Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozwolenie na broń
Opublikował Wiadomość
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

pitero
Pozwolenie na broń wydaje sie w drodze decyzji administracyjnej (art. 12 ustawy o broni i amunicji)
Cytat:
Art. 12. 1. Pozwolenie na broń wydawane jest w drodze decyzji administracyjnej, w której określa się cel, w jakim zostało wydane oraz rodzaj i liczbę egzemplarzy broni.

Postepowanie kończące sie decyzja administracyjna jest unormowane w Kodeksie Postepowania Administracyjnego, tzw. KPA (art. 1 ust. 1 KPA).
Cytat:
Art. 1. Kodeks postępowania administracyjnego normuje:
1) postępowanie przed organami administracji publicznej w należących do właściwości tych organów sprawach indywidualnych rozstrzyganych w drodze decyzji administracyjnych albo załatwianych milcząco;


Piszesz pismo o zmianę decyzji do ŻW.
Powołaj sie na art. 155 KPA
Cytat:
Art. 155. Decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym ... słuszny interes strony

ŻW stwierdza, ze jest organem niewłasciwym do rozpatrzenia Twojej sprawy bo nie jestes już zołnierzem.
Tu wchodzi art. 65 KPA.
Cytat:
Art. 65. § 1. Jeżeli organ administracji publicznej, do którego podanie wniesiono, jest niewłaściwy w sprawie, niezwłocznie przekazuje je do organu właściwego, zawiadamiając jednocześnie o tym wnoszącego podanie. Zawiadomienie o przekazaniu powinno zawierać uzasadnienie.

ŻW nie może odpisać Ci, że nie jest właściwe (w rzeczywistosci grzeczna forma zwrotu: spadaj na drzewo).
ŻW ma obowiązek przekazać Twoja sprawe do organu władnego do jej rozpatrzenia czyli do Policji.
Policja ma obowiazek rozpatrzec Twoja sprawę i wydać stosowna decyzje na tak lub nie.

ŻW pewnie odpisze Ci pisemkiem, że nie jest władne uznając za zakończenie sprawy.
A zakończenie w ten sposób to nie jest prawda.
Sprawę administracyjną natomiast kończy sie albo decyzją administracyjną albo postanowieniem o odmowie wszczęcia posteępowania administracyjnego.
Na postanowienie służy Ci zażalenie.
Piszesz zażalenie. W nim powołasz sie na art. 65 i sprawa pójdzie do organu własciwego.
Jeżeli jednak zamiast postanoweinia (poczytaj w KPA jakie ma mieć elementy) napiszą Ci pisemko, że nie moga zająć sie sprawą bo ... to tak jakby nic nie zrobili. Masz dwie drogi:
1. wariant agresywny - pismo do przełożonego w formie skargi, że wprowadzono Cię w błąd, że naruszono zadsady postepowania administracyjnego (art. 65 jasno okresla co trzeba zrobić) i nie udzielono Ci pełnej informacji sposobu załatwienia sprawy itd itp. - ale to nie ma sensu. Kopanie sie z koniem.
2. wariant pouczajacy - piszesz natychmiast pismo do ŻW i zracasz im uwagę, ze istnieje art. 65KPA i wypadałoby z niego skorzystać. Potem w razie przeciagania kroki jak w wariancie cierpliwym.
3. Wariant cierpliwy- Czekasz miesiąc i piszesz pismo z zapytaniem na jakim etapie jest postępowanie administracyjne w Twojej sprawie bo nie otrzymałeś do tej pory ani postanowienia o odmowie wszczęcia, ani decyzji administracyjnej o rozstrzygnieciu sprawy ani zawoiadomienia o przedłużeniu postepowania (tam ma być termin do kiedy i uzasadnione dlaczego przedłuzono). Czekasz min 7 dni a max kolejny miesiac i piszesz skargę do przełożonego szczebla ZW do którego składałeś pismo o przewlekłości postępowania administracyjnego.
I bardzo wazne - Kazde pismo ma byc z tzw. zwrotką, czyli potwierdzeniem odbioru. Terminy w KPA liczy się od daty na zwrotkach (wpływ do organu) a nie daty nadania na poczcie.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
pitero 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 343
Skąd: Lublin/Wawa
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

Manfreda - Policja twierdzi, że nie może zmienić, bo nie ona wydała decyzję.
Maciejko - nie pomogłeś .
Gecko , na Ciebie można liczyć.
Napisałem do Policji ok. miesiąc temu. Czekam na pisemną odpowiedź. Mieli jakieś szkolenia (policjanci z WPA i żandarmi ) i taką informację ustną otrzymałem. Do ŻW dzwoniłem.
Czyli wg. Ciebie jednak Policja może zmienić ? Bo zgodnie z art 155 kpa " zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, "
_________________
"... a kto nie ma, niech sprzeda płaszcz i kupi miecz." Jezus do uczniów
Ewangelia Św. Łukasza 22/36
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

No niby formalnie art. 155 KPA dotyczy decyzji wydanej przez ten sam organ. Jednak funkcjonalnie dla cywila organem jest teraz Policja. I co? I np. tak formalistycznie rzecz biorąc, to Twoja broń byłaby jakby w zawieszeniu, np. jeśli chciałbyś ją zezłomować to co? Też ŻW? Albo np. gdyby ŻW (tudzież inny organ) została zlikwidowana i przekazała wszystkie sprawy następcy prawnemu?
Moim zdaniem właściwa jest Policja i ona powinna zmienić decyzję. Problem, że jeżeli nie będzie chciała tego zrobić to pozostaje WSA. A tam wpis stówa, plus dojazdy, plus czekania pół roku - rok. Więc nie wiem czy skórka warta wyprawki.
Mnie ciekawi co innego. Czy gdyby żołnierz rezerwy złożył ponownie wniosek o pozwolenie na broń, to Policja każe mu robić wszystko tak jak cywilowi, czyli badania + egzamin?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
pitero 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 343
Skąd: Lublin/Wawa
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

Właśnie tak Manfred. Badania i egzamin ( tako rzecze WPA ). Więc taniej będzie jednak WSA .

[ Dodano: Wto 25 Cze, 2019 ]
Jest odpowiedź.

[ Dodano: Wto 25 Cze, 2019 ]
Istotny fragment, reszta to informacja o możliwości zapoznania się z aktami sprawy.
Brak nagłówka " Decyzja" , brak numeru.
Cyt. Zgodnie z art. 79 a $ 1 Kodeksu postępowania administracyjnego informuję, że komendant Wojewódzki Policji w .................?... na podstawie dostarczonego przez Pana materiału dowodowego jak również materiału dowodowego zgromadzonego przez organ Policji stoi na stanowisku iż nie są wypełnione przesłanki do pozytywnego rozstrzygnięcia wniosku z dnia .........2019 r. W związku z faktem, że pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich zostało wydane przez Komendanta Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej dnia .......2018 r. decyzją ................ , Komendant Wojewódzki Policji w ............ nie jest właściwym organem do rozpatrzenia przedmiotowego wniosku.
Dyspozycja art. 155 Kpa stanowi, że decyzja ostateczną, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony."
_________________
"... a kto nie ma, niech sprzeda płaszcz i kupi miecz." Jezus do uczniów
Ewangelia Św. Łukasza 22/36
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 25 Cze, 2019   

To ściema. Z powyższego wynika, że było prowadzone postępowanie administracyjne w sprawie, które powinno zakończyć się wydaniem decyzji.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 26 Cze, 2019   

A po odejściu do cywila ŻW nie przekazuje całej dokumentacji do odpowiedniego WPA? Wtedy Policja niejako z automatu zostaje organem decyzyjnym. Bo opierając się na powyższym to byłego żołnierza policja nie może kontrolować w zakresie przechowywania broni.
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Czw 27 Cze, 2019   

1. To nie jest decyzja administracyjna - nie ma wszystkich elementów nakazanych KPA (art. 107) - normalnie "chamstwo i bezczelność urzędnicza' bo użycie słowa decyzja sugeruje, że to koniec i ma na celu zniechęcenie zawodnika. To można zakwalifikowac jako wprowadzanie w błąd co do rozstrzygnięcia sprawy - niejako ten dokument sugeruje zamkniecie sprawy - stanowi pogwałcenie obowiązku organu wynikajacego z art. 9 KPA.
2. To postępowanie nie "było' a "jest" prowadzone - art. 79a par. 1 to "ostrzeżenie", że bez wskazania przesłanek zależnych od strony, które nie zostały na dzień wysłania informacji spełnione lub wykazane, co może skutkować wydaniem decyzji niezgodnej z żądaniem strony - czyli uprzedza, że jezeli Ty nie dostarczych jakichs konkretnych dowodów nowych to wydadzą albo decyzją odmowną albo postanowienie o odmowie wszęcia postępowania administracyjnego ze względu na niewłaściwośc organu.
3. Najważniejsze w tym dokumencie jest to co uznałeś za najmniej istotne - zapoznanie sie z dowodami i aktami sprawy- pewnie wyznaczyli Ci konkretny termin.
jezeli termin juz przeleciał to trzeba czekac na decyzję i w odwołaniu wskazać to co poniżej.
Ale jezeli nie przeleciał to:
4. Trzeba koniecznie we wskazanym terminie jechać do Policji i "na protokół z oględzin akt" dokonać ich przejrzenia.
5. Ustalić datę od kiedy Policja wie (ostateczna data to data podpisania tego pisma do Ciebie), że organem właściwym do rozpatrzenia tej konkretnej sprawy jest Komendant Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej (sami tę wiedzę poświadczyli w piśmie) a nastepnie w trybie art 10 par. 1 (wypowiedzenie sie strony) zapytać dlaczego pomimo braku właściwości i przy jednoczesnej wiedzy kto jest właściwy to zamiast w trybie art 65 niezwłocznie przekazać sprawę do organu właściwego dalej prowadzone jest postepowanie administracyjne w celu wydanie decyzji pomimo iz Policja uważa ze jest organem niewłaściwym i jednoczesnie wie jaki organ jest właściwy oraz zażądać zastosowania atr 65. - obywatel nie usi sie znać na prawie administracyjnym a organ ma "zas...ny" obowiązek pilnowania aby obywatel z tytułu nieznajomosci przepisów nie poniósł szkody a dokładnie to wynika to z KPA:
Cytat:
Art. 9. Organy administracji publicznej są obowiązane do należytego i wyczerpującego informowania stron o okolicznościach faktycznych i prawnych, które mogą mieć wpływ na ustalenie ich praw i obowiązków będących przedmiotem postępowania administracyjnego. Organy czuwają nad tym, aby strony i inne osoby uczestniczące w postępowaniu nie poniosły szkody z powodu nieznajomości prawa, i w tym celu udzielają im niezbędnych wyjaśnień i wskazówek.


Komentarz:
Policja doskonale wie, że jest to 'kukułcze jajo". Wie, że to luka prawna. Wie, że będzie kopanie sie z ŻW kto ma to załatwić. To pismo dąży do przerzucenia tego kopania się Policji na obywatela.
Pozdrawiam
P.S.
A przy okazji jeżeli Policja nie dołączyła Ci do pisma lub wcześniej nie zostałeś zapoznany tak z 2 stronami A4 informacji wymaganych przy przetwarzaniu Twoich danych osobowych to przy okazji Policja dała ciała w związku z obowiązkiem informacyjnym o przetwarzaniu Twoich danych osobowych jaki na organ nakłada art. 13 unijne rozporzadzenie zwane RODO. Ale tego bym nie podnosił bo to nie jest istotne dla sprawy a moze wprowadzic dużo niepotrzebnego zamieszania.
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
opiekuneczka21 
2
ona


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2015
Posty: 59
Skąd: ...
Wysłany: Sro 07 Sie, 2019   

Z innej beczki. Chcę złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich. W sumie już zebrałam dokumenty mam problem tylko z wnioskiem. W internecie znalazłam taki wzór :
https://imgur.com/AHQJRmj

Czy muszę określać dokładnie jakie sztuki i kaliber broni zamierzam zakupić? W tej chwili chcę kupić na pewno 3 szt i tu potrafię określić dokładny model i kaliber ale nie wiem jakie później będę chciała zakupić. We wzorze wniosku nic na ten temat nie jest napisane. Proszę o radę
_________________
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 07 Sie, 2019   

Trzeba wpisać rodzaj broni tzn. krótka, długa, gładkolufowa i ilość w poszczególnym rodzaju.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
atram6412 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 721
Skąd: Z komina
Wysłany: Sro 07 Sie, 2019   

- centralnego zapłonu - ...szt
- bocznego zapłonu - ...szt
- gładkolufowa - ...szt

ŻW Kraków i tak wydaje decyzję na max 6 szt przy pierwszej decyzji (potem można rozszerzyć)
ŻW Warszawa wydaje ponoć na 10 szt

W promesie na zakup przychodzi:
- centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi do 12mm z wyłączeniem samoczynnej
- bocznego z lufami gwintowanymi zapłonu do 6 mm
- gładkolufowa - tu nic nie precyzują
_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu publikacji. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny : )
 
 
pitero 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 343
Skąd: Lublin/Wawa
Wysłany: Sro 07 Sie, 2019   

Deklaruje się chęć posiadania w kolekcji.
Co faktycznie kupisz to całkiem inna sprawa.
Wpisz cokolwiek tylko tak jak wyżej wspomniano i boczny i centralny i gładką.
Pozwolenie dostajesz na sztuki bez podziału ile czego.
Przy promesach musisz określić na jaki rodzaj, ale tą także możesz wymienić na inny typ.

Jeśli chodzi o moją sprawę:
Przyszło umorzenie postępowania.
Poszło moje odwołanie, jak radził Gecko art. 65kpa .
WPA w decyzji wytłuściło w uzasadnieniu " organ który ją wydał"
Zarzuciłem im niewłaściwą bo literalną interpretację tego zapisu.
Myślę że zrobili to z ostrożności , a przecież chodzi tu o "tożsamość sprawy?"
Będzie myślę sprawa przed WSA. Im jest wynik sprawy obojętny. Jak przegrają będą mieli podkładkę.
Ciekawe - nikt takiej sytuacji nie przerabiał ?
_________________
"... a kto nie ma, niech sprzeda płaszcz i kupi miecz." Jezus do uczniów
Ewangelia Św. Łukasza 22/36
 
 
Harpooner 
6



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 1279
Skąd: Oxywie
Wysłany: Czw 08 Sie, 2019   

opiekuneczka21 napisał/a:
Z innej beczki. Chcę złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich. W sumie już zebrałam dokumenty mam problem tylko z wnioskiem. W internecie znalazłam taki wzór :
https://imgur.com/AHQJRmj

Czy muszę określać dokładnie jakie sztuki i kaliber broni zamierzam zakupić? W tej chwili chcę kupić na pewno 3 szt i tu potrafię określić dokładny model i kaliber ale nie wiem jakie później będę chciała zakupić. We wzorze wniosku nic na ten temat nie jest napisane. Proszę o radę


Pisz dokładnie tak jak we wzorze i nic wiecej, żadnych kombinacji. W linkowanym do forum-bron temacie masz wszystko wyłożone wprost.
Podział obowiązuje na sportowe. A jak wpiszesz podział w kolekcjonerskie to w pewnym momencie nie kupisz tego co chcesz i zrobisz sobie pod górę.
Jak promesa przyjdzie bez podziału i kupisz cztery centralnego zapłonu (a wnioskowane było o trzy sztuki c-z i tak masz w decyzji) to masz nielegalne posiadanie co wyjdzie przy najbliższej kontroli, lub przy próbie rejestracji tej sztuki poza ilością w decyzji.


Btw, w zeszłym roku było pismo, aby przekazać do ŻW info o odchodzących do rezerwy z pozwoleniem, celem przekazania teczki do właściwego organu.
_________________
Это не противник. Это враг, убийца, вор и насильник. На века и во веки веков.
Лучший дипломатический протокол, который можно к ним применить, — 5,56х45 мм.
Россию ебать и не бояться.
 
 
opiekuneczka21 
2
ona


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2015
Posty: 59
Skąd: ...
Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Skontaktowalam się że swoim oddziałem ŻW i uzyskałam info że mogę się starać o 6 szt z podziałem jak kolega wyżej pisał na boczny zapłon, centralny zapłon i gladkolufową. Inny jest również wzor wniosku
https://kgzw.wp.mil.pl/pl/pages/bron-prywatna-2018-04-11-2/
Na stronie jest w formie pdf podanie o pozwolenie na broń prywatną. Wyszczegolnilam jedynie jaki rodzaj ile sztuk a typu np krótka czy długa nie wyszczególniłam bo powiedziano mi że nie ma takiej potrzeby
_________________
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   

Ja jako rodzaj broni wpisałem "broń do celów kolekcjonerskich" bez ilościowego podziału na boczny/centralny zapłon. Pozwolenie otrzymałem na wnioskowane 5 sztuk, promesy zawierają jedynie informacje, że upoważniają mnie do zakupu broni oraz amunicji do niej w celach kolekcjonerskich zgodnie z ustawą. I tyle, nigdzie nie mam sprecyzowanej informacji co konkretnie mogę zakupić.

Wniosek wypełniłem w ten sposób ze względu na to, że ilość sztuk względem rodzaju broni rozpisywał mój znajomy i rzeczywiście przydzielono mu konkretnie co może zakupić. U mnie to przeszło, popytaj się na ŻW czy musisz precyzować co i ile chcesz.
 
 
Harpooner 
6



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 1279
Skąd: Oxywie
Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   

Po prostu napisz, że wnioskujesz o broń kolekcjonerską wymienioną w UOBiA w pkt x y z (a konkretnie w oparciu o art. 10 ust. 4 pkt. 7. Ustawy o broni i amunicji) w ilość n, daj uzasadnienie i po sprawie.
Nie ma możliwości aby to nie przeszło, wniosek muszą przyjąć (polecony z potwierdzeniem odbioru) a jak się z nim nie zgodzą - to podadzą podstawę prawną w decyzji.

Ciekawe jaką :cool: - że nie rozumieją zapisów ustawy?

Tu się nie ma co bać, to jest zwykłe postępowanie administracyjne. Zachodzą przesłanki - decyzja pozytywna. Zachodzą przesłanki, a decyzja negatywna - odwołanie do KG ŻW i to działa cuda. Prostuje każdego K-nta OŻW (sprawdzone w boju).

W linkowanym wniosku najbardziej rozbawił mnie zwrot "przekonanie organu" hahahahha.
Otóż, szanowny organie - jak wyżej, wnioskujący ma spełnić wymagania ustawowe, a nie przekonywać organ że (nie) jest wielbłądem.

Nie mniej jednak, podsyłam uzasadnienie wniosku, jakie kiedyś dostałem na pocztę:

Cytat:
Uzasadnienie wniosku
Po mojej stronie nie występują żadne negatywne przesłanki uniemożliwiające posiadania pozwolenia na broń, a nadto mam ważną przyczynę posiadania broni do celów kolekcjonerskich jaką - stosownie do art. 10 ust. 3 pkt. 5 Ustawy o broni i amunicji – jest udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim tj. „Pomorskim Stowarzyszeniu Strzelecko-Kolekcjonerskim Do broni” z siedzibą w Gdańsku (albo Braterstwo we Wrocałwiu).
Informuję, iż zamierzam kolekcjonować wyłącznie broń palną różnych rodzajów, typów i modeli, w oparciu o art. 10 ust. 4 pkt. 7. Ustawy o broni i amunicji. Szeroki zakres moich zainteresowań w zakresie broni palnej sprawia, że – początkowo - wielkość kolekcji szacuję na 15 egzemplarzy. Zamierzam rozpocząć od kolekcjonowania broni palnej stanowiącej wyposażenie WP od roku 1939, między innymi: pistolet VIS, P-64, TT33, P-64, P-83, WIST, karabiny typu Mosin, Mauser, karabinki typu AKM, AKMS, Tantal, Beryl, pistolety maszynowe PPS, PPSz, PM-63 Rak, PM-84 Glauberyt, oraz broń charakteryzującą się odmiennością konstrukcji, sposobem ryglowania itp. (Norinco M77B, CZ-52, GrandPower K100). Wymyśl cokolwiek, niech tylko wskazuje na znajomość tematu.
Informuję, iż rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami przed wydaniem decyzji (zgodnie z art. 73 par. 1 Kodeksu Postępowania Administracyjnego), gdy Pan Pułkownik wyda decyzję zgodne z żądaniem strony.
Mając powyższe na uwadze wnoszę jak na wstępie, oraz proszę o wydanie jednego egzemplarza zaświadczenia uprawniającego do nabycia jednej sztuki broni palnej. "


p.s. pogrubionego tekstu oczywiście nie wpisuj do wniosku hehehe
_________________
Это не противник. Это враг, убийца, вор и насильник. На века и во веки веков.
Лучший дипломатический протокол, который можно к ним применить, — 5,56х45 мм.
Россию ебать и не бояться.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group