Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojsko śpiewa hymn państwowy.
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

-=Alex=- napisał/a:
Szwejk napisał/a:
Zastanawiam się, w jakim celu rozszerzono początek ustępu 4.
Może dlatego ?
Cytat:
§ 2.
Użyte w zarządzeniu określenia oznaczają:
(...)
4) uroczystości – uroczystości państwowe, wojskowe oraz o charakterze, patriotycznym, patriotyczno-religijnym lub religijnym, organizowane z udziałem wojskowej asysty honorowej;

Co masz na myśli?
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Cytat:
patriotyczno-religijnym lub religijnym
- czyli zalegalizowano obowiązek uczestniczenia w uroczystościach religijnych? Bo o ile udział kompanii honorowej jest ogólnie akceptowany to jakoś nie widzę śpiewającej kompanii honorowej...
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15990
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Szwejk napisał/a:
Co masz na myśli?

Tą końcówkę
Cytat:
z udziałem wojskowej asysty honorowej
więc w obecnym pkt. 4 nie ma już tego zawężenia
Cytat:
4. Podczas obchodów świąt państwowych, uroczystości wojskowych oraz o charakterze patriotycznym i patriotyczno-religijnym ...

czyli nawet "imprezy" bez udziału wojskowej asysty honorowej,
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Może masz rację -=Alex=-, choć wydaje mi się, że to zarządznie mówi jedynie jak, a nie kiedy wykonywać hymn, bo o tym decyduje Ceremoniał, co potwierdza ust. 5 paragrafu 24:
Cytat:
5. Warunki i okoliczności wykonywania lub odtwarzania oraz odśpiewania hymnu państwowego określa ceremoniał wojskowy.

Ale mniejsza z tym, nie będziemy chyba dłużej się nad tym zastanawiali :P
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Paź, 2018   

Jak to szło w CK Dezerterach ;) ? "Kompania, śpiew!!!" ;)
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Paź, 2018   

Czyżby wracały czasy, że nie ma nowoczesnego sprzętu więc musztrą i wufem wygramy z NRF-em? Temat zastępczy zamiast modernizacji.
:gent:
 
 
matlos 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 579
Skąd: pomorskie
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

W czym widzicie problem? Wstydzicie się śpiewać hymn państwowy? :(
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

matlos, widocznie tak jeżeli to jakiś problem.
Może niektórzy wolą śpiewać Gosudarstwiennyj gimn Rossijskoj Fiedieracyi lub Das Lied der Deutschen. Choć obecnie w modzie (u co poniektórych) jest Oda do radości. Tylko co robią (robili) w Wojsku Polskim?
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

maciejko napisał/a:
Czyżby wracały czasy, że nie ma nowoczesnego sprzętu więc musztrą i wufem wygramy z NRF-em? Temat zastępczy zamiast modernizacji.
:gent:


W takim razie ten "temat zastępczy zamiast modernizacji" trwa już dłuższy czas. Powiem więcej: nie jest to "wynalazek" obecnie rządzących/dowodzących.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Pismo Dowódcy Generalnego było rozesłane około 3 lat temu. Jak znajdę to postaram się podać konkretną datę. W części jednostek śpiewa się na rozprowadzaniu, część olewa to.
Problemem jest to, że ludzie z którymi rozmawiam po jednostkach traktują to jako kolejne działania władzy na pokaz, dęcie w tubę propagandową. Hymn się powinno śpiewać od serca a nie na przymus. Widzę jak ludziom obrzydziło to śpiewanie tych 4 zwrotek na rozprowadzeniach, odbębnić bo przełożeni patrzą, no i głośno drzeć "ryja" bo "stary" patrzy.
Marzy Ci się dłuższe uurrraaa? Bo nie każdy ma talent a żołnierze mogą całym oddziałem na uroczystości śpiewać nieczysto.
:gent:
 
 
Rzecznik Prasowy Syfu 
Banita


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 596
Skąd: ELITARNEWOJSKAOPERACYJNE
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Kolego, ale jak żołnierz nie zna hymnu to jest po prostu wstyd. Potem idzie kompania honorowa szwejków z młodym porucznikiem jako d-cą na jakąś uroczystość poza MSD, przesył informacji na linii organizator-JW był lekko nieczysty, coś gdzieś się zapodziało, dochodzi do odśpiewania hymnu na uroczystości, a tu kompania go po prostu nie zna.
To była dopiero żenada.
_________________
Zły ptak to ten co swe gniazdo kala,

czy ten, co mówić o tym nie pozwala

(Pij Lecha i wałęsaj się ...)
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

maciejko napisał/a:
W części jednostek śpiewa się na rozprowadzaniu, część olewa to.


U mnie się śpiewa. Cztery zwrotki.

maciejko napisał/a:
Problemem jest to, że ludzie z którymi rozmawiam po jednostkach traktują to jako kolejne działania władzy na pokaz, dęcie w tubę propagandową. Hymn się powinno śpiewać od serca a nie na przymus.


Jeżeli dla kogoś jest problemem odśpiewanie hymnu podczas jego grania to ja nie mam pytań.

maciejko napisał/a:
Widzę jak ludziom obrzydziło to śpiewanie tych 4 zwrotek na rozprowadzeniach, odbębnić bo przełożeni patrzą, no i głośno drzeć "ryja" bo "stary" patrzy.


To chyba tylko u Ciebie. Serio "drzecie ryja, bo stary patrzy"?

PS. Żeby była jasność. Muzycznie słaby jestem i zawsze powtarzałem, że ja kończyłem szkołę wojskową a nie muzyczną i takie publiczne śpiewanie nigdy nie było tym, o czym bym marzył, nie mam jednak problemu z odśpiewaniem hymnu.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

maciejko napisał/a:
Hymn się powinno śpiewać od serca a nie na przymus.

Jak ktoś nie czuje się Polakiem, to i jest przymus. Stąd wniosek, trzeba zmienić obywatelstwo i śpiewać od serca inny hymn. Proste.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Sierżant2018 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 201
Skąd: Z nienacka
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Serio śpiewanie hymnu jest dla niektórych problemem? Bo 4 zwrotki, bo "stary" patrzy?

Daleki jestem od podziwiania obywateli kraju Wuja Sama, jednak u nich przed niemal każdym donem jest maszt z flagą, hymn grają kiedy mogą a za ten swój gwiaździsty sztandar daliby się pokroić.

Możnaby się zawstydzić zważywszy na to jak ubogą historię ma ten naród porównując do naszej.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Stevie napisał/a:
maciejko napisał/a:
Hymn się powinno śpiewać od serca a nie na przymus.

Jak ktoś nie czuje się Polakiem, to i jest przymus. Stąd wniosek, trzeba zmienić obywatelstwo i śpiewać od serca inny hymn. Proste.
:gent:


Popieram, jak kogoś boli d**a że ma śpiewać hymn narodowy, to chyba jednak nie powinien być we wojsku.

Może i to jest na pokaz, ale patriotyzm potrzebuje takiego pokazu. Ja tam się nie wstydzę hymnu i zawsze śpiewam jak jestem na jakichś uroczystościach gdzie jest grany.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group