zniewolenie a opętanie. Radna może. Lokalne zwyczaje czy wierzenia.
Sam kult maryjny a zwłaszcza deifikacja czyli formalnie henoteizm ma podstawy - Jahwe miał małżonkę:
https://www.tygodnikpowsz...zlowieka-161519
Cytat:
Po piąte, Bóg Biblii prawdopodobnie miał małżonkę. Świadczą o tym choćby świeże odkrycia archeologiczne z Kuntillet Ajrud, gdzie odnaleziono inskrypcję „Berachti etchem l’JHWH Szomron ul’Aszerato”, czyli: „Błogosławię was przez JHWH z Samarii i jego Aszerę”

Jednak nie matkę Jezusa. Antropomorficzne dla jednych ale i z podstawami.

morelowy_gosc napisał/a:
To,że mamy wolność słowa, światopoglądu itepee to w żaden sposób nie pozwala mi abym powołując się na tą moją wolność np. biegał w utytłanych w świńskim gnoju gumiakach po meczecie bo mi się tak chce. O synagodze nie wspomnę, wiesz , zapewne domyślasz się czemu.

Zawsze można poprosić Nergala o wykonanie testu - podarcie Koranu wśród słuchaczy np. Wahabitów...
Ostatnio zmieniony przez ToMac Czw 02 Gru, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1430
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

ToMac, Tutaj by trzeba wstawić zmienną, gdzie ten artystyczny szoł by Pan Nergal zrobił.
Czy powiedzmy w Kuszynianach czy w.Abu Zabi :viktoria:
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

Trasa! Kuszyniany start. A potem dalej. M.in. Abu Zabi itd. Jak da radę Mekka...

Performance...
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1430
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

Od tematu dezukibizacji do artystycznego performansu....rozrzut jest. ;)
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6056
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pią 03 Gru, 2021   

manfred napisał/a:
Spurkowa pajacuje z postulatami o akcyzie na mięso i mleko albo zakazie wędkowania
A Jarek likwiduje futerka...
I to jest O.K.
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1430
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Pią 03 Gru, 2021   

Papla, Oj zmienia się zmienia, w zależności od regionu z mniejszą lub większą intensywnością.
Biologia robi swoje i nawet w tradycyjnych matecznikach widać rysy. Niedawno w prasie były publikowane dane dotyczące religijności czy liczby powołań które jasno pokazują aktualne trendy.
Kwestia czy tempo tych zmian będzie zbliżone do poziomu obecnego czy jak przewidują niektóre osobniki nastąpi efekt śnieżnej kuli.
 
 
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 08 Gru, 2021   

michqq napisał/a:
W mojej opinii - Ta Pani zmieściła się w prawie do wolności słowa.
Zgadzam się.

michqq napisał/a:
Ja bym czegos takiego nie zrobił i widząc to bym się raczej, tentego, dziwnie poczuł, niemniej jednak, w mojej opinii zmieściła się w prawie do wolności wypowiedzi.
Mnie zastanawia natomiast, czemu inni wstali. Sam bym nie wstał i nie rozumiem powodów. Na ślubowaniu podobnie, choć to składałem w mniejszym gronie i parę osób się z dezaprobatą do tego pominięcia odniosło.

Osobiście jako bezwyznaniowy uczestniczyłem w przysiędze wojskowej (po prostu nie wypowiedziałem ostatniego zdania przysięgi, nie odpowiadałem na wywody kapelana), w opłatkach w obecnej instytucji nie uczestniczę i żyję sobie obok tego wszystkiego. Natomiast delikatnie mówiąc denerwuje mnie to, że zarabiam połowę tego, co kapelan, a nad nim nie wisi hipotetyczna odpowiedzialność karna za wydawane decyzje.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sro 08 Gru, 2021   

Wolfchen napisał/a:
Mnie zastanawia natomiast, czemu inni wstali. Sam bym nie wstał i nie rozumiem powodów. Na ślubowaniu podobnie, choć to składałem w mniejszym gronie i parę osób się z dezaprobatą do tego pominięcia odniosło.

A 2 tysiące lat temu Ktoś powiedział "Wstań, weź swoje łoże i idź do domu!" do paralityka. I ten wstał. A Tego kto powiedział ukrzyżowali..

Nie ma tu sensu...
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 08 Gru, 2021   

Wolfchen napisał/a:
Osobiście jako bezwyznaniowy uczestniczyłem w przysiędze wojskowej (po prostu nie wypowiedziałem ostatniego zdania przysięgi...

Czy nadal żołnierz składający przysięgę potwierdza ten fakt swoim podpisem na karcie z tekstem roty? Jeśli tak, to czy dla ateistów sporządzane są osobne teksty, bez sformułowania: "Tak mi dopomóż Bóg"?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Sro 08 Gru, 2021   

Cytat:
Jeśli tak, to czy dla ateistów sporządzane są osobne teksty, bez sformułowania: "Tak mi dopomóż Bóg"?


W Polsce obowiązują dwa standardy zapisania w ustawach rot/przysiąg, niekiedy pisze iż "Przysięga może byc złożona z dodaniem zdania <Tak mi dopomóz Bóg>", a niekiedy pisze odwrotnie, tj. "można odstąpić od wypowiedzenia zdania <Tak mi dopomóż Bóg>".

Ustawa o przysiędze wojskowej:

http://isap.sejm.gov.pl/i...O/D19920386.pdf

Jest właśnie "drugiego rodzaju, tj. ""można odstąpić od wypowiedzenia zdania <Tak mi dopomóż Bóg>"

Zdanie to jest jednak niejako na stałe częścią roty, można jedynie go nie wypowiadać.

W mojej opinii to jest skandal - Rota powinna występować w kilku równoprawnych wersjach, tak jak występowała w czasach II RP.

W czasach II RP była nawet i wersja z wezwaniem Allaha pod koniec (dla Tatarów) i nikomu to nie przeszkadzało. Wersje te, o ile wiem, były równoważne.
:gent:

Tak więc, niestety Szwejk, w tej chwili ustawowy tekst Roty jest jednolity - gdyby ktoś sporzadził tekst niekompletny (co ma sens!) to byłby to tekst pozaustawowy.

Wolfchen napisał/a:
Osobiście jako bezwyznaniowy

Szwejk napisał/a:
czy dla ateistów sporządzane są osobne teksty


Te niuanse, te niuanse.... Jak pisze "bezwyznaniowy" to mu nie pisz "ateista", bo niektórym te niuanse są wazne.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 09 Gru, 2021   

michqq napisał/a:
Tak więc, niestety Szwejk, w tej chwili ustawowy tekst Roty jest jednolity - gdyby ktoś sporzadził tekst niekompletny (co ma sens!) to byłby to tekst pozaustawowy.

Niezupełnie, należy odróżnić przypadek ogólny od indywidualnego. Indywidualny tekst pisany, który żołnierz potwierdza swoim podpisem, musi odzwierciedlać tekst przez niego wypowiedziany, a skrócona wersja roty (bez ostatniego zdania) także jest zgodna z ustawą.

michqq napisał/a:
Jak pisze "bezwyznaniowy" to mu nie pisz "ateista"

Moje pytanie było natury ogólnej, nie odnosiło się wyłącznie do tego jednego przypadku. Czy ktoś zna odpowiedź na nie?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Czw 09 Gru, 2021   

Szwejk napisał/a:
Niezupełnie, należy odróżnić przypadek ogólny od indywidualnego. Indywidualny tekst pisany, który żołnierz potwierdza swoim podpisem, musi odzwierciedlać tekst przez niego wypowiedziany, a skrócona wersja roty (bez ostatniego zdania) także jest zgodna z ustawą.


Tu się nie zgadzamy - tekst jest jaki jest, a ekwiwalentem pisanym prawa do "niewypowiedzenia ostatniego zdania" byłoby zapewne prawo do wykreslenia ostatniego zdania (wykreslenie odręcznego, przy podpisywaniu) z tekstu drukowanego.

Na zdrowy rozum wg ustawy idąc - tekst roty powinien być wydrukowany "z gwiazdką" a przy gwiazdce wytłumaczenie "niepotrzebne skreślić", ewentualnie jakoś w nawiasie kwadratowym wyznaczone to zdanie do opcjonalnego wykreślenia.


Tylko że cos takiego to właśnie byłaby granda i skandal. Wykreślenie Boga jest bowiem zupełnie innym aktem niż nieuwzględnienie Boga, jest decyzją znacznie bardziej drastyczną.
Nikt kto miałby życzenie nieuwzględniać Boga nie powinien byc skłaniany czy zmuszany do wykreślania Boga, bo to jest nietosamo.
Jeżeli komus się wydaje że niepotrzebnie dziele włos na czworo - coż, to nie ma racji. Bardzo wielki procent ludzi to wierzący ale wątpiący, lubteż niewierzący ale wątpiacy, i dla takich ludzi podobne niuanse maja wielkie znaczenie osobiste.

Niemmniej jednak, ja tu sobie teoretyzuje a tymczasem Szwejk pyta wprost:

Szwejk napisał/a:
Moje pytanie (...) Czy ktoś zna odpowiedź na nie?


Dopisuje się do pytania.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Czw 09 Gru, 2021   

Czy mogę mieć małą, malutką przyjemność?

Skończyły się czasy kiedy to żołnierz, odbierając telefon musiał się wpierwej przedstawiać.
Pada sakramentalne, komunistyczne pytanie: Kto przy telefonie?

Kocham wprawiać w zakłopotanie ludzi mówiąc:
A kto pyta?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group