Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojsko śpiewa hymn państwowy.
Opublikował Wiadomość
Yeni 
2



Dołączyła: 13 Lis 2016
Posty: 98
Skąd: centrala
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Czy flagę będzie się teraz podnosić przez 4 zwrotki?
 
 
H.E.L.L.B.O.Y. 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 470
Skąd: FROM H.E.L.L.
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Yeni, Nie będzie, a już się to robi. Nie muszę chyba się rozpisywać na temat jak żałośnie to wygląda.
_________________
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia". Napoleon Bonaparte (1769-1821)
 
 
Yeni 
2



Dołączyła: 13 Lis 2016
Posty: 98
Skąd: centrala
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

H.E.L.L.B.O.Y. napisał/a:
Nie muszę chyba się rozpisywać na temat jak żałośnie to wygląda.

No właśnie do tego zmierzało moje pytanie...
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Hellboy potwierdzam, takie żałośnie powolne kręcenie korbką już trwa od prawie 3 lat. I nie wygląda to dobrze.
Dodam jeszcze, że są jednostki gdzie na rozprowadzeniach oprócz 4 zwrotek hymnu śpiewa się też 2 zwrotki pieśni reprezentacyjnej.
Rozprowadzenie trwa czasami 10 minut, z tego 2/3 to "Jaka to melodia".

:gent:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

WILK711 napisał/a:
Ale uważam, że jest tutaj jak i w całym społeczeństwie wielu ludzi, którzy z definicji wszystko co robi obecna władza muszą negować, ośmieszać i krytykować.

Zgadzam się, tak jest w istocie. Ale uważam też, że jest tutaj jak i w całym społeczeństwie wielu ludzi, którzy z definicji wszystko co robi obecna władza muszą pochwalać, egzaltować i patosować.

Jeśli zaś chodzi o śpiewanie podczas uroczystości całego hymnu, to generalnie nic przeciwko temu nie mam, a chyba nawet jestem za. Wersję skróconą dopuściłbym tylko w wyjątkowych sytuacjah. Czyli, inaczej mówiąc, zgadzam się ze zmianami wprowadzonymi przez MON-a w zarządzeniu, o którym mowa w pierwszym poście tego tematu. Nie podoba mi się natomiast wyśpiewywanie hymnu państwowego bez okazji, jak np. podczas rozprowadzenia.

Faktycznie żałośnie musi wyglądać takie wciąganie flagi przez cały czas grania i śpiewania pełnego hymnu. To według mnie należałoby zmienić. Choć wiem, że taka jest utarta praktyka, to nie mogę się doszukać formalnej podstawy takiego pełnego sprzęgnięcia. Szukałem w Ceremoniale Wojskowym, czyżbym źle patrzył?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15963
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Szwejk napisał/a:
Choć wiem, że taka jest utarta praktyka, to nie mogę się doszukać formalnej podstawy takiego pełnego sprzęgnięcia. Szukałem w Ceremoniale Wojskowym, czyżbym źle patrzył?
Cytat:
Orkiestra gra hymn narodowy. Na pierwsze takty hymnu flagowy zaczyna podnosić flagę. Czas podniesienia flagi powinien być ściśle zsynchronizowany z czasem grania hymnu narodowego.
Regulamin musztry. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Już zdążyłem zapomnieć, że istnieje coś takiego jak regulamin musztry. Dziękuję -=Alex=- :gent:
 
 
WILK711 
5


Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: Sro 31 Paź, 2018   

Cytat:
Ale uważam też, że jest tutaj jak i w całym społeczeństwie wielu ludzi, którzy z definicji wszystko co robi obecna władza muszą pochwalać, egzaltować i patosować.

Po pierwsze na pewno nie tutaj czyli nie na nfow. Chyba , że są i siedzą cicho :( . Po drugie nie wszystko . ;)
Co do reszty to nawet się z Tobą tym razem zgadzam Szwejk.

Mam tylko jedną prośbę na przyszłość do JWM, a mianowicie proszę aby w obdzielaniu paskami userów starano się przynajmniej, nie stwarzać wrażenia, że paskujący kieruje się tym, że paskowany wydaje się mieć odmienne poglądy niż paskujący.
Czy chcemy czy nie do języka polskiego wchodzą na stałe nowe terminy.

-=Alex=-, Twoich mądrych wniosków z poprzedniej strony na temat moich postów w tym temacie komentować nie będę, chcę tylko powiedzieć, że jestem pełen podziwu , że się one zrodziły w Twojej głowie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15963
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 31 Paź, 2018   

WILK711, nie dziękuj.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 01 Lis, 2018   

WILK711, publiczne sugerowanie stronniczości moderatora to nic innego jak próba podważenia jego autorytetu. Takie zachowanie jest na Forum niedopuszczalne - patrz pkt IV.3 Regulaminu. Bądź zatem w przyszłości ostrożniejszy z uzewnętrznianiem swoich subiektywnych opinii na temat moderacji. Poza tym, przyjmij do wiadomości, że NFoW jest przedsięwzięciem od władzy niezależnym, więc za same poglądy tu nie karzemy, a jedynie, niekiedy, za sposób ich wyrażania.
 
 
WILK711 
5


Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: Nie 04 Lis, 2018   

Szwejk, moderator też człowiek i ulega emocjom. Do jednych jest mu bliżej do innych nie. I od tego nie uciekniemy. Niczego nie muszę sugerować, poczytaj sobie jakimi inwektywami mnie określał jeden czy drugi user kilka tygodni temu i sam wyciągnij wnioski. Bo reakcji moderatora wtedy nie zauważyłem. Samo życie i nie mam o to żalu. Jesteśmy tylko ludźmi .

A co do hymnu, uważam, że wstydem dla nas wszystkich jest , że w ogóle dyskutujemy nad tym ile zwrotek śpiewać należy, że 4 to za dużo.
Gdyby hymn Polski miał 100 zwrotek to też bym śpiewał, bo ta pieśń nie raz poniosła naszych na skrzydłach. Nie tylko żołnierzy, ale i więźniów politycznych, młodzież, sportowców czy kibiców. Wszyscy oni mają jeden wspólny mianownik - są POLAKAMI.
Warto się zastanowić jakim ja jestem Polakiem , na tydzień przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez moją Ojczyznę. Czy cieszy mnie mój hymn, czy wydaje mi się przydługawy? Czy chętnie go śpiewam, co wtedy czuję? Czy jestem dumny z tego, że jestem Polakiem?

Ps. też uważam, że śpiewanie hymnu podczas zwykłego cotygodniowego rozprowadzenia jest nadgorliwością dowódców i raczej umniejsza powadze hymnu niż ją podnosi.
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 04 Lis, 2018   

WILK711 napisał/a:

Ps. też uważam, że śpiewanie hymnu podczas zwykłego cotygodniowego rozprowadzenia jest nadgorliwością dowódców i raczej umniejsza powadze hymnu niż ją podnosi.

Zgadzam się z tym zdaniem. Dodatkowo uważam, że żałośnie brzmi śpiewany przez kilkudziesięciu facetów z głosami stada baranów.
Nie uważam, że śpiewanie Hymnu dodaje nam patriotyzmu. Słuchając go, za każdym razem mam łzy w oczach. Tym czasem, słuchając śpiewu w czasie zbiórek, mam poczucie zażenowania.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 04 Lis, 2018   

PDT napisał/a:
Hymn ma cztery zwrotki, Mazurek Dąbrowskiego zaś sześć. Nie wszystkie słowa Mazurka Dąbrowskiego wchodzą w skład hymnu.

Jeśli Konstytucja mówi że hymnem jest Mazurek Dąbrowskiego to należałoby brać sześć zwrotek.
A ustawa może określać szczegóły ale niesprzeczne z Konstytucją.
Ale tak naprawdę to wszyscy łącznie z sądami mają to w poważaniu :)
Polska kiedyś istniała bez hymnu, godła i barw, wiecie?
Niech mi ktoś odpowie: co jest wyżej w hierarchii: hymn czy Konstytucja? :lol:
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Nie 04 Lis, 2018   

WILK711 napisał/a:

Ps. też uważam, że śpiewanie hymnu podczas zwykłego cotygodniowego rozprowadzenia jest nadgorliwością dowódców i raczej umniejsza powadze hymnu niż ją podnosi.


Podczas zwykłych cotygodniowych rozprowadzeń u mnie w JW podczas podnoszenia flagi państwowej na maszt jest grany Sygnał Wojska Polskiego.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 04 Lis, 2018   

Ja znam co najmniej 2 gdzie na rozprowadzeniu śpiewa się 4 zwrotki. Nie wspomnę, że są jednostki gdzie żołnierze śpiewają jeszcze 2 zwrotki Pieni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group